Gigabyte heeft op de Cebit een moederbord op basis van AMD's Yukon-platform geïntroduceerd. Het platform, dat oorspronkelijk voor ultraportables is bedoeld, is geplaatst op een mini-itx-bord en voorzien van een Sempron 200U-cpu.
Yukon is door AMD naar voren geschoven als een mobiel platform, maar volgens Gigabyte is het ook ontworpen voor zogenaamde low-cost-pc's. Gigabyte toont op de Cebit de ga-2aiel-rh, een mini-itx-bord met een vastgesoldeerde Sempron 200U-cpu van AMD, die een kloksnelheid van 1GHz heeft. De Taiwanese fabrikant heeft echter ook met een variant op stapel staan die over de Sempron 210U zal beschikken, en deze cpu loopt op 1,5GHz.
Gigabyte combineert de Sempron met de RS690E-northbridge, waar de ATI Radeon Xpress 1270-igp onderdeel van uitmaakt, en de SB600-southbridge. Onder andere viel op te maken dat het bordje vier sata-aansluitingen, vier usb-interfaces en hdmi biedt. Volgens Gigabyte kan de ga-2aiel-rh 'moeiteloos' overweg met 720p-content, maar aangezien met geen woord over 1080p gerept wordt, moet gevreesd worden dat het afspelen van full hd een stap te ver is. Hierover kon Gigabyte echter geen duidelijkheid in geven, net zo min als over prijs en verschijningsdatum.
:fill(white)/i/1236124098.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1236124097.jpeg?f=thumb)