Computerfabrikant Dell zou van plan zijn te stoppen met de levering van zijn Inspiron Mini 12-notebook. Hierdoor zou het Koreaanse Samsung de enige fabrikant zijn die een notebook met 12"-scherm en netbook-specificaties op de markt heeft.
Dell introduceerde de Inspiron Mini 12 eind oktober. Tot ieders verrassing bevatte het model een Atom-cpu, al was het niet de N270, die in de meeste netbooks terug te vinden is, maar de Z520 of de Z530. Intel heeft als voorwaarde voor de levering van zijn Atom-processors dat het scherm van een netbook niet groter is dan 10,2 inch. Dell was lange tijd alleenheerser met zijn 'grootste netbook', maar deze maand komt daarin verandering als Samsung zijn NC20 op de markt brengt. Deze 12"-netbook bevat echter geen Atom maar een Nano-cpu van VIA.
Digitimes bericht dat de Nano van VIA flink in populariteit kan toenemen aangezien Dell de levering van zijn 12"-'netbook' zou hebben gestaakt. De verwachting is dat VIA 150.000 tot 200.000 exemplaren van zijn Nano U225-cpu in het eerste kwartaal van 2009 gaat leveren. Onduidelijk is waarom Dell de verkoop van de Mini 12 zou staken. Mogelijk is de komst van een 10"-Inspiron Mini van invloed op de beslissing.
