Panasonic heeft aangekondigd wereldwijd 15.000 banen te gaan schrappen. Ook zullen 27 fabrieken de poorten gaan sluiten. De Japanse elektronicafabrikant grijpt in na het uitbrengen van een nieuwe winstwaarschuwing.
Het Japanse concern stelt in zijn tweede winstwaarschuwing in korte tijd dat het voor het lopende gebroken boekjaar denkt uit te komen op een jaarverlies van 380 miljard yen, omgerekend 3,3 miljard euro. Panasonic, de grootste fabrikant van plasma-televisies ter wereld, zegt veel last te ondervinden van de dure Japanse yen en de sterk gedaalde vraag naar elektronica.
In een poging het tij te keren grijpt Panasonic stevig in, zo meldt Reuters. Het bedrijf wil 15.000 banen gaan schrappen, vijf procent van zijn totale personeelsbestand. Verder moeten 27 fabrieken de poorten sluiten. Onduidelijk is nog waar de banen zullen sneuvelen en welke fabrieken dicht moeten. De ingreep kost 345 miljard yen, omgerekend ongeveer 3 miljard euro, en moet het komende boekjaar een kostenreductie opleveren van 100 miljard yen, wat bij de huidige koersverhouding neerkomt op 0,9 miljard euro.
Panasonic is het zoveelste slachtoffer van de snel verslechterende economische situatie in Japan; de Japanse industriële productie daalde in december met 9,6 procent. Directe concurrenten van Panasonic, zoals Sony, Hitachi, Toshiba en NEC, hebben de afgelopen weken ook forse verliezen bekendgemaakt en ingrepen aangekondigd.