Microsoft heeft aangekondigd dat Windows Small Business Server 2008 en Windows Essential Business Server 2008 op 12 november zullen verschijnen. Ook belooft de softwaregigant met sdk's te komen.
De releasedatum voor de twee op Windows Server 2008 gebaseerde pakketten werd door Steven VanRoekel, directeur van Windows Server Solutions, bekendgemaakt tijdens de Microsoft Worldwide Partner Conference in de Amerikaanse stad Houston. De eerste release candidates van de server suites verschenen al in mei. Windows Small Business Server 2008 richt zich met maximaal 75 gebruikers op het kleinbedrijf, terwijl Windows Essential Business Server 2008 geschikt is voor bedrijven tot 300 man.
Tijdens de conferentie demonstreerden AMD, Dell, HP, IBM en Intel voor SBS ontworpen systemen, terwijl ook Fujitsu Siemens en Wortmann AG hardware gaan verkopen die op de nieuwe serversoftware is toegesneden. Verder zullen HP, IBM en Intel hun hardwarebeheertools geschikt gaan maken voor Essential Business Server. Ten slotte kondigde Microsoft nog aan dat het via Msdn een aantal sdk's en andere ontwikkeltools zal uitbrengen, zodat bestaande applicaties aan de nieuwe server suites aangepast kunnen worden.