Gearbox Software, de makers van de Brothers in Arms-serie, zal de shooter Borderlands ondersteuning voor Directx 10 meegeven. Het spel wordt gemaakt op basis van Unreal Engine 3, die door Gearbox flink onder handen genomen is.
Corrinne Yu, Director of Technology bij Gearbox Software, liet in een interview los dat de shooter Borderlands op basis van Unreal Engine 3 wordt gemaakt, maar dat Gearbox de engine flink heeft aangepast. De engine van Borderlands ondersteunt Directx 10, waarbij vooral het virtual texture management uit de grafische api veel voordeel oplevert, vertelt Yu. "Verder gebruiken we de geometry shader van DX10 om de precisie van shadow maps te verbeteren. We maken bovendien gebruik van de mogelijkheden van Shader Model 4.0." Het door Gearbox gebruikte texturemanagement heeft overigens ook een nadeel: de engine maakt voor het laden van textures niet alleen gebruik van het geheugen van de grafische kaart, maar ook van het werkgeheugen van de pc. Yu raadt dan ook een systeem aan dat, behalve over een Directx 10-videokaart, over een ruime hoeveelheid ram beschikt.
De cpu krijgt het ook zwaar. De wapens in Borderlands worden random samengesteld en ook de omgeving wordt gedeeltelijk willekeurig vormgegeven. Vooral het random samenstellen van de wapens zal de cpu belasten, zegt Yu. Wel is de engine door Gearbox zo ingericht, dat er zoveel mogelijk gebruik van multithreading gemaakt wordt. Yu zou dan ook het liefst een systeem met acht cores aanraden. Het uitbreiden van het aantal cores helpt de prestaties van het spel volgens haar meer dan een sli- of Crossfire-opstelling. "Het knelpunt zit bij een moderne engine niet in het aantal clocks per cycle, maar in het aantal instructions per clock. Spelers zullen weinig merken van een tweede grafische kaart. Crossfire en sli zijn mislukt. De bus heeft te weinig bandbreedte en is te langzaam voor echte synchronisatie."
Borderlands wordt een shooter met rpg-invloeden. In het futuristische spel speelt rondscheuren met bewapende voertuigen een grote rol. Het spel verschijnt niet alleen voor de pc, maar ook voor de Xbox 360 en de Playstation 3. Het spel is doorgeschoven naar boekjaar 2009 en zal daarom niet eerder dan op 1 november van dit jaar in de winkels verschijnen.
:fill(white)/i/1213346581.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1213346582.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1213346583.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1213346584.jpg?f=thumb)