Wii-spellen niet intensief genoeg om sport te vervangen

Het spelen van Wii Sports geeft kinderen onvoldoende beweging, zo blijkt uit een een Britse studie. Hoewel een tiener meer calorieën verbrandt tijdens een potje tennis dan het spelen van Project Gotham Racing 3, blijft sporten hard nodig.

Wetenschappers van de John Moores University uit Liverpool onderzochten elf tieners tussen 13 en 15 jaar oud. Met behulp van lichaamssensoren werd het energieverbruik gemeten tijdens het een kwartier lang spelen van de Xbox 360-titel Project Gotham Racing 3, waarbij de gebruiker passief een joypad gebruikt. Daarna volgden ronden met de Wii Sports-onderdelen bowling, tennis en boksen.

Wii SportsUit de onderzoeksresultaten blijkt dat een tiener tijdens het spelen van tennis op de Wii gemiddeld 202,5 kJ/kg/min weet te verbranden, terwijl de jonge speler bij Project Gotham Racing 3 op gemiddeld 125,5 kJ/kg/min blijft steken. Hoewel Wii Sports de adolescenten meer energie laat verbranden dan een 'passieve' titel, concluderen de onderzoekers dat het Wii-spel niet intensief genoeg is om de aangeraden dagelijkse hoeveelheid lichaamsbeweging te behalen. Een gemiddelde tiener moet volgens de huidige normen per dag een uur matig tot intensief bewegen om gezond te blijven. Volgens het onderzoek verbranden kinderen tijdens een week lang 'actieve' spellen spelen in plaats van passieve games slechts twee procent meer energie.

De conclusies van de Britse onderzoekers zijn opvallend te noemen, omdat in een eerder onderzoek van hetzelfde instituut juist als uitstekend fitnessapparaat naar voren werd geschoven. Overigens is ook deze studie gefinancierd door Cake, een Brits marketingbedrijf dat werkt voor Nintendo. Het is dus de vraag in hoeverre de opdrachtgevers tevreden zijn met de uitkomsten, maar het is ook niet ondenkbaar dat een derde onderzoeksronde wordt gelanceerd bij het uitkomen van Wii Fit.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

23-12-2007 • 11:23

55

Reacties (55)

55
42
9
4
0
0
Wijzig sortering
Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat er 200 kilojoules worden verbrand per kilogram per minuut. Dit zou namelijk betekenen dat er door een kind van 50 kilo ongeveer 50*200= 10000 kilojoules per minuut verbrand zouden worden. Dit staat gelijk aan 4 potten pindakaas :) en daar moet je toch iets langer voor sporten.
Die fout wordt in het bron artikel ook gemaakt. Vreemd.
In het bron artikel staat dan, wel juist, dat gamen 60 kCal per uur gebruik op kan leveren., ten opzichte van rust. In pindakaas is dat 10 gram pindakaas. Dat is een niet zo dik belegde boterham...
@vrgoenewold: en dan begint vetverbranding tijdens duursport eigenlijk pas echt na twee uur activiteit.
Ligt een beetje aan het desbetreffende lichaam, de sport en de inspanning. Maar het duurt even inderdaad, ik kan mij nog goed herinneren dat ik eens voor het eerst 10 km. ging hardlopen tijdens een wedstrijd. Hierbij liep ik de eerste 5 net zo hard als normaal, dus ik dacht "uh oh, dat wordt de man met de hamer"...maar de tweede 5 liep ik nog harder! Ik voelde ook echt een nieuwe bron van energie tijdens die tweede, een bekend fenomeen van meer sporters...het aanbreken van mijn vet-reserves.
De "tweede adem" of "runner's high" waar je van spreekt, komt niet door het aanboren van je vetreserves, maar door het aanmaken van endorfines.
Precies, duursport wel te verstaan...zeker als je vet wilt verbranden.
goh wie had dit nu verwacht...

het blijft een spel en het staat nergens dat het een vervanging zou zijn.

al krijg je van mario en sonic @ the olympics wel zwaar spierpijn als je dit langer als 10 minuten doet :D
Nee, maar als zou blijken dat het sport wel zou kunnen vervangen kun je mogelijk meer kinderen aan het bewegen krijgen. Vanuit dat oogpunt is het een interessant onderzoek.
Heeft iemand enige idee hoeveel calorieen je verbrand tijdens echt sporten, dan kun je een mooi vergelijking maken natuurlijk. Deze getallen zeggen mij namelijk niet zo heel veel.
De hoeveelheid verbranding is nogal persoonsgebonden ;-)
Als ik rustig duursport zit ik op zo'n 800 kcal per uur (1 kcal = 4.184 kjoules).

Maar zie bijvoorbeeld: http://www.runningtools.com/energyusage.htm
Goh ... er zijn inderdaad spellen bij waar je in slaap van valt maar spellen zoals Wii Sports word je best wel moe van ... Vooral het boxen in Wii Sports is echt vermoeiend, als ik dat speel ben ik na een kwartier bekaf ... Of het nu goed is of niet ... ik denk dat men vanuit onderzoeksoogpunt beter kan vergelijken met andere consoles, bij een Wii moet je inderdaad echt wel bewegen terwijl je achter een PC of andere gewoon in je luie stoel / zetel blijft hangen ... Ook vind ik het zeker een alternatief voor mensen die niet graag buitenkomen of de mogelijkheden of tijd niet hebben om aan sport te doen ... :)
No flame intended, maar ik denk dat dit meer zegt over jouw conditie dan over Wii sports. Ga eens een half uur hardlopen of 10 minuten echt boksen. Dan wil ik je nog wel eens horen.

Je kunt de Wii vergelijken met andere consoles, maar dat blijft krom. Met een PS3 en een abonement op de sportschool heb ik tenminste echt gameplezier en sportmogelijkheden. De Wii pretendeert het beiden te bieden, zeker met de Wii-fit, maar komt uiteindelijk tussen kant en wal terecht.
Wat niet leuk is voor jou, kan best leuk zijn voor een ander. Ik vind Sports best leuk, en m'n onlangs aangekochte Super Mario Galaxy blijkt gewoon een topper te zijn. Zelden zoveel fun gehad in een game, en ik heb de laatste 10+ jaar al erg veel titels door m'n vingers gehad hoor.

Dus laat dat "pretenderen" maar weg. Met een Wii kan je echt wel actiever zijn dan met een andere console als je dat wil (en dat kan ook leuk zijn), en gameplezier heb ik ook met hopen.

Er wordt op dat vlak altijd wat denigrerend gedaan door de "echte" gamers, maar ik vind het zo misplaatst als wat.
Vindt het maar moeilijk te geloven dat mensen wel de mogelijkheden en de tijd hebben om op een wii te spelen, maar niet de mogelijkheden of de tijd zouden hebben om hun sportschoenen aan te trekken en een toertje te gaan lopen of fietsen...
Ik denk dat de wii een mooie oplossing is tijdens periodes van slecht of ongezond weer buiten en geen duur fitnessabonnement te moeten kopen.
Hebben ze daar een volledig onderzoek aan gewijd? Ziet er vrij logisch uit dat zo een spelletje echte sport niet kan vervangen. Een beetje met de armen zwieren kan niet op tegen heen en weer lopen tijdens bv. echte tennis.
Wel heb ik zelf nog geen Wii gespeeld, mss vermoeiender dan het er uit ziet? :)

PS: Ze zouden beter een loopband controller gebruiken als ze de Wii als vervanger van sport willen gebruiken. Zie: http://www.gamerunner.us/

[Reactie gewijzigd door wiels op 23 juli 2024 19:29]

Wii Tennis, Golf en Bowling is vrij simpel en niet inspannend. Boksen daarentegen word je dood en dood moe van.
Dat kan ik beamen :p

Het boksen doet je echt wel zweten hoor ^^

Verder: Het is idd geen vervanger van sport, wie dat dacht.hoopte komt dus bedrogen uit :)
Ik blijf het wel een goed concept vinden, gezien je zoals eerder gezegd toch eits doet ipv je duimen belasten zoals de PS3 en 360 doen.

Wii FTW! :D
Als je je benen wilt trainen kun je denk ik beter DDR spelen. http://en.wikipedia.org/wiki/Dance_Dance_Revolution

[Reactie gewijzigd door Supremo op 23 juli 2024 19:29]

lol waarom?

bij boxen op de wii verbrand je pas veel calorieën. Iets van een 120 per kwartier boxen dacht ik. Dat is uiteraard wanneer je je volledig laat gaan =p

zoals naar voor springen, links rechts, achter, ... ipv gewoon met je armen de controllers te draaien moet je dan wel zelf zodanig veel naar links gaan of whatever om die positie van de controllers te verkrijgen. Is wel uitputtend maar het werkt goed :D
Het is dan volgens mij ook nooit de bedoeling geweest om een vervanger voor sport te maken maar een game-console. :)

Feit blijft dat het gezonder is op een Wii dan op een Xbox360 / PS3... je verbrandt in ieder geval iets ;)
Beetje onzin, want je kunt gewoon rustig op de bank blijven zitten met wiisports hoor, geen grote bewegingen nodig, dat vond ik zelfs erg slecht, een kleine twist met je pols was net zo goed als een hele draai met je arm..

[Reactie gewijzigd door SuperDre op 23 juli 2024 19:29]

Dat ligt er maar net aan hoe je er zelf voor gaat zitten, of staan.. 8)7 Ik ga gewoon staan en doe lekker uitbundig meppen :) Saaie gedoe op de bank met je pols draaien maakt het spel er echt niet leuker op..

[Reactie gewijzigd door geez op 23 juli 2024 19:29]

Tja, ik heb het hier al nog gezegd, en geez duidt het ook al aan: het is maar net wat je er zelf van maakt. Tuurlijk, je KAN het op die manier doen. En als je dat leuk vindt (betwijfel ik, maar goed) dan moet je dat maar doen. Ik persoonlijk vind er op die manier geen zak aan. Nee, dan ga ik wel staan, en ga ik lekker in het rond meppen.

Dus het is helemaal geen onzin als je het op die manier doet.
Ze hebben het over tennis.. maar ik zou de resultaten van het boksen wel eens willen zien, dat is best intensief namelijk.. ik ben in ieder geval kapot na een kwartiertje Wii-boksen. Of ligt dat aan mijn conditie? :)
Dan doe je het hele boksen verkeerd. Bij boksen moet je gewoon rustig slaan en combo's maken. En dan ook nog rustig ontwijken ;)
Maar dan alsnog.. een kwartier lang is dan toch best intensief
Ik ben uiterst benieuwd naar WiiFit... Overigens verbaast dit onderzoek me niet zo heel erg; Nintendo heeft in de eerste plaats namelijk een gameconsole geproduceerd en geen sportsubstituent.
Anoniem: 146790 23 december 2007 11:45
Wat is dit nou weer voor iets raars, dat had ik zo ook wel kunnen zeggen.
Als het nou GTA5 was geweest op een loopband zou ik gaan twijfelen.
Hoe is dit onderzoek eigenlijk gedaan, zaten de kinderen op de bank , stonden ze in de kamer?
Nou probeer eens met mario & sonic at the olympic games een Wereld record te halen zonder dat je doodop bent.
En dan sport ik ook nog eens regelmatig.

Met wii sports heb je inderdaad amper beweging.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.