Onderzoekers van de Amerikaanse Brown-universiteit hebben een materiaal ontdekt met een oneindig hoge elektrische weerstand. Materialen met de omgekeerde eigenschap, supergeleiders, werden een eeuw geleden al ontdekt.
Supergeleiding in metalen is mogelijk door het ontstaan van Cooperparen. Als elektronen zich in een Cooperpaar schikken, bewegen ze synchroon met de metaalatomen, waardoor er geen botsingen plaatsvinden en er dus geen weerstand is. Door het aanpassen van een supergeleidend materiaal kunnen de Cooperparen ook gebruikt worden voor het creëren van een oneindig grote weerstand. De onderzoekers claimen dat een vier atomen dunne laag van bismut omgetoverd kan worden van een supergeleider naar een superisolator door er gaatjes met een diameter van 50nm in te maken.
De onderzoekers hopen de techniek verder te kunnen doorontwikkelen zodat er superisolators voor supergeleidende draden gemaakt kunnen worden. In de verre toekomst zou de techniek gebruikt kunnen worden voor het bouwen van circuits die geen warmte genereren.