Volgens de geruchtenmolen zullen de eerste tricorechips van AMD in maart 2008 het levenslicht zien. De kloksnelheid van de Phenom 7-serie zou tussen de 2,3GHz en 2,5GHz liggen, met een tdp van 89 watt.
De 'Toliman'-tricore werd drie weken geleden voor het eerst aangekondigd. Het officiële verhaal is dat met deze nieuwe categorie producten een gat in de markt wordt gevuld: betere prestaties dan dualcores maar toch niet zo duur als quadcores.
Critici wijzen er echter op dat de nieuwe chip ook een teken kan zijn dat AMD met zijn quads slechte yields behaalt. Met 283mm² is de Barcelona de grootste chip die AMD ooit gebouwd heeft; de kans dat een van de cores een defect heeft, is dan ook vrij groot. Door een deel van de 'kapotte' chips als tricore te verkopen, hoeven ze niet weggegooid te worden.
VR-Zone meldt dat de eerste tricores in maart 2008 op de markt gezet zullen worden. De Phenom 7700 zal op 2,5GHz draaien, drie keer 512KB L2- plus 2MB gedeeld L3-
Het is niet de bedoeling dat Toliman een eenmalig experiment blijft: in de eerste helft van 2009 zal de 45nm 'Heka' de fakkel overnemen. Deze tweede generatie tricores werkt op Socket AM3 en zal waarschijnlijk ook een grotere L3-cache bieden.