De baas van de Game Developers Conference, Jamil Moledina, heeft laten weten dat veel developers terughoudend zijn wat betreft het ontwikkelen van games voor Sony's nieuwste aanwinst, de Playstation 3.
Veel ontwikkelaars kijken de kat uit de boom en wachten tot er meer bronnen beschikbaar zijn, om de ontwikkeling van PS3-spellen te vergemakkelijken. 'In de tussentijd wordt er gefocust op de handhelds, omdat het overzetten van huidige spellen naar de DS en PSP een stuk makkelijker is', aldus Moledina. De Playstation 2 had met vrijwel dezelfde problemen te kampen; bij de lancering waren er maar een handvol goede games beschikbaar, omdat ook destijds de meeste ontwikkelaars het eerst een tijdje aankeken.
Het probleem zit hem voornamelijk in het feit dat de PS3 geen makkelijk platform is om voor te ontwikkelen - wat ook gold voor de Playstation 2. Zo heeft de console een complexe multicoreprocessor (genaamd 'Cell') en is de grafische processor grotendeels onbekend gebied voor spelontwikkelaars. Voorlopig gaat de meeste energie van Sony dan ook zitten in het helpen van first-party ontwikkelaars bij het begrijpen van het nieuwe speelgoed. Wanneer die ondersteuning richting de third-party developers gaat zullen de zaken volgens Moledina anders worden. Hij heeft er dan ook vertrouwen in dat de Playstation 3 een succes zal worden.