Sony komt met Vaio-tv/pc

Sony heeft het doek opgehaald voor de Vaio LS1, een combinatie van een 19"-lcd-tv en een computer. Net als bij Apples iMacs zijn alle componenten weggemoffeld in de monitor van het apparaat. De 'Vista capable' en 'Vista Premium Ready' Vaio LS1, die gericht lijkt op kleinbehuisde doch trendgevoelige stadslui, heeft een Intel Core duo-processor met een kloksnelheid van 1,83GHz aan boord, volgens Sony een uitgekiende cpu om simultaan tv-kijken en downloaden toe te staan. Tevens is er in 2GB geheugen en een kwart terabyte aan schijfruimte voorzien, evenals draadloze 802.11 b/g-LAN-technologie. De tv/pc kan traditioneel op het bureau worden gezet, maar het van ingebouwde speakers voorziene scherm kan desgewenst ook aan de muur worden gehangen en vanaf de bank worden bediend - die in dat geval gezien de schermafmetingen vrij dichtbij geplaatst moet worden, maar daar ben je dan ook kleinbehuisd voor. Het scherm, dat een maximale resolutie heeft van 1680 x 1050 pixels, voorziet volgens Sony dankzij 'Xbrite-HiColor'-technologie in 'oogverblindende kleurenpracht en haarscherp beeld'. Responstijd en refreshrate van het scherm zijn onbekend. Daar zal dan maar tot half september op gewacht moeten worden, vanaf dan is de combo voor circa 2100 dollar verkrijgbaar.

Sony Vaio tv/pc

Door Mick de Neeve

23-08-2006 • 23:06

38

Bron: Sony

Reacties (38)

Sorteer op:

Weergave:

Net als bij Apples iMacs zijn alle componenten weggemoffeld in de monitor van het apparaat.
Helaas zijn niet alle componenten ingebouwd zoals bij de iMac, er zit namelijk een losse powerbrick bij.
Core duo-processor van ongespecificeerde kloksnelheid aan boord
1,83Ghz

Verder, analoge NTSC tuner, Intel Integrated graphics, geen gigabit ethernet, bluetooth of DVI-I uitgang en dat alles voor 'maar' 2099 usd.

Ik ben niet onder de indruk.

Volledige specs:

http://www.sonystyle.com/...Name=cpu_lsseriesdesktops
de iMac heeft ook een mooie dedicated X1600 met 128/256MB.
je kan bij je iMac ook gewoon een analoog of digitale tuner kopen.

en de iSight werkt nu ook in windows, en die is vele malen beter dan in veel andere alles in 1 machines.
mooi spul dat van Sony. Maar de prijs is dan ook niet mals. Er wordt dan wel de vergelijking met Apple gemaakt, maar volgens mij heb je bij Apple meer bang voor je bucks in dit geval.

edit: een kwart terabyte: w00t. 250GB: och ;)
Komt nog eens bij dat een iMac er imho nog wat gelikter uitziet en compacter/beter afgewerkt overkomt :)
amai, imo is dit toestel zo'n 100x prachtiger dan een iMac
maar smaken verschillen uiteraard, vooral ook dat toetsenbord bevat hoge kwijlfactor!
holy shite dit is een beest van een pc! (design!)
:9~
i'll take ten!

ps. iMac vind ik ook erg mooi hoor, maar ben dat wit + afgeronde hoeken een beetje beu
is dat dan geen 256 GB ?
of is 1 terabyte 1000 GB ?ik dacht toch dat het 1024 GB was?

[/verwarring zaai modus]
bij harddisks is 1TB=1000GB, want dan klinkt het groter ;)
soortgelijke Tv bestaat al volgens mij, ik heb namelijk bij iemand een groot zwart Vaio scherm zien hangen met mediacenter erop.... nergens een kast of draadjes.... dus of héééél goed weggewerkt, of niks nieuws.... edit: lijkt me niet trouwens, windows start namelijk op door de aanknop van de tv aan te raken.

voor 2100 dollar vindt ik de specificaties overigens maar slecht, er had zowiezo een groter scherm op gemogen... want veel verschil met een 17 inch laptop is er nu niet...en onboard vga!? :S en waarom geen core 2 duo? Moet er soms stroom bespaart worden (ja met zo'n duur ding wel)?
minder verbruik -> minder koeling -> minder lawaai.

moet er soms stroom bespaard worden?

Ja, ding staat in de woonkamer, de proc is meer dan snel genoeg en dan ligt de prioriteit dus veel sneller ergens anders, in dit geval dus hoeveel geluid hij maakt.
Hoe bedoel je veel verschil met een 17 inch laptop is er niet? Het is een 19 inch LCDTV dus dan kan je het alleen maar vergelijken met een 19 inch laptop!! Niet met een 17inch! En onboard VGA hoeft niet slecht te zijn, je gaat immers niet echt gamen op een MEDIACENTER PC.

@bro! Mediacenter is niet echt stabiel genoeg voor games, daarom eigenlijk. Misschien dat Vista iets wordt, die heeft ook een soort Mediacenter ingebouwd.
e gaat immers niet echt gamen op een MEDIACENTER PC.
Waarom niet?

Ik ben absoluut geen gamer, maar de enige situatie waarin ik me voor kan stellen dat wel te willen is wanneer ik een mediacenter pc op een mooi plat scherm in mijn woonkamer zou hebben hangen.

Mooi scherm overigens, als ze nu ook nog een goede kwaliteit tuner aan boord hebben zodat het niet onder hoeft te doen voor een 'gewone' tv zou dit best eens een hit kunnen worden (in Japan natuurlijk).
Als je een mediacenter serieus gebruikt als mediacenter, dus om tv te willen kijken, dan wil je er niks anders op hebben draaien dan XP MCE, hardwaredrivers, en wllicht dingen als ffdshow, speedfan, enzo -- maar vooral geen buggy games. Je game zal je bak maar laten crashen middenin het opnemen van baywatch, daar zit je dan met je hand in je broek bij het afkijken...
Bij CNET hebben ze deze al besproken zodat je e'm ook even in actie kan zien. Mooi apparaat hoor.
Denk dat je mis bent met een Bravia lcd scherm met daar idd een media station op. (is maar 1 Draad die naar de tv loopt dus niet moeilijk weg te werken) Die zijn nammelijk ook zwart en zeer mooi in design die tv's
Wat is hier eigenlijk nieuw aan vraag ik me af. Deze dingen staan al heel lang bij ons in de winkel (17 en 20" TFT versies). Hele mooie dingen, maar ze zijn er toch al een tijdje (met gelijke features als hierboven genoemd)
vind het prijs kaartje wat aan de hoge kant voor 2100 een pc met media center mogelijkheid. zou dan persoonlijk zelf voor een imac gaan denk niet dat die kwa specs ook veel van elkaar zullen schelen
Je betaald de merknaam er een beetje bij, zoals met hun laptops. Alhoewel wel altijd heel mooie strakke schermen, vooral het contrast is zeer goed IMHO.
Zie ik daar een Wii-Mote :Y)
Is dit een kleine TV of een groot toetsenbord?
hmm, geweldig. Zo een ding probeer ik al weken te slijten van een ander merk bij mij in de winkel.
Niemand wil het hebben. Ding is trager dan een PC, maar logger dan een laptop.
Hmm. Beetje duur voor zo'n "gadget".

Ff snel een berekeningetje terwijl ik dit typ (reken me er niet op af) maar:
Barebone pc'tje: +/- 700,-
32" LCDTV van bijv. VideoSeven: +/- 900,- O+
Logitech Dolby Surround Set: +/- 150,-
Bij elkaar: +/- 1750,-
Heel grof gezegd: staat gelijk (of zelfs goedkoper) aan die 2100 dollar.

Gewoon ff ter vergelijking hoor. Ik weet wel wat ik zou kopen iig... :Y)
Waar jij het over hebt is EURO, en hier hebben ze het over DOLLAR!! 2100 DOLLAR is ongeveer 1530 EURO, dus dan toch wel goedkoper dan jouw combinatie! :Y) B-)
Ja, maar kijk eens wat je ervoor terugkrijgt? :9~
na belasting etc. kom je toch weer uit op ong. € 2100...

US $ prijzen zijn meestal excl tax, plus in de EU zijn producten vaak iets duurder
US $ prijzen zijn *altijd* excl sales tax, bij wet. Overigens is de sales tax in alle staten een stuk minder dan 19% btw hier, en zelfs die 7-9 procent sales tax vermijd je door via internet te bestellen uit een andere staat.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.