Infineon gaat Amerikaanse paspoortchip produceren

Het Duitse Infineon Technologies heeft een order ontvangen van de Amerikaanse federale overheid om de chips te produceren die gebruikt zullen worden in paspoorten. Het bedrijf is niet de enige leverancier van dergelijke chips, ook andere bedrijven doen dit. De bewuste chip zal voorzien van een beschermlaag worden opgenomen in de achterkant van het paspoort. Onder meer de volledige naam, geboortedatum, geldigheidsduur en een digitale foto zullen in geëncrypteerde vorm op de chip aanwezig zijn. Deze gegevens kunnen digitaal uitgelezen en geverifieerd worden, wat ervoor zou moeten zorgen dat de paspoort- en immigratiecontrole sneller kan plaatsvinden. De Amerikaanse overheid is eind 2005 al begonnen met het uitleveren van elektronische paspoorten aan diplomaten en tegen het einde van dit jaar zouden alle nieuwe paspoorten voorzien moeten zijn van een chip.

Infineon logo (2006)De verwachting is dat in het eerste jaar 15 miljoen elektronische paspoorten worden uitgegeven. In de afgelopen tien jaar zijn 67 miljoen paspoorten uitgegeven en het zal - gezien de maximale geldigheidsduur - nog tien jaar duren voordat al die documenten zijn vervangen. Om de chip te beschermen en te voorkomen dat de privacy van de drager geschaad wordt, zijn ruim vijftig securitymaatregelen aangebracht. Zo is er Basic Access Control dat ervoor zorgt dat de beambte eerst het paspoort moet scannen, waarna hij al dan niet geautoriseerd wordt om de overige data in de chip te lezen. Het daadwerkelijk uitwisselen van informatie vindt plaats over een maximale afstand van ongeveer 10 centimeter. Alle informatie wordt over een geëncrypteerde verbinding verzonden.

Door Harm Hilvers

Freelance nieuwsposter

21-08-2006 • 12:57

37

Bron: Infineon

Reacties (37)

37
36
17
1
0
17
Wijzig sortering
Snap nooit waarom encryptie zogenaamd veiliger is.

Encryptie betekent uniek, er kunnen geen 2 paspoorten chips zijn, die hetzelfde ge-encrypte data uitzenden.
Dus als iemand het ge-encrypte data heeft en weet bij wie dat hoort, kunnen ze de betreffende persoon ook volgen :/

Voorbeeld, winkel plaatst detectie apparatuur en vangt encrypte paspoort signaal op, gaat zelf daarbij een database voor de betreffende persoon aanhangen en voila, elke keer als betreffende paspoort in de winkel komt, kan de winkel zien, wat dat paspoort normaal in de winkel koopt :/

Misschien mis ik iets, maar heb nog nooit iets gelezen, dat de chips de gegevens randomized of volgens een logaritme qua tijd verandert.
Alsof die 10cm niet makkelijk op te rekken is met speciale apparatuur.

Maar goed, als ze dat hier onder druk van politiestaat USA ook gaan doen krijgt de magnetron er een karwijtje bij: het vernielen van rfids.
Waardoor je met je paspoort ineens niet meer zoveel kunt bij de grens? :?
tuurlijk is die niet op te rekken, de rfid chip heeft toch maar een maximale waarde aan energie(in de vorm van radiogolven) die die terug kan kaatsen
Tuurlijk is het wel op te rekken door gevoeliger apparatuur.
Omdat ze er visa en stempels moeten kunnen in zetten.
dat kan dan toch ook digitaal?
In Banania hebben ze die apperatuur nog niet.
tuurlijk..... Wel eens gereisd in een land waar ze het telraam nog moeten uitvinden? :Y)
Belgische paspoorten zijn geen boekje zoals de Nederlandse (en binnenkort ook allemaal bankkaartformaat) dus dat lijkt me geen probleem. De Visa zetten ze dan op een los papiertje dat je bij moet houden. Digitaal zou nog beter zijn natuurlijk.
Euh...jawel toch ?

identiteitskaart: plastic kaart
paspoort: rood boekje
Barbarisme:

geëncrypteerde verbinding > versleutelde verbinding
Anoniem: 114409 @Tyrian21 augustus 2006 14:22
Een anglicisme, om helemaal precies te zijn ;)
Komt Encryptie niet gewoon uit het Latijn??? (dat is meestal wel de basis van veel Engelse woorden met drie lettergrepen of meer!)
Encrypteren is helemaal geen barbarisme, het is gewoon een synoniem voor versleutelen. En wat dan nog? Iedereen begrijpt toch wat de nieuwsposter wil zeggen, het is niet zo dat die mensen een attest van taalpurist moeten voorleggen of zo voor ze hier iets mogen posten...
Volgens mij is Komt er nu al in het nieuwe NL paspoort al zo'n chip.

http://www.rfid-paspoort.nl/
Quote"
De Nederlandse regering voert per 26 augustus het nieuwe biometrisch paspoort met RFID chip in. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat de beveiliging van de Nederlandse variant van het paspoort eenvoudig te kraken is."

Teken de petitie.
Bedoeld als reactie op johanw:

RFID-chip gefried ... mag je gelijk een nieuw paspoort aanvragen. Ik vrees dat ze bij veelvuldig gebruik van de magnetron toch wel maatregelen gaan nemen. Het is verdacht gedrag dus wordt je extra goed in de gaten gehouden, iets wat je dus juist niet wilde.
Waarom gebruiken ze geen paspoort a la pinpas? Dat is ook digitaal en veel beter (je moet de paspoort door magneet gaan halen of iets dergelijks..)

De 10cm is niet echt gevaarlijk, maar ik meen nieuws gelezen te hebben waarbij stond dat je zelfs bommen kon af laten gaan door middel van de gegevens op een paspoort...

Hopen dat dit echt door en door getest is. Anders moeten ze de paspoort(chip) steeds vernieuwen als er een lek of iets dergelijks wordt ontdekt..
waarom maken ze geen paspoort zoals een bankpasje, dat je in een lezer moet stoppen?
En stel nou dat je dus zo`n chipje niet werkend in je paspoort wilt hebben, en je "sloopt" hem door een stroomstoot of iets anders, is je paspoort dan ongeldig?
Jup, dan kom je dus een land niet meer binnen.

Enige oplossing is dan dus om een nieuwe te kopen.
Iedereen die die geen last wil hebben van de RFID chip, maar toch een paspoort in zijn portemonnee wilt hebben, kan ook zelf een portemonnee maken, welke minder/geen RFID-signalen doorlaat. Ingredienten? DUCT-tape en aluminium folie. :Y)

Even geen grappen maken over puntmutsen van aluminium folie. ;)
Iedereen die die geen last wil hebben van de RFID chip, maar toch een paspoort in zijn portemonnee wilt hebben, kan ook zelf een portemonnee maken
Die heb je toch niet nodig?

[Lebbis & Jansen]
"Ik heb toch niets te verbergen? Ik heb toch niks gedaan? Dan mogen ze toch alles van me weten? Ik doe toch niks? Ik verberg me toch niet? Nee hoor, van mij mogen ze alles weten!
[/Lebbis & Jansen]
Wanneer zeggen we nu is een keer, Amerika fuck op je komt hier alleen binnen met een analoog paspoort, waarom moet amerika, ons, Europa nou weer opleggen wat we moeten doen, als heel de EU had gezecht jammer dan, konden we miss 2 maanden niet zonder visum naar de V.S. daarna hadden ze het wel opgegeven!
Omdat ze "weapons of mass destruction" en een enorm leger hebben.
En omdat we incompetente leiders hebben die een chimpansee (Bush dus)achterna lopen in plaats van zelf na te denken.
Als je nu echt denkt dat dit help tegen terrorisme...

Terrorisme is een symptoom van elende, geen oorzaak!
Moet ik dat nou echt in slaan ofzo? Lijkt me de enige manier...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.