Hewlett-Packard heeft gisteren de resultaten van het derde boekhoudkundig kwartaal, dat eindigde op 31 juli, bekend gemaakt. Het bedrijf heeft het afgelopen kwartaal een omzet weten te realiseren van 20,8 miljard dollar, wat resulteerde in een winst van drie dollarcent per aandeel wat in totaal 913 miljoen dollar is. De omzet is het afgelopen kwartaal gestegen met tien procent in vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar ervoor. In vergelijking met het tweede boekhoudkundige kwartaal is het echter een lichte daling van 800 miljoen. De winst in het derde kwartaal is ten opzichte van het derde kwartaal 2004 eveneens gestegen, toen bedroeg de operationele winst namelijk 657 miljoen dollar.
De resultaten in het derde kwartaal zijn beter dan analisten hadden verwacht. Als gevolg daarvan steeg de koers van de HP-aandelen met 5,5 procent op de Europese beurzen. Het behaalde resultaat wordt deels toegeschreven aan de nieuwe topman van het bedrijf, Mark Hurd, die begin dit jaar werd aangesteld. Het afgelopen kwartaal was het eerste kwartaal waarin het bedrijf door de nieuwe topman werd geleid. De verwachtingen voor het komende kwartaal zijn hoog, met een winst per aandeel van 0,44 tot 0,47 dollar en een omzet van 22,4 tot 22,8 miljard dollar.
Sinds het aanstellen van de nieuwe topman Hurd gaan er geruchten dat HP overweegt om zijn personal computer-tak af te splitsen of de printers in een eigen onderneming onder te brengen. De financiele resultaten van het afgelopen kwartaal bieden echter geen aanleiding voor dergelijke maatregelen aangezien beide afdelingen van het bedrijf een positief resultaat wisten te realseren en de pc-afdeling tevens de winst zag groeien in vergelijking met het jaar ervoor. De printerafdeling zag een winstdaling van zeven procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dit zou echter zijn veroorzaakt door het verlagen van de winstmarge om een groter marktaandeel te veroveren.