EA sluit licentiecontract af met ESPN

Electronic Arts heeft met sportzender ESPN een licentieovereenkomst gesloten met een looptijd van maar liefst 15 jaar, zo lezen we bij Reuters. Met de deal brengt EA een gevoelige slag toe aan Sega en Take-Two, concurrenten in de markt voor sportspellen en voormalig licentiehouders van ESPN. Volgens een woordvoerder van EA zal deze overeenkomst niet betekenen dat de titels die voorheen bij Sega uitkwamen, nu voortaan door EA zullen worden geproduceerd. De veranderingen zullen subtieler zijn, zoals het gebruiken van afbeeldingen en gegevens die van ESPN worden betrokken. Voor Sega en Take-Two zal het moeilijk worden om zonder licentie nogmaals het succes van NFL 2K5 te behalen, het spel dat mede door de lage prijs van 20 dollar een groot gedeelte van de markt voor EA's Madden 2005 wegkaapte.

ESON (logo)

Door Willem Kerstholt

18-01-2005 • 13:21

35

Bron: Reuters

Reacties (35)

Sorteer op:

Weergave:

EA is een grote marketing machine die met een hoop reclame en truuks so-so spellen verkoopt. Concurrenten worden of opgekocht en gesloopt (Westwood) of gemarginaliseerd (SEGA + Take-Two). Meerendeel consumenten zien dit niet, die zien enkel een spel waarvoor mooie reclames voor worden gemaakt en dat een mooie verpakking heeft.
Gelukkig is Westwood nog enigszins gered doordat een groot deel van de oorspronkelijke bezetting een nieuw bedrijf, Paraglyph, is begonnen. En hopelijk zetten ze hun kennis goed in, want hun volgende game wordt een C&C-achtig spel in de Star Wars universe...

* 786562 RefriedNoodle
Pfff.... Ik hoor al maanden niks meer over Petroglyph.
(Okok, op hun site staat weer iets nieuws wat vorige week is geplaatst. Maar als je naar alle nieuwsberichten kijkt zie je dat in 1 jaar maar 3 nieuwsberichten zijn geplaats :'(
Vergeet Maxis niet... Sinds dat van EA is, brengen ze alleen SIMS expansions uit, die ze in een middagje maken.
Om over Bullfrog maar te zwijgen...
het nadeel van EA in mijn ogen is het gebrek aan echte vernieuwing.
Het lijkt of ze nu alleen bezig zijn met het verbeteren van wat graphics, maar een compleet andere engine gebruiken is er i.m.h.o. niet bij.

Zo was er eens een heel koel basketbalspel die niet werd uitgebracht door EA..die was geweldig (kon je ontzettend koel mee dunken enzo :D) nu ljikt het of de fifa engine dezelfde is als de NBA..alleen wordt het spelletje nu niet gespeeld met de voeten maar met de hand...

EA..vernieuw nu eens en melk niet alleen het product compleet uit
Ik gok dat dit een stap is die bij het plan van EA hoort om het grootste entertainment bedrijf ter wereld te worden (zie http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4180453.stm ), net als de Sims tv show ( http://www.tweakers.net/nieuws/35778 ) dat overigens pas in een erg vroeg stadium is (er zijn vaker dergelijke geruchten geweest).

Ze willen concurreren met bedrijven als o.a. Disney, door mainstream producten aan de man te brengen, maar ook door spelers met hun "helden" te laten spelen. Uiteraard kan dat in de sportspellen nog beter met dit soort licenties. De games hoeven niet per se geweldig te zijn, als ze maar redelijk makkelijk te spelen zijn door veel mensen. Dan verkoopt een spel goed aan een mainstream publiek, en dat is het doel van EA. Wat mij betreft zou EA zich ook wel wat meer moeten richten op kwaliteit, de grootste zonde binnen EA is wel om een game te laat af te hebben ( http://www.andrew.cmu.edu/user/tshah/PauschAcademicsFieldGuideToEA.pdf )

Helaas dat het ten koste gaat van vele kleinere developers, en zelfs een grote uitgever als Ubisoft, waar EA recent nog 20% aandelen van heeft gekocht...
Ik vind dat EA ook behoorlijk gemeen begint te worden, EA heeft te laatste tijd naar mijnmening iets te veel $$$ tekenens in de ogen.
Support wordt per spel steeds slechten het houdt tegenwoordig bij 1a2 patches op per game (niet allemaal natuurlijk) maar wel opvallend vaak.
Dan komt de opvolger al weer op de markt, en als die een beetje wordt verkocht is er al weer een opvolger.
Maar aan patchen en bug fixen wordt steeds minder gedacht, kijk maar naar The Sims, C&C Generals enz.
de laatste tijd? EA gedraagt zich al jaren zo volgens mij :)
Al sinds dat ze Westwood 2 jaar terug overnamen.
Ik weet niet hoe het daarvoor was.... Maar ik ga er vanuit dat het even slecht was!
Je hoeft de spellen van EA toch niet te kopen? Ik ben al lang overgestapt op de spellen van blizzard als het gaat om rts en voor elk spel van EA is er een veel beter alternatief. Iniedergeval bij de spellen die ik speel.
Renegade is een super spel die door cheaters en bugs gestorven is. Het is een spel met veel 'potencial', maar omdat EA er niks meer aan verdiende, hebben ze de support gestopt en doen ze zelfs alsof het niet eens meer bestaat.
Als jij me kan vertellen waar ik zo'n spel als Renegade kan kopen, dan ben ik de eerste die het koopt. :*)
Je hoeft de spellen van EA toch niet te kopen?
Nee, inderdaad. Maar als ze alles en iedereen maar overnemen en alle licenties voor iedereens neus, tegen welke prijs dan ook, wegkapen blijft er weinig "andere keus" over.

EA is simpelweg bezig aan "World Domination", en niks anders, en gebruiken in mijn ogen bijna dezelfde tactieken als Microsoft. En dat houd gewoonweg in: je doet wat EA wil of EA koopt gewoon de hele tent over.
EA is de GLA in CC generals :P
Volgens een woordvoerder van EA zal deze overeenkomst niet betekenen dat de titels die voorheen bij Sega uitkwamen, nu voortaan door EA zullen worden geproduceerd. De veranderingen zullen subtieler zijn, zoals het gebruiken van afbeeldingen en gegevens die van ESPN worden betrokken.
Oftewel, bekende commentatoren van ESPN, videobeelden van ESPN en data mogen niet meer worden gebruikt door SEGA en Take-Two. Sluwe zet van EA, je neemt de concurrent de feeling met het spel af, waardoor je verder niets over hebt dan goede gameplay en graphics.
Wat ook niet moet worden vergeten, Sega mag in het spel geen ESPN meer laten voorkomen, terwijl het spel daar op is gebaseerd, ESPN NFL 2K5. Een ander naam dat ze weer moeten marketen.
waardoor je verder niets over hebt dan goede gameplay en graphics.
Daar gaat het juist om bij games. Voor de rest zijn het wat logo's en andere suffe zaken die er eigenlijk niks toe doen tenzij je daar wel heel gevoelig voor bent.

De enigste manier om dit soort zaken aan te pakken is gewoon heel EA links te laten liggen en hopen dat je zo snel mogelijk over de kop gaan. Die gasten verpesten de hele gaming-industry al jaren lang.
Erg jammer. De NHL, NBA en NFL 2K series(Tennis 2K* ook, maar deze had geen ESPN licentie) vond ik stukken beter spelen dan de spellen van EA en hadden bovendien hun roots nog bij de goede oude Dreamcast liggen. Bovendien waren de spellen veel eerlijker geprijsd voor een serie die elk jaar geupdate wordt, daar waar EA gewoon elk jaar de volle mep vraagt.
Helaas ben ik bang dat dit de doodsteek zal worden voor de sportgames van Sega ;(.
echt weer een EA actie. kunnen ze het niet winnen dan zorgen ze wel dan de concurentie niks kan. de spellen stikken tegenwoordig van de fouten, inovatie is iets wat ze niet kennen en het enigste wat ze kennen is geld. word tijd dat ze eens worden aangepakt.
Tja... ze gaan inderdaad met een aantal games behoorlijk de verkeerde kant op (FIFA o.a.) maar met een aantal andere zijn ze aardig bezig (battle for middle-earth). Zolang EA dit soort spellen blijft uitbrengen heb ik niet veel te klagen.

Het moet echter geen monopolist worden want dat zou zeer slecht zijn voor de gaming industrie waarbij kleine ontwikkelaars uit de markt worden gedrukt..

Ik kijk dus met gemengde gevoelens naar dit alles..
EA maakt zelf niks, ze hebben gewoon een aantal studio's opgekocht en spuwen zo nog wat acceptabele dingen uit.
Maar als de keuze tussen vet incashen en innovatie moet worden gemaakt, gaat EA natuurlijk enkel voor en incashen (met 1001 Sims extention packs + een mega reclame budget).

In Amerika kan je je gam er gewoon doorduwen met voldoende reclame.
Nou gefeliciteerd EA, nu zijn jullie de enigste die onder licentie massa's sequals mag maken.
Daar moeten we zeker blij mee zijn ofzo?

Ik heb het gehad met EA, ze moeten hun naam eens veranderen naar ESA, Electronic Sequal Artists.Dat is wat ze zijn. Vroeger had EA tenminste nog goeie spellen en probeerde ze nog wat creatiefs op de markt te doen, denk aan de hele reeks spellen en ook de eerste budget serie, allemaal ideeen van EA, nu zitten ze alleen nog maar sequals te maken. Ik vind het niks meer, van mij part kopen ze alles op wat ze willen.

Wacht maar op een dag komt er een gamebedrijfje dat een spel aanbied dat iedereen wil hebben en dat zijn ziel niet aan EA wil verkopen en ze helemaal kapot maakt...[hey mens mag toch dromen....]
Het enigste wat ik over ea kan zeggen: EA crash, it's in the game (refererend aan c&c generals) :9

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.