Miyamoto: 'Nintendo gaat binnen drie tot vier jaar online'

Terwijl Nintendo tot voor kort nog verkondigde dat hun klanten geen behoefte hebben aan online spellen, zou Shigeru Miyamoto - de man achter Mario en Zelda - in een interview gezegd hebben dat Nintendo binnen drie tot vier jaar een online spelsysteem zal ontwikkelen. De DS zou hiervoor overigens de weg moeten vrijmaken. Nintendo is momenteel de enige consolebouwer die nog geen onlinefuncties aanbiedt voor zijn spellen, maar naarmate het bedrijf meer naar de mainstream-markt toegroeit zal het zich aanpassen, aldus Miyamoto. Uit zijn opmerkingen valt echter ook op te maken dat de Nintendo DS ook al online spellen zou krijgen. Dit zou vermoedelijk met behulp van de draadloze netwerkmogelijkheden van deze handheld gerealiseerd kunnen worden.

MarioVoor het ontwikkelen van het online systeem zou Nintendo naar verluidt samenwerken met Square Enix, het bedrijf dat ook al het PlayOnline-systeem voor Sony ontwikkelde. Square Enix zou ondertussen al bevestigd hebben aan online DS-games te werken, evenals aan een handheld-versie van Final Fantasy Chronicles, waarvan nog niet bekend is of deze al over online mogelijkheden zal beschikken. Tot slot wist Miyamoto ook te melden dat er nog steeds aan een nieuwe Mario-titel voor de GameCube gewerkt wordt en er banden gesmeed worden met andere bedrijven voor de productie van een nieuw Pokemon-spel.

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

26-11-2004 • 20:52

41

Bron: Games Industry

Reacties (41)

41
39
28
5
2
1
Wijzig sortering
Nintendo is momenteel de enige consolebouwer die nog geen onlinefuncties aanbiedt voor zijn spellen
Niet helemaal correct aangezien er voor de GC dial-up en broadband adapters aanwezig zijn en de Phantasy Star games online gespeeld kunnen worden.

Met de draadloze netwerk mogelijkheden van de DS was volgens mij al langer bekend dat er in de toekomst online gespeeld zou worden. Dit wordt natuurlijk ook steeds interessanter dankzij het toenemende aantal WiFi spots.
Hij bedoelt niet dat 'de gamecube' nog niet online kan, maar dat het bedrijf nintendo als spelletjesmaker nog geen plannen heeft voor online games (in de nabije toekomst)

Het feit dat shigsy dit vertelde had al een belletje moeten laten rinkelen
ze hebben nooit beweerd dat ze nooit online zouden gaan maar vonden altijd de markt er nog niet rijp voor.

mischien dat dat bij de nextgen console dus wel komt en ze hebben nu de kans geahd om goed te bekijken hoe ze het gaan invullen en ze leren natuurlijk van fouten van de andere twee (en het systeem in de pc wereld ) dus zou me niks verbazen als er een heel goed en doordacht plan komt.

Wie had ooit verwacht dat de gameboy serie nog zo vernieuwd zou worden terwijl dit nog geneeens een gameboy 2 is maar een tussenvorm.

laat , mischien maar een kat uit de boom kijken kan nooit kwaad
Dit is een prognose voor Nintendo om echt actief online te gaan. Nu zitten ze met een aantal spellen online en willen ze een aantal titels toevoegen.

Nintendo kennende denken ze iets groter als Sony en MS met hun online ideeen. Dus het zal we liets ingewikkelds worden. Met de DS proberen ze al een heel nieuw iets op te zetten, wereldweid mobile gamen tegen elkaar op een handheld console[tuurlijk kan dat al op pda/laptop maar das geen handheld console]

Met veel extra opties die het allemaal nogal persoonlijk maken, en heel er boot&go, in tegenstelling tot Sony en MS die nu nog aan hun console zitten. Sony gaat Nintendo achterna met de PSP, dus MS zal binnekort zeker met wat portables komen, anders liggen ze eruit.
Anoniem: 126789 26 november 2004 21:08
ik denk dat nintendo te laat is met deze stap serieus te ondernemen voor de grote consumenten. sony en microsoft hebben nu alle tijd om (terwijl ze met elkaar concureren) de kinderziektes weg te werken en zich verder te ontwikkelen. Natuurlijk kan Nintendo zich al een groot voordeel doen met de wetenschap die uit de voorgaande bedrijven is gekomen, maar ik denk dat de achterstand te groot is om bij te blijven bij 2 marktleiders
Hoeft niet zo te zijn.

Misschien ziet iedereen nu in dat een console online écht werkt.

Daarnaast is er genoeg ruimte op de nog steedse groeiende gamesmarkt voor 3 online consoles en heeft Nintendo een hele stapel trouwe fans.
...zou Nintendo naar verluidt samenwerken met Square Enix...

waarom denk je dat ze met een ander bedrijf willen samenwerken?
Waarom zouden ze niet met square-enix willen werken? square enix is HET RPG-bedrijf uit de wereld. sinds de fusie tussen de al grote squaresoft en enix werd een roleplaying-gigant losgelaten. Kijk alleen al naar de spellen die Square-enix uitbrengt voor de PS2. ik denk dat nintendo er goed aan zal doen square-enix aan het handje vast te houden.
Wat niet in dit nieuwsbericht genoemd wordt(maar wel in de bron) is dat Nintendo zeer binnenkort(volgens insiders al binnen enkele maanden) al online zal gaan met de Nintendo DS. Die 3 tot 4 jaar slaan op het online gaan met de nieuwe gamesconsole van Nintendo die over 2 á 3 jaar gelanceerd zal worden. Nintendo heeft dan al een hoop ervaring opgedaan met online gaming op de DS, dus zal Nintendo geen achterstand meer hebben op Sony en Microsoft.
Anoniem: 62442 @it026 november 2004 21:43
|:( Ja en daarom is het zeker zo dat bijna alle nintendo eigenaren ouder zijn dan 12? Als je jonger bent dat 12 wil je een PS2 omdat je dan nogal gevoellig bent voor marketing.

http://image.lik-sang.com/images//large/gc-re4-chainsaw.jpg
Anoniem: 109336 @it026 november 2004 21:44
Tijd om dat vooroordeel het raam uit te gooien? Nintendo richt zich al een tijd niet meer 'alleen op kinderen onder de 12'
Anoniem: 1734 @it026 november 2004 21:48
mwah ben zelf 25 en heb bewust voor nintendo gekozen ;)

Soort van jeaughsentiment maar ook spelaanbod :D
en zo'n belachelijk opmerking krijgt nog 'inzichtvol' ook... |:(

Ik ken anders helemaal niemand onder de 14 met en gamecube, en de meeste volwassenen die ik ken vinden m'n gamecube een stuk leuker dan m'n xbox...

Ze werken trouwens (volgens geruchten) ook samen met WarpPipe dat t tunneling programma voor de cube heeft geschreven, ze zijn volgens de geruchten bezig aan een netwerk voor de DS.
Eerlijk gezegd nooit met een GC gespeeld, maar als de spellen (zoals die uit de Mario- en Zelda-serie) net zo goed in elkaar zitten als die op hun eerdere consoles, kan ik me goed voorstellen dat volwassenen voor de GC kiezen... gameplay is het belangrijkst.
Anoniem: 122052 26 november 2004 21:19
Nintendo was de eerste van allemaal die online ging de NES ging al online!

Maar ja wel vreemd ja waar Satoru Iwata de hele tijd riep dat ie de games meer 'arcade' wou maken! Ah well Mario Kart via internet zou helemaal de bom zijn! ;)
dat kan toch ook al? D'r zijn verschillende tunneling toepassingen (als WarpPipe en X-Link) waarmee je echt online kan spelen met je GC. Vereiste is wel een vrij netwerkpoortje op je PC, en het schijnt dat WinPCap niet zo geweldig werkt met WinXPSP2
Nintendo online?

http://demasked.com/

hou die maar in de gaten :)
Anoniem: 44568 @RSP27 november 2004 01:00
Ik kijk liever naar http://www.warppipe.com/warpzone/ dan kan ik tenminste gelijk spelen ;)
Niet helemaal, Demasked.com gaat over het online brengen van de Nintendo DS begin volgend jaar. Warppipe is tunnel software voor de cube. Demaked is in affiliatie en misschien zelfs in samenwerking met Nintendo opgezet.

net ff iets anders dan warppipe dus
... de mainstream markt ...
... zucht...
Ach nintendo heeft gewoon voorheen iets te erg naar de quote van Bill Gates geluisterd...

"Internet is just a hype"

Fijn om te horen trouwens dat Nintendo ook eindelijk plannen heeft voor het online gaan. Wat ik wel weer minder vind, is eht feit dat Square-Enix dit gaat maken. Want PlayOnline van de playstation is ook niet zo geweldig. En al zeker helemaal niet als je het vergelijkt met Xbox Live. Ik had liever gezien dat Nintendo zelf iets ging maken....
Ik vraag me af of het goed is dat Nintendo nu ook online gaat. Mensen die echt online spellen willen spelen gaan wat mij betreft lekker een PC aanschaffen. Spelcomputerspellen horen imo niet via het internet te worden gespeeld.

Maar goed Nintendo heeft zich op 1 of andere manier laten overhalen door een kleine groep mensen.

Wat ik dan graag zou willen zien is dat ze het wel goed doen, dus niet online gaan met spellen die op de PS2, PSP, XBox en PC ook worden gebruikt om online mee te gamen, maar juist van die typische Nintendogames zoals Mario Kart, Donkey Kong Country, Mario 64 DS etc....
Nintendo moet zich gewoon bezig houden met waar ze goed in zijn: spellen maken die je niet in een paar dagen hebt uitgespeeld en blijven boeien. Nintendo-games (en dan met name de Mario, Donkey Kong en Zelda spullen) zijn de spellen waar ik het meeste plezier aan heb beleefd. Ik ben vooral bang dat de single-player gameplay gaat lijden onder het focussen op online gaming, dit zie je nu al bij teveel games.
Anoniem: 130015 27 november 2004 10:29
Nintendo had al een keer beloofd dat ze mario kart :DD van de gamecube al online gingen doen met hun breedband adapter maar alter was dat teruggezet zodat je alleen maar kon linken met die Broadband adapter wat nu toch erg spijtig is..Sjah en die warppipe is gewoon een klote functie.Werkt niet lekker etc voor vele mensen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.