Nikon D2H WiFi-functionaliteit getest

Bij DPReview is een kort artikel verschenen waarin wordt gekeken naar de optioneel verkrijgbare WiFi-module voor de Nikon D2H-spiegelreflexcamera. Met behulp van de WiFi-module kunnen fotografen foto's al richting de redactie sturen terwijl ze aan het werk zijn wat voor de pers erg handig kan zijn. Het blijkt dat de WiFi-module doet wat Nikon belooft. Foto's kunnen verzonden worden met een maximale snelheid van circa 2,2Mbps, maar gezien het feit dat dit in de achtergrond gebeurd is de relatief lage snelheid niet hinderlijk. Het gebruik van de WiFi-functionaliteit kost wel een hap uit de accucapaciteit, maar dit was te verwachten. Phil Askey heeft dan ook een lovende conclusie neergepend:

While we haven't seen any other WiFi offerings from any other digital camera manufacturer I'm sure they're on the way, for now the D2H and WT-1 are an excellent, capable and reliable combination which worked very well for us in a live situation. Kudos Nikon.
Nikon D2H-camera met optionele WiFi-module & extended range antenna
Nikon D2H-camera met optionele WiFi-module & extended range antenna

Door Hielko van der Hoorn

21-02-2004 • 16:44

13

Bron: DPReview

Reacties (13)

13
12
7
3
0
0
Wijzig sortering
3995 euro bij koopdigitaal.nl (inclusief)

Ik heb mijn camera nog gekocht voor 5000 euro (D1X). Het grootste nadeel is als je een tijdje gefotografeerd hebt met zo'n camera, de 'gewone' camera's als speelgoed aanvoelen.

De WiFi lijkt mij reuze handig, ook voor in de studio. Je kunt nu draadloos rondlopen en meteen op de monitor bekijken wat je hebt gemaakt.
Deze optie is eigenlijk ontwikkeld voor (foto-)journalisten die zo hun werk razendsnel door kunnen sturen naar hun opdrachtgever.

Tot op heden moesten ze daarvoor de media uit de camera halen en op PC zetten (of via de camera) en dan vervolgens versturen. Indien er nu een Wi-Fi voorziening is kunnen ze de bestanden zelfs meteen op een FTP server van hun opdrachtgever kwijt. (scheelt ook weer een kostbare verbinding via GPRS oid). In het PSV stadion hebben ze al een keer experimenten gedaan met een Wi-Fi netwerk tijdens voetbalwedstrijden, speciaal voor dit doel.

Risico is natuurlijk wel dat 'men' nu de foto's kan onderschappen als je het WEP wachtwoord weet (voor kraken van WEP duren de meeste evenementen te kort). Dat risico is zeer aanwezig; meerdere journalisten krijgen de WEP wachtwoorden van het door de locatie aangeboden Wi-Fi netwerk, ze kunnen dus elkaars foto's onderscheppen B-).
Ten eerste WEP heeft geen wachtwoord maar WEP gebruikt een sleutel.

Als ze een beetje doordenken had men een VPN client in die module opgenomen. Hoef je je ook niet druk te maken over de tekortkomingen van WEP.
Dan heb je WEP helemaal niet nodig.
JA, ze hadden misschien ook beter een firewall ingebouwd...en nu we toch bezig zijn, misschien een extra AEs encryptie erbovenop? :7

Voor dit soort toepassingen leent WEP zich meer dan goed om de simpele reden dat het a) weinig overhead (in termen van vermogen) met zich meebrengt b) het 'veilig' genoeg is op voorwaarde dat de key geregeld refreshed wordt.
Het klinkt allemaal wel leuk, maar nu nog een beetje toekomst muziek denk ik.

PSV experimenteert inderdaad met WIFI maar voor de rest zijn er nog maar weinig openbare gelegenheden met wifi mogelijkheid. Dan moeten de Journalisten alsnog opzoek naar een wifi-hotspot (in hotel bijvoorbeeld). Dus of het nou echt zo handig is?!? Je kunt het dan namelijk net zo goed ff de bestandjes op je laptop zetten!
En dat dus via die wireless verbinding op de laptop gooien inderdaad. En dan vanaf die laptop uploaden met een of andere sateliet verbinding of what ever naar een ftp server.

Met zoiets in gedachte is dit ontwikkeld ... als je dus met een drukte ergens staat fotos te maken, kan een collega in de buurt staan met die laptop en de internetverbinding. En dan kan vanaf daar de fotos verstuurd worden.

oid.
Maar zou dat dan niet ook een conculega kunnen zijn? Die dan 'per ongeluk' er met jou foto vandoor gaat?

Misschien zou elke camera met zo'n functionaliteit iets van een digitale handtekening in de camera moeten zetten. (ot: Zou natuurlijk kunnen adhv de ruispixels)

Zo maar een wilde gedachte...
Anoniem: 26183 @Tarzan21 februari 2004 23:02
In België zijn zowat alle eerste stadia van de eerste klasse voetbalploegen "ge-hotspot", dus kom maar op met die camera's :*)
een hele aardige prijs... :(

maar toch voor een Nikon-state-of-the-art Camera voor Photograven is het WIFI gedeelte een PRIMA uitkomst, zoveel shooten als je wilt, meteen uppen, en doorgaan!
In de automatiserings gids van verleden week stond een voorpagina foto vanuit de ArenA. Fotografen konden naar afloop hun camera op een laptop (powerbooks op de foto) aansluiten en via WiFi uploaden meteen naar de krant.
WiFi verkeer afluisteren en binnenhalen die World Press Photo 8-)
toch jammer dat DPReview mijn IP heeft geblockt..

403 Forbidden - IP Address Rejected

en abuse@dpreview.com reageert ook al niet.. fijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.