De mannen van Let's Go Digital en DPReview hebben beiden een preview gepubliceerd over de Sony Cybershot DSC-F828 camera. Omdat de beschikbare camera's nog pre-production exemplaren waren wordt er in beide artikelen geen uitspraak gedaan over de beeldkwaliteit en ontbreken testopnamen. Vergeleken met de voorganger van de Cybershot DSC-F828, de Cybershot DSC-F717, zijn er een groot aantal verbeteringen doorgevoerd.
De eerste belangrijke verbetering is de lens. Aanwezig is een Vario-sonnar T* 7x optische zoom lens van Carl Zeiss. De T* aanduiding in de naam betekent dat de lens is uitgerust met een speciale coating om ongewenste lichtweerspiegelingen in de lens te voorkomen. De lens heeft een 28-200mm bereik en een maximaal diafragma van F 2.0 tot F 2.8. Hiermee is de lens voor digitale camera begrippen bijzonder snel en wijd. Verder is de lens ook nog eens volledig handmatig te bedienen.
Naast een andere lens heeft de camera ook de beschikking gekregen over een betere CCD-sensor. Aanwezig is de nieuwe 8 megapixel sensor van Sony die uitgerust is met een 4-kleurenfilter wat de kleurenweergave ten goede moet komen. De 8 megapixel sensor maakt plaatjes met een resolutie van 3264x2448 pixels wat goed genoeg is voor afdrukken op A3-formaat. Om de geschoten plaatjes op te slaan kan gebruik gemaakt worden van Memory Stick Pro geheugen, maar ook CompactFlash Type I en II worden ondersteund (inclusief Microdrives). De Cybershot DSC-F828 camera zal midden november in de winkels verschijnen voor circa 1300 euro.
