Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 46 reacties
Bron: Planet, submitter: Longbeard

Packard Bell LogoBij Planet lezen we dat Packard Bell HP van de troon gestoten heeft in Nederland. Dit is gebleken uit door het IDC gepresenteerde cijfers. Packard Bell behaalde in het tweede kwartaal van 2003 een marktaandeel van 17,5 procent terwijl dit in dezelfde periode vorig jaar 15,2 procent was. In de markt voor desktops hadden HP en Compaq vorig jaar het grootste marktaandeel met 25,1 procent. Dit is nu gedaald naar 15,7 procent. In de markt voor consumenten-notebooks is HP met Compaq wel sterker geworden. Het marktaandeel steeg licht. Packard Bell deed het ook in deze markt goed en zag zijn marktaandeel meer dan verdubbelen. Wat vooral opviel was de totale groei van de markt voor notebooks met ruim 31 procent, voor desktops was deze 4 procent.

BedrijfDesktop Q2 2003Marktaandeel in %Groei in %Laptop Q2 2003Marktaandeel in %Groei in %
NEC CI12.67917,520,53.54812,5866,8
New HP11.41015,7-34,57.28125,7174,8
Dell7.86210,883,72.3158,2247,1
Medion4.5476,301.0803,80
Fujitsu Siemens3.0504,2-20,31.4025,019.9
Actebis2.8213,902.6459,30
Sony2.0422,8136,11.4295,0-14,5
Apple1.3541,9-44,98563,029,9
Shitec9921,4-21,7---
Acer3840,5-28,54.65516,4142,3
Overigen25.46035,1-9,97.3874,943,9
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (46)

Van de troon stoten klinkt erg drastisch. Het zou iets genuanceerder klinken als er bij werd vermeld dat het hier alleen om de consumentenmarkt gaat. In de zakelijke markt heeft Packard Bell vrijwel niets te vertellen.
Packard Bell is de consumenten-naam voor NEC. Voor de zakelijke markt leveren ze onder de merknaam NEC.
Overigens wel goed om even te noteren dat het hier gaat om de consumentenmarkt, zoals wel duidelijk aangegeven op Planet.
Op de zakelijke markt staan de zaken er heel anders voor, en zal bv. IBM hoog scoren, vooral in de laptop markt (Thinkpads).
Eerlijk gezegd denk ik dan in de zakelijke markt Dell voorop loopt.

Heel veel IT en andere bedrijven hebben vooral grote contracten met Dell.
Opzich is er niets mis met Packerd Hell, maar wanneer je gaat kijken op Service, Kwaliteit van de hardware, Helpdesk is het toch een beetje minder.

Heb zelf ook een PH gehad en voelde me ertoch niet lekker bij, al die onboard videokaarten :(
Dus toen de kennis toe nam, snel overgestapt naar een zelfbouwkastje :9

Om even terug te komen op de service, als je gaat kijken naar de zaken/winkels die deze PC's verkopen, zijn het vaak de jongens van Dynabyte, Fobis, Dixons, Megapool. Allemaal leuk en aardig, niets mis mee ;) Maar je zodra je gaat kijken naar de service, vindt ik dat toch enorm tegen vallen.

}:O'goede middag PackardHell helpdesk, 1 momentje aub." .......................
}:OGoededag, daarben ik weer, heeft u nog 1 momentje"...........
}:O"Goededag daar ben ik weer, bedankt voor het wachten zegt u het eens meneer"
8-)"Mijn PC loopt steeds vast, nadat ik zelf een PCTV kaart heb gemonteerd wat moet ik doen??"
}:O"oh heeft u nog 1 momentje, dan moet u even mijn collega hebben die daar iets meer vanaf weet"Maar die is momenteel even ingesprek".
...........................
............

Conclusie: Moet lang wachten bij de helpdesk,
Hardware is K*T
En ik ben niet de enigste met dat probleem
:+
Behalve dat het natuurlijk goedkoop scoren is, op een OEM prijsschieten, klopt niet alles wat je zegt.
Alle PBs met een onboard vga oplossing hebben ook een agp slot tegenwoordig..

De hardware die je koopt is door PB gewoon ingekocht bij de grote merken. Mobo's van MSI, vga kaarten van ATi, schijfjes van Maxtor. Dus de kwalitiet van de hardware niet goed ? ..

Qua helpdesk is de grootste klacht de bereikbaarheid, niet de kennis van de medewerkers. Die is best goed. Zelfs over niet PB tvkaarten en andere wazige upgrades die jan en alleman in zijn PB douwt en daar PB mee gaat lastigvallen..
Eigenlijk ook nooit klachten gehad met m'n Packard Bells. OK, van m'n desktop-pc'tje ging na 7,5 jaar de (inderdaad mobo-geďntegreerde) videokaart kapot. Maar dat was dan ook het eerste onderdeel wat om zeep ging van een pc die minstens 50 draaiuren per week maakt...en vervangend onderdeel was niet meer zo duur...
me dunkt dat nec gewoon zelf ook veel verkoopt, er is vorig jaar geen week voorbij gegaan of ik had wel ergens een foldertje zien liggen voor nec-online.nl en de prijzen die ze vroegen voor de ardware waren beter dan dell.
van dat nec-online had ik voor vorig jaar nog nooit gehoord.

Sebastiaan_ meldde:
vooral als je bedenkt dat de mediamarkt ook medion pcs verkoops onder de naam microstar
Hmm microstar klinkt mij meer msi. Verder schijnen die medion laptops dezelfde acpi controller te hebben als asus notebooks (zie linux kernel). Wat ik hiermee wil zeggen is dat ik nog zonet niet weet of medion wel 100% msi is en of je verhaal dus waar is. Medion koopt gewoon overal in en misschien dat msi dat toevallig bij dezelfde lui doet.
Wat ik gezien heb dat ze ASUS gebruiken. Want had een keer een Medion kast in me handen om een probleem op te lossen en stond gewoon Medion met de ASUS lettertype op het mobo. Verder had ik ook inderdaad een ASUS chippie erop gevonden. Denk niet dat MSI ASUStek chip's gebruikt...
De nieuwere Medion PC's hebben oem-MSI bordjes. De vroegere hadden idd regelmatig ASUS-borden, oa CUV4X-M.
aardig onderzoekje, maar ze maken mij niet wijs dat de Aldi maar 4500 desktops verkocht heeft. kan zijn dat ik ergens overheen lees, maar het lijken toch echt absolute aantallen

edit: oeps, dat gaat dus maar om 1 kwartaal.
nog eens edit: mja maar dan nog vind ik 4500 in 1 kwartaal erg weinig
vooral als je bedenkt dat de mediamarkt ook medion pcs verkoops onder de naam microstar
En helemaal leuk als je bedenkt dat Medion PCs van binnen eigenlijk gewoon Microstar hardware hebben (MSI dus) :)
Aldi verkoopt maar heel weinig pc's, al zouden heel veel mensen ze willen kopen.
Ze verkopen de pc's vrijwel tegen, of misschien wel onder, de kostprijs om mensen te lokken.
Als ik het aantal desktops en het aantal laptops bij elkaar optel (lijkt me logisch) dan staat HP toch echt nog steeds op Nr. 1
als je even op de pagina van Planet kijkt zie je dat daar ook 2 aparte tabellen staan. alleen heeft de submitter wat zitten knippen en plakken
Ik begrijp niet waarom sommige zich zo druk maken in een merk als Packard Bell of HP.
De vraag is of de gemiddelde koper van zulk een systeem wakker ligt van die 30 seconden snellere rendertijd. Het feit blijft dat je met de gemiddelde basis-pc de meeste taken aan kan.

Het gebruiksgemak (plug & play en eenvoudige restore), uiterlijk en meegeleverde software is meestal belangrijker. Er zijn trouwens nog steeds meer "noobs" op de wereld dan "experts".

Trouwens wat die standaard "extra belastende software" betreft.
De laatste PB systemen worden standaard afgeleverd met een minimum aan software geďnstalleerd en dan kies je zelf op de cd wat je wil installeren.
Dus de keuze blijft bij de gebruiker.
Vaak gaat het om uiterlijk, maar bij de wat beter geinformeerde koper gaat het vaak om support en kwaliteit van gebruikte onderdelen.
Zeer vaag onderzoekje ...

Ik denk dat hier slechts naar een heel klein deel van de markt wordt gekeken.
De aantallen stellen ook niets voor, wat zijn nou een paar duizend PC's op het geheel van miljoenen ?

Nee, the new HP (HP + Compaq) zijn echt wel de grootste, en over de service van Packard Bell zullen we het maar niet hebben ........
Iemand die getallen eens goed bekeken? en dan met name de kolom "Groei in %"?
Want je maakt mij eigenlijk niet wijs, dat Dell in 1 kwartaal met 83,7 % groeit, en Sony met 136 (al helemaal niet als je weet wat voor bagger-ondersteuning Sony levert bij hun laptops).

Beetje onwaarschijnlijke gegevens, als je het mij vraagt. Het is logisch dat het ene kwartaal bedrijf X meer verkoopt als bedrijf Y, maar dat het vele 10-tallen procenten scheelt???
Ik blijf het toch vreemd vinden dat dit soort merken nog loopt. En dat ze zelfs nog winst draaien ook. Veel mensen denken nog steeds dat je met zo'n aankoop als HP, Packerd Hell od dergelijk, ook meteen voorzien bent van een goede service. Dat de machientjes vaak gunstig geprijst gaan is natuurlijk wel een feit, maar bel niet met een helpdesk! Advies is vaak nul, helpdeskers hebben er vaak geen verstand van enz enz. Hoe vaak ik al geen Dell of andere merkpc op mijn bord heb gekregen neeeee geef mij maar een clone, weet je tenminste precies wat er in zo'n bakkie huist :)

Deze reactie is misschien een beetje offtopic hoor, maar ik begrijp gewoon niet dat mensen zo makkelijk een merk kopen zonder dat ze daar iets concreets extra's voor krijgen.........
Ik heb zelf zo'n dell systeempje het was dan wel via pc-privé project anders was het waarschijnlijk niet via dell geweest maar ik weet niet waar jij over loopt te zeuren. Ik heb zelf al veel meer problemen gezien die waren samengesteld dan met van die systemen van dell/hp/etc. Die systemen die zelf zijn samengesteld zit vaak ook een hoop troep tussen. Ik heb al vaak genoeg me verloren zitten zoeken welke geluidskaart ze er nou eens in hadden gestoken en dan zit er een installatie cd-tje bij van windows 98 en dan wil je xp of 2000 erop en dan loop je verloren te zoeken.
Die service weet ik alleen bij dell hoe die is, als ik morgen bel dat mijn systeem kapot is zijn ze contractueel verplicht om de dinsdag op de stoep te staan met vervangend materiaal, dit is zo'n 3 jaar on-site garantie. En geloof me ik heb 1 keer een probleem gehad en belde ze op en ze waren al van plan te komen maar ik heb ze afgebeld omdat het achteraf bleek dat het gewoon om een simpel stekkertje ging dat iets was losgekomen.
Geen kwaad woord over de service van dell O+. Het is jammer dat ze zichzelf in ieder geval wat betreft laptops niet iets gunstiger in de markt zetten.

Ik heb nu een acer gekocht en ik heb ze inmiddels al een kopietje moeten sturen uit het woordenboek (de s van service).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True