Nieuwe P2P-software bieden extra downloadsnelheid

De nieuwere P2P-programma's zoals eDonkey en BitTorrent verslaan hun oudere concurrenten Kazaa, Grokster en Gnutella in de wedstrijd om snellere downloads en zoekacties, zo meldt ZDNet. Beide nieuwe programma's delen de grote files in kleine stukjes. Deze kleine stukjes worden stuk voor stuk gedownload, en kunnen ook gelijk weer verder verspreid worden. Dit betekent dat een film niet compleet hoeft te zijn, voor hij door een ander van jou geleeched kan worden. Ook de zoekmethoden zijn versneld. eDonkey gebruikt de verschillende ingelogde computers als index, waar BitTorrent werkt met een tracker website:

Piracy p2p If users -- maybe a software company or a file swapper -- want to distribute files, they have to set up a "tracker" Web site. A tracker is essentially a low-level server that keeps track of requests for a given file and directs the requests to the users offering the file. These users will have posted links to the tracker on a Web site, and these links will trigger the properly formatted BitTorrent downloads.

Door Tamara van Hal

Nieuwsposter

27-05-2003 • 19:25

90

Bron: ZDNet

Reacties (90)

90
87
67
24
5
1
Wijzig sortering
Anoniem: 84519 27 mei 2003 19:31
Ik heb laatst toevallig noodgedwongen een keer gebruik moeten maken van Bittorrent, mijn ervaring hiermee is ook niet je van het.

Voordat ik hetgeen had gedownload dat ik wilde downloaden, was ik een week verder. In het begin doorvoersnelheden variërend tussen de 0kb en 18 kb, voornamelijk 0, 1 en 2 kb. De maximum downloadsnelheid is namelijk beperkt door je upload.

Op het eind had ik echter alleen maar hoge doorvoersnelheden (tussen de 15 en 18 kb), waarschijnlijk omdat steeds meer mensen bij mij de software aan het downloaden waren.

Op dat moment was ik blij dat ik op deze manier aan mijn software kon komen, echter enkele weken later ben ik me meer gaan richten op andere kanalen, waar je toch meer success hebt.
De downloadsnelheid heeft geheel niks met je uploadsnelheid te maken voor zover ik weet.

Vanmiddag nog downloadde ik een bestand met Bittorrent en die ratelde binnen met gemiddeld 130 K/s, vrij constant. Terwijl mijn upload tussen de 0 en 5 K/s schommelde!
Jewel, bij BitTorrent is het zo dat je uploadsnelheid invloed uitoefend op je prioriteit bij het downloaden. De snelste uploaders downloaden dan dus ook het snelst.
Anoniem: 34437 @DaMayan28 mei 2003 00:03
de ratio is niet 1:1

ik limiteer mijn uploads tot 3kb/sec(per client..zodat ik in totaal niet boven de 15 kom om mijn downstream niet te belemmeren) en ik haal nog vlot 200kb/sec per client.

bittorrent is een super filesharing prog, alleen jammer dat het op het principe steunt dat iedereen zijn client zolang mogelijk openhoud....en dat de client vrij veel resources inneemt(ram)
De ratio hangt af van vraag en aanbod. Als er veel uploaders zijn en weinig downloaders, hoef je niet veel te uploaden voor een hoge download snelheid. Als er veel downloaders zijn en weinig uploaders, moet je meer uploaden voor een hoge download snelheid.

Het verschilt dus per file die je wilt hebben.

Ik heb met bittorrent hier op het universiteits netwerk alle variaties wel gezien, tot 3MB/sec up en down.
Nou, dan heb ik steeds wel veel mazzel ;)
Als ik met chello iets ga uploaden, kan ik bijna geen webpagina meer openen want dan is mijn ping van 30 naar 6000 ms gegaan. Vandaar dat ik alleen maar leech met kazaa lite. Als de upload goed werkte wil ik best sharen maar het is technisch gezien rampzali.
je upload onder de 6-7 houden dan is er nix aan de hand, ook "max. number of connections" niet te hoog zetten (meer overhead) want dat gaat ook niet goed, 200 or 300 werkt goed.
Met eMule wel, als je je max upload lager dan 10k/s instelt, dan kun je niet max downloaden. Pas als ie op 10k/s staat kun je naar hartelust downloaden ;)
Klopt ja, dat is met eDonkey/Overnet/Hybrid ook zo.

Maar Pce had het over Bittorrent en daar reageerde ik dus ook op.
Mja ik gebruik Edonkey en vind eht enkel jammer dat je moet uppen om te mogen downloaden. Nuja ik heb het er wel voor over als je snel download in return maar dit gebeurt nu ook niet altijd. Ik moet toegeven dat de laatste versies van edonkey enkel beter en beter zijn geworden.En dat hij sneller mensen vind om van te downloaden.
Anoniem: 68040 @BlackZ27 mei 2003 20:33
Wat jij vergeet is dat er voor iedere kilobyte download er iemand een kilobyte moet uploaden, zonder uploaders valt het netwerk in elkaar. Als jij niet wil delen heb jij dus in principe ook geen recht op wat andere mensen delen.
Wanneer je een internetverbinding hebt met matige download en hele krappe upload snelheid (zoals ik), dan kun je gewoon niet teveel/snel laten uploaden.

Oftewel, ud2, moet je altijd per situatie bekijken wat de (on)mogelijkheden zijn, en zomaar iemand er van beschuldigen dat hij niet upt, dus daarom ook maar niet mag downen, is een "beetje" kort door de bocht.

btw ik up wel, maar deze is qua snelheid beperkt: 5 KB/s.
Anoniem: 3747 27 mei 2003 19:31
Waarom komt dit nu pas in het nieuws? Dit is toch al sinds de eerste eMule releases van vorig jaar het geval?
Overigens zijn er nog genoeg haken en ogen aan de nieuwe P2P tools. bijvoorbeeld het hebben van een Low-id als je poort niet goed zichtbaar is van buitenaf, door bijvoorbeeld een adsl-modem. Daar gaat je winst :+
Low ID door je ADSL modem??? Dacht het niet hoor.
Als je je pc goed configureerd heb je gewoon een hoge ID. Je ID heeft nix met je download snelheid te maken :)
Je hebt een low id doordat je te weinig upload of een port niet 'goed' open hebt staan. Daarom moet je de instellingen heel goed uitproberen en er gewoon mee gaan klooien. Maar ik vindt het een goede zaak dat als je niks upload of te weinig je download snelheid aanzienlijk zal daalen. Hoe meer mensen er op het edonkey netwerk komen hoe sneller alles zou gaan. Uit ervaring weet ik dat een top release gewoon 2 dagen wachten is en dan is hij volop verkrijgbaar. Dit door de handige functie zoals in het bericht besproken. :+
Achter een firewall heb je een probleem. Helemaal als je die niet zelf kan configureren. En een lowID heeft zeker wel invloed op je download snelheid. je kan namelijk niet van een lowID naar een lowID connecten. Je mist dus eigenlijk gewoon een hoop sources. Dus minder mensen om bij te downloaden. En zo word je download snelheid dus minder.

Het is verder wel een goed systeem.
Dan moet je ff in je firewall (of adsl router) de poort die eMule (eDonkey, etc.) gebruikt forwarden naar de pc waarop je eMule draait...
Anoniem: 47891 27 mei 2003 19:38
Zelf gebruik ik shareaza http://www.shareaza.com
Zit Edonkey/Emule, Gnutella(0.4/0.6), Gnutella2(MikesProtocol) en nu ook Bittorrent.

Probeer de nieuwe Beta 1.9
links:
http://www.kiwiuk.net/shareaza/Shareaza1883.exe
of
[url="ed2k://|file|Shareaza1883.exe|2003196|8a8ceb16fd27a8beb8bfa5b2f2c052aa|/"] emule link[/url]

zitten nog wat bugs in maar teminste geen Spyware

voor BitTorrent links zie:
http://a.scarywater.net/

[edit typos]
Ik denk eerder dat de hoge snelheden van tegenwoordig te maken hebben met het MOETEN uploaden, pas als je 10 k upload kan je aan je max downloaden bij overnet.

Mezzo-> waarom upload kazaa dan pas een bestand als je hem volledig hebt gedownload?
Overnet hakt de file in stukjes van 5 MB en als je er 1 van binnenhebt deel je die gelijk met anderen.
Anoniem: 85588 27 mei 2003 20:49
Als het gaat om download snelheid is DC++ toch wel het snelste denk ik, tenminste bijna alle downloads gaan bij mij tussen de 30 en 170kb/s.
Daarnaast kan je hele directories tegelijk downloaden (ideaal voor albums).

Edonkey heb ik ook wel geprobeerd maar bij mij wou het niet echt lekker draaien, meestal begonnen de downloads niet eens
Anoniem: 19973 27 mei 2003 20:06
Dat Bittorrent is wel leuk opgezet maar het zuigt aan alle kanten vind ik. Je geeft veel meer dan je krijgt.
Ik heb 't een maandje uitgeprobeerd, maar wat je met bijv IRC in een ochtend/middag binnenslurpt doe je met Bittorrent gemiddeld een dag of 2 over.
En dan heb ik toch een redelijk snelle connectie (Chello). Bittorrent zet binnen no time je complete upstream dicht zodat je verder eigenlijk geen ruk meer kunt. Internetten met een inbelmodem gaat dan nog sneller.
Nee, dan blijf ik toch liever bij IRC enzo, heeft altijd al beter voor mij gewerkt.
Al kun je bij Bittorrent wel leuk in 1 oogopslag zien wat er allemaal uitgekomen is.

En zoals iedereen geloof ik, gebruik ik ook nog Kazaa lite, maar dat is meer handig voor muziek downloads.
Shees, die slaat de plank flink mis zeg!
Het idee is juist dat je iets meer geeft dan dat je zuigt, op die manier is er tenminste niet 1 iemand die terrabytes aan data moet versturen om iedereen te voorzien van een file. In princiepe is evenveel upload al download al voldoende, maar aangezien je ook de volgende 'wave' moet bevoorraden met data, moet het meestal ietsjes meer zijn. Je download is gerelateerd aan je maximale upload, wat precies de verhoudingen zijn weet ik niet, maar het is zeker niet 1:1, meestal kan je al vlot drie keer zo snel downloaden als dat je kan uploaden. Dat je soms een lagere download heb dan upload komt omdat er of niet genoeg bandbreedte beschikbaar is of omdat er maar weinig mensen zijn die jou paketjes wel hebben (gebeurt vaak als er weinig mensen op de torrent zelf zitten of als je een net nieuwe torrent aan het downloaden bent).

Dit systeem bevooroordeelt wel de persoon die een hoge upload heeft, maar zo hoort het ook, want die upload ook het meest he. het is eigenlijk in elkaar gezet om leechers die alleen maar download en niets uploaden tegen te gaan.

Aangezien torrents vaak door vaste sites worden aangeboden ben je vaak gegarandeerd van een correcte file (de file is wat de titel zegt en niet een of andere derde rangs pron film).

Episodes worden nu voornamelijk doormiddel van Bittorrent geshared, met name anime (de anime scene was nog nooit zo groot ;-) Aangezien er steeds minder gefxped wordt (systeem beheerders worden steeds competenter) moeten mensen wel gaan uitwijken naar andere middelen. Kaza en edonkey werken de 'valsspelers' veel te veel in de hand, daarom gaan een hoop distro groups ook over op distributie via bittorrent.

Al met al: You give and you take, not just take.
"Je geeft veel meer dan je krijgt."

Deze uitspraak is tegenstrijdig met zichzelf. Er kan over het geheel gezien nooit meer ge-upload worden als er elders gedownload wordt. Dat dit voor een individu in het hele netwerk anders kan zijn, dat klopt.

Dit heeft echter meer te maken met het gedrag van sommige mensen en de eigenschappen van je connectie. Als mensen direct na het snel downloaden de verbinding verbreken, dan uploaden ze dus niets meer. Dit zorgt er voor dat anderen evenredig extra moeten uploaden!

Als je een slechte ADSL lijn hebt of een kabel verbinding, dan is je upload het probleem. Bij een relatief lichte upload klapt je hele verbinding dicht en dus ook je download. Kabel kan zelfs bij anderen dit probleem veroorzaken. Dit zijn primair verbindingen voor leachters, mensen die meer downloaden dan uploaden en dus capaciteit van het gehele netwerk wegsnoepen. Een goede ADSL verbinding heeft hier echter geen last van. Je kunt dan lekker snel downloaden en toch anderen helpen door ook te uploaden.

Er zijn nu ook bittorrent clients die toestaan om een upload limit in te stellen en het aantal concurent uploads te beperken. Deze clients zijn dan ook geschikt voor kabel modem en wat mindere ADSL verbindingen.

Voor mijzelf is bittorrent werkelijk uitstekend. hele DVD's haal je in een middag ermee binnen. Ik laat ze daarna lekker open staan om op zijn minst een upload/download ration van 1.00 te hebben en meestal meer. Je kunt lekker de film of nieuwe series van de week te bekijken en de upload door laten lopen, dit stoort toch niet?

Mooiste van bittorrent is nog wel dat get altijd om actuele data gaat. ALs je moet zoeken naar iets wat je op dat moment wilt maar niet recent is, dan zijn andere P2P's meer geschikt.
Psst... probeer de experimental client eens, daar kan je de maximum upload instellen, zodat hij niet je complete verbinding onderuit haalt...
Je kan hem vinden op http://ei.kefro.st/projects/btclient/
Ik heb eDonkey een aantal keren geprobeert, maar ik kan niet tevreden zijn met de snelheid.
Kazaa lite 10 minuten laten zoeken en dan de download starten gaat bij mij in veel gevallen sneller. :Y)
Dat zal best zijn, maar het aanbod op het KaZaA netwerk is véél kleiner en slechter als je het vergelijkt met het eMule/eDonkey netwerk.

Werkelijk alles is te vinden met deze programma's, en ik ben ook nog eens zeer tevreden met de snelheid.

Het is inderdaad niet zo als bij KaZaA dat ie meteen snel begint te downloaden, maar het word rustig opgebouwd.

Uiteindelijk haal je het toch wel binnen, en is het vaak stukken beter dan spullen van KaZaA.

Het enige waar dat nog wel lekker voor werkt is (losse) mp3tjes. Voor albums/films/programma's werkt eMule stukken en stukken beter :)
Anoniem: 42323 27 mei 2003 19:32
eDonkey is best wel dood, emule en overnet zijn de opvolgers, en die zijn stukken beter dan eDonkey.
Voor meer info over Emule, zie het grote emule topic op GoT: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/759357/0

/edit
Idd Vrieskist, Emule, eDonkey, en Overnet gebruiken hetzelfde netwerk.
reactie op je edit: Overnet gebruikt niet hetzelfde netwerk, wel dezelfde hashes en hetzelfde systeem om de .temp bestanden op te slaan, waardoor bestanden uitwisselbaar zijn. eMule , eDonkey en mldonkey gebruiken dezelfde servers, maar Overnet heeft geen servers. Zie bijvoorbeeld site van Overnet: linkje
Edonkey en overnet zijn op het moment PRECIES hetzelfde.

Beide gebruiken EN servers En de losse gebruikers, daarom ook hybrid, net als emule.

De programma's lijken heel erg op mekaar, maar vanwege de opties in emule zal emule het snelst zijn.

Overnet gebruikt net als edonkey en emule precies hetzelfde netwerk. (anders zou je nl met emule niet van overnet clients kunnen downloaden en andersom.)
eDonkey werkt gewoon nog steeds met servers. En Overnet niet!

Dat ze tegenwoordig Overnet erbij gedaan hebben als je eDonkey download wil nog niet zeggen dat het precies hetzelfde is, je krijgt het -allebei-.

Overnet en eDonkey zijn dus gewoon verschillende netwerken en emule kan toevallig op allebei inloggen.
eMule heeft (nog) geen (directe) toegang tot het Overnet netwerk. Verder heeft Overnet geen (directe) toegang tot het eMule netwerk. Via eDonkey (eDonkey en Overnet in één) kunnen ze indirect wel contact met elkaar maken.
waarom download mijn overnet dan van edonkey clients en upload ik naar edonkey clients?

wel apart als het verschillende netwerken zijn hoor!

en emule download hier aardig van overnet clients hoor..
Overnet v0.48.4 t/m v.0.48.9 gebruiken andere temp files ;(
Emule gebruikt gewoon het Edonkey netwerk dacht ik zo.
Emule, Edonkey, en Overnet gebruiken allemaal hetzelfde protocol. een Overnet client, kan bij een Edonkey Client spullen ophalen, en andersom, het verschil met Overnet is dat ie geen servers gebruikt, maar bij de clients zelf gaat zoeken (elke client heeft weer een lijst met andere clients waardoor je heel veel mensen kan vinden). Emule kan gewoon met bijde omgaan (met en zonder servers)

Voor de opensource gebruikers onder ons heb je ook nog mldonkey trouwens :)
emule is ook opensource hoor
Dit betekent dat een film niet compleet hoeft te zijn, voor hij door een ander van jou geleeched kan worden.
Hoe kan je nu met P2P software leechen? Voor zover ik weet is leechen het downloaden van data zonder dat diegene waar jij het van download het weet. Hieronder valt dus het plaatsen van download links naar andere websites terwijl jij claimt dat die links naar je eigen server linken. Maar ook het downloaden van data van bepaalde ftp's kan leechen zijn. Het stelen van bandbreedte is misschien een goede omschrijving.

Daarom snap ik niet hoe je met P2P software kan leechen. Diegene waar jij een film/mp3/etc van download weet immers dat jij dat doet.
Leechen houdt in dat je alleen download en anderen niet van jou kunnen downloaden (je upload dus niets)
Leeching: takeing without giving in return, if even to give freely to someone other than who they are taking from. It is the continual amassing of a good without consideration of giving.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.