Misschien moet Bush ook maar honderden dorpen in eigen land met gifgas uitroeien, om te laten zien dat ze in Amerika gelijk zijn aan de regering in Irak.
[...] Irak vormt namelijk een bedreiging omdat hij meermalen heeft laten zien dat hij die wapens ook gebruikt tegen onschuldige burgers. Denk aan de inval in Iran, de inval in Koeweit en het ergste nog in mijn ogen: De honderden Koerdische dorpen die hij met gifgas heeft uitgeroeid.
Oh, Amerika heeft anders ook wel zijn portie massavernietigingswapens op onschuldige burgers gebruikt hoor... en in veel grotere mate dan Saddam ooit van kan dromen.
Hiroshima, Nagasaki, Vietnam, Cambodja, Korea etc. etc.
Wat betreft gebruik van wapens op eigen volk: Wat dacht je van de verspreiding van het Chemische wapen "Agent Orange" op de eigen soldaten "ter test"? Of de vele andere walgelijke chemische en biologische tests die op de eigen bevolking zijn uitgevoerd door Amerika? Daar hoor je nu niemand over.
Amerika houdt ervan gebruik te maken van de "schreeuw - brul" tactiek. Als iets ze niet bevalt beginnen ze met intimideren, en zijn zelfs bereid geweld te gebruiken om hun zin te krijgen. Konden we (naast de intimidatie en omkoping in de VN en de NAVO) vandaag weer zien met die beelden van de krijgsgevangen Amerikanen: Die mogen niet vertoond worden van de VS, wordt een gigantisch probleem van gemaakt. De conventie van Geneve zou worden overtreden en bla bla. Al Jazeera en CNN onder druk gezet etc. Ondertussen tonen de Amerikanen wel uitgebreid de Irakezen die zich overgegeven hebben... en wordt diezelfde conventie door Amerika op grote schaal overtreden bij de vermeende Al Quaida strijders die onder totaal mensonwaardige omstandigheden buiten het gezichtsveld van de wereld zonder enige vorm van proces worden vastgehouden. Over een hypocriete bende gesproken...
Als we het over massavernietigingswapens en inzet daarvan op burgers gaan hebben is Amerika mijns inziens de eerste die zijn kop dicht moet houden.
Als er iets is waar ik een gruwelijke hekel aan heb dan is het wel die walgelijke hypocriete selfrighteous houding die veel Amerikanen erop na houden: "Alles wat wij doen is goed, en iedereen die er een andere mening op na houdt als wij is slecht" en "Wij mogen alles doen wat we willen (en alle regels aan onze laars lappen) om onze doelen te bereiken (ongeacht wat de rest van de wereld er van denkt), maar oh wee als iemand hetzelfde doet als wij en dat niet in ons straatje past"
Misschien heb je gelijk als je zegt dat de aanval op Irak de stabiliteit in het Midden Oosten in gevaar kan brengen, maar dat maakt Bush nog niet meteen tot een agressor.
Bush valt zonder VN mandaat en zonder enig hard bewijs van zijn controversiele beschuldigingen een autonoom land binnen en bombardeert de steden. Dat maakt Bush automatisch tot een agressor.
De agressor in deze kwestie om precies te zijn.
Die bullcrap dat ze zogenaamd hun land en de wereld proberen te beschermen kunnen ze aan andere naieve sukkels gaan slijten, niet aan mij.
De gifgasaanval op de Koerden was ruim 15 jaar geleden. De inval op Koeweit ruim 12 jaar geleden. Irak heeft daarna in principe geen militaire agressie meer getoont. En dan zou het nu plotseling supernoodzakelijk moeten zijn om Irak binnen te vallen om de wereld te beschermen..? Sure..!
Ik ben benieuwd wanneer de ware reden voor de inval (vermoedelijk naast hun ego de olie) goed duidelijk zal worden.
Mensen die demonstreren tegen de bevrijding van Irak weten blijkbaar echt niet wat voor persoon Sadam Housain is.
Misschien is het je nog niet opgevallen, maar een heleboel Iraki's zitten helemaal niet op Amerika te wachten om hen te "bevrijden". Vooral niet Amerika, in hun ogen "de grote ongelovige vijand".
Daarbij: Mensen demonstreren niet tegen de bevrijding van Irak. Ze demonstreren tegen de Amerikaanse agressie om deze "bevrijding" voor elkaar te krijgen.
Bij bombardementen gedode burgers kun je niet bevrijden.
Natuurlijk is iedereen tegen oorlog, maar soms is het de enige weg naar duurzame vrede.
En wanneer leert men nou een keer dat oorlog (geweld red.) nooit echt problemen oplost?