Het bedrijf CodeWeavers heeft samen met Tarantula Inc. aangekondigd dat Microsoft software - welke gehost wordt op een Linux-server - veilig via het internet kan worden benaderd, dankzij de applicatie CrossOver Office Server Edition. Hierdoor is het mogelijk om Microsoft software beschikbaar te maken aan Linux of Unix-gebruikers zonder verder gebruik te maken van speciale software. Er bestaan al mogelijkheden om dit uit te laten voeren - Microsoft's Terminal Server en Citrix software - maar dit zijn relatief dure oplossingen in vergelijking met de aangeboden ondersteuning van CodeWeavers en Tarantula Inc..
De software van CodeWeavers is gebaseerd op de Windows-simulator voor Linux - Wine - en wordt voor het eerst voor de servermarkt toegepast. Tarantula Inc. levert de beveiligingstechnieken voor het gebruiken van de software via een netwerkverbinding en lijkt veel op de software van branchegenoot Citrix, maar dan zonder gebruik van een gespecialiseerde client. Dit kan doordat er gebruik wordt gemaakt van een browser met Java-ondersteuning. Binnenkort zal de software ook compatibel zijn met Windows en Mac OS X.
"The combination of CodeWeavers and Tarantella not only makes the most of the power and flexibility of Linux, but also allows us to deliver access to the Microsoft Office suite over the Internet. This solution lets us really leverage our strategic investment in thin-client computing."