Interactieve horrorgame Until Dawn 2 verschijnt op 28 januari 2027

De interactieve horrorverhaalgame Until Dawn 2 komt op 28 januari 2027 uit voor PlayStation 5. Deze tweede game staat los van de eerste uit 2015 en speelt zich af op een tropisch eiland. Hier doet een team van youtubers alsof het op spoken jaagt, maar stuit het op echte 'bovennatuurlijke geheimen'.

In Until Dawn 2 staan de keuzes die spelers maken centraal, laat ontwikkelaar Firesprite Games zien in onderstaande trailer. Zo krijgt Owen (gespeeld door Stranger Things-acteur Dacre Montgomery) de keuze om een signaal op een tracker te volgen of via een brug naar een bar te gaan. Zulke keuzes kunnen tot verschillende verhaaluitkomsten leiden, zoals de dood van personages.

Montgomery is niet de enige bekende acteur in de game. The White Lotus-actrice Sarah Catherine Hook speelt een stagiaire die nog twijfelt over hoever ze wil gaan bij de video's. Ook Peter Stormare, bekend van films als Fargo, The Big Lebowski en Constantine, werkt mee aan de game. Hij speelt Dr. Hill, net als in de eerste game.

Door Hayte Hugo

Redacteur

04-09-2026 • 08:08

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Interactieve horror game..... Elke game is interactief. Anders is het een film waar je naar zit te kijken.
Ik denk dat je het te letterlijk neemt. De eerste Until Dawn staat bekend om quicktime events waarin sommige characters vroegtijdig dood kunnen gaan, of andere paden nemen.

De gevolgen van je keuzes zorgen er voor dat je dus bepaalde stukken uit het verhaal niet kunt zien en spelen. Het is daarin meer een interactieve film dan echt een klassieke game met een vast einde en vaste cutscenes.

[Reactie gewijzigd door Rule op 4 september 2026 08:27]

Je bedoelt zoals elke andere rpg van enige kwaliteit?
QTEs zijn ook een vorm van interactie.
Ja, het is gewoon een RPG waar een nieuwe term voor is verzonnen omdat RPG te oubollig is.

Visual Novel is ook zo'n term die met dit soort games wordt geassocieerd.

Het zijn marketing termen, verzonnen door marketeers die denken dat ze slim zijn door nieuwe termen te introduceren. En soms werkt het zoals de term "Cloud", de tijd zal het leren.

[Reactie gewijzigd door Alfa1970 op 4 september 2026 08:30]

Denk dat je het eerder een point and click adventure kan noemen met quick time events dan een RPG. Bij een RPG verwacht ik meer diepgang en combat systems.
Ik denk dat je gelijk hebt dat dat de lading nog beter dekt. Maar dat zijn veel woorden, en daar houden marketeers niet van, die houden van kort en bondig want dat is memorabel.
Bij een resident evil is het verhaal hetzelfde, maar bij until dawn is het meer interactief
Hoewel ik deel 1 met plezier gespeeld heb, hoop ik dat ze niet dezelfde fout maken door halverwege iets te doen waardoor het tweede gedeelte eigenlijk aanvoelde alsof ze de game moesten rekken.

Ik zal verder niets zeggen voor hen die het nog niet gespeeld hebben.
Maar voor mij raakte het de spanning kwijt later.

Verder was de opzet en setting wel grappig en goed gedaan. Zag er ook wel echt fantastisch uit.
Bij dit soort games vind ik de opzet altijd veel beter dan het "uiteindelijke" verhaal. In het begin gaat het langzaam maar vraag je je echt af waar het scary gaat worden en wordt de sfeer zo goed neergezet. Om vervolgens als de actie en spanning komt te denken "is dit het nu?"

Helaas elke keer hetzelfde. Ook wel bekend dat Jaws zo goed was omdat je die haai nooit zag.
Weetje: was eigenlijk niet de bedoeling maar kwam omdat de mechanische Jaws veel technische problemen had en meer stuk was dan dat hij werkte.
Je beschrijft hier exact mijn gevoel. Ik heb het spel (remake) nog maar een maandje geleden gespeeld en absoluut hetzelfde idee.
Is dit niet het geval voor de meeste horror games/films/shows. Meestal is de opbouw wel goed maar zodra er iets echt getoond moet worden is meteen alle spanning eraf. In mijn ervaring is de enige horror die echt een beetje blijft werken tot het einde voornamelijk te vinden is in boeken.
Oehhhh ik kijk hier zo naar uit! Geweldige games dit O+
Het zal wel aan mij liggen en dat ik onder een steen heb geleefd , maar in het artikel staat "bekende acteurs". Alle genoemde namen en series of films zeggen mij niets.


Daarentegen vind ik de spanning in een goede horror spel interessant. Ik had het toentertijd met Dead Space. Kreeg hartkloppingen en wilde eigenlijk niet doorgaan maar de spanning van hoe verder & ik wil het einde weten want ik was al zo ver in de game.

Ik hoop dat Until Dawn 2 mij daar gevoel qua sfeer en keuzes weet te geven.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn