IKEA en XBOX gaan samen meubels voor gamers maken

IKEA gaat een samenwerking aan met XBOX. Dat maakt het bedrijf bekend op sociale media. De twee bedrijven gaan samen producten maken. Een teaser suggereert dat het in ieder geval om XBOX-achtige meubels gaat. De eerste producten worden tijdens de gamescom onthuld.

IKEA plaatste dinsdagmiddag een korte teaser op sociale media. Daarin is een glimp van een paar nieuwe XBOX-producten met een controllerthema. Zo is een soort kussen in de vorm van een d-pad te zien, naast een product dat lijkt op een XBOX-thumbstick. Het is niet helemaal duidelijk wat die laatste precies is, maar het lijkt op een kruk of tafeltje.

Er zijn nog geen details bekend over de samenwerking tussen IKEA en de consolemaker. Tijdens de gamescom delen de twee bedrijven meer details, schrijft ook techwebsite Bright. Die gamingbeurs vindt op 26 en 27 augustus plaats in Keulen.

Het wordt niet de eerste samenwerking tussen IKEA en een gamingmerk. Eerder ging het bedrijf al in zee met ASUS ROG. De twee bedrijven maakten toen samen verschillende meubels met een gamingthema, zoals stoelen, bureaus en bijbehorende accessoires.

Samenwerking XBOX/IKEASamenwerking XBOX/IKEASamenwerking XBOX/IKEASamenwerking XBOX/IKEA

IKEA hintte dinsdagmiddag op verschillende XBOX-producten. Bron: IKEA

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

18-08-2026 • 15:16

40

Submitter: Dragonborn

Reacties (40)

Sorteer op:

Weergave:

Een degelijk TV kastje waar alles goed afgesloten zit maar er wel airflow voorzien wordt zou erg fijn zijn.
Helemaal mee eens, ik heb nu een Ikea kastje met een PS5 erin en die moet open blijven wanneer ik aan het gamen ben
Helemaal mee eens, ik heb nu een Ikea kastje met een PS5 erin en die moet open blijven wanneer ik aan het gamen ben
Dat is met mijn norstone khalm ook. Normaal gebruik van alles behalve PS5 gaat prima gesloten. Maar een PS5 is zo'n heethoofd dat ie dan echt open moet. (anders hoor je de game niet meer door het geloei van de fans).
Alex tv meubel komt al een eindje zeker als je kabel invoer stukje groter maakt
Wij hebben een Fjälbo, meer als genoeg ventilatie
Een thumbstick-kruk die binnen een jaar al gaat driften? :+
Ik heb eigenlijk nooit drift ervaren met controllers van Sony en Microsoft behalve die van Nintendo met de N64 en de joycons van de switch 1.
ja maar is dat echt de schuld van de N64 controller of van mario party waar je dat ding zo hard rond moest zien te draaien als je kon.
hoe verklaar je dan dat mijn switch 1 joycon na dag 2 al terug kon naar nintendo, door extreme drift?

(toegegeven, de set die ik terug kreeg doet 't nog steeds)
Dat verklaart ik met: Totaal ander product dan de n64 controller uit een totaal andere tijd waarbij ze niks met elkaar te maken hebben.

[Reactie gewijzigd door TWeaKLeGeND op 18 augustus 2026 16:47]

Jammer genoeg ik wel té vaak, met name de afgelopen generaties. They don’t make ‘em like they used to…

Soms is de drift ook zeer minimaal, dat het in veel games niet echt opvalt. Je hebt programma’s om te checken of je stickdrift hebt, maar misschien wil je dat liever niet weten haha :P
Ik helaas wel. Sinds de bluetooth revisie gaan ze maar een paar jaar mee.

Nog steeds niet zo rap als de N64 waar ik nog altijd zes defecte controllers van heb :+
Een cirkelvormige Rödringdöd lamp die random rood van kleur wordt en niet meer uit wilt gaan. Klinkt leuk :+
3 kwart rood met een kwart knipperend. Nostalgisch.
Ik zit nog steeds te wachten op Pleestation-based toiletartikelen.
Dan kon je nog wel eens lang moeten wachten - Sony is niet meer zo van het uitgeven van fysieke producten...
Als het wordt ontworpen door dezelfde tjaab die ook de kinderstoel 'Antilop' (whats in a name) heeft ontworpen, laat dan maar...
Wat is er mis met dat kinderstoeltje, vind het wel handig, goed afwasbaar en goed stapelbaar
Dat zijn die kinderen ook
Mijn zoontje laat zich nochtans niet zo makkelijk afwassen 😂
Hardere borstel en aanpak verbeteren.
Zachte huisvaders maken vervelende kinderen.
Dat is juist een van de meest succesvolle producten ooit van IKEA met duizenden restaurants die hem aanbieden. Je loopt ertegenaan door de schuine poten, maar hij valt door diezelfde constructie niet om. En dat is wel handig als er een peuter in zit.
Eerste gedachte was "zelfbouw meubels met DRM?"
Mijn eerste gedachte was: leveren ze het ook op schijf mee?
Geen probleem - 3D-printers ftw :)
Dat is vooral NoPlaystation
Ziet er nog al generiek uit die plaatjes. Niets dat vast niet al eerder is gedaan.
Xbox gehaktballen met RGB? :D
Radijs, Groene Kool, Bloemkool? Zijn die er al niet dan?
Met een knop Switch je je XBOX meubel naar een PS meubel...
Iksbøxspelåre bureau
Småsøft Fönster laptop standaard
Gruva Handverk poster

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn