Mobile Vikings geeft mobiele klanten tot 10GB extra data zonder prijsverhoging

Belgische telecomaanbieder Mobile Vikings stopt meer data in zijn abonnementen. Klanten krijgen 2GB of 10GB extra, afhankelijk van hun abonnement. De abonnementsprijzen blijven daarbij hetzelfde.

Mobile Vikings bevestigt de dataverhoging op zijn website. De nieuwe databundels gelden vanaf 12 augustus. Bestaande klanten worden op de hoogte gesteld per e-mail. Nieuwe klanten krijgen automatisch de grotere bundels bij het afsluiten van een abonnement.

Daarnaast komt de provider met een Unlimited Superfast-abonnement. Dat biedt onbeperkte data, maar dan met hogere snelheden. Het komt beschikbaar naast de bestaande Unlimited Basic- en Unlimited Fast-abonnementen.

Het Superfast-abonnement haalt snelheden van maximaal 750Mbit/s. Ook biedt het nieuwe abonnement 100GB roamingdata binnen de EU: meer dan bij Basic (45GB) en Fast (55GB). Het Superfast-abonnement kost 35 euro per maand.

Abonnement Data oud Data nieuw Toename
€ 10 8GB 10GB 2GB (+25%)
€ 12* 10GB 12GB 2GB (+20%)
€ 15 30GB 40GB 10GB (+33,3%)
€ 20 60GB 70GB 10GB (+16,7%)

*Dit abonnement is niet meer te bestellen voor nieuwe klanten. Bestaande klanten houden dit abonnement en krijgen de verhoging erbij.

Zendmast 4g 5g
Een zendmast voor mobiel internet (Beeld ter illustratie)

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-08-2026 • 13:34

58

Submitter: nezowo

Reacties (58)

Sorteer op:

Weergave:

Misschien ook best even vermelden dat bij hogere abonnementen er wel degelijk een prijsstijging plaatsvindt? Dit voelt aan als selectieve journalistiek op het randje van een advertentie.

@AverageNL

[Reactie gewijzigd door Bospaddenstoel op 12 augustus 2026 15:17]

Welke abonnementen zijn dan duurder geworden? Ik voeg het uiteraard meer dan graag toe als er stijgingen zijn, maar ik ben er even ingedoken: de 10GB/40GB/70GB abo's hadden een jaar geleden al dezelfde prijzen van 10, 15 en 20 euro (alleen dan dus met wat minder data). De bestaande Unlimited abo's kostten toen ze uitkwamen al 25 (Basic) en 30 euro (Fast), en dat is zo te zien ook nog steeds zo.

Voor zover ik kan zien is de enige wijziging dat ze een duurder en sneller Superfast-abo hebben toegevoegd, maar dat staat al in het artikel. Maar als ik verder iets mis, hoor ik het graag!

[Reactie gewijzigd door AverageNL op 12 augustus 2026 15:26]

Fast gaat van 29 naar 30 bijvoorbeeld (daarover heb ik een e-mail ontvangen).

[Reactie gewijzigd door Bospaddenstoel op 12 augustus 2026 15:30]

Fast was al zeker een jaar 30 euro zo te zien (zie tweede linkje in mijn vorige comment, en dit Archive-linkje van 13 augustus 2025). Als ik wat verder terugga in Archive, dan zie ik dat er vroeger wel een 170GB-abonnement van 29 euro was. Kan het zijn dat je die vroeger had, en nu wordt overgezet naar Fast (of eerder al bent overgezet tegen het tarief van je oudere abo)?
Inderdaad. Maar nu is er dus een verplichte overstap (ik kom bv. in de verste verte niet aan 170GB).

[Reactie gewijzigd door Bospaddenstoel op 12 augustus 2026 15:36]

Ah, duidelijk! Snap ik, 170GB is ook meer dan zat. Ik zet vragen uit bij Mobile Vikings over zo'n geforceerde overstap, dan voeg ik een passage toe zodra ik reactie heb!
En zo hoort het: een ongevraaghd dienstuitbreiding hoort geen hogere kosten met zich mee te brengen.
Zou je denken, maar Ziggo doet hetzelfde. Eerst de snelheid omhoog kosteloos, en dan enkele maanden toch de prijzen omhoog om verder aan het netwerk te kunnen bouwen.
Precies. Ik kan het nieuws van volgende week of maand ook al schrijven. Tadaa: een prijsverhoging. Of een inflatiecorrectie, die is ook populair.
Mobile Vikings moet niet aan het netwerk bouwen, dat doet Proximus het moederbedrijf wel.
Dan is 't vast een ander excuus :)
De prijzen zijn überhaupt al pittig, bij Ben in NL heb je 40 GB voor een tientje. Of 45GB met combivoordeel.
Maar Ben gebruikt volgens mij wel een tragere verbinding?
Bij ben is het 200 of 400 megabit/s (hangt van je bundel/extrasnel 5G af
Ik ben van 81, maar wat betreft mobiele data kom ik er nog steeds niet over uit waarom je meer dan 100 / 200mbit nodig zou hebben. Hell, met 50mbit kun je alles al streamen wat er te streamen valt op een mobiel toestel. Ik zou dan zelf ook persoonlijk niet zo gauw kijken naar de snelheid die een mobiele provider aanbiedt, dit in tegenstelling tot mijn vaste lijn thuis.
Op mobiel privé zie ik ook niet waarom je zo veel en snel nodig hebt :)

Jongere generaties verbruiken veel meer data, hoewel die ook overal en nergens Op wifi zitten uit angst dat hun bundel op raakt. Op vakantie merk je vooral dat

Ze al Snel 1-1,5 GB verbruiken per dag (als ze geen wifi hebben bijv onderweg) met alle brainrot die ze de hele dag zitten te scrollen. Thuis/school etc verbruiken ze mobiel dan maar weinig.

dat wij ben hebben met een 40+5 GB bundel is vooral dat we begonnen met 10 euro voor een bundel van 20 en telkens bij een nieuwe actie een hogere bundel konden nemen voor hetzelfde bedrag. Zitten nu op 11 euro per abonnement en dus 45GB, als ik verleng moet ik 12 of 14 euro betalen voor hetzelfde of 10 voor 30+5GB.
Oh maar de data limiet kan ik wel bij inkomen, ik ben onlangs ook overgestapt van provider omdat de 10gb die ik voor een hoofdprijs kreeg lastig begon te vinden icm. Spotify en YouTube tijdens het forenzen, sporten en/of autorijden. De snelheid daarentegen snap ik vrij weinig van, je gaat toch niet een game uit je steam library downloaden via 5G? :+ (Click & Play van Odido daargelaten)
Oh dat valt mee. Ik zit zelf bij Lebara en dan krijg je standaard maar 75 Mbps, voor €0,50 extra krijg je dan 150. Gezien ik nu €4/m betaal voor 20GB (en eerste jaar 40GB) hoor je mij niet klagen.
Ik weet niet. Ik heb die 10 gig niet nodig, heb liever korting... En volgens mij weten ze ook wel dat niet iedereen die 10 gig gaat gebruiken, dus makkelijk weggeven (Ze kopen ze waarschijnlijk ook niet in)
Beetje het netflix model waar de goedkoopste optie nu een slechte deal lijkt en hopen dat mensen voor de middelste gaan.
Er is een psychologisch effect waardoor mensen gemiddeld minder vaak het goedkoopste product kiezen, daar komt bij dat sommige mensen idd relatief (euro/GB) vergelijken en vergeten dat ze die hoeveelheid data niet nodig hebben, waardoor ze meer geld uitgeven dan nodig.
Het gebeurt zelfs met eten. Laagste prijs/kg kopen en dan soms een hele hoop moeten weggooien. Maar je hebt het gevoel dat je een deal gedaan hebt bij aankoop.
Denk eerder dat het komt omdat zij ook vaste hebben per klant die ze doorrekenen. Beetje gigabytes erbij kost dan relatief veel minder.
geen enkele van die tarieven komen maar in de buurt wat enkele andere prijsvechters aanbieden.

het blijven allemaal onderaannemingen van proximus....
Zit nu een tijdje bij Digi, €5 voor 30GB. Ben nu een week in Zwitserland, vorige keer dat ik hier was zat ik bij Mobile Vikings me bijna blauw betaald aan een extra bundel. Nu ging ik kijken voor een e-sim, blijkt het bij Digi gewoon €0,4/GB te kosten zonder extra bundels oid.
Ik heb afgelopen 2 simkaarten overgezet naar Hey Telecom, eentje van proximus en eentje van telenet, tot nu toe naar grote tevredenheid. Gezakt van 20 euro per maand per abo naar 7 euro per maand, toch een mooi verschil.
En als je al klant bent, even wachten via de chat en ze zetten je ook over naar de betere bundel ;) *zelf krijg je niet de bundel tezien met de extra data lager prijs, maar gewoon vriendelijk wachten en ze zetten je over.
Ik ben zo van 14€/50GB/mnd naar 7€/35GB/mnd gegaan
mits kleine vreindeljike push heb ik dat ook gedaan :)
Dat is geen typo? €7 voor 35GB? Heb nu €10 voor 40GB en kom daar eigenlijk nooit aan. Maar als ik wil veranderen in de app is het €9 voor 25GB.
ha ik zien dat ze de hey mobile M terug naar 7€/25GB hebben gezet. En je moet echt de help^desk aan de chat/lijn krijgen anders krijg je het niet.
Ik ben volgens hun app nu 4899 dagen bij Mobile Viking en moet zeggen nog steeds heel content.

Ik heb al een jaar of 10 het 15€ abonnement en ieder jaar krijg ik iets meer voor dat geld. En nog steeds goede service als ik hulp nodig heb. Dus zelf al kan ik ergens anders 5€ winnen, het gemak is me meer waard.
Waar is de tijd dat je onbeperkt kon doorsurfen op mobiele data ook al stond je belwaarde op je herlaadkaart al twee maanden op nul euro.
Ik ben nog maar 1335 dagen bij Mobile Vikings en heel tevreden, zeker met de Viking Deals.
En dan over een maandje of 2: "Mobile Vikings verhoogt prijs abonnementen om kwaliteit van de dienstverlening te waarborgen."

Of ben ik nu heel achterdochtig? :+
Ik zit al 2 jaar bij hun en nog geen prijsverhoging gehad.
Ik kan mij niet meer herinneren wanneer de laatste prijsverhoging was. Het moet toch al een aantal jaren geleden zijn ondertussen.

Vroeger was het €15 voor 15GB, dan werd het €15 voor 30GB en nu €15 voor 40GB.
Aardig wat geld nog steeds, bij ben 45gb plus 200 min voor 9€.

Wel 5gb extra ivm odido..
België is helaas altijd al veel duurder geweest dan Nederland op telecomvlak. Als tiener baalde ik vooral van de datalimieten op vast kabelinternet, en als volwassene van het prijsverschil op mobiele data... Er zijn wel wat prijsvechters zoals Hey! en DIGI, ikzelf heb momenteel Hey! en betaal €5 voor 15gb, onbeperkt bellen en sms'en naar Belgische nummers.
Dat is zeker geen slechte deal. Ik heb nagenoeg hetzelfde voor 10 euro in Nederland.
Iemand ervaring met Mobile Vikings t.o.v. Proximus.
Vb snelheid en dekkingins graad
Ik weet Mobile Vikings netwerk van Proximus gebruikt.
Ik zat voorheen altijd bij MV. Zit nu op Proximus (werkgerelateerd). Technisch zijn ze voor een eindgebruiker zo goed als hetzelfde qua snelheid en dekking.
wij zijn met gezin overgeschakeld van proximus naar mobile vikings en geen nadeel ondervonden
en dus heb je meteen het antwoord, onderliggend allemaal hetzelfde, allemaal te duur voor wat het is tenzij je perse iets van proximus netwerk wil, maar ook tegenwoordig delen ze al gewoon masten met andere providers. kant regio's heb je misschien nog een voordeel. Maar al zeker niet in prijs/mnd.

[Reactie gewijzigd door dnat op 12 augustus 2026 13:46]

Aangezien MV het netwerk van Proximus gebruikt, is de dekkingsgraad exact dezelfde.

De snelheid kan in theorie wel afwijken, maar is moeilijk te vergelijken.
Ik zit bij Proximus met Mobiel essential Full control aan 14,99 euro per maand.
Ik zie 4G up to 220 Mbps
Mobile Vikings van 15 euro zie ik Snelheden tot 150 Mbps met 4G/5G (heb S20 FE 5G).
Is dit theoretische en in praktijk geen verschil?

Wat met facturatie MV, klopt het altijd?
En is helpdesk goed bereikbaar met adequate mensen die Nederlands praten?
Ook jaar geleden overgestapt van Proximus naar MV. Snelheid en dekking bleven idem :)
Portemonnee ging er op voorruit.
Ik ben al 17 jaar klant bij MV en bijna 30 jaar bij Proximus. Dekking is identiek (behalve bij drukke locaties, zie verder in dit bericht.) Snelheid afhankelijk van welk abonnement je afneemt. Proximus heeft nog steeds de snelste (download van 1000Mbps, in praktijk kon ik zelf max van 850Mbps halen). Ondertussen heb ik mijn abonnement bij Proximus afgezwakt naar max snelheid van 500 Mbps wegens overkill. Bij MV heb ik maar 150 Mbps en dat verschil is wel erg voelbaar. Pagina's en apps doen er ongeveer dubbel zo lang over om te laden. Maar wel nog steeds erg snel hoor. Het grootste verschil dat ik merk is de upload snelheid. Zeker op drukke locaties en grote events. Bij Proximus haal ik makkelijk snelheid van 100-150 Mbps bij MV op diezelfde plekken en tijdstippen amper 10 Mbps!! Ik denk dus dat ze op zo'n pieken voorrang geven aan Proximus klanten... Voor mij is dat vervelend omdat ik voor het werk op events vaak zware foto's en video's moet kunnen uploaden. Vandaar dat ik naast MV, voor professionele redenen dus ook mijn abonnement bij Proximus hou.
Hi

Ik heb n,u de test gedaan met Proximus Mobiel Essential Full Control en Ookla app.
Gemiddeld 130 Mbit download en 22 Mbit upload.
Ik zit ook maar op 4G door goedkopere Proximus abo.

Ik heb gisteren aanvraag gedaan bij Mobile Viking voor abo van 15 euro.
Hierdoor zou ik 5G hebben (GSM is 5G in orde, is Samsung S20 FE 5G).
Zal dan ook test doen als ik simkaart MV heb.

Rare is dat ik soms slecht of geen geen bereik heb in Oostende op sommige plaatsen waar vriend met zelfde toestel wel bereik heeft via Telenet abonnement.
En normaal heeft Proximus beste bereik gemiddeld in België.
Misschien ligt het aan feit dat vriend wel 5G heeft en ik nog niet.

Gewoon een idee, was het niet beter bij u dat je op 2 verschillende netwerken zit, als Proximus down is, dan is MV waarschijnlijk ook down bij u.
Prive zit ik bij Proximus, maar voor werk bij Telenet.
Als vb vast internet van Telenet down is bij me (werk van thuis uit), kan ik via 4G overschakelen op Proximus met smartphone als mobiele accespoint.

Bedankt voor de info.
Hey, ik heb vast internet bij Telenet (hun snelste abonnement) wegens te trage snelheden bij Proximus in mijn gemeente. De reden dat ik mobiel niet voor Telenet kies is de erg slechte ervaringen die ik vroeger had toen ze nog BASE vwaren. Dat was een ramp qua stabiliteit en snelheid, was wel nog in de 3G periode. Ik was vaak niet bereikbaar en de 3G verbinding viel constant weg. Dat probleem heb ik "nooit" gehad met Proximus netwerk. Ook met Mobistar destijds had ik eigenlijk betere ervaringen dan met BASE.
En vergeet niet dat je tot 4 GB extra kan krijgen gratis als je tot een Viking Clan behoort ;)
Dus mijn totaal mobiel internet voor abonnement van 15 euro is volgende maand 44 GB.
Jep en dat is eigenlijk juist voldoende in mijn geval. Op vakantie en wat muziek streamen in de auto zet ik ongeveer net aan mijn limiet. Denk dat ik nu net in de sweet spot ga zitten kwa data :)
Ik zit bij mobile vikings voor mezelf en mijn 2 kinderen. Ik zou mijn kinderen wel willen migreren naar hey of digi maar grote voordeel bij mobile vikings is dat je gebruik buiten de bundel, dus extra betalen, kan limiteren. Dacht dat dit bij hey niet mogelijk was.
En je kan bij Mobile Vikings je voicemail volledig uitschakelen. Heerlijk en één van de redenen dat ik nog steeds bij hen zit.
Ik heb vorige maand Hey stopgezet omdat ik plots een factuur van 55 euro kreeg. Ik wacht nog steeds op de uitleg... volgens de factuur omdat ik verbruikte buiten mijn databundel. Alles op 1 dag, paar uur tijd... terwijl die gsm gewoon in de kast ligt thuis. Het is een reservetoestel...
Ja dat is ook waar ik bang voor ben. Hun businessmodel is goedkoop abbo en dan bij meerverbruik komen oogsten.
Als hun facturatie dan nog shit is ook ... Succes met het aanvechten !
Ik zit al aan 75 euro... :-) Ze sturen herinneringen die telkens 10 euro kosten.

Rara is; nu kreeg ik een factuur van -0.35 euro.
De link in de mails die ze sturen is ook totaal niet betrouwbaar.
Geld bij 'Superfast' dan nog altijd de Max 300GB Fair use policy van 'Fast'? Zeker daar ze adverteren met Ultieme Zorgeloosheid? ;)

Edit. Yup, gevonden in de veelgestelde vragen, daar de link met meer info over jet tariefplan niet werkte.

[Reactie gewijzigd door Totoro88 op 12 augustus 2026 23:54]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn