Banken zijn tegenwoordig geen banken meer maar een een verlengstuk van overheden/veiligheidsdiensten.
Je bedoelt dat banken tegenwoordig veel meer aan ook weer strengere regels van de overheid zijn verbonden...?
Tsjah, ik weet niet of je bij die crash van 2008 was... Of dat je erbij was toen er ook vanuit Nederland
aardig wat geld bij mensen kwamen die niets anders wilden dan mensen angst aanjagen met geweld? Als jij een beter idee hebt om ervoor te zorgen dat mensen niet, euh, eigenlijk gewoon een slecht leven krijgen of zelfs doodgaan door gedrag van de banken, laat het vooral weten.
Als ik 50k aan cash wil opnemen ben ik 3 dagen daarmee bezig omdat ze denken dat je dan een terrorist bent. Ik voel me totaal niet meer in controle over mijn eigen geld.
Euh ja, ik hoop dat je je kan voorstellen dat voor 99% van de mensen dat niet echt een probleem is, en dus ook niet het gevoel krijgen dat ze daardoor niet meer het gevoel hebben dat ze in controle zijn over hun geld. Dit sluit daardoor bij hierboven aan. Er waren simpelweg strengere regels nodig (ik vind deze strengere regels veel beter dan de regels van vroegâh). Ja dat maakt het voor die 1% van de mensen wat lastiger. Het is een trade-off. Uiteindelijk is NL een democratie waar inderdaad niet elke beslissing even goed voor iedereen KAN zijn. Ja, dit besluit, voor strengere regels, is dan zo'n voorbeeld van een besluit wat dan niet voor jou niet uitkomt, maar voor de meeste andere mensen wel.
Ik neem trouwens aan dat als jij €50k over 3 dagen opneemt, dat er dan ook wel wat vlaggetjes opgaan bij een bank. Als jij dit kan bedenken als oplossing, dan kunnen zij dat natuurlijk ook.
Los van de vraag waar je €50k voor nodig hebt, dat je niet de reguliere manieren kan gebruiken om voor je huis of voor je auto te betalen (want dat kan natuurlijk, dûh). Ik hoop dat je je kan voorstellen dat er onderzoeken zijn gedaan naar al die €50k in cash situaties, buiten de reguliere manieren om, om bijvoorbeeld voor een nieuwe auto of boot of huis te betalen. Zo'n situatie die jij eigenlijk voorstelt. En dat ze hebben gekeken waarvoor die €50k in cash allemaal voor werd gebruikt. En ik kan me voorstellen dat het merendeel werd gebruikt voor shady zaakjes (witwassen, drugshandel, terrorismefinanciering, enzovoorts). Maar goed, dat heb ik niet per se opgezocht ofzo.Als Trump zegt we leveren geen visa/mastercard diensten meer aan NL dan kunnen 99% van de winkels wel sluiten gezien al een pinstoring van een paar uur voor zorgt dat tankstations etc moeten sluiten.
Euh ja dat is wel makkelijk gezegd. Als Trump dat doet, dan stort hij NL (of de hele EU) in chaos natuurlijk. Als in, echt heel veel mensen gaan dan simpelweg dood (door rellen, medicijn- of voedseltekort, enz.). Trump is veel, maar dat doet ie niet. Het is een krankzinnig idee. Véééél erger dan wat Trump tot nu toe heeft bedacht (die 10% importheffing vanwege Groenland, wat al krankzinnig is, is echt niks vergeleken met al het Visa-/Mastercardverkeer in NL of de EU stoppen). Dus ja, je stelt nu iets voor waarvoor Trump nog 12 jaar in het zadel moet blijven zitten (wat niet mag van de VS-grondwet) EN waarvoor die relatie tussen de VS en de EU (of NL) die hele 12 jaar echt zoveel slechter wordt dat er eigenlijk oorlog tussen die twee uitbreekt.