Screenshots tonen Google-app om slimme brillen aan telefoon te verbinden

Er zijn screenshots verschenen van de app die Google zou willen gaan gebruiken om slimme brillen aan Android-telefoons te verbinden. De app laat zien dat de bril notificaties onderbreekt als de software detecteert dat de gebruiker aan het praten is.

De spraakdetectiefunctie werkt helemaal lokaal, meldt 9to5Google. De app toont ook een fysieke knop om brillen aan of uit te zetten. In de app staan ook verborgen instellingen voor het afstellen van een scherm in slimme brillen. Dat duidt erop dat Google er rekening mee houdt dat ook dergelijke modellen met Android XR zullen gaan verschijnen. Meta heeft een bril met scherm, de Ray-Ban Display.

De app is in ontwikkeling vanwege de komst van slimme brillen met Android XR, iets dat het bedrijf al langer noemt. Vorig jaar verscheen het eerste product met Android XR, een VR-headset van Samsung met de naam Galaxy XR. Dit jaar komen er drie soorten brillen. Google had ooit al de Google Glass, ook een slimme bril met scherm erin.

Google-app voor koppelen Android XR-brillenGoogle-app voor koppelen Android XR-brillenGoogle-app voor koppelen Android XR-brillenGoogle-app voor koppelen Android XR-brillenGoogle-app voor koppelen Android XR-brillenGoogle-app voor koppelen Android XR-brillen

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

13-01-2026 • 15:52

11

Reacties (11)

Sorteer op:

Weergave:

Ik zie altijd talloze negatieve comments op slimme brillen, maar laat ik mijn ervaring eens delen.

Zelf heb ik de meta ray-bans op sterkte aangeschaft en was ik zo enthousiast dat ik ook een meta ray-ban zonder sterkte heb gekocht, voor wanneer ik m’n contactlenzen draag.

Een van de grootste voordelen is echt hands free kunnen bellen. Zakelijk gebruik ik hem daardoor de hele dag. Geluid is beide kanten op geweldig en anderen hebben geen last van je. Oortjes bij je dragen en in doen is in de praktijk onhandig en werkt misschien als je zelf belt, maar ik wordt juist gebeld. Bril werkt ideaal.

Daarnaast muziek. Ik loop naar buiten om de hond uit te laten en wanneer ik maar zin heb kan ik muziek aanzetten. Juist omdat ik van mezelf niet een enorme muziekliefhebber ben heb ik nooit m’n AirPods bij me. M’n bril zit toch al op m’n neus.

‘S avonds lui scrollen langs Facebook of insta filmpjes. Normaal zonder geluid om de rest van het gezin niet lastig te vallen en nu ineens met geluid bij maar niet in m’n oren en niemand heeft er last van.

En pas als laatste gebruik ik de camera waar iedereen steeds zo bang voor is. Ik zie dat echt als een extraatje op vakantie voor kiekjes en filmpjes met pov gevoel. Leuk om de kinderen af en toe mee vast te leggen als ik m’n telefoon niet snel genoeg uit m’n broekzak heb. In tegenstelling tot een telefoon heeft de bril een waarschuwingslampje en moet iemand je aankijken om te filmen. Ik vind de angst redelijk ver gezocht. Het probleem is niet de technologie, maar de gebruiker. Stiekem filmen kan veel makkelijker en goedkoper met je telefoon, GoPro, kleine spy cam, Ali express camera, pen camera etc etc. De bril is eigenlijk van al je opties om dingen te filmen misschien wel de minst handige als je kwaadwillend bent.

Ai is dan eigenlijk nog een gimmick en gebruik ik incidenteel. Met name omdat ik het ongemakkelijk vind om Engels tegen “mezelf” te praten.

Mijn ervaring is louter positief en ik ben juist enkel nieuwsgierig wat concurrentie in deze markt gaat doen.

[Reactie gewijzigd door tuk217 op 13 januari 2026 21:47]

Hier is mijn review over de Ray-Ban die ik gebruik, vooral om video’s in POV te maken. De speakers zijn oké zolang je in een stille ruimte bent. Op de fiets hoor je amper iets, dus daarvoor zijn ze minder geschikt. De batterij is niet geweldig; ik had liever dat ik ze maar één keer per dag hoefde op te laden.

De AI-functies zijn compleet nutteloos. Ik vroeg bijvoorbeeld naar welke kerk ik keek en het antwoord was vaag en onbruikbaar. Voor mij zijn die functies dus absoluut geen meerwaarde.
Vraagje gezien ik haast nergens online het antwoord kan vinden, en bij een demo in Nederland. Ook geen helder antwoord kreeg. Wanneer wordt Nederlandse spraak ondersteuning toegevoegd? De demo kon ik alleen in het Engels aanspreken.
Geen idee, maar we staan niet vaak vooraan in de rij. De ai update was in de VS ook al langdurig voor Europa aan de beurt was en België nog maanden eerder dan Nederland. Toen de update er was werd hij na een week ofzo weer uitgezet en enkele weken later weer aan. Nederlandstalig lijkt geen prioriteit. Ook NL inhoud voor ai is schaars. Hij begrijpt je overigens wel prima, dus opdrachten en herinneringen werkt goed.
Ik ben echt benieuwd wat deze slimme brillen gaan brengen in de toekomst. Als grote fan van technische snufjes zegt dit me echt helemaal niets. Ik vind een bril vervelend om te dragen en ik probeer nu al vaak mijn telefoon uit te zetten om niet gestoord te worden.

Deze brillen zijn een poging om nog meer in ons leven aanwezig te zijn door techbedrijven. Op tiktok zag ik al vaak filmpjes die met een bril als deze gemaakt worden. Qua privacy word ik ook niet heel warm.

Zou er niet van verschieten als het gewoon keihard flopt. Ik hoop het.

[Reactie gewijzigd door Swindowmasher op 13 januari 2026 17:04]

Ja ik deel dat ook wel moet ik zeggen. Het lijkt er vaak op alsof dit soort producten (zoals ook de mixed reality headsets, of de slimme ringen, of de scherm-in-je-koelkast etc) gewoon worden gemaakt om maar iets nieuws te hebben.

Elk jaar weer een CES. Elk jaar weer een fantastische beloftes. De ėchte innovaties komen niet elk jaar uit. Sterker nog, dat kan ontzettend lang duren. Maar men laat het wel constant lijken alsof dit zo is.

Is ook kapitalisme :) Het brengt ons vooruitgang, maar ook valse hype en schijnheiligheid. Soms on-ethisch gedrag op grote schaal. It is what it is..
Allemaal zaken waar mensen vroeger van droomden, maar steeds makkelijker mogelijk worden en op de juiste plek hun weg zullen vinden. Bij google werkte men ook ooit serieus aan een hoover board.
Heb al 20 jaar contactlenzen en ga dit jaar mijn ogen chirurgisch corrigeren; ga dan niet weer terug naar een bril. Ik wacht wel op de contactlensvarianten die zich kunnen opladen aan de warmte van onze ogen.
Ik draag al sinds mijn 6 een bril dus als die wat slimmer kan zijn zonder te veel te wegen zou ik er zeker direct een kopen.
Ik kan me voldoende use cases bedenken, zoals de persoon zegt, een muziekje luisteren, een filmpje bekijken, bellen,...

Ik verdraagt ook geen contactlenzen dus dat is ook geen optie voor mij. Meerdere pogingen gedaan.

[Reactie gewijzigd door svenM op 13 januari 2026 22:17]

Dit lijkt me een niet meer dan logische stap. Technologie wordt tegenwoordig vrijwel altijd ontwikkeld en verkocht om de producent aan extra persoonsgegevens te helpen en dan moeten er liefst zo veel mogelijk apparaten aan elkaar worden geknoopt. Alle gegevens in datacenters laten verwerken is een dure grap, dus als je de kans hebt dan laat je dat doen op de steeds snellere processors van de smartphones van je gebruikers zwelf zonder dat ze daar erg in hebben. Het is dus nog even zoeken naar toepassingen waar gebruikers niet meer omheen kunnen of die 'verplicht' kunnen worden en dan heeft Google een nog beter beeld van hoe wij leven en hoe ze dat naar hun hand kunnen zetten.
Nu ben ik toch benieuwd of de EU uit zal zoeken of de bril in kwestie ook te koppelen is aan andere merken telefoons en/of andere OS'en. Apple wordt door de EU op de huid gezeten dus mag je omgekeerd toch hetzelfde verwachten. Mocht er een API beschikbaar zijn/komen om de bril aan andere smartphones te koppelen dan is het uiteraard aan de makers van de smartphones zelf om hier een app voor te schrijven.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn