Apple stelt in Japan het lang indrukken van de zijknop op iPhones open voor andere spraakassistenten. Dat heeft het bedrijf bekendgemaakt. Daarmee voldoet het aan een Japanse wet. Of en wanneer de functionaliteit in Europa actief wordt, is onbekend.
Apps zoals Gemini en Copilot moeten die functionaliteit inbouwen en moeten het voeren van gesprekken met spraak ondersteunen, blijkt uit documentatie van Apple. Al jaren leidt het lang indrukken van de zijknop naar Apples eigen assistent Siri. De Japanse overheid voert volgende maand een wet in die het voortrekken van de eigen spraakassistent verbiedt. Apple heeft besloten daar op deze manier aan te voldoen.
Het voortrekken van de eigen AI-assistent met een knop op de behuizing lijkt ook in strijd met de Europese Digital Markets Act, de wet die in Europa de macht van grote techbedrijven moet inperken. Of en wanneer Europese gebruikers, waaronder in Nederland en België, een eigen app kunnen instellen om te openen met een lange druk op de zijknop, is onbekend. De functie in Japan komt in iOS 26.2 en de documentatie wijst niet op een snelle release in Europa.
Terugkijken: review van iPhone 17-modellen