Apple heeft een boete van 634 miljoen dollar gekregen voor het schenden van een patent van Masimo. De techreus zou de technologie van Masimo hebben gebruikt voor de bloedzuurstofmeter van zijn smartwatches.
De bloedzuurstofmeter van de Apple Watch maakte tussen 2020 en 2022 zonder toestemming gebruik van een patent van Masimo, oordeelde een Amerikaanse rechter. In dat laatste jaar verliep het betreffende patent. Het patent gold alleen voor zogenoemde patiëntenmonitoren. Volgens Masimo valt de Apple Watch daaronder, omdat die veel wordt gebruikt door artsen en patiënten. Apple stelde echter dat zijn horloges een 'fundamenteel andere functie' vervullen en dus niet gezien kunnen worden als patiëntenmonitor. Daar ging de rechter niet in mee.
Volgens de rechter hebben 43 miljoen verkochte Apple Watches inbreuk gemaakt op het patent van Masimo. Daarvoor moet het bedrijf een schadevergoeding van 634 miljoen dollar betalen, omgerekend ongeveer 546 miljoen euro. Apple laat aan Reuters weten dat het van plan is om in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Apple en Masimo zijn al sinds 2020 verwikkeld in meerdere rechtszaken tegen elkaar. Dat laatste bedrijf beweert dat Apple zijn bedrijfsgeheimen heeft gestolen en meerdere patenten heeft geschonden. Eerder oordeelde de International Trade Commission al dat Apple een van de patenten van het medische bedrijf heeft geschonden. Om die reden werd er een tijdelijk importverbod ingesteld voor de Apple Watch 9 en Watch Ultra 2. Apple heeft de werking van de bloedzuurstofmeettechnologie inmiddels aangepast om de horloges weer te mogen verkopen. De ITC doet momenteel nog onderzoek of deze aanpassingen voldoende zijn om de patenten te omzeilen.