Firmware-update brickt ongeveer 700 Philips-televisies in Europa

TP Vision heeft een update voor Philips-tv's uitgebracht die een aantal daarvan heeft gebrickt. Het gaat in Europa om ongeveer 700 toestellen in totaal. TP Vision, dat onder licentie tv's met het merk Philips produceert, zegt een oplossing beschikbaar te hebben.

Een woordvoerder van TP Vision zegt tegen Tweakers dat het bedrijf sinds afgelopen donderdag op de hoogte is van de problemen. De fabrikant reageert op vragen die Tweakers stelde nadat een gebruiker ons daarover tipte. Het bedrijf zegt dat het om een relatief klein aantal gaat. Het gaat specifiek om tv's uit het jaar 2019 of 2020 met een typenummer dat eindigt op 4 of 5. Volgens TP Vision zou dat neerkomen op zo'n 700 toestellen in Europa.

Onder meer op Toengel, een Duits blog over Philips, klagen meerdere mensen sinds vorige week dat hun tv gebrickt is. Tv's blijven na het aanzetten hangen op het Philips-logo en schakelen zichzelf vervolgens weer uit of laten zelfs helemaal geen beeld zien.

TP Vision laat weten dat het bedrijf op de hoogte is van de problemen. De woordvoerder vertelt dat de problemen veroorzaakt werden doordat er delen van Android R ook na de update naar Android S achterbleven. Een meer gedetailleerde uitleg kon de woordvoerder niet geven.

Getroffen gebruikers kunnen een patch ontvangen van de ondersteuningsafdeling van Philips. Ze kunnen de problemen oplossen door een update uit te voeren met een USB 2.0-stick van tussen de 4GB en 32GB. De gebruiker moet om de update te kunnen uitvoeren eerst, terwijl de tv aan staat, de stroomkabel loskoppelen. Vervolgens moeten alle verbonden apparaten en accessoires losgekoppeld worden en de USB-stick met een speciaal .pkg-bestand in de USB 2.0-poort ingeplugd worden. Dat bestand kunnen consumenten zowel via retailers als via de klantenservice van Philips verkrijgen. Als de gebruiker de tv vervolgens weer aanzet, zal deze meteen een updateprocedure starten. Daarna moet de tv opnieuw ingesteld worden.

Update, 15 juli, 13.19 - In de eerdere versie van dit artikel stond dat tv's getroffen worden die een serienummer hebben dat eindigt op een 4 of een 5. Het gaat echter om het typenummer. Het artikel is hierop aangepast.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

14-07-2025 • 17:39

187

Submitter: captnemo

Reacties (187)

Sorteer op:

Weergave:

Volgens Toengel gaat het om deze toestellen:

2020: OLED935, OLED865, OLED855, OLED805, OLED705, 9435, 9235, 9005, 8555, 8545, 8535, 8505 2019: 65OLED984, OLED934, OLED854, OLED804, 8804, 8204, 7504, 7394, 7354, 7334, 7304

700 televisies vind ik best een flink aantal. En dan ook al je instellingen kwijt zijn...
Zelf hier een OLED856, misschien toch maar eens wat foto's maken van al m'n huidige instellingen.
Ik heb een OLED854, maar gelukkig geen brick, mijn serie nummer eindigt op een 7. Weet iemand ook welke TPM versie? Die van mij is van 16 april, dus misschien maar even niet updaten

Update: ik heb dus de TPM19E_R.211.000.092.200 draaien die volgens toengel dus de boosdoener is. Gelukkig geen problemen.

[Reactie gewijzigd door fenrirs op 14 juli 2025 22:17]

Ik heb een 65OLED854/12 en de mijne is ge-brickt.. :(

Tv heeft geen garantie meer, maar heb contact gehad met Philips support om te kijken of ze nog iets kunnen betekenen. Vandaag of morgen krijg ik te horen of de reparatie op hun kosten gaat zijn of de mijne :p
Waarom voer je die usb firmware patch niet gewoon uit dan?
Al tig keer geprobeerd en met meerdere usb-sticks en het werkt niet.. de persoon die ik bij Philips had gesproken gaf ook aan dat het niet bij iedereen werkt... Als het goed is word ik binnenkort gebeld door een monteur voor reparatie.
Ik heb zelf veel moeite gehad met die firmware patch. 4 verschillende USB sticks gebruikt in verschillende formaten. Meerendeel via mijn Ubuntu systeem.

De magie zat hem hier in het gebruik van ern USB 2.0 stick, FAT32 geformatteerd via een Windows computer. En de stick in het USB 2 slot van de TV.

Ben geen expert, dus geen idee waarom dit precies wel werkt en FAT format via Ubuntu niet geaccepteerd werdt. Eitheway, na 5 dagen eindelijk de 'update in progress' melding te pakken, daarna was het nog geen uur of hij deed het weer.
Ik ben ook geen kenner, maar ook het flashen van andere firmware lukt niet vanaf een ander bestandssysteem dan FAT32, geformatteerd onder Windows. FAT32 kan ik nog wel begrijpen, maar waarom een ander besturingssysteem niet mag formatteren is mij altijd een raadsel gebleven.
Waarom zou ik die patch zelf uitvoeren, Philips heeft het toestel hebrickt, Philips dient het op te lossen....
Ik heb een 55OLED804/12 en ik kreeg een link van de helpdesk met herstelsoftware oid met idd deze code: TPM19E_R.211.000.092.200
Ja die had ik ook in eerste instantie ontvangen, maar heeft bij mij niet geholpen.....
Ik heb zojuist bericht gehad dat er een monteur langs komt ! Ik had dit liever allemaal niet gehad, maar ben uiteindelijk wel tevreden dat het serieus is opgepakt, er zullen best wel een paar dagen over heen gaan voordat de monteur langs is geweest, maar ik zal wel niet de enige zijn....;-)
Nice!! Ik heb net ook een bevestiging gehad dat er een monteur binnenkort contact gaat opnemen met mij. Dus nog even afwachten :)
Mooi, dat is toch een goed gebaar, nu nog wel ff afwachten of alles weer aan de praat gemaakt kan worden.

Suc6 !
Ik heb een oled 903+ met ingebouwde soundbar van B&W van 2018 en die had na 2021 geen updates meer en android draait sinds 2023 dramatisch dus chrome cast. Geweldige tv qua beeld met geweldig goede speakers vanbowers en Wilkinson.


Super TV dus, maar service en updates krijg je eerder en beter van Alie-Express dan Philips.

Na een hete zomer werd de tv zo heet dat omlijsting in het zwart begon te smelten leek het wel. Omdat het 28 mnd na aankoop was konden ze me niet helpen en moest sowieso een extern bedrijf bellen.

Gedaan maar vroeg veel geld met de inschatting en heb het laten zitten en je ziet er hoekje vh beeld en omlijsting beetje verminkt, maar stoort me niet meer na 4 jaar ofzo. Vertel wel iedereen die het opvalt over de geweldige service van Philips.

Heb je een tv gekocht van 2500 euro.

De volgende wordt LG oled die bij mijn broertje gratis na 3,5 jaar nog gratis een nieuwe main board hebben geplaatst en ook nog eens aan de deur. Zijn tv was 1300 euro.

Bizar

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 14 juli 2025 19:26]

Je had er werk van moeten maken. Philips kan wel schermen met een garantietermijn van max 24 maanden, maar dat is niet hoe het wettelijk geregeld is in Nederland.
De wettelijke garantie betekent dat u altijd recht heeft op een goed product. Als een product niet deugt, heeft u recht op gratis reparatie, een nieuw product of teruggave van uw geld. Er is geen wettelijke garantietermijn in Nederland. Dit is omdat het ene product langer mee gaat dan het andere.
(zie https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bescherming-van-consumenten/vraag-en-antwoord/welke-garanties-heb-ik-op-een-product#:~:text=Er%20is%20geen%20wettelijke%20garantietermijn,of%20teruggave%20van%20uw%20geld en ook op de site van de consumentenbond).

Van een dergelijk dure tv mag je echt wel verwachten dat die langer dan 28 maanden meegaat, en als ie niet tegen een beetje hete zomer kan lijkt me dat sowieso een design- danwel fabricagefout.
Dat mag je inderdaad verwachten, maar daarmee krijg je het nog niet, dus dat wordt procederen tegen je lokale verkoper (daarmee heb je een deal, niet met TP-Vision), die er ook niks aan kan doen. Het kost hem alleen z'n ondernemersrisico (daarvoor heeft ie het), en that's it. Philips noch TP-Vision kun je raken hiermee. Die leveren alleen service omdat ze het leuk vinden (het levert potentieel nieuwe klanten op) maar ze moeten niks voor je.

Daarnaast vermoed ik dat er vast wel ergens in de papierenbende staat dat je je TV moet beschermen tegen direct zonlicht, vocht, stof en zo nog wat. Ik voorzie een juridische puzzel daar. De snellere optie is inderdaad in de toekomst vermijden tot ze hun leven beteren.
Klopt het is tp vision en had ook echt het idee dat het Philips ook niet veel uitmaakte. TP vision maakt gewoon gebruik vh logo en duidelijk dat je niet bij Philips moet aankloppen. Ach heb er vrede mee...het is alleen bizar, maar qua beeld en geluid nog steeds wel top. De service is dikke pech blijkt wel.
Had hetzelfde, ~25 jaar geleden met een incar navigatiesysteem, zo'n beetje het allereerste (toen er nog geen tomtom was, of navigatie op de telefoon)... Ding was opeens kapot.

Volgens Philips door de "extreme omstandigheden in een auto"... ja zeg, het is een navigatiesysteem gemaakt voor in de auto (vast gemonteerd - moest toen ook nog een "digitale tachograaf" laten inbouwen). Maar geen coulantie of hulp - pech gehad.

Heb sindsdien nooit meer iets gekocht van Philips, nog geen gloeilamp. Die staan bij mij op de zwarte lijst.
Interesseert me ook niets of ze "hun leven beteren", dit flik je me maar 1 keer.
Ik weet het heb ook tweemaal contact gehad en ook aangegeven dat ik het gek vindt dat ik een bedrijf moet in schakelen en daarvan de kosten moet betalen.

Ik had er toen ook geen zin in door overlijden van twee mensen achter elkaar en kon mijn energie niet opbrengen om stappen te ondernemen en terwijl ik ook nog een rechtsbijstandverzekering heb..
Misschien speelt het ook nog een rol dat het schijnbaar om een cosmetisch gebrek gaat. Het zou best zo kunnen zijn dat een defect moederbord wel gewoon zou zijn vervangen.
Misschien speelt het ook nog een rol dat het schijnbaar om een cosmetisch gebrek gaat.
Er wordt aangegeven dat ook een hoekje van het beeld aangetast is. Daarnaast staat zo'n TV doorgaans groots in het midden van de woonkamer, dus ook een cosmetisch gebrek is niet te verkopen als slechts een klein gebrek.
Maar je koopt dan ook geen TV van Philips. Je hebt een tv van TP Vision gekocht met een Philips logo er op. Er zijn echt nog 0 bedrijfsprocessen binnen Philips bezig met de TV’s. Enkel de verpakking komt nog van Philips. That’s it.

Het is een gekke constructie. Wanneer je shaver of tandenborstel stuk gaat en je belt de klantenservice dan krijg je Philips aan de lijn. Wanneer je TV stuk is krijg je TP vision, je Hue lampen Signifiy, enzovoorts. De philips naam is mooi, maar de klanten ervaring is niet meer uniform natuurlijk.
Philips heeft de goede naam gewoon te grabbel gegooid door deze te verkopen aan bedrijven die liever een reputatie kopen dan er een verdienen door goede producten en een goede service te bieden. Het zijn dus eigenlijk gewoon nepproducten.
Philips een goede naam? Qua lampen doen ze het wel aardig, daar hadden ze het bij moeten houden.

ik loop iig met een wijde boog om dat merk heen.
Philips een goede naam? Qua lampen doen ze het wel aardig, daar hadden ze het bij moeten houden.
Hoezo? Hun 100Hz beeldbuis TVs waren kwalitatief echt wel bovengemiddeld. En als je nog een setje MFB 532 speakers hebt liggen moet je eens kijken wat daar nu voor neergeteld wordt ;)
Mijn eerste LCD tv was van Philips. Deze tv met ambilight heeft nooit gewerkt met de horizon box van Ziggo en de tv is 3x gerepareerd (over een tv van 2500 euro gesproken met uitgebreide garantie van It’s) De laatste reparatie zelf betaald omdat It’s failliet was gegaan. Kwalitatief was het een zeer matig product. Hetzelfde geldt voor de Senseo koffiezetapparaten waar bewust een condensator is gesoldeerd die na een jaar of 3 kapot gaat. Na het tijdperk van de beeldbuis tv’s is het bergafwaarts gegaan met Philips.
Mbt je LCD TV: je spelt "TP Vision" verkeerd. De Senseo heb ik geen mening over (behalve dat ik de koffie die er uit komt een misdaad tegen de mensheid vind) maar vind het wel knap dat je kennelijk bewijs hebt dat er bewust een matig onderdeel is gesoldeerd. Hoe kom je daar achter? Geheime documenten? Spionage? Of is het gewoon frustratie dat een apparaat van je stuk is gegaan? Ik kan je wel zeggen dat ik dezelfde ervaringen heb met diverse andere huishoudelijke apparaten, ook merken die wel een goede naam hebben...
De LCD was destijds nog een echte Philips (is ook al flink wat jaren geleden). Hetzelfde geldt voor de Senseo. Het probleem met de Senseo was destijds een bekend probleem en de electronica zaak waar ik het vervangende component haalde wist precies waar het over ging en verkocht de kwalitatief betere condensator tegen een bijna dubbele prijs. Het ging om een paar euro.
Senseo is ook allang niet meer van Philips.
Nou nou... ik had zo'n 100Hz Matchline beeldbuis TV van Philips. Waardeloos geval want het beeld stond niet waterpas... was niks aan te doen volgens Philips klantenservice, moest het beeld maar iets kleiner draaien in de settings zodat rechtsonder ondertiteling nog in beeld kwam. Daar had je dan een vermogen voor neergeteld. Daarna kwam er bij mij nooit meer een Philips apparaat in huis...
Beeldbuis was nooit zo 'pixel perfect' als LCD, maar bedankt voor je n=1. Heb ook meer dan genoeg buizen TVs gezien die beroerder beeld gaven dan de paar Philipsen waar ik naar gekeken heb. Ze deden in ieder geval niet erg onder voor de concurrentie.
De verlichting zit al sinds 2018 onder een aparte NV die tegenwoordig als Signify door het leven gaat. De fabrieken staan bij mijn weten in Polen en waarschijnlijk een zwik in China, maar daar is maar weinig Nederlands meer aan.


Voor zover ik weet is eigenlijk alleen de medische tak en de persoonlijke verzorging (scheerapparaten en zo) nog echt van Philips.
Een oom van mij was directeur Philips lighting, daar is de LED tak van afgesplitst en heet Signify. Hun hoofdkantoor staat nog wel in Eindhoven maar productie in Nederland is er niet meer. Niet-LED verlichting is er eigenlijk niet meer, zeker niet onder Philips/Signify naam.

Persoonlijke verzorging is inmiddels ook a-la TV tak een merk licentie constructie en het gerucht gaat dat Philips helemaal uit de consumentenmarkt stapt: Drachten als productielocatie gaat volgens mij dicht of is inmiddels al gesloten. Medische tak is feitelijk een amerikaans bedrijf geworden, daar is de kwaliteit klaarblijkelijk ook erg slecht als je kijkt naar die drama's van beademingsapparaten. Nee... Philips is van een nederlands A-merk wel erg diep gezonken en in Nederland is hun "hoofdkantoor" in Amsterdam ook al naar een kleiner huurpand verhuisd. Philips als nederlandse trots is al lang opgeknipt en verkwanseld.

Leve de op geld beluste groot-aandeelhouders.
Dat zal je niet lukken want er zit altijd wel een Philips onderdeel in een stuk elektronica :)
Klopt....volvende keer ga ik zekers weer een oled kopen en goed informeren naar de service.

Denk LG met bw soundbar

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 14 juli 2025 21:11]

Hier een LG Oled C8, uit 2018, waarbij ik afgelopen maand nog een update kreeg! Tv is 7 jaar oud, hulde aan LG!

In 2020 kreeg ik zelfs een update waarmee ik Apple Airplay2 kreeg. Bij de meeste andere merken had je een nieuwe TV kunnen kopen voor dergelijke nieuwe functies.
LG krijgt zo idioot veel infomatie dat mijn C1 niet meer aan het netwerk zit.
Dat klopt wel. LG maakt heel goeie televisies, maar in de TOS vragen ze toch wel veel van je data, en je kan enkel volledig akkoord gaan, of stoppen met je tv te gebruiken.

Niet dat andere merken dat niet ook doen, maar toch niet allemaal zo vergaand, en het mag toch vermeld worden als een minpuntje voor het bedrijf, waar ik voor de rest heel tevreden over ben.
Dat heeft mijn broertjes dus ook en met een tv dat 1200 euro goedkoper was. Daarom ook LG als ik ooit weer een TV neem.
Tsja, ik koop ook nooit meer een Philips. Nadat ik wel 20 bugs had geplet met de klantenservice bij zowel de 935 als de 936, besloot de klantenservice dat het niet meer nodig was om beeld en geluid gelijk te laten lopen over HDMI-inputs. Ik had gemeten dat het geluid 40 ms achter liep. Dat is dus twee frames, maar volgens Philips is er niks aan de hand omdat het "binnen spec" is.
Of je koopt gewoon een Sony die na 10 jaar gebruik het nog steeds perfect doet.
Ik heb jaar en dag Philips TVs maar enkel omdat ze hier (china) goedkoop zijn. Recentelijk een 55" oled 4k voor iets meer dan 500 euro, en dat is best immers to vision is een Chinees bedrijf. Typerend genoeg zijn Chinese bedrijven in staat nette producten tegen een lage prijs, maar service is iets wat men niet kent, ook niet in China. Ik zou dan ook nooit een dure Philips kopen, voor dat geld koopt een Chinees ook geen Chinees product, die gaan dan voor Sony of Samsung die niet alleen kwalitatief heel goed zijn, ook goede service weten te leveren.
De volgende wordt LG oled die bij mijn broertje gratis na 3,5 jaar nog gratis een nieuwe main board hebben geplaatst en ook nog eens aan de deur. Zijn tv was 1300 euro.
Compleet off topic, maar LG klantenservice is geweldig. Wij hadden een 5 (!) jaar oude magnetron van LG in de bijkeuken. Prima ding. Op een dag ging het glazen draaiplateau stuk. Gewoon een barst door het midden en hij brak doormidden tijdens iets opwarmen. Eén telefoontje met de Nederlandse klantenservice en 2 dagen later hadden wij een nieuw draaiplateau voor een 5 jaar oude magnetron.

On-topic: Slordig, maar bijzonder. In 2019 en 2020 werden er pakweg 95 miljoen TV's verkocht in Europa, waarbij Philips een klein marktaandeel had (enkele procenten), dus een paar miljoen TV's. Van die paar miljoen zijn er, blijkbaar, een x-aantal verbonden met internet (ik denk dat TP Vision daarom op 700 komt, give or take), waardoor ze weten dat dit probleem zo vaak gaat optreden. Wel goed dat er relatief snel iets aan gedaan is voor een relatief kleine groep gebruikers.
Dan moet je bij de verkopende partij aan de bel gaan hangen, desnoods de rechtsbijstand erop. Van een TV van 2,5k mag je echt wel verwachten dat deze het (veel) langer uithoudt dan 2 jaar, volgens de tabel mag je minstens 6 jaar gebruiksduur verwachten, en dat is dan ook de garantie waar je recht op hebt:

https://www.technieknederland.nl/media/ej2lrdxh/richtlijnen-afschrijvingsmethoden.pdf
En daarom zou het kunnen backuppen en herstellen van de configuratie ook verplicht moeten worden voor IoT apparaten, naast een voldoende veiligheidsniveau, voldoende lang ondersteund door updates.

Zelfstandig backuppen, uiteraard, waarbij je het configuratie bestand kunt opslaan op een medium naar keuze.

[Reactie gewijzigd door Gwaihir op 15 juli 2025 09:10]

Maar dan zit je weer met dat de mensen dat niet willen - want privacy. Of gewoon niet doen omdat ze er niet aan denken. De mogelijkheid is leuk maar hoe vaak zit jij je TV configuratie naar de cloud te synchen?
Hoeft toch niet naar de cloud?

Ze moeten in de opties gewoon een menu hebben waar je een config file kan generaten, op kan slaan op je eigen usb of watdanook.
Volgens Toengel gaat het om deze toestellen:
2019: 65OLED984, OLED934, OLED854, OLED804, 8804, 8204, 7504, 7394, 7354, 7334, 7304
Inderdaad afgelopen week een update gehad.
We hebben dus geluk gehad met onze Philips 50PUS7304 uit 2019.
Die heb ik ook. Update nog niet geïnstalleerd. Maar ik zie 7304 wel in de lijst staan dus ik twijfel of dat nu wel of niet het getroffen model is.
Heb nog nooit een update gedaan voor m'n tv, zou ook niet weten waarom ik dat zou doen want hij werkt al ruim 15 jaar prima (40" Samsung Full HD LED-tv met 3d). Beeld en geluid zijn gewoon goed.

Hij kan op zich wel aan internet (heeft UTP), heeft ook USB-poorten en waarschijnlijk zijn er updates voor (geweest). Maar het gaat gewoon niet gebeuren. Op deze manier is er geen risico op bricken, datadiefstal/spionage, virussen, cryptominers of reclame van de fabrikant, en blijft ie het gewoon doen :)

[Reactie gewijzigd door macnerd op 16 juli 2025 01:54]

Probleem is echter, dat tv’s geen tv’s meer zijn. Maar mini computers.

mensen willen toch Netflix HBO enz kijken vanaf de tv.

Kans dat er een vunarability aanwezig is, is dus vrij groot. Geen update geïnstalleerd vunarabilty blijft open staan. Kans is dat men dan mogelijk je netwerk op kan komen. Of op afstand je tv bricken enz.
De tv zal vast vulnerabilities hebben, die is namelijk al iets van 15 jaar oud (maar doet 't nog prima). En ja, ook wij kijken Netflix. Maar omdat die tv zo oud is denk ik niet dat daar nog updates voor te downloaden zijn, of dat er een Netflix app voor is.

En dus heb ik er een kleine HP EliteDesk 800 G3 bij staan (Core i5 met 8 GB geheugen). Die draait Windows 10 en zit met hdmi aangesloten op de tv. Heb dus wel Netflix, YouTube en andere diensten, maar de tv hangt niet aan internet.

Binnenkort maar eens "upgraden" naar Ubuntu of Mint of iets dergelijks i.v.m. einde ondersteuning van Windows 10. Heb daar toch alleen een browser voor nodig.
Ik lijk dit probleem ook te hebben, vanmiddag openbaarde zich het. Model 65OLED708 (2023), de timing zou wel heel bijzonder zijn als dit een andere defect is.
Ik heb een 50PUS8535/12 en die heeft niet dat hij uitspringt, maar ik heb met wisselen van zender steeds zwart beeld, en tussendoor met aanzetten en van app wisselen blijft hij ook zwart.

Dan moet ik op een volume knop drukken krijg ik weer beeld.

Moet ik hier ook de update voor aanvragen en dan handmatig updaten?
Maja, instellingen kwijt zijn. Ik heb een low end Philips uit 2018 en da's gewoon iedere maand of zo. Gelukkig is het niet veel terugzetten als ik het al wil doen. En je zou denken: ja low end van 7 jaar oud, da's er om vragen maar mijn sony wh-1000xm4 heeft als sinds het begin hetzelfde en da's een headphone die evenveel kostte als mijn TV.
Meeste mensen zitten niet aan de instellingen en gebruiken de tv as is, hooguit dus account logins voor streamingservices.
Goede info;

Ik heb er minstens 2 uit deze lijst, OLED934 en OLED935
En ook nog een 6754 uit die periode.

Heb idd wel nog een fw update melding gezien voor de oude 934, maar volgens mij toen nog niets mee gedaan. Zal inmiddels wel zijn teruggetrokken.
Voor de 935 hoop ik niet dat die automatisch update, staat op een andere locatie en is zo'n 4 a 5 weken voor het laatst gebruikt. Vandaag zullen we het weten...
Ik was positief verrast dat er überhaupt weer eens een update voor m'n 55OLED804 kwam aan waaien vorige week. Gelukkig geen last van gevolgen anders dan een paar minimale tweaks in de interface.
vandaag een klant gehad met een 50pus8505 uit 2021 met hetzelfde probleem. eindigt dus op een 5, maar is niet van 2019/2020. kon er niets over vinden dus hij zou diezelfde dag nog een nieuwe tv halen bij mediamarkt..


iemand toevallig het pkg bestandje al?
Hier is het bestand te downloaden mocht iemand het nodig hebben, vandaag al binnen gehad van Philips. Vanmiddag testen op een gebrickte tv..

[Reactie gewijzigd door giovanni2903 op 15 juli 2025 11:28]

Ik had het ook een als volgt opgelost.
  1. Stekker eruit
  2. Joystick rechtsonder in naar voren trekken en zo houden
  3. Tv weer aan de stroom doen (joystick niet loslaten)
  4. Led gaat knipperen, wachten tot het voorbij is, joystick loslaten
  5. Tv start weer op
  6. Ga in de instellingen bij updates zelf meteen de update installeren
Septillion Moderator Duurzame Energie & Domotica 14 juli 2025 20:46
Poeh, ben ik blij dat ik mijn vriendin eindelijk afgeleerd heb om zomaar op update te klikken...

Echt, de updates slopen elke keer wel wat. Of echt functionaliteit of flow. Maar nog nooit aangenaam verrast geweest na een update :/
Mijn TV hangt niet aan het internet, waarom zou die? Ik denk dat men eens harder moet nadenken wat ze aan het internet hangen....

Een laptop waarop je youtube wilt kijken? Uiteraard.

Een TV waarop je kijkt via een kabel(zie artikel)? Nee.

Een magnetron[1]? Nee.

Een BBQ[2]? Nee.

[1] https://nos.nl/artikel/2421708-foute-update-combi-magnetrons-wanen-zich-stoomoven

[2] https://www.reddit.com/r/KitchenConfidential/comments/r3o76m/sending_forced_software_updates_to_a_grill_on_a/
Mijn TV hangt niet aan het internet, waarom zou die? Ik denk dat men eens harder moet nadenken wat ze aan het internet hangen....

Een TV waarop je kijkt via een kabel(zie artikel)? Nee.
Dat is een beetje kortzichtig. Genoeg mensen die via apps op hun TV naar Netflix en dergelijke kijken toch?
Dan heb je erover nagedacht en is het antwoord ja. Dus niets kortzichtig.

Nu kunnen we natuurlijk verder gaan en afvragen of een app op de TV op de langere termijn slim is en afvragen of een apparaat als TV, die weinig updates krijgt, slim is om te verbinden. Maar de korte vraag die ik stelde, kan je dan makkelijk beantwoorden.
Septillion Moderator Duurzame Energie & Domotica @Die_ene_gast15 juli 2025 10:36
Wegens ChromeCast en sturing via HA.

Eerste kan ook via een ChromeCast en voor tweede zou ik inet kunnen blocken, dat is waar.

Maar is meer een algemeen verloren vertrouwen in updates :/ Niet alleen bij Philips / TPVision.
Een magnetron misschien niet. Maar vaatwassers, wasmachines en drogers wel. Die kunnen daarmee namelijk worden gestuurd op basis van energietarief.

Idem voor bv. warmtepompen.
Dan heeft mijn OLED804 geluk gehad want deze heeft geen internet verbinding.
Na de aankoop destijds heb ik hem 2 keer laten updaten en daarna alles uitgeschakeld.
Hij is alleen verbonden met een mediaspeler en een Blu-ray speler.
Mijn oled 804/12 heeft vrij recent nog een update gehad (vorige week ofzo?), maar gelukkig werkt alles nog. Wel voor de zekerheid even de automatische updates uit gezet
Wel voor de zekerheid even de automatische updates uit gezet
FWIW - daar heb je niet altijd iets aan. Enige wat die instelling doet, is uitzetten dat de TV zelf periodiek kijkt of er updates zijn om binnen te trekken. Maar Philips TP Vision kan ook updates vanuit hun kant alsnog geforceerd erin duwen.
Is in het verleden al een paar keer eerder gebeurd.

Als je wilt dat je TV niet bijgewerkt wordt? Ethernet kabel er uit. Wifi uit.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 14 juli 2025 21:50]

Mijn LG OLED C8 heb ik ook maar een een paar gevallen handmatig van een update voorzien maar verder gebruik ik niks van de tv zelf, verbonden zijn de Apple TV, een PS5 en een soundbar. Maar alles voor tv loopt uiteraard alleen via de AppleTV omdat deze en zoveel betere ervaring bied dan WebOS.
Wat werkt zoveel beter? Ik heb deze TV en alle native apps voor mijn streamingdiensten werken nog prima en snel genoeg waardoor ik nog niet de noodzaak zie voor weer een extra kastje...
Ja dat werkt echt zoveel beter. Ik heb een G2 met een AppleTV die beduidend ouder is. Toch wilt de Apple TV het op alle vlakken. Enige nadeel is idd wel een extra kastje.
Maar wát werkt dan zoveel beter? Ik heb niets te klagen over de vlotte apps op WebOS. Ze zitten allemaal onder een sneltoets op de afstandsbediening. Hoe kan dat dan nog rapper gaan via een AppleTV? Of is er verschil in geluid- en beeldkwaliteit?

[Reactie gewijzigd door RonnnL op 15 juli 2025 09:28]

Het is natuurlijk ieder voor zich en minder van toepassing als je bv android gebruikt.

- Maar ik vind de magic remote echt een onding.

- De interface traag en rommelig.

- Niet alle apps zijn beschikbaar.

- Het feit dat ik Siri of mijn iphone kan gebruiken om iets iets te typen en/of vragen ipv te hannesen op een onscreen keyboard.

- Verschillend gebruikers profielen voor bv mijn kinderen.

- Airplay.

- iCloud integratie voor bv foto screensavers

- Screenmirroring vanaf iphone/ipad/mac

- Integratie met smarthome

- "Simpele" games

Voor 140EUR (?) een van de beste producten die apple te bieden heeft.
Het is jammer, onder de naam Philips worden best mooie TV's uitgebracht, maar hun firmware-/updatebeleid is echt om te huilen.

Zelfs een fatsoenlijke changelog is teveel gevraagd. Wat dat betreft is het motto eigenlijk: Update niet, tenzij je een expliciet probleem hebt.

Het probleem is alleen dat je dan vervolgens iedere keer wordt gevraagd toch echt te updaten.
Changelogs worden toch keurig gepubliceerd
De laatste update voor mijn OLED706: "General improvements"

Ondertussen krijg je na installatie popups van additionele diensten en functionaliteiten, waar je aan kunt afleiden dat er meer is gebeurd.
Had dit probleem ook met een 804 uit 2019.

Een USB 3.0 stick werkte niet. Met een 2.0 stick werkte het wel. De melding 'software update in progress' verscheen pas na een half uur. Voor die tijd was er geen inidicatie dat er wat gaande was behalve dat standby led niet meer brandde. De update zelf duurde tevens ongeveer een half uur.

Ik had de TV min of meer afgeschreven totdat ik berichten op Reddit vond.
Hoe is jou dit gelukt...? ik heb precies het probleem zoals jij dat omschrijft maar ik heb precies de instructies gevolgd maar krijg de tv niet aan de gang. Ik heb ook een 804 uit 2019 met serienummer dat eindigt op een 0....

Graag ontvang ik een recatie !
Je moet een USB 2.0 stick gebruiken in de (zwarte) USB 2.0 poort. Bij aansluiten voedingskabel moet dan vrij snel de stanby led uit gaan.

Vervolgens blijft heel lang (30 min) het beeld zwart, de TV is de firmware aan het uitlezen. De update zelf duurt ook heel lang.

De instructies van Philips komen niet geheel overeen met mijn ervaring.
Bedankt voor je snelle reactie MacDennis76.

Ik heb ook idd speciaal een 2.0 stick gekocht en in de zwarte poort etc etc.....maar bij mij gebeurde er niks. Het vreemde was overigens dat toen het probleem zich de eerste keer aandiende, ik heb de stekker en kabels etc heb verwijderd, daarna startte de t.v. op en had ik gewoon beeld. Ik kon ook van zender veranderen enz....daarna heb ik de tv uitgezet (stand-by) en toen ik de tv later weer aanzette, had ik opnieuw dat zwarte beeld met het Philips logo.....

Maar het goede nieuws is dat ik vanmorgen 2 x gemaild heb met Philips klantenservice (TPVision) en heb zojuist bericht gehad dat er een monteur langs komt ! Ik had dit liever allemaal niet gehad, maar ben uiteindelijk wel tevreden dat het serieus is opgepakt, er zullen best wel een paar dagen over heen gaan voordat de monteur langs is geweest, maar ik zal wel niet de enige zijn....;-)
Oei, bij een auto zou in zo een geval een terugroepactie op kosten van de fabrikant worden opgestart, waarbij eigenaren in de tussentijd vervangend vervoer ontvangen. Hier moet je zelf schijnbaar maar een USB-stick zien te regelen en iemand die handig genoeg is om dat bestand er op te plaatsen en de genoemde stappen uit te voeren.

Als het maar om 700 tv's gaat had TP Vision zich heel wat slechte publiciteit kunnen besparen door retailers te verplichten bij mensen thuis op bezoek te gaan om deze handelingen voor hen uit te voeren.
En hoe moeten ze dat aan retailers verplichten om dat te doen?
Een retailer verkoopt producten; deze doen geen herstellingen of 'verplichte' service-handelingen.

TP Vision kan dat vragen om het te doen tegen een vergoeding, maar stellen dat TP Vision de macht heeft om hun klanten (retailers zijn kanten van TP Vision) iets te verplichten, is onrealistisch.
Verplichten is ook een te groot woord inderdaad, vragen om te faciliteren is meer waar ik naar zocht (maar niet op kon komen). Uiteraard blijft TP Vision de verantwoordelijke en mogen zij alle kosten dragen, maar ze weten natuurlijk veel minder af van de lokale situatie in [noem een land] om daar effectief een hulpprogramma op te zetten.

Aan de andere kant snijdt het mes aan twee kanten. Als je net een paar jaar terug een tv hebt gekocht die het opeens niet meer doet en je had al een niet al te beste ervaring bij de winkel, kom je daarna natuurlijk daar helemaal nooit meer terug.
Faciliteren past inderdaad beter. En dat doen ze op zich ook. Je kan bij een retailer een usb stick afhalen met dergelijke firmware. Maar hem erin steken en de tv starten moet je zelf doen.
Nu zal je zien dat er sowieso 1 van die 700 die stick in z'n DP of HDMI ingang geforceerd heeft of het in zijn desktop gestopt heeft en niet snapt waarom de tv niets doet oid, maar dat zijn nu eenmaal 'klanten' :+

Ivm de 24 maanden is er wel een europese regel; ik heb ernaar gezocht en kwam op een Begische site uit die verwijst naar de richtlijn, maar het zelf eigenlijk beter uitlegde. Zeker de moeite waard om even naar te kijken.
Een televisie kan langer meegaan dan nog geen 5 jaar, en volgens consumentenrecht in Nederland heeft de koper recht op garantie bij de winkelier (= retailer). Dus die winkelier moet voor een oplossing zorgen.
En hoe moeten ze dat aan retailers verplichten om dat te doen?
Dat zal wel contractueel afgevangen zijn als onderdeel van leveringscontracten.
Ik denk niet dat die contracten snel getekend gaan worden.

"TP Vision levert aan de retailer TV's om te verkopen. TP Vision brengt firmwareupdates uit; maakt TP Vision een fout in de firmwareupdate, moet de retailer naar alle huizen gaan waar die tv's staan om een de-brick-procedure uit te voeren. En wellicht zou er dan ook nog in staan binnen hoeveel tijd dit zou moeten gebeuren.

Indien dit in het contract stond, dan zouden ze niet met 'op te halen usb-stickjes' werken; dan zouden ze direct de gratis (en super goed onderhandelde) at-home-service aanbieden.
700 verschillende modellen waarvan er natuurlijk weet God hoeveel verkocht zijn…
In de tekst staat ongeveer 700 toestellen in totaal dus niet verschillende type toestellen.
Al vraag ik me af of dat getal.door.de marketingafdeling niet wat naar beneden is bijgesteld. Ik hoor om mij heen meer signalen van gebrickte Philips TVs en dat dit al veel langer speelt.
Lezen is een kunst. Het gaat in Europa om in totaal 700 toestellen, niet 700 modellen.
Sorry maar dat is onlogisch. Hoe moet TPV weten dat het bij maar 700 klanten hun TV mis is gegaan? Wat is hun bron daarvoor. Wat logischer is is dat ze gekeken hebben hoeveel modellen ze in die 2 jaar uitgebracht hebben en dat zijn er zoveel omdat ze voor ieder land in Europe een andere variant uitbrengen en zelfs per retailer een ander modelnummer uitgeven. Als het daadwerkelijk om 700 individuele TVs gaat had er bij moeten staan “voor zover nu bekend”.

Er staat ook:

Het gaat specifiek om tv's uit het jaar 2019 of 2020 met een serienummer dat eindigt op 4 of 5. Volgens TP Vision zou dat neerkomen op zo'n 700 toestellen in Europa.

[Reactie gewijzigd door sdsnatcher73 op 14 juli 2025 18:41]

[quote]Sorry maar dat is onlogisch. Hoe moet TPV weten dat het bij maar 700 klanten hun TV mis is gegaan? Wat is hun bron daarvoor.[/quote]

Heel simpel toch. Die TV's zijn allemaal connected en gebruiken OTA updates. Reken maar dat ze alles van die systemen loggen en monitoren. Als een apparaat na een update zich niet meer normaal meldt, weet je genoeg.
Inderdaad, verbazing wekkend hoevaak mijn Samsung tv met het hoofdkantoor wil praten (elke paar seconden)
Philips weet toch hoeveel dozen ze in Europa verscheept hebben? En van elke doos weten ze welk serienummer er in zat.

Van alle uitdagingen is dit echt wel de minste. Dit kunnen ze zo uitdraaien uit een ordersysteem en in een Excelletje exporteren
Een tv uit 2019 en 2020.
Ok, een TV gaat misschien iets langer mee dan de gemiddelde telefoon, dus mogelijk zijn er al wat modellen vervangen of verhuist naar de logeerkamer, maar dat ze 'weten' dat het om ~700 stuks gaat dan weten ze ook dat die bewuste tv's 'live' zijn. En dus verbonden zijn met het internet.

Of het moeten hele obscure modellen zijn, maar als je een schaal van europa maar 700 stuks hebt verkocht dan was het wel een heel beroerd model.

Ik vermoed dan dat enkel die ~700 stuks OTA updates hebben uitgevoerd en de rest van de misschien duizenden die niet met het internet zijn verbonden hebben daar dan sowieso geen last van.

Ik vind in dit hele verhaal het verbazingwekkend dat het OS bepaald of je tv het doet. Ik zou denken dat het smart gedeelte misschien niet meer zou werken, maar dat je op zijn minst nog wel via de HDMI poort zou kunnen werken.
Indien die mogelijkheid dus ook niet meer zou werken vind ik het eigenlijk een zorgelijke ontwikkeling dat de software zodanig is geintregreerd dat als je het smart gedeelte verkloot, al dan niet middels een foute update van de fabrikant, dat dan je hele televisie niet meer werkt.
Dit gaat mis bij de upgrade van Android 11 (=R) naar 12 (=S) met deze nieuwe versie. Als je al up to date was dan had je al Android 12 dus is het probleem er niet. Veder alleen serie nummers met een bepaald eindcijfer, ik denk dus dat ze redelijk weten om hoeveel systemen het gaat.
Bijzonder wel dat een update uit 2021 (AndroidTV S) dit probleem geeft in 2025. Ik zal vanavond eens kijken welke versie bij mij draait (en of mijn serienummer eindigt op 4 of 5, ik heb 1 van de geraakte toestellen) maar ik hoop dat dat een recentere versie is dan AndroidTV S, van een premium TV (900 serie) verwacht ik dit wel.
De update is recentelijk vrijgegeven voor TV’s uit 2020. Ik moet zeggen dat het qua ondersteuning dus nog best lang door loopt met deze tv’s.

Ze worden er wel langzamer van .,,,
Sorry maar dat is onlogisch. Hoe moet TPV weten dat het bij maar 700 klanten hun TV mis is gegaan? Wat is hun bron daarvoor. [...]
Ze zouden in de logs van de webserver hebben kunnen kijken welke toestellen een update binnengehaald hebben en daarna niet meer een nieuwe check hebben gedaan voor een update.

Dan is het vrij specifiek in te schatten hoeveel toestellen getroffen zijn.
Ik neem aan dat ze weten wat ze van die types hebben verkocht..
Precies, staan genoeg fouten in de artikelen van Tweakers. Moeten zeker dan ook de journalist op gelijke wijze bejegenen.

Recent artikel over een datacentre van meta, werd stroomverbruik verwisseld met de rekenkracht.
Overdrijven is ook een vak, doe nou niet net alsof iemand uitgescholden wordt.
De meeste retailers willen dat niet doen maar philips bied ondersteuning voor De retailers "staf vrelust" heeft al zijn klanten die klachten hadden al geholpen vorige week
waarom zit er niet zoiets als een "factory" rom op, zodat je altijd terug kan naar een firmware die wel werkt.
Veel MOBO's hebben dat ook, waarom tv's niet?
Omdat ze elke euro omdraaien?
Gaat niet echt goed met Philips. Ook groot gedeelte van de 2024 lijn veel problemen. Zo hebben veel Philips van vooral de OLED809 lijn audiosync problemen. Nog steeds niet opgelost helaas. Al heel lang bekend en nog steeds bieden ze geen oplossing. Jammer, geen Philips meer voor mij, al 2 tv''s gehad die het hebben.
Typisch een merk waar je per generatie kijkt of het een TV is die bij de use case en wensen past, of niet.

Dat geldt overigens net zozeer voor andere producten als auto’s of GPU’s. Merkvast zijn is anno 2025 gewoon dom. Iedere fabrikant laat wel eens steken vallen. Het is alleen jammer dat er altijd een studie van gemaakt moet worden en er in reviews nooit gesproken wordt over problemen uit het verleden of de verwachte betrouwbaarheid van de updates.
Hier een 809 vanaf het moment dat deze te koop was, paar keer geupdate, maar dit issue zegt me niets? Gaat prima met audio. Waar zou je dit merken? Native TV, of via apps, of..?
Native Youtube en Videoland app bv en dan het geluid via de tv luidsprekers zelf aanzetten. Probeer maar eens, als het goed is heb jij dan ook last bij bepaalde filmpjes. Het hangt echt per filmpje (codec dus) af. Netflix doet het native wel goed en het geluid via een soundbar laten lopen, lost meestal het probleem bij YouTube/Videoland op.
Ah ok, ik heb de tv speakers nog nooit gebruikt of gehoord dus dan heb ik dat probleem misschien niet. Ik heb echter ook geen audio-sync of delay ingesteld ergens, dus het doet zich alleen voor met ingebouwde speakers? Daar zou je juist geen delay verwachten. Misschien met bepaalde codecs dan inderdaad - wel of geen Atmos track etc.

Dank voor je reactie!
Nee, ook bij sommige soundbar merken zoals Sonos kan dit optreden. Maar bij het meerendeel van de klachten gaat het inderdaad om de interne luidsprekers en zoals je zelf ook aangeeft zou je dat dan juist helemaal niet verwachten. Philips heeft er al jaren problemen mee als je in Google ernaar zoekt kom je veel tegen. Jammer dat ze het niet oplossen, want het geluid van de tv is erg goed te noemen (voor een tv dan) en ik gebruik daarom geen extra soundbar/geluidssysteem.

[Reactie gewijzigd door Da Queen op 17 juli 2025 15:34]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.