Wat is dan precies het probleem voor jou? Als je alles van Apple koopt veranderd er bar weinig op het moment dat de mogelijkheden voor andere apparaten wordt uitgebreid. Dat iets voor jou goed is/werkt wil niet zeggen dat dit voor de miljoenen andere gebruikers ook geld.
Zo ongeveer alles. Nog los van dat het gewoon flauwekul is dat Apple allemaal schitterend bedachte dingen voor de integratie van apparaten openbaar moet maken, wat de beveiliging flink slechter maakt, is het antwoord van Apple totnutoe dat ze de bedoelde functies gewoon niet uitbrengen in de EU. Neem als voorbeeld Apple Intelligence, dat is nauwelijks beschikbaar omdat de EU daar idioot hoge eisen aan stelt, die ze niet stellen aan andere bedrijven. Daar hebben we als consument dus nadeel van, want we kunnen niet beschikken over een functie die wel in de hardware zit.
Ik bedoel, er zit tegenwoordig zelfs een AI-knop in Whatsapp. Waarom moet die dan niet uit de appstore worden gehaald totdat duidelijk is aangetoond dat die AI niet getrained is met illegale data?
Het is niet zozeer een inmenging van Apple maar opstellen van regels die voor alle techbedrijven gelden, als Apple de enige is die hier aanpassingen door moet doen zegt meer over Apple dan over de EU als je het mij vraagt.
Verder zie ik niet waarom je uberhaubt moet noemen dat Apple succesvolle producten heeft gemaakt, dat geeft ze nog niet de vrijheid om op een oneerlijke manier te concureren.
Het hele idee van Apple producten is juist, dat ze naadloos met elkaar samenwerken en dat op een veilige manier doen, waarbij jouw data niet onderschept kan worden door datahongerige derde partijen. Als je dat gaat verbieden en vindt dat Apple al die interfaces moet openstellen, dan vervalt het voordeel van het Apple platform en wordt het dezelfde bagger als Android.
Ik noem een paar voorbeelden. Mijn vriendin heeft een moderne Android (Samsung) en ik verbaas me erover dat allerlei functies die in iOS standaard zijn, daar gewoon niet op zitten.
- Device synchronisatie. Ik hoef helemaal niet na te denken of ik een foto neem met m'n iPhone, iPad of Mac, de foto komt gewoon in je bibliotheek.
- Strenge regels voor notificaties. Het is verboden voor apps om reclame te maken via notificaties. En terecht, anders zouden gratis apps de ganse tijd notificaties sturen om je een abonnement te laten nemen. De consument wordt hier beschermd tegen opdringerige app-ontwikkelaars.
- Hide my email. Ik gebruik dat zo vaak. Bedrijven gaan niet netjes om met je gegevens. Zelfs als je je mailadres ergens achterlaat en ze beloven je geen nieuwsbrieven etc te sturen, dan doen ze dat na verloop van tijd toch. Bij Apple heb je een handige en gebruikersvriendelijke mogelijkheid om mail te ontvangen, zonder het bedrijf je echte mailadres te geven. Als er ongevraagd berichten worden gestuurd, dan flikker je dat mailadres weg en is het afgelopen met de spam.
De lijst is nog veel langer. Apple doet van alles om gebruikers te beschermen, dingen die Google en Samsung laten liggen. Maar de EU maakt dat allemaal onmogelijk door al die maatregelen.
Dat we zelf niet in staat zijn iets te maken betekend niet dat we alle wanpraktijken van een bedrijf die het wel kan maar moeten accepteren. Je schets hier het beeld dat de EU hier puur uit wrok handeld, alsof er helemaal geen rationele argumenten zouden zijn om dit te doen, het tegendeel is waar.
Ik denk dat de EU er wel goede bedoelingen mee heeft, ze doen het niet specifiek om Apple te bashen. Maar ze begrijpen techniek gewoon niet. Politici zijn altijd een beetje... ouderwets. Ook die discussie die telkens weer oplaait over het inbouwen van een achterdeurtje in encryptie. Dat tijdperk is voorbij. Mensen kunnen nu communiceren zonder dat het uberhaupt mogelijk is om ze af te luisteren. Als je apps verbiedt, gaan mensen zelf versleuteling er overheen draaien. Accepteer dat het tijdperk van afluisteren voorbij is, en verzin andere methoden om criminelen te pakken, want die zijn er echt wel.
[Reactie gewijzigd door PhilipsFan op 2 juni 2025 23:19]