Medion kondigt 14"-laptop met Intel Arc 140V en Core Ultra 9 aan

Medion kondigt de Sprchrgd 14 S2 aan. De laptop beschikt over een Intel Core Ultra 5, 7 of 9 met geïntegreerde Intel Arc 140V. De adviesprijs voor het instapmodel is 1099 euro. De duurste variant kost 1499 euro.

De Sprchrgd 14 S2 is de opvolger van de S1 Elite en vervangt de Snapdragon X Elite-soc voor een combinatie van een Intel Core 200V-processor en een Intel Arc 140V-gpu. Alle varianten van de laptop beschikken over een 14"-scherm met een verversingssnelheid van 120Hz en een resolutie van 2880x1800 pixels. De laptopreeks voldoet aan de Copilot+-vereisten van Microsoft. Verder ondersteunen de pc's Wi-Fi 7 en Bluetooth 5.4. Verdere specificaties deelt Medion vooralsnog niet.

In eerste instantie komt de Medion Sprchrgd 14 S2 met een Intel Core Ultra 7 258V, 32GB ram en 1TB opslagruimte op de markt voor 1299 euro. Dat moet 'binnenkort' gebeuren. Later dit jaar komen de goedkopere en duurdere versies uit. Zowel de Core Ultra 5- als Core Ultra 9-variant beschikt over 32GB ram. De laptops hebben respectievelijk 512GB en 2TB opslagruimte, en kosten 1099 en 1499 euro.

Door Yannick Spinner

Redacteur

27-03-2025 • 20:15

46

Reacties (46)

46
46
24
1
0
22
Wijzig sortering
Zo te zien aan de prijs is Medion niet meer de typische budget laptop want ik vind vanaf 1000 euro toch best een behoorlijke prijs voor een laptop.
Klopt. Medion was natuurlijk het 'Aldi-merk' omdat ze veel van hun spullen in eerste instantie via die winkelketen verkochten (en nog steeds: QUIGG is bijvoorbeeld ook van Medion). Sinds ze onderdeel zijn van de Lenovo Group, hebben ze flinke stappen gezet.
Sterker nog, via medion.de kom je op hun webshop uit waar je nog veel meer Medion branded apparatuur ziet staan. Van robotstofzuigers tot haardrogers tot ijsmachines :).
Eerder waren het op zich ook best redelijke laptops, zeker binnen de budgetlijn maar ja, als ik dan zou moeten kiezen voor dezelfde prijs zou ik persoonlijk dan niet voor Medion gaan.
geen rj45 port?
niet overal is wifi aanwezig
Mik een dongle van 10 euro in je tas en dat probleem is ook opgelost.
Met je mobiel een hotspot maken? Als er maar een mobiel netwerk is…
Ik gebruik al 10 jaar ultrabooks, zonder rj45, en heb ongeveer 8 jaar een een dongle/hub meegenomen met een rj45 poort. Ik heb die welgeteld nooit benut! En ik werk 90% buiten de deur in vreemde gebouwen. Hotspot op je telefoon is al jaren meer dan voldoende om overal internet te hebben.
RJ45 met zo'n dunne laptop is een behoorlijke uitdaging. Ik heb zelf liever geen RJ45 dan die fragiele uitklappoortjes van merken als HP. Dat gezegd hebbende mag er wel een extra USB-poor op als dat de bedoeling is.

Ooit een gigabit-naar-USB-C-dongeltje gekocht die sindsdien in mijn laptoptas zit, maar ik moet zeggen dat ik vaker mijn telefoonhotspot gebruik dan mijn ethernetdongel. Het voordeel van zo'n dongel is ook dat je kan kiezen aan welke kant je de kabel inplugt.

[Reactie gewijzigd door GertMenkel op 28 maart 2025 02:11]

RJ45 met zo'n dunne laptop is een behoorlijke uitdaging. Ik heb zelf liever geen RJ45 dan die fragiele uitklappoortjes van merken als HP.
Ik vond die uitklappoortjes van futsji siemens ofzo echt prachtig. Fragiel wel maar gewoon heel mooi. https://encrypted-tbn0.gs...khXQh9Ylre4DUTfE&usqp=CAU
"Fragiel maar mooi" is een perfecte beschrijving van die dingen. Een netwerkkaart regelrecht uit een Transformers-film. En voor hoe fragiel ze er uit zien, zijn ze ook nog best wel robuust ook, alleen niet robuust genoeg dat ik niet liever een dongel gebruik in de tijd van USB4.
Ik denk dat er bepaalde zakelijke oplossingen zijn waar USB is dicht getimmerd maar een netwerk kabel wel kan. Anders is een dongle idd prima.
Ze zouden er een 6x1 Dupont socket bij kunnen doen omdat ethernet te dik is. :+

Uiteraard, je hebt ethernet nodig en dat mag niet via USB. Echt een reden om deze laptop niet te kopen.
Das tegenwoordig toch niet zo gek?

Mijn HP van de zaak heeft ook geen RJ45, en mijn privé Lenovo ook niet.
In mijn 14" Lenovo zou hij denk ik fysiek niet eens passen.. Dan moet de laptop dikker worden voor een netwerk poortje.

That asside, in zou mij in 2025 absoluut geen 1 situatie voor kunnen stellen waar ik wel een bekabelde verbinding kan maken maar waar geen WiFi/ Mobiel netwerk beschikbaar is.. Thuis, op het werk, bij familie, hotels, de McDonalds.. overal is WiFi, bekabeld netwerk niet echt..
In het simpele geval gebruik je een usb-rj45 dongle, In het praktische geval gebruik je een usb docking station.
En helemaal van deze tijd gebruik je een monitor met ingebouwd usb-c docking station zodat op de vaste werkplek alles klaar staat, met 1 voeding gevoed wordt en met 1 stekker aansluit.

De laatste laptop met ingebouwde rj45 was daar al eigenlijk te dun voor en werkte met een klepje/scharniertje dat gelukkig niet te vaak gebruikt hoefde te worden en uiteindelijk toch is afgebroken...
Een laptop heb je thuis met name voor het gemakt van draagbaarheid, en gezien de thermostaat en Rumba ook op wifi draaien, en huisvrouwen en leken kabels ouderwets vinden is het weglaten van die poort logisch.

Veel belangrijker vind ik dit die vi aUSB-C oplaadbaar is en je met een docking dit ding met een kabeltje in je bureau kan plempen voor mocht je wat productiever willen zijn.
Ik snap echt niet dat iemand het ooit een goed idee vond om de up en down pijltjestoetsen de helft smaller te maken dan de andere toetsen, dit is toch echt niet werkbaar in geen enkel programma. Nu ja, ik heb dan ook werkelijk nog nooit een laptop gezien met een toetsenbord waar je wel prima mee kunt werken.
Ik deel je mening, maar er zijn wel degelijk laptops die het wel voor elkaar krijgen, met name Lenovo die full size pijltjestoetsen gebruikt op zijn Thinkpads en Thinkbooks.

Ik ben een fan van Framework laptops. Ik vind ze echt fantastisch, behalve de kleine pijltjestoetsen. En dat is dan ook de reden dat ik voorlopig verder doe met Thinkpads.
Zo kan je de shift op de normale plek houden, en toch een rechthoekig toetsenbord maken. De pijltjes ietsje laten uit steken is misschien handiger, maar maakt de behuizing e.d. een stukje complexer.

Ik werk op laptops met beide constructies, en stoor me er eigenlijk nooit aan.
Deels denk ik dat het ermee te maken heeft dat de groep mensen die nog de pijltjestoetsen gebruiken relatief klein zal zijn en de meesten met de muis werken. En ja dan van de groep mensen die met pijltjes werken denk ik dat het meeste de pijltjes naar links en rechts gebruikt zullen worden. Kijk je dan naar de layout van b.v. deze laptop dan is er eigenlijk gewoon geen ruimte meer voor grotere pijltjes omhoog en omlaag. Dus ik denk dat ze dan een keuze moeten maken en tja, je weet nu eenmaal dat een laptop een mobiel apparaat is met zo zijn beperkingen.
Mijn werklaptops de afgelopen 8 jaar hebben allemaal van die halve pijltjestoetsen gehad, en ik kan niet zeggen dat ik het echt gemist heb.
Waar ik me eerder aan gestoord heb was m'n Lenovo Thinkpad die de Fn en Win toetsen omgedraaid had.
Die kan je in de BIOS toch weer omdraaien? Vroeger iig wel. (kloppen de labels op de toets natuurlijk niet meer)
Dat is idd iets waar ik nooit aan kan wennen, om de CTRL toets om te wisselen met een andere toets die je vrijwel nooit gebruikt.
Klopt, maar de verwarring blijft als je per ongeluk naar je toetsenbord kijkt en bewust de "verkeerde" knop indrukt. 8)7
Ik denk niet dat je use case de meest typische is :)
De alternatieven voor die half hoge op/neer pijltjestoetsen zijn erger. De toetsenborden waarbij de halve rechter shift is opgeofferd voor het pijltje omhoog ervaar ik tegenwoordig als erger.
Goede prijsstelling zo te zien. Althans, ik vergelijk het wel met Lenovo en Dell spul en dat is natuurlijk helemaal geen eerlijk vergelijk.
Wat bedoel je dan eigenlijk? Vind je het wel goed of niet goed?
Wel goed, een beetje een eye-opener eigenlijk. Soms zit je beetje vastgeroest aan bepaalde merken, ook omdat het altijd goed is.
Wel goed, een beetje een eye-opener eigenlijk.
Ja precies, met die nieuwe Thinkpad X1 en Yoga 2-in-1 series met de Core Ultra 9 zit je al op €2500-€3000. Dan ga je opeens nieuwsgierig zijn naar de bouwkwaliteit van Medion.

[Reactie gewijzigd door Sando op 27 maart 2025 23:40]

Ja, inderdaad. Op een gegeven moment ga je het normaal vinden op de één of andere manier, vermoedelijk omdat concurrenten ook deze prijsstellingen in acht nemen.

Mooi spul allemaal hoor, maar met de prijzen van Medion kan je er twee van kopen bij wijze van spreken en is de levensduur vermoedelijk langer op termijn.
Soms zit je beetje vastgeroest aan bepaalde merken, ook omdat het altijd goed is.
Ja of juist andersom, dat je altijd slechte ervaringen met het merk hebt gehad. zoals in dit geval.
Maar ik ben nog van de pc privé tijd waar de buurman en oom altijd zo'n kreng kochten met alle problemen er gratis bij.
Ja, kan ook. Lidl Aldi vibes…

[Reactie gewijzigd door Redondo1982 op 28 maart 2025 14:42]

Opvolger van de Snapdragon versie? Dus gaat ARM er uit en Intel er weer in? Is dit slecht nieuws voor Qualcomm en een trend of een toevallig Medion dingetje?
Windows ARM adoptie is nog traag en dat is een risico voor fabrikanten. Ook zijn de top end SOC’s best duur, waardoor men soms eerder een MacBook koopt voor soms zelfs nog minder geld ook. Windows ARM is nog redelijk in de kinderschoenen.
Ik denk dat het een algemene trend wordt. Microsoft deed hetzelfde met de nieuwe Surface Laptop, en HP met hun EliteBook Ultra.

In reviews komen de Intel versies vaak beter uit.
Wat een naamgeving 🤔 collega: ik heb een Elitebook, ander: ik een Legion. Vervolgens iemand: ik heb een Sprchrgd. Haast niet uit te spreken...
Sprchrgd = Supercharged, dat lijkt me niet moeilijker om uit te spreken i.v.m. Elitebook, Legion en dergelijke.
Aha thanks voor de uitleg. Vroeg me al af hoe ze op die afkorting kwamen.
Medion computers... wauw die naam heb ik jaren niet meer gehoord...

Jaren geleden kocht ik en andere familieleden altijd Medion computers bij de Aldi... ochtends vroeg in de kou stonden we daar al, hahah was altijd rennen naar binnen, omdat de winkel maar een paar PC had.

Het was goedkoop en ze deden het goed ook voor 5 of 6 jaar... lekker voor school ook.
Nooit spijt ervan gehad. De service was ook top!

Ik vind het jammer dat Aldi ermee is gestopt ;(
Toegegeven tot 10 (15?) jaar geleden kocht ik ook mijn computers bij de aldi (medio) en de lidl (targa). Vaak had ik een idee van een nieuw systeem en boden zij iets vergelijkbaars voor minder of iets beter voor het zelfde aan. De tweaker/nerd waardige machines meestal aan het eind van het jaar. En inderdaad ook best goede service.

De aldi winkels zijn er mee gestopt. Tegenwoordig wordt de meeste computer hardware online verkocht. Enneh, was het aldi die computers verkocht of was het medion die de aldi als verkoop kanaal gebruikte?
Ik weet alleen dat Aldi Medion pc en laptop verkocht.
De service was gewoon bij de Medion website en bij die website kon je ook veel computers en andere spullen kopen.

Service was (voor mij dan) top... want ooit ging de harde schijf bij 1 computer stuk en ik stuurde de computer op en kreeg gewoon een hele nieuwe ervoor in plaats.

In 2012 kocht ik op die Medion website een 27 inch Monitor en toen kreeg ik een compleet nieuwe Computer opgestuurd 😮😯

Laatste computer die ik bij Aldi kocht is van het Oktober 2018, voor maar €799,= , die ik tot vorig jaar heb gebruikt... nu staat het boven ergens, het doet het nog prima, alleen gamen ermee is traag.

Zou Aldi weer met Medion Pc komen, dan ren ik er snel heel om 1 te halen :o
Balen dat het een ISO keyboard is, daar kan (wil) ik niet aan wennen.
Wat is een ISO toetsenbord?
Dat is de indeling van het toetsenbord.
In Nederland wordt vaak ANSI-US gebruikt maar er is ook de Nederlandse ISO versie.
Het verschil is snel te zien door de kleine linker shift en de grote (hoge) enter toets.
Hierdoor zijn een aantal toetsen verschoven tussen de beide standaarden.
Aangezien ik blind tik en dat geleerd heb op de ANSI-US standaard (ook wel VS of internationaal) en daar ook nog gewoon goede losse toetsenborden voor heb, ga ik niet over op de andere standaard.
Dankjewel voor je uitleg :-) het verschil tussen een 'Nederlands' en 'VS-Internationaal' kende ik al, maar ik kende term ISO keyboard even niet haha. Bedankt voor de snelle reactie.
Dit zou voor mij eigenlijk ook wel een dealbreaker zijn ja...
Licht het aan mij of zijn ze best aan de prijs voor een Medion laptop met plastic behuizing.

Of moet ik mijn beeld van Medion kwaliteit bijstellen?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.