Huawei Pura X is mix tussen Fold- en Flip-telefoon

Huawei heeft een nieuwe vouwbare telefoon geïntroduceerd: de Pura X. De smartphone is een fliptelefoon met een 6,3-inchscherm. De telefoon verschijnt in eerste instantie alleen in China. Of het toestel later ook naar andere landen komt, is onbekend.

De Pura X heeft een 16:10-scherm met een resolutie van 2120x1320 pixels, weet Android Authority. Volgens Huawei is deze verhouding ideaal voor het lezen van teksten en het kijken van video's - al hebben veel andere smartphones een andere verhouding, zoals 22:9. De 16:10-ratio komt doorgaans vaker voor bij tablets.

Het toestel lijkt in opgevouwen stand op de Flip-telefoons van Samsung, maar heeft het scharnier in opgevouwen stand aan de linkerzijde, niet aan de bovenzijde zoals de Samsung Flip-telefoons. Daarmee lijkt de telefoon op een mix tussen een Fold- en een Flip-telefoon.

In opgevouwen stand kan het 3,5"-scherm aan de buitenkant gebruikt worden voor bijvoorbeeld het opnemen van telefoongesprekken, het beantwoorden van berichten en het spelen van games. De buitenkant bevat een vingerafdrukscanner aan de buitenkant en een reeks camera's. Het gaat om een hoofdcamera van 50 megapixels, een ultrawidecamera van 40MP, een 8MP-3,5x-camera en een 1,5MP-kleursensor.

De Pura X heeft verder een 4720mAh-batterij, die met 60W bekabeld kan worden opgeladen en met 40W draadloos. Welke chipset erin zit, is onbekend. Wel is duidelijk dat het toestel 12GB geheugen en 256GB of 512GB aan opslag meekrijgt. Ook is er een Collector's Edition, met 16GB aan geheugen en 512GB of 1TB aan opslag. Deze variant heet ook een andere achterkant dan het standaard model, met meer kleuren.

De Pura X lijkt nu alleen in China te verschijnen, waar hij voor minstens 7499 yuan, of zo'n 956 euro, te koop is. De Collector's Edition is daar vanaf 8999 yuan, of ongeveer 1148 euro, verkrijgbaar.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

20-03-2025 • 12:24

34

Reacties (34)

Sorteer op:

Weergave:

Even snel berekend: als je een 16:9 YouTube-video bekijkt, krijg je op de Huawei Pura X een effectief scherm van 6.13 inch, terwijl dat op een iPhone 16 Pro Max (6.7”) maar 5.73 inch is en op de Samsung Galaxy S25 Ultra (6.8”) zelfs maar 5.69 inch.

Aangezien 90% van de mensen een grotere telefoon vooral gebruikt om YouTube en Netflix te kijken, is dit in feite de ideale telefoon. Wat heb je aan een grotere diagonaal als je beeld uiteindelijk kleiner is?
...Aangezien 90% van de mensen een grotere telefoon vooral gebruikt om YouTube en Netflix te kijken, is dit in feite de ideale telefoon....
Denk je dat, of weet je dat? Ik denk namelijk dat het leeuwendeel eerder naar VVS Tiktok en Instagram filmpjes zit te kijken dan horizontaal gefilmde content. Met een gemiddeld VVS filmpje krijg je op dit toestel balken aan de zijkant.
Ik begrijp je punt helemaal! Wat betreft verticaal video’s zoals TikTok en Instagram, daar krijg je inderdaad balken aan de zijkant bij grotere schermen, maar ik heb persoonlijk nooit ervaren dat het scherm te klein is om die video's goed te kunnen bekijken. Voor die apps is een 6-inch scherm eigenlijk prima.

Wat betreft horizontale video's zoals YouTube of Netflix, vind ik zelf een groter scherm veel prettiger, en voor die content zie je echt een verschil in beeldgrootte. Dus, ja, het hangt echt af van wat je het meeste kijkt!

En trouwens, de Huawei kan ook iets groter worden gemaakt, zodat het nog steeds in je zak past, ongeveer ter grootte van een grote portemonnee. Hierdoor zou het scherm wel eens tot 7 inch kunnen gaan, wat voor horizontale content nog beter zou zijn!
Ik moet zeggen: dit lijkt mij echt een ernstig fijn formaat. De dikte maakt mij niet zoveel uit, het verdere formaat opgevouwen wel. En zo heb je, opengeklapt, veel meer scherm. Ik denk dat we dit meer zien in de toekomst.
Ik heb het volledig met je eens! Ik hoop vooral dat Apple ooit met zo'n formfactor komt, zodat ik iOS ecosyteem niet moet verlaten 8)7
Gaat nog wel een paar jaar duren zo te lezen.
Dit is precies wat ik dacht. Deze formfactor wil ik van Apple. Briljant design!
Jammer dat Huawei geen Android draait.
Wel Android, geen Playstore.
HarmonyOS, geen Android.
Tot en met HarmonyOS 5 was het in feite gewoon Android met veel aanpassingen. Al onze Android apps draaide native op HarmonyOS.

Pas sinds de laatste incarnatie, Harmony Next, is het een eigen systeem. Maar ook daar kun middels een Android container nog steeds Android apps op draaien.
Ja dat dus, geen banking apps.
Je kan de playstore er wel op krijgen met wat moeite, maar ideaal is het volgens mij allemaal niet.

Heb er zelf ook een tijdje geleden naar gekeken online, maar de conclusie is vaak dat wat je ook probeert Android Auto en Wallet gewoon niet werkend te krijgen is. Dit was voor mij te veel een deal breaker om een huawei telefoon te nemen, ook al werken bijna alle apps (met een omweg) verder wel.
Het is dan ook geen Android meer, maar HarmonyOS. Een eigen OS. De oudere telefoons draaien nog een HarmonyOS gebaseerd op Android. De nieuwe mobieltjes van Huawei draaien op een nieuw OS, dus geen Android. Playstore ga je er dus niet zo eenvoudig meer op geïnstalleerd krijgen. Anders had ik nu zelf nog steeds een Huawei gehad. Ik vind dat ze de beste kwaliteit telefoons bieden, zeker de camera's zijn uitmuntend.
Helemaal mee eens. Exact de telefoon die ik zou kopen als het om foldables gaat. 3.5 inch is ook groot genoeg om even snel informatie van af te lezen en een berichtje te swipen.
Ziet er mij ook een fijn toestel uit, alleen heb ik op het laatste moment toch besloten de Flip6 aan te schaffen, Zeker geen miskoop. en deze ziet er voorlopig niet naar uit beschikbaar te komen in BE of Europa

Blijft fijn een kleine GSM maar wel een volwaardig scherm :)
Hoe bevalt de flip 6? En dan met name het kleine scherm aan de voorkant. Is het handig om even snel op te zoeken of berichtje te sturen?
Das even wennen, en vooral goed instellen om daar de juiste berichten op te krijgen, en telefoon op te nemen, maar eenmaal ingesteld ben ik er blij mee
Dit is de eerste foldable waarvan ik zoiets heb dit is een prettig formaat. Zeker die langwerpige toestellen zijn echt nog heel groot en vaak ook dik. De Galaxy Fold ziet echt uit als een blok bijvoorbeeld. Met deze ga je daadwerkelijk meer richting een tablet in je broekzak.

[Reactie gewijzigd door Saph op 20 maart 2025 13:16]

Een 6,3 scherm is geen tablet-formaat. De grootte van dit binnenscherm is vergelijkbaar met een Samsung Flip of Motorola Razr. De grootte en dikte is in opgevouwen vorm ook vergelijkbaar met die telefoons. Het enige verschil is dat het scharnier aan de andere kant zit, en je deze telefoon naar links opent in plaats van naar boven. Als je 'm daarna een kwartslag draait heb je een 'normaal' telefoonscherm. Net zoals je wanneer je de Galaxy Flip een kwartslag draait na openen, je een landschape telefoonscherm hebt.
Maar de verhouding is wel heel anders. In landscape sluit je mooi aan bij 16:9 (films & series) en in portrait kan je brede regels lezen vergeleken met de Razr/Flip. Ook foto’s passen beter op het scherm.
Niet qua formaat nee, maar qua verhouding lijkt dit er wel meer op.
Ik moet zeggen: dit lijkt mij echt een ernstig fijn formaat. De dikte maakt mij niet zoveel uit, het verdere formaat opgevouwen wel. En zo heb je, opengeklapt, veel meer scherm. Ik denk dat we dit meer zien in de toekomst.
Helemaal mee eens. Dit is een formaat wat én makkelijk in de broekzak past én lekker 'kijkt' wanneer opengeklapt. Hopelijk volgen er meer fabrikanten dit voorbeeld.
ik heb nu de Flip6 en ik hoop dat de Flip7 er zo uit ziet, ik zit erover te denken om om te gaan naar de Fold maar het formaat houd me tegen.Dit zou een mooi formaat kunnen zijn inderdaad.
Same! ipv een tablet proberen te reproduceren, een nieuw formaat in de markt zetten. Tof hoor, nu iets met Android svp.
Leuk al die vooruitstrevende techniek. Echter als bijvoorbeeld de bank app niet werkt op bijvoorbeeld Harmony OS en Google er niet op mag van Trump, dan lijkt het mij vrij nutteloos.
Lijkt mij ergens nog mogelijk dat derde partijen weer van die custom ROMs gaan maken, kan je toch Android erop krijgen, tenzij ook Huawei ermee is gekapt met dat rooten..
Huawei staat al vele jaren bootloader ontgrendelen niet meer toe, dus een custom ROM zit er niet in.
Xiaomi en Poco ondertussen ook niet meer, waar gaat het heen
Ik vraag me wel af wat met deze form-factor de aan te raden (of fijnste) manier is om te bellen. Klap je 'em dan open (zoals bij een Flip) of juist niet?
Wat mij betreft komen er ook weer niet vouwbare telefoons met 16:10 of 16:9 schermen. Ik hoop in ieder geval dat andere fabrikanten dit formaat ook gaan hanteren. O+
Als Flip gebruiker zie ik dit graag tegemoet bij andere devices!
Eureka, dit is het!

Heb zo'n fold gehad, maar je hebt niet veel aan dat formaat. Veel zwarte balken. Hopelijk komt dit formaat ook snel in een normale Android phone.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.