Keuring toont onbekend Nintendo-apparaat met vermoedelijk radarfunctie

Nintendo heeft een nieuw apparaat laten keuren met ondersteuning voor de 24GHz-band. Die band, bekend als mmWave, kan in gebruik zijn voor radar, zoals onder meer op Google Nest-thermostaten zit.

Nintendo wil het apparaat vermoedelijk binnen een half jaar uitbrengen. Uit de keuring van de FCC, een Amerikaanse instantie die apparaten met draadloze signalen keurt, blijkt dat Nintendo onder meer foto's van het apparaat een half jaar geheim wil houden. Daarna zet FCC de foto's online. Het gaat niet om een console; Nintendo omschrijft het als 'wireless device'. Het typenummer CLO-001 wijst er bovendien op dat het een eerste apparaat is in een nieuwe serie.

Het gaat volgens schematische tekeningen om een klein en vermoedelijk vierkant apparaat. Een van de tekeningen laat zien dat het apparaat een derde is van een stroomadapter. Behalve 24GHz communiceert het apparaat ook via een reguliere 2,4GHz-verbinding, maar het heeft geen ondersteuning voor wifi op 5GHz of 6GHz, zoals veel andere nieuwe apparaten.

De radar zou Nintendo kunnen gebruiken voor bewegingsbesturing. Onder meer de Nintendo Wii en Switch gebruiken bewegingen als besturing. Nintendo brengt naar verluidt binnen afzienbare tijd een opvolger van de Switch uit, vermoedelijk onder de naam Switch 2.

Nintendo CLO-001 24GHz-apparaat
Nintendo CLO-001 24GHz-apparaat. EUT is het apparaat zelf

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

23-09-2024 • 17:51

27

Reacties (27)

Sorteer op:

Weergave:

Wellicht voor full body tracking, zoals met Lidar gebeurt op auto's? Klinkt wel als iets wat Nintendo zou doen.
Body tracking zoals met kinect 🤪
VR (Index) is beter en leuker dan Kinect
VR (en AR) kunnen Kinect-achtige technologie gebruiken om een scan van de omgeving te maken (voor AR) en om handen te tracken (gestures/interactie zonder controler).

HoloLens 2 gebruikt een Time-of-Flight sensor gelijkaardig aan Kinect 2 en Kinect Azure, als ik me goed herinner.

Quest 3 gebruikt blijkbaar structured light (gelijkaardig aan de Kinect 1 en de huidige generatie Intel RealSense, maar een ander patroon.)

Index heeft geen dieptesensor, dacht ik?

Edit: even het punt vergeten wat ik wou maken: Kinect(-achtige) technologie kan VR beter en leuker maken.

[Reactie gewijzigd door jerisson op 23 september 2024 18:48]

De index heeft 2 camera's, waarmee ze in theorie ook diepte kunnen meten. Maar dat wordt niet echt gebruikt in spellen voor zover ik weet, daar is de kwaliteit denk ik ook veel te slecht voor, vooral met weinig licht.

Enige waar ik ooit die camera's gezien heb is om je te waarschuwen als je buiten je playspace komt. Maar zelfs dat is optioneel en moet je eerst aanzetten.
VR (Index) is beter en leuker dan Kinect
Let me add to that: de eye-toy voor ps2 was en werkte beter dan de kinect apparatuur en software...
Zou het dan ook vreemde niet zichtbare figuren weergeven? Genoeg filmpjes van niet zichtbare stick-figuren gezien door een Kinect en is dan ook een veelgebruikt apparaat door geestenjagers.
... en is dan ook een veelgebruikt apparaat door geestenjagers.
Ik dacht dat je een grapje maakte, maar blijkbaar zijn er serieus mensen die dit hiervoor inzetten ...
Ze noemen het een XLS of een SLS camera, het is gebaseerd op de Kinect.
Ja, ik weet het, maar het slaat op niks.

In de filmpjes die ik gezien heb vinden de detecties plaats in de ruizige delen van de dieptemap. Ruis als gevolg van gedeeltelijke occlusies (randen van objecten), en glanzende objecten (waardoor het uitgezonden IR licht niet naar de camera terugkeert en je een niet getextureerd vlak hebt.)

Die skeletons zijn een gevolg van een algoritme dat veel false positives geeft, als gevolg van lage thresholds, of een beperkt model voor de detectie.

Als die skeletons geesten zouden voorstellen, dan zijn dat geesten met extreme stuiptrekkingen of spasmes en losgekoppelde gewrichten, ocharme...
Onwaarschijnlijk, je kan met deze technologie namelijk heel accuraat onderscheid maken tussen mensen en de rest van de omgeving omdat mensen voornamelijk uit water bestaan en dus radargolven anders terugkaatsen. Sommige WiFi 7 apparatuur kan dit ook, en daar wordt het dan vooral gebruikt voor het meten van drukte in stadions, winkelcentra etc. Geen idee of het al breed wordt gebruikt, maar het is mogelijk en er lopen meerdere projecten die er gebruik van maken. 24Ghz is uiteraard accurater en sneller dan 5 of 6Ghz, dus wellicht dat dat noodzakelijk is voor body tracking voor games.
Wellicht voor full body tracking
Dat is inderdaad waar deze sensors voor gebruikt worden.
Dat zou goed kunnen. Het doet me een beetje denken aan de solie radar in Google home
Zou die 2,4GHz niet eerder bluetooth zijn? Misschien een opvolger voor de sensorbar mocht Nintendo Wii-games naar de nieuwe switch willen brengen?
De komma moet een plekje naar rechts.
Het is namelijk 24 GHz
Als je het artikel even leest, lees je dat er naast de 24ghz ook een 2,4ghz aanwezig is. :)
Oei, compleet over heen gelezen. Thanks!
Goede gok, ik verwacht het zelfde.

Als je apparaat WiFi support is enkel 2.4Ghz supporten bijna lastiger dan gewoon 5Ghz ook op je chipset hebben, dus dan gaat mijn gedachten ook vrij snel naar Bluetooth.
Ik doe op werk wat dingen met radar en ben zelf laatst ook in een dergelijk testlab geweest om onze producten te certificeren. Ik snap alleen niet dat ze voor een "personen/kleine objecten" sensorbar 24GHz zouden gebruiken en niet een hogere frequentie waar de regulaties grotere bandbreedtes toestaan (Betere resolutie) en door de hogere frequentie heb je minder last van penetratie door dunne objecten.

Maarja ze zullen bij Nintendo vast wel weten wat ze aan het doen zijn....
Lijkt me meer een zend device en dat je enkel het scherm met een kleine processor in je hand hebt. Via het device kan je dan veel hogere framerate streamen en dat kan je als handheld op lagere framerate op reis hem nog wel gebruiken
weet niet wat het is maar koop het meteen.. ik heb zin in de nieuwe Nintendo!
Ik zit nu al enige tijd te brainstormen wat dit kan zijn, maar heb even geen idee. vind ook apart de AC Adapter op een tafel staat, alsof dat tevens een Dock bij aanwezig is. Zal me echt benieuwen wat dit uiteindelijk gaat worden.
Het plaatje geeft de testopstelling weer, dat zegt niks over de fysieke vorm van de AC adapter. Dit soort opstelling staan vaak voorgeschreven in IEC- en ISO-normen waar tegen getest wordt.

[Reactie gewijzigd door ATR op 23 september 2024 21:19]

Een nieuw soort sensor bar zou geweldig zijn. Dan kunnen we net als op de Wii weer écht mikken op het scherm en kunnen Wii games veel makkelijker en beter worden vertaald naar de Switch 2.

Een Kinect-achtige toevoeging zou ook niet verkeerd zijn. Handig voor fitnessgames zoals Ring-Fit om je houding en bewegingen beter te begrijpen. Bovendien denk ik dat de Kinect het beter had gedaan bij het Nintendo publiek dan bij het Xbox publiek.
Beeld draadloos versturen naar dit kastje dat je op de tv kan aansluiten? Misschien veel bandbreedte beschikbaar op 24 ghz over zeer korte afstanden?
Mischien een nieuwe variant van Mario kart met de draadloze autootjes in je woonkamer, door objecten te scannen in de kamer kan je daar ook interactive AR op toepassen. Dat geeft meer mogelijkheden dan de patroon herkenning van de onboard camera.

Ook de enige game waar ik ooit een 2e console (dan wel 2e hands en de goedkope switch met vaste controllers) voor heb aangeschaft zodat ik met mijn dochter samen door de kamer kon racen met 2 van die karts :)
Allerbeste shooter ervaring blijft voor mij toch mikken met de Wii Mote 👌 Zelfs nog fijner dan met een muis. Hoop dat dit radar kastje (?) een stap die kant op mag zijn 🙏

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.