Telenet verloor vorig kwartaal opnieuw tienduizenden klanten door 'cord-cutting'

Telenet verloor het afgelopen kwartaal opnieuw tienduizenden abonnees. De Belgische provider raakte 52.100 abonnees kwijt, met name op het gebied van vaste telefonie en televisie. Het aantal klanten met een samengesteld abonnement van vast en mobiel internet steeg wel.

Telenet schrijft dat in zijn kwartaalcijfers over het tweede kwartaal van dit jaar. Het bedrijf verloor in totaal 52.100 klanten, wat weliswaar een stuk minder is dan in de 59.300 in het kwartaal ervoor, maar alsnog een flink aantal. De grootste daling lag bij klanten van vaste telefonie. Daar verloor het bedrijf 20.600 klanten. Daarnaast vertrokken 17.700 klanten die televisie bij de provider afnamen. De daling bij internet- en mobiel internetklanten was met respectievelijk 4800 en 500 klanten het kleinst.

De provider weet het verlies bij de vorige kwartaalcijfers al aan het feit dat veel klanten cord-cutten, ofwel geen televisieabonnementen meer nemen en in plaats daarvan overstappen op streamingdiensten. Een woordvoerder zei toen al tegen Tweakers te verwachten dat die trend zich ook de komende jaren nog zal voortzetten.

Wel steeg het aantal klanten met een zogenaamd converged abonnement. Dat zijn abonnementen voor huishoudens die ook een mobiel abonnement hebben en dat combineren. Daarvan heeft Telenet er nu 849.700, een stijging van 2500 ten opzichte van een kwartaal eerder.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

26-07-2024 • 18:43

126

Reacties (126)

126
126
15
2
0
88
Wijzig sortering
De tienduizenden klanten die ze nu elk jaar verliezen komt niet enkel door cord cutting. Hun producten en service tegenwoordig is abnormaal slecht geworden. Ik was klant sinds ‘99 bij Telenet en was jaren tevreden omdat hun internet de beste was en als er toch iets van issues waren dat hun klantendienst ongeëvenaard waren. Maar sinds de laatste paar jaar heb ik meerdere storingen gehad op korte tijd. Als ik hun belde om het probleem op te lossen dan namen ze de telefoon zelfs niet op meer dan de helft van de tijd, namen ze wel op dan staken ze alle problemen op andere factoren dat niet hun fout waren. Zeiden ze dat een technieker zouden komen terwijl ze zelfs geen kat sturen. Komt hij wel aan dan deed die de modem eens uit en zegt erna: kan er niets aan doen en ging ie weg.

Ik bel daarna terug om te klagen aangezien ik en mijn vrouw zo’n slechte verbinding hebben dat we zelfs geen meetings meer konden volgen van thuis uit, al weken aan een stuk. 24 jaar was ik klant en hoor ik van de medewerker van de telefoon: Tja als je niet tevreden bent mag je altijd naar de concurrentie gaan.

Zo gezegd zo gedaan, ben naar Proximus overgeschakeld en al een jaar lang geen issues meer gehad. We betaalden bij Telenet 65 euro voor enkel internet 300 mbps waarbij we bij Proximus 40 euro betalen nu. De laatste jaren bleven ze de prijs meerdere keren per jaar verhogen terwijl de kwaliteit iedere keer daalt. Als ze zo verder gaan dan schat ik dat ze binnen 10 jaar een kleine speler zijn dat enkel hun coax lijnen zal leasen naar de concurrentie
Tegenwoordig betaal je nog tv als je ouderwets wil zappen en je halve avond wil vergooien om "te kijken of er nog iets op is". VRT is gratis te kijken met VRTmax, alle VTM zenders zijn gratis live en terug te kijken bij VTMGo en Telenet's eigen zenders zitten op GoPlay, zowel live als terug kijken. De laatste keer dat ik langs iets als Discovery Channel of Comedy Central zapte kwam ik uit bij een South Park aflevering uit 2008 en een stel Amerikanen dat elkaar af staat te brullen bij een of andere gammele goudzoek constructie terwijl ze een telefoon uit 2005 vast hielden.

Ja, mensen die gewend zijn om van zender naar zender te zappen, eventueel met een programmaboekje in de hand, die blijven hangen bij tv. Maar verder kan ik me geen enkele reden bedenken waarom je nog voor kabel zou betalen, laat staan extra kosten voor extra decoders van een gesloten systeem. Zelfs de grote commerciële zenders bieden alles aan via streamingdiensten, al dan niet gratis met reclame. Maar ja, kiezen wat je wil zien ipv gewoon naar de zender zappen, het is even een mentale knop omzetten toch?
We zaten onlangs in Turkije,maar daar kan je zelfs geen Telenet Tv kijken op een iPad of smartphone .
Geen uitzendrechten zei Telenet.
Ge zit in een 5 sterren hotel,op tv zie je alle kanalen van Rus,Duits,Engels ,Italiaans,zelfs Holland en nog een hoop,maar al wat Belgisch betreft verdwijnt van de aardbol als je buiten de EU reist .
Uitzendrechten zijn idd altijd een raar ding geweest.
Als je in Turkije op een 5* hotel zit dan vraag ik me af waarom je nog TV zou willen kijken maar das een andere discussie.
Mijn man kijkt graag nog even tv voor hij gaat slapen🤗
Hij is een enorme sportfreak
De laatste keer dat ik langs iets als Discovery Channel of Comedy Central zapte kwam ik uit bij een South Park aflevering uit 2008 en een stel Amerikanen dat elkaar af staat te brullen bij een of andere gammele goudzoek constructie
Vergeet niet dat als ze niet snel goud gaan vinden, ze wel eens heel snel faiiliet zouden kunnen gaan, en altijd net op het laatste moment goud vinden en hun kop net boven water kunnen houden. |:( Typisch Amerika
Ik zal je meteen onze (enige) reden ge en waarvoor wij nog betalen: BBC First. De serieus die ze daar uitzenden zijn zowat het enige wat wij zien, en die zijn nergens te vinden om te streamen.
NLZiet Extra abonnement heeft BBC First. Deze app werkt in de hele EU. Gebruiken we hier in Spanje bijv.
Da's mooi, maar kan je ook programma's (lang) terugkijken? Wij nemen vaak volledige reeksen op (BBC First kan er wel wat van om elke dag 2 afleveringen van een reeks uit te zenden, dat hou je niet bij) om dan (veel) later pas te zien.

TV Vlaanderen heeft ook BBC First in het aanbod, maar ook daar maar 7 dagen terugkijken. Ze hebben zogezegd ook de "BBC First catalogus" voor VOD, maar daar stonden toen ik het probeerde maar 3 reeksen in, en dan nog 2 willekeurige seizoenen van die reeksen.
Ik heb zelf het abonnement niet dus kan het niet voor je checken. Programma's van andere zenders kunnen wel tot lang geleden teruggekeken worden.

*Edit*
We hadden eerst 2 weken een proefversie. Misschien kun je dan BBC First ook testen.

[Reactie gewijzigd door watabstract op 29 juli 2024 21:24]

De provider wijtte het verlies bij de vorige kwartaalcijfers al aan het feit dat veel klanten cord-cutten, ofwel geen televisieabonnementen meer nemen
Maar als een klant "cord-cut" en haalt bijvoorbeeld tv of telefonie uit zijn abonnement dan verlies je toch geen klant? Of lees ik het nou verkeerd? Ik neem toch aan dat er tegenwoordig geen klanten meer zijn die alleen tv of telefonie zonder internet afnemen, die tijd is toch al lang voorbij. Dit kan volgens mij niet eens meer bij de meeste providers.

[Reactie gewijzigd door nestview op 26 juli 2024 19:14]

Sowieso betaalt die klant minder, daarnaast zijn er in België ook Internetaanbieders die geen TV aanbieden(MobileVikings, EdpNet,...), dus alles niet langer Internet+TV maar enkel Internet afneemt, heb je dus ook meer keuze als je wil overstappen(Wat waarschijnlijk onrechtstreeks ook voor klantenverlies zorgt).
Ze verliezen alleen in het ongunstige geval dat de klant enkel een TV-abonnement afnam een klant. Die klanten zijn er nog, net zoals je er vanuit mag gaan dat er klanten zijnn die alleen telefonie of internet afnemen (of welke losse diensten ze verder aanbieden).

De term weer toepassen staat leuk in het nieuws, maar het voegt nmm niets toe. Er is geen duidelijke grens wat we er precies onder verstaan. De provider gebruikt de term zelf ool niet en ook bij nieuws over andere kabelbedrijven (zoals vodafoneziggo) is het niet gebruikelijk als daar weer klanten vertrekken of specifieke de diensten voor tv opzeggen. En daarbij, men knipt niets door. Als de gebruikers willen kunnen ze gewoonlijk ieder moment terug. Hoe gaan we het dan noemen?
Vaste telefonie verdwijnt. Die klanten komen niet terug
Heeft telenet ooit vaste telefonie aangeboden? Dat deed Vodafoneziggo in Nederland ook niet. Daar waren de opvolgers van de telefoonbedrijven van, zoals kpn en proximus. Al het andere is voip via de internetservice of 4g/5g.

[Reactie gewijzigd door kodak op 26 juli 2024 21:33]

Volgens mij bedoelt @KDE-user ook gewoon de vaste "VoIP" aansluiting.

Waarom zou je die aansluiting ook nog willen. De smartphone heeft alles wel zo'n beetje overgenomen. En het scheelt weer een plekje in de woonkamer, en geen kabels
Waarom zou je die aansluiting ook nog willen. De smartphone heeft alles wel zo'n beetje overgenomen. En het scheelt weer een plekje in de woonkamer, en geen kabels
Kabels was lang geleden al grotendeels opgelost met DECT. Verder eens.
Maar de kabels voor naar het basisstation zijn er toch wel? O.a die van de lader...
Maar de kabels voor naar het basisstation zijn er toch wel? O.a die van de lader...
Het basisstation hoeft niet gebruikt te worden als laadstation en kan ergens uit het zicht geplaatst worden.
De kosten voor bellen buiten Europa zijn met een vast toestel ca. 1/6 van een mobiele verbinding.
Dat doet een aardig grote groep mensen dan ook niet regelmatig ;)
Daarnaast zijn de kosten voor Skypen (sorry, Microsoft Teams-personal-edition-for-Windoos-11-en) met de rest van de wereld 0.0 cent/uur. Dat was 10 jaar geleden ook al zo, dus het verbaast mij eigenlijk nog dat er betaald gebeld wordt.
Maar waarom zou je die “vaste” lijn bij Telenet nemen als je voor 1 euro er ook een bij OVH kan nemen (en die kan ik dan ook nog laten toekomen op m’n PBX)..
Vaste lijn wordt nog gebruikt voor zaken als alarmlijn, liftlijn en mensen die veel naar het buitenland bellen. Zakelijk is een vaste telefoon ook wenselijk, bv in een winkel of restaurant waar verschillende mensen de telefoon beantwoorden. En ja, ouderen blijven er toch aan gehecht uit gewoonte, omdat ze niet aan een gsm kunnen wennen en, een hele belangrijke, een valalarm. Als je een oma hebt met zo'n hangertje met een knop eraan waar ze op drukt als ze valt, die zit ook aan de vaste telefoonlijn ;) .
Zakelijk is een vaste telefoon ook wenselijk, bv in een winkel of restaurant waar verschillende mensen de telefoon beantwoorden.
Dat kan net zo makkelijk met een mobiel toestel dat gedeeld wordt, is een 'vaste lijn' geen technische vereiste voor.
Een telefooncentrale met meerdere lijnen... daar moet je denk ik andere technieken in zetten, maar bij veel winkels/restaurants zie je nu een enkele lijn met 1 DECT (of zelfs nog wel bekabelde hoorn) toestel en daar kun je prima een gedeelde mobiel gebruiken als alternatief.
Klopt. Toch zijn er klanten die een bedrijf minder serieus nemen als er een mobiel nummer staat ipv een vaste lijn met een lokaal kengetal. Stom, slaat nergens op maar als zoiets doms een ondernemer inkomsten kost blijft die vaste lijn gewoon staan. Tevens is er personeel of ander volk dat zo'n rondslingerende gsm kwijt raakt, pikt, vergeet op te laden etc, iets waar je met een vaste lijn geen problemen mee hebt. Veel ook kleinere bedrijven houden die lijn daarom gewoon.
Voor liften bestaat het tegenwoordig ook al met een sim kaart. Komt veel goedkoper ook
I am assuming that calling within and without Europe is the same as in the UK: That only the caller pays for the call, not the recipient for the incoming call. That is/used to be the case in the USA and Canada. Not certain about Canada because I did not ever use a tele/cellphone in Canada, i.e. the caller and receiver paid for the outgoing and incoming element of each call. Hence a friend (now frienemy, at best, if still alive) had one telephone number for her cellphone and telephone. There is little justification, now, for having a landline. It usually rings when one is "not available". It amuses/annoys me that Organisations expect/insist on being provided with a "Home", "Business" and "Mobile" (read "Cellphone") number. Nineteenth Century mindset. Also a reason why People are conned/scammed because answering a ringing landline call is an automatic response. Perhaps the North American (as I remember it) would break that "habit". I hope not because the saying "fools and their money are easily parted" would become untrue.
Het punt is dat telecombedrijven het aanbieden omdat er vraag is en winst geeft.

Er zijn duizenden mensen in Nederland die niet constant met een mobiel rondlopen of dat moeilijk kunnen. Ondertussen wil men wel thuis kunnen bellen en bereikbaar zijn. Denk aan mensen in een wat groter huis, gezinnen, mensen met een handycap enz. Dus zijn er de 'huis'telefoons met een centrale functie. En dat is nog maar een voorbeeld.
"demand and profit"? Demand, No. Profit, YES!
Het is niet alsof je verplicht bent bij telenet een voip-service af te nemen. En zonder vraag geen winst. Dus er is wel degelijk vraag als jij stelt dat ze op voip winst maken.
Ik heb ook nog een abo bij Telenet met vaste telefonie,die telefoon is aangesloten op de modem,maar totaal nutteloos ,want als je internet uitvalt heb je ook geen verbinding .ik deed dit in geval ik mobiel niet te bereiken zou zijn en mijn abo zou daardoor nog iets goedkoper zijn,maar of dat zo is is me niet echt duidelijk .Ondertussen ligt mijn vast toestel niet aangesloten in een schuif. 8)7
Heeft telenet ooit vaste telefonie aangeboden?
Vanaf dag 1 tot nu eigenlijk :)
Ja, hoor. Hun eerste slogan was "Telefoon voor u".
Echte internetverbindingen kwamen pas veel later, na de inbelnummers (met analoge modem).
letterlijk in het artikel
met name op het gebied van vaste telefonie en televisie
Het is inderdaad gewoon een nogal willekeurig gekozen term en zo zijn er zo veel. Converged als term voor een gecombineerd mobiel en vast internet abonnement moet je ook maar net weten. Net als triple play en quad play.
Bij Telenet is dat eerder triple pay en quad pay. ;)

[Reactie gewijzigd door Gely op 27 juli 2024 14:43]

Ik heb al zeker 5 jaar geen kabel aansluiting meer. Maar ook geen streamingdiensten. Ik zit voor content meer op Odysee en voor hardware zaken op Youtube. Voor mij wordt niets meer uitgezonden op reguliere kanalen.
Ik heb al jaren geleden mijn televisie abonnement opgezegd. De hoeveelheid onderbrekingen tijdens films en series en de steeds toenemende duur van de reclameblokken zijn compleet absurd. Een abonnement op Netflix kost evenveel als een televisie abonnement bij Telenet.
Al jaren klant bij Telenet en internet blijft gewoon het beste wat er is. Andere providers hebben soms problemen of de internetsnelheid niet snel genoeg is maar hangt wel af per regio natuurlijk.

Een tientje meer ga ik niet kijken. Andere abonnementen neem ik niet. Voor mij is alleen internet + tv meer dan genoeg. Mobiel ben ik wel bij Proximus.
Je zit letterlijk bij de 2 duurste terwijl orange ook over coax zit en goedkoper is en voor telefonie zou ik ook eens kijken naar een andere of ook weer niet als je veel te veel wilt betalen.

Je kan ook altijd gewoon wisselen van abbo bij dezelfde providers he.
Ik heb ook vaste en mobile telefonie bij telenet en betaal niks voor de binnenlandse gesprekken. Verder vind ik telenet wel erg duur.
Elk jaar ook op zijn minst 10% erbij, of de Amerikaanse aandeelhouders zijn niet meer content.
Telenet was ooit eigendom van de Vlaamse Regering, ik weet niet of dit nog steeds zo is, maar ze zitten wel opgesteld met oneindige (100-jaar) leningen voor donker glasvezel dat ze ooit wettelijk verplicht zijn geweest aan te leggen. Mensen zijn die episodes natuurlijk al lang vergeten, maar vele mensen wisten toen al dat 100 jaar vooruit plannen in de technologie een domme zet was. Daarnaast is Telenet ook ooit opgelast geweest met het nagenoeg gratis instellen van breedband voor alle scholen en overheidsinstellingen, en opnieuw het bestuur van zowel het bedrijf als de regering te dom om te realiseren dat het graven van nieuwe lijnen maar een klein deel van de kosten uitmaakt, de belofte was dat alles gaat goedkoper worden dus in de toekomst kost het tweemaal niets - wat waar is moest je de snelheden van het jaar 2000 behouden (dus 128k-1M), maar dat is vandaag niet meer bruikbaar.

[Reactie gewijzigd door Guru Evi op 27 juli 2024 16:56]

Ik weet het, maar sinds 2001 waren de meerderheid van de aandelen in handen van de privé, al is er wel al redelijk wat gebeurd ondertussen: Wikipedia: Telenet
Ondertussen staat het zelfs niet meer op de beurs.

Die dark fibers herinner ik mij nog vaag, maar een van de problemen was ook dat er op veel plaatsen geen breedband beschikbaar was en de meeste locaties dan eerst ADSL kregen.
Ik woonde wat afgelegen en in 1999 hadden de meeste voorsteden van Kortrijk (waar ik 3 jaar informatica studeerde) al Telenet terwijl het waar ik woonde nog bijna 3 jaar geduurd heeft eer de eerste versie van ADSL aan 300kBps er kwam (met een zelf te kopen modem van 200 euro) terwijl Telenet makkelijk megabytes haalde en je de spullen huurde en ook eens volledig symmetrisch was voor upload.

Dus hadden ze in het begin niet zo veel te vrezen van de concurrentie want ze waren veel sneller.
Ondertussen is de situatie gelukkig verbeterd, maar we zitten eigenlijk nog steeds met een duopolie en te hoge prijzen en lagere bandbreedtes dan de buurlanden. Qua dekking is het hier wel in orde met dat het hier dichtbevolkt is, net als in de meeste plaatsen in NL.
De abonnementen gaan altijd iets veranderen dus ga mij ook niet jaarlijks veranderen zogezegd.

Als ik nu vergelijk, scheelt mij 7 euro per maand tussen orange en telenet met internet en tv. Zo drastisch verschil is het ook niet. Meer dan 20 euro per maand zou ik nog overwegen.

Mobiel abonnement blijf ik gewoon bij Proximus omdat hun aankoop bij smartphone beter uitkomt en besparen tijdens 2 jaar afbetaling dan wat telenet en orange doet met smartphones. Ik zie geen reden om te veranderen.

En ja internet + tv + mobiel samen is nu tijdelijke korting maar dan is het ook. Daarna zou mij gewoon een 10 euro per maand verschillen dan wat ik nu betaal.
Doe de rekening eens met Base vast internet en TV ????
https://www.prd.base.be/nl/tv/

[Reactie gewijzigd door Redsfan op 26 juli 2024 22:36]

Wat ook gewoon eigendom is van Telenet…

Base vast internet was blijkbaar in de markt gezet om klanten af te snoepen van Orange. Geen gedoe van Telenet, geen onnodige overhead, gewoon een internetpijp en da’s al.

Blijkt dat Base ook heel wat van Telenet aan het kanibaliseren is…
Het groot probleem is wel dat Base zijn snelheden mbt vast internet tamelijk traag zijn. Om wat te surfen en mailtje te lezen best goed.
Om te downloaden lijkt het me maar mager, tenzij je veel tijd hebt, en met enkele mensen tegelijk 4K streams bekijken is al helemaal om te huilen.

Het grappige is: bovengenoemde usecases zijn in mijn huishouden van tel en ben daarom 16 jaar lang Telenet klant geweest. Ik kon me niet voorstellen dat een "parasiet" op het Telenet netwerk, genoemd Orange, even goed zou doen.
Toch eindelijk de stap gewaagd begin van de zomer en me nog geen seconde beklaagd.
Ik hoor 1Gbps download en 50Mbps upload te hebben. Volgens Speedtest haal ik dat effectief.
Telenet was "slechts" 40Mbps.

Geen idee wat de toekomst brengt natuurlijk...
Zelfs met een 100 Mbps lijntje kan je al perfect 4 K kijken beste vriend !! Base bied 200/20 en orange standaard 150/15
Tegenwoordig kijken niet veel mensen meer naar de snelheid, maar wel naar de prijs.
Het hangt er allemaal vanaf met "welke" 4K je tevreden bent natuurlijk.

Ik kan me nog herinneren dat men in de Covid lockdown de bitrate van Netflix ontzettend naar beneden haalde, omdat iedereen tegelijk op die dienst zat te kijken.
Het beeld was nog steeds 4K, maar de compressie-arctefacten waren niet om aan te zien.

Als je met z'n drieën op het thuisnetwerk een 4K stream zit te bekijken met zo'n 100Mbps lijntje wil ik niet zien met welke compressie-fouten je gaat te maken krijgen.
Om je voor te zijn: op een telefoon/tabletscherm kijken we hier natuurlijk geen film...
Ik beschouw mij als een zware gebruiker (1.5TB dataverkeer per maand) en ik heb al jaren Orange met 150Mbps, ja ik wil sneller maar neen ik heb het niet nodig. Wat hogere upload zou fijn zijn als ik van huis ben en wat dingen thuis wil ophalen.

Base biedt nu voor een tientje minder 200Mbps aan, ik ga over gaan.
Ik ken natuurlijk iemand anders zijn budgetten niet, maar als je inderdaad 1,5TB per maand binnen trekt zou ik toch dat tientje meer uitgeven voor wat meer comfort en snelheid van je internet lijn. Je weet niet wat je mist.
sinds vorige maand overgestapt van telenet naar base internet en ik haal de beloofde snelheid van 200Mbps.
vind dat meer dan voldoende om een huishouden van 5 te voorzien.
Dat wil ik toch wat nuanceren:
We hadden telenet privé en met de zaak maar dat resulteerde in beide gevallen toch met heel wat problemen meerdere keren per jaar.
Onderbrekingen van meer dan 8uur.
Op kantoor haalden we vanaf de modem nog 500kb, dit was voor telenet geen prio want de service contracten gelden enkel bij volledige onderbreking.

Intussen al 4 jaar bij Edpnet en in feite nog niets noemenswaardig te melden. Al is de downloadsnelheid wel minder (100 vs 400Mbps)

Het is dus ook wel wat geluk hebben :)
Maar het is ook zoals ik zei. Het hangt af per regio en bij u is in ieder geval niet goed met meerdere problemen zoals ik eigenlijk nooit problemen heb. Enkele keren gehad maar duurde een half uur en was tijdens de nacht gebeurd. Overdag nooit problemen.

De ene heeft meer problemen met Proximus, andere met Orange of Telenet. Voor internet wil ik wel 1000mbps hebben. Orange heeft het ook maar ga niet kijken voor 7 euro per maand verschil.

[Reactie gewijzigd door CornholioX op 26 juli 2024 19:48]

Dat van de regio had ik wat te snel over gelezen.
Het was vooral het statement "het beste wat er is" dat mij triggerde, want dat is het in mijn ervaring heel ver van ;).
Normaal comment ik ver nooit maar blijkbaar zijn er veel gevoelige mensen omdat mijn comment irrelevant is maar soit. Elk provider heeft voor -en nadelen ervan en werkt niet overal goed. Ik ben ermee tevreden wat ik heb.
idd. toen mijn ouders bij Telenet zaten, 3 pannes op 1 jaar tijd. Overschakelen naar VDSL van edpnet. geen pannes.
AUB die marketingbullshit. 100/40 is toch voor meeste gezinnen meer dan genoeg?
Maar voor anderen dan weer niet.
Ik kan niet wachten op fiber want Telenet 1000/80 is me toch echt te traag wat upload betreft.
Kom op 80Mbps up is ruim zat.
95% heeft weinig of niets te uppen.
Een mening als een ander 80mbps is pokketraag wat mij betreft. AlwaysOn vpn naar huis werkt echt niet bij 80mbps, en al helemaal met 4 of 5 gebruikers

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 27 juli 2024 16:17]

Welke formule van Telenet heb jij die 80Mbps up aanbied???
OneUp plus maar inderdaad je hebt gelijk het is nog erger 65mbps 8)7

Ik kan dus echt niet wachten op fiber van proximus met een upload tot 1,5gbit :9

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 27 juli 2024 20:26]

Je weet er niets van,OnePlus is maar 40Mbps up.
man man :(
“Al is de Google featured snippet in de Google zoekresultaten wel wat misleidend als je het daar gaat opzoeken (die 65Mbps is voor mobiele 4G abonnementen). ..”

My bad maar wat maakt het uit het is dus nog erger en dus mijn use case voor alwayson vpn is dus helemaal onmogelijk.
Ook heb ik familie in het buitenland die tegen allerhande regioblockkng aanlopen die hier dan gebruik van zouden kunnen maken.

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 28 juli 2024 09:32]

Jij hebt het over OneplusOne,wat je volgens mij NIET hebt.
Dan moet je weten dat 40Mbps de max is.
Neem Telenet glasvezel,10/10Gbps bieden ze al jaren aan hoor.
https://www2.telenet.be/b...verbinden/internet/ifiber
Waarom zou ik geen oneplus abonnement kunnen hebben , internet + tv + 3gsm abonnementen +.vaste telefonie + boost naar 1 gbit. Geen idee hoe jij dat noemt maar dat is toch echt waarvoor we hier thuis iedere maand +-165euro betalen 🤷🏻‍♂️

Je opmerking over 10gbit is totaal naast de kwestie want voor een particulier onbetaalbaar

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 28 juli 2024 10:17]

165 euro ??
GSM abbonementen neem je beter apart, kijk maar eens bij heytelecom.be of yoin.be of undo

Voor 14 euro heb je al 50gbyte + ongelimiteerd bellen/sms'en
Voor kinderen kan je gemakelijk de 9 of 10 euro kaarten kopen die ook ongelofelijk veel meer bieden voor je geld dan bij telenet.

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 19 augustus 2024 14:29]

80mbit upload? Zelf met speedboost optie krijg je maar 50 mbit:
https://www2.telenet.be/b.../speedboost-business.html

Tegenover 1gbit download is compleet disproprtioneel.
Hun upload is al bijna 3 jaar vast op 50mbit, tarieven stijgen 2 keer per jaar en voor die speedboost moet je nog eens 15 euro betalen. je moet goed zot zijn om dat te betalen. Bij orange heb je hetzelfde netwerk aan veel lagere tarieven
Ik was verkeerd dat slaat op hun 4G/5G in hun One pakket.
Ik heb Orange al vergeleken en ik kwam niet goedkoper uit voor alles in 1.

3GSM’s unlimited + datakaart voor ipad + tv + vastelijn + internet 1Gbit

En laten we eerlijk zijn voor 5 of 10euro verschil in het totaal ga ik echt niet overschakelen.


Net nog eens gekeken bij orange 1 x unlimited simkaart is 33euro 8)7 , nu heb ik er zo 4 bij telenet

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 19 augustus 2024 16:38]

Ik heb orange ook nog ééns goed bekeken, en die hebben wel heel gevaarlijke contract voorwaarden:

Als je een internet verbinding neemt en binnen de 2 jaar weg gaat, dan moet je een boete betalen van 399 excl btw : 500 euro !!! Die zijn helemaal zot, wat een oplichters!

Zie installatie kost onderaan:
https://business.orange.b...cfg=CI-1_NT-1_CMP-1_4BC-1

Een bedrijf die zulke praktijken toepast zal wel op andere producten ook wurg voorwaarden zetten.
Orange is dus zeker geen optie.
Unlimitted bestaat trouwens niet , telenet heeft kleine letters.
Bovendien is unlimitted vaak onnodig als je een simkaart hebt van 50 of 100gb (wie kan dat nu opdoen op een gsm?)

Heb je heytelecom bekeken? die zijn veel goedkoper
Telenet unlimited is 300GB … per abonnement dus in totaal 1.2 TB :X

50GB , das niet moeilijk hoor dat hebben de beide kinderen. Iedere dag met de trein naar je werk , filmpjes kijken, of de Olympische Spelen live volgen … nu weer de Vuelta …

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 19 augustus 2024 18:26]

50gb is enorm in een tijd dat er overal wifi is. Waarom een abonnement nemen van 300gb als je maar 50 nodig hebt.
Fiber van Mobile Vikings, na jarenlang klant te zijn bij Telenet, en it's not even close. Veel snellere verbinding, vooral voor uploads natuurlijk (maar ook downloads gaan beter) en tot nu toe (1,5 jaar ongeveer) nog geen minuut downtime gehad. En goedkoper.
Super content van de switch te maken alleszins.
Jammer genoeg zal het nog lang duren voor iedereen gebruik kan maken van fiber. Hier in Wetteren waren ze al in 2021 begonnen met kabels te leggen, ondertussen 3 jaar verder en nog niets gebeurd in mijn straat. Ik zou direct Telenet verlaten en overstappen naar MV (voor 1000/500) als het kon.

Ik heb edpnet geprobeerd en terwijl de verbinding heel stabiel was, is 100/40 gewoon niet voldoende voor mij. Veel spellekes zijn al rond de 100GB minimum en ik heb gewoon geen zin om uren te moeten wachten op een download, als het sneller kan bij een andere ISP.
Inderdaad, upload bij Telenet is triestig. Wil je TV bij Telenet moet je er hun internet bijnemen. Ik gebruik ook Mobile Vikings. Upload 495 Mbps en download 1GB.
2 gsm’s zijn daar ook. Hun abonnement is beter koop dan bij Proximus niet tegenstaande Mobile Vikings ook via Proximus netwerk werkt.
Voor GSM gebruik is het hier ook niet te doen met Telenet. Zeer weinig signaal in gans de omgeving. Soms als klant niet makkelijk om keuzes te maken.
GSM's zijn goedkoper als je ze loskoppelt van telenet (kijk naar heytelecom.be)
Ik kan u reactie volgen tot ik fiber van Proximus in huis heb gehaald. ik betaald pak minder voor alles en heb veel meer snelheid. Dit is echt het beste / snelste en stabielste die ik al heb gehad.
Nu als je geen fiber kan krijgen kan ik u reactie wel volgen.

[Reactie gewijzigd door De_Jee op 26 juli 2024 20:09]

Bij mij helaas nog niet. Iemand ik ken heeft ook fiber en scheelt veel. Het zal nog jaren duren dat er fiber in huis komt. Dan zal ik wel keer bekijken wat voor mij het beste is. Ik kijk meer voor downloadsnelheid dan upload. Digitale games downloaden worden groter met de jaren dus dat is voor mij belangrijk.
wellk bedoel je met scheelt veel? prijs of dowload? want ik heb 2.5gbps lijn. steam download aand 270MB/s

en betaal echt pak minder bij proximus, maar ik bij telenet maar 1gbps haal.

Nu ja zoals je zegt het zal bij u nog jaren duren, en idd een gewone kopere lijn van belgacom is zo traag en dan is de prijs ook voor wat het is te hoog
Kijk eens naar Base. Dat is natuurlijk ook Telenet maar dan voor bijna de helft. Als je met 200mbit genoegen neemt(ik ipv 300mbit en haalde op de speedtest 205 vs nu 195) dan zit je best goed. Ik heb het abo met tv kijken via app(app is precies hetzelfde als de Telenet en Ziggo app) dan betaal je 45 euro ipv 76 euro. Lekker via Chromecast.
Kan je de beeldkwaliteit vergelijken met klassieke kabel (digicorder of tv met een kaartje?)

Als je een goede Android streaming box hebt (vb. Nokia 8010 of Formuler z11)
"mobiel bij Proximus" ik ben overgestapt naar Mobilevikings veel betere prijzen en is ook gewoon Proximus.
MV Veel betere prijzen 8)7

Hier Hey Telecom (en 4 € voor 20 GB en 300' bellen, of 9 € voor 50 GB en unl. bellen, maar niet nodig)
Wel levenslange korting van 5 €
Klopt, mobile vikings is helemaal niet meer competitief.

Orange en zelf Base bieden meer dan het dubbele data voor hetzelfde geld.
Ze hebben tegenwoordig allemaal promoties die levenslang zijn.

Er is ook yoin.be die ook heel goedkoop is en Proximus als netwerk gebruikt.

En undo.be is ook goedkoop

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 19 augustus 2024 14:18]

Jij bent dan ook de typische doorsnee Belg. Het werkt, ik ben tevreden, en alles zal wel duurder worden, en ik hen geen zin in gedoe.
En die blijven dus voor altijd bij zelfde provider. Daardoor is het internet in België zo duur dus.
Orange en Proximus als voorbeeld hebben nooit hun prijs omhoog gegaan? Steek niet alleen op Telenet. Overal is algemeen duurder geworden. Velen kijken naar de prijs ipv kwaliteit wat ik versta. Omdat ik tevreden ben met Telenet, zal een ander niet zo zijn en is beter met Proximus, Orange of andere providers.

Ook bij energieleveranciers is juist hetzelfde.

Ligt bij velen nogal gevoelig blijkbaar. Typisch doorsnee Belg? dank u alvast maar uw nickname zegt ook wel iets :D

Uw loon is ook niet hetzelfde als 15 jaar geleden.
Klopt, ik ga ook sneller meer betalen voor minder gesukkel. Maar Belgen zijn vooral goed in klagen en niks doen ;-)
Ik heb trouwens ook al edpnet en orange gehad, voor mobiel mobile vikings en nu zit ik bij Hey.
Support heb ik niet nodig, wel snelheid en onbeperkt:-)
Ik begrijp niet wat mijn naam hier nu iets te maken heeft met de discussie of was het een rasistische opmerking? Iets tegen Belgen?

Het klopt ook niet dat alles duurder geworden is, als ik kijk naar heytelecom.be of yoin.be dan zie ik dat die veel kunnen aanbieden voor weinig geld.
NPO 1, 2, 3 en 1 extra + regionale omroep zijn free-to-air - dus met DVB-T2 antenne kastje te ontvangen. Plus een TV met bijv Google TV en dus App - ligt de wereld van streaming diensten aan uw voeten.
Telenet: België. Het Nederlands DVT-T bereik is daar geweldig voor het overgrote gedeelte van het land.
Leuk als je langs de grens woont. In de rest van Vlaanderen ga je daar niets aan hebben en daar gaat dit artikel over.
NPO 1, 2, 3 en 1 extra + regionale omroep zijn idd free-to-air in Nederland.
Hier in België zitten de Vlaamse openbare tv omroepen achter een betaal muur, jawel, je moet extra betalen wil je je eigen openbare omroepen kunnen bekijken, ondanks dat we ze al sponsoren via belastingen dat we betalen.
Toon mij mij één land waar ze hun openbare omroepen achter een betaal muur steken, ge gaat hard moeten zoeken.
Bij de VRT zelf lullen ze enorm hard uit hun nek, want ' de VRT app is gratis' Toen ik hem de vraag stelde of het internet abonnement ook gratis is, kreeg ik geen antwoord meer.
Ooit zei Jean Piere Van Rossem, dat dit het grootste apenland van Europa is, en hij heeft nog gelijk ook.
Behalve in België geen DVB-T uitzending door VRT
Nee maar genoeg online alternatieven.
Vrt max werkt nochtans best goed. Internet heb je doorgaans toch, smarttv of android doosje aansluiten en gaan.
Waarom zou je uberhaupt nog betalen voor televisie? Gezien de hoeveelheid reklame zou je juist geld toe moeten krijgen voor TV, of op z'n minst gratis TV krijgen. YouTube heeft zelfs minder reklame dan televisie. Als ik ergens voor betaal dan verwacht ik dat het vrij is van reklame. En kom op, tijdens voetbal, GP of Super Bowl kost het de adverteerder ongeveer 10 miljoen euro per seconde? Dan kan dat TV abonnement best gratis.

[Reactie gewijzigd door ibmpc op 26 juli 2024 19:21]

Beste reactie tot nu toe.
Wie kijkt er nu naar de SuperBowl, behalve wat Amerikanen?
Ze spelen gemiddeld 18 minuten per SuperBowl, al de rest staan ze stil of is het reclame, dat mensen daar duizenden euro's voor betalen om dat live te zien met dan nog een onnozel optreden kan ik niet bij.
De reclame op youtube wisselt per gebruiker. Ikzelf krijg per filmpje van 20 minuten vaak 2 of 3x unskippable 60 seconden reclames te zien. Plus nog 1 of 2x skippable ads (na 15 seconden). En dat word alleen maar meer. Zal niet lang meer duren voordat YT dezelfde hoeveelheid ads heeft als lineaire tv

[Reactie gewijzigd door jaapzb op 27 juli 2024 13:02]

Inderdaad, de enige reden dat ik mijn TV abbo nog behoud is dat ik die ergerlijke reclameblokken nog kan doorspoelen met mijn digicorder.
Zodra dit onmogelijk gemaakt wordt, gaat mijn TV abbo onmiddellijk de deur uit.

Bij de commerciële zenders lijkt het eerder dat de reclame af en toe nog eens onderbroken wordt door een stukje programma, niet om aan te zien zonder mogelijkheid om die reclame te skippen.
Wij gebruiken One for 1 met 2 samen met TV-iconic. De combi prijs is onklopbaar en nergens goedkoper.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.