Google brengt Gemini 1.5 Pro uit voor Advanced-abonnees

Google brengt zijn krachtigste AI-model Gemini 1.5 Pro uit voor abonnees van Gemini Advanced. Die krijgt een context window van een miljoen tokens. Ontwikkelaars kunnen een versie krijgen met twee miljoen tokens.

Google kondigde Gemini 1.5 Pro in februari aan, maar nu kunnen abonnees ermee aan de slag. Het gaat om het krachtigste model dat Google nu beschikbaar heeft. Onderzoekers en ontwikkelaars kunnen die met een context window van twee miljoen tokens ook aanvragen. Een langere context windows maakt grotere input mogelijk, waaronder uren aan audio of video of lange teksten.

Google zei ook dat een miljoen mensen een abonnement hebben 'geprobeerd' op Gemini Advanced, zijn abonnement om toegang te krijgen tot zijn meest krachtige AI-modellen. Dat abonnement is sinds drie maanden beschikbaar.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

14-05-2024 • 19:19

9

Reacties (9)

Sorteer op:

Weergave:

Ik had een lidmaatschap voor Gemini Ultra maar vond het eigenlijk consistent teleurstellend. Vooral dat er vaak niet kloppende dingen tussen zaten. Op bijna alles was ChatGPT 4 beter. Zou op dit moment nog liever de gratis https://chat.mistral.ai/ gebruiken dan Googles model.

Het is wel heel snel maar ik heb liever een beter antwoord.

[Reactie gewijzigd door kftnl op 23 juli 2024 13:49]

Ik heb dezelfde ervaring. Ik stel vaak codeer vragen en dan geven ChatGPT 4 en Claude 3 Opus meestal prima antwoorden en Google Gemini kraamt dat gerust de grootst mogelijke onzin uit.

Als ik bijvoorbeeld vraag "Why does this sort the numbers? numbers = input.match(/[+-]?\d+(\.\d+)?/g).map(Number);" dan geven ChatGPT 4 en Claude 3 Opus een correct antwoord, namelijk dat deze code dat helemaal niet doet, en Google Gemini antwoord dan doodleuk "because it uses the `Array.sort()` method" wat dus nergens op slaat.

En het voordeel dat Google Gemini had met snellere antwoorden is met GPT-4o inmiddels ook ingehaald.

[Reactie gewijzigd door Nico de Vries op 23 juli 2024 13:49]

Natuurlijk meteen geprobeerd bij enkele chatbots, zit inderdaad flink wat kwaliteitsverschil in. Drie van de vijf slagen (Voor zover mijn kennis op dit gebied reikt.)

Gemini, helaas geen toegang tot 1.5:
https://tweakers.net/foto...nGriqjTbNxA2u9LTbOtUe.png

Co-pilot:
https://tweakers.net/foto...l1ebIm2BYOHITrtJNw0GS.png

Chat-GPT 4o
https://tweakers.net/foto...e1Of4tjhTjeyMZgly17oh.png

Claude:
https://tweakers.net/foto...DmpuJYLmyfSJ4VNKUAkhq.png

Mistral:
https://chat.mistral.ai/c...69-4b71-b938-806ae2007b12

Ik heb op bovenstaande vraag na geen ervaring met Claude, echter merk bij de andere drie dat de kwaliteit (en soms ook neutraliteit bij Gemini) van antwoorden enorm verschilt bij mijn werkzaamheden. Mooi voorbeeld van je!

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 23 juli 2024 04:23]

Ik heb het ook geprobeerd, maar direct het proefabonnement opgezegd. Zelfs mijn lokale modellen zijn beter dan welke versie van Gemini dan ook, onbegrijpelijk dat Google hiermee aan durft te komen.
Het grootste nieuws is misschien nog wel het bizar lage aantal reacties op dit nieuws.
Google lijkt de boot wel gemist te hebben (voor nu). Qua AI hebben we nog wel ff te gaan. GPT4o twee keer goedkoper en twee keer sneller. En multimodaal - in realtime. Waar staan we over één jaar? En over tien?
Misschien is dat omdat er eigenlijk niets gezegd wordt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.