Leveringen tablets daalden afgelopen jaar naar niveau van 2012

De leveringen van tablets zijn afgelopen jaar verder gedaald en zitten nu op het niveau van 2012, de tijd dat tablets met een mobiel besturingssysteem voor het eerst in opkomst waren. Dat heeft analistenbureau IDC becijferd.

Volgens IDC leverden alle fabrikanten samen 129 miljoen tablets in 2023, tegenover 162 miljoen in 2022 en ongeveer 133 miljoen in 2012. De krimp is volgens het analistenbureau te wijten aan consumenten die door de economische situatie niet veel geld lijken te besteden aan tablets, terwijl fabrikanten nieuwe producten hebben uitgesteld.

IDC lijkt alleen apparaten met touchscreen als belangrijkste input en een mobiel besturingssysteem mee te rekenen onder tablets. Xiaomi, Lenovo en Huawei leverden in het afgelopen jaar meer tablets, terwijl andere fabrikanten juist minder exemplaren leverden. Hoewel Apple ongeveer 20 procent minder iPads leverde, bleef het bedrijf met grote afstand marktleider, gevolgd door Samsung.

Tablet Round-up April 2022
Vlnr: Samsung Galaxy Tab A8, Lenovo Tab M10 Plus en realme Pad

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

06-02-2024 • 15:04

100

Reacties (100)

Sorteer op:

Weergave:

Privé maak ik nog steeds gebruik van een iPad Air 2 uit 2014. Deze werd geleverd met iOS 9 en is recent nog gepatcht naar iPadOS 15.8.1. De tablet voldoet nog steeds meer dan prima voor Netflix en Spotify; ik gebruik 'm alleen niet meer voor werk en bankzaken.

Vermoedelijk zijn er meer tablets uit de afgelopen 10 jaar die nog steeds voldoen en nog niet vervangen hoeven te worden.
Precies dit. Ik gebruik mijn tablet velen malen langer dan mijn telefoon, laptop en PC. Die laatste 3 zijn allemaal al minstens 2 a 3 keer vervangen tijdens de levensduur van mijn huidige tablet.
De speakers van de Air 2 zitten aan dezelfde kant. Zodra je in landscape Netflix gaat kijken komt al het geluid van één kant. Dat maakt het voor mij ongeschikt als apparaat op films/series op te kijken zonder koptelefoon.
Wie heeft er nog een tablet nodig als de gemiddelde verkrijgbare telefoon zo groot is!
Wie heeft er nog een tablet nodig als de gemiddelde verkrijgbare telefoon zo groot is!
Een paar use cases (lang niet voor iedereen):
  • Mijn moeder (83)
  • Bedieningspaneel voor Home Assistant aan de muur
  • Kleine kinderen rustig houden
  • Verkopers die hun producten willen tonen
  • Mensen die juist een kleine smartphone willen
Inderdaad, ik gebruik een oude LG GPad tablet (8 inch en goede kwaliteit 1920x1200 pixel display). Vind ik prima voor wat ik met een tablet doe, portable foto catalogus en wat webbrowsing. Een moderne smartphone met 6.5-7 inch scherm vind ik veel te groot om overal mee te nemen, ik gebruik dus een oude Huawei die veel kleiner is dan recente smartphones. Een bijkomend voordeel van een aparte tablet vind ik dat je niet in de verleiding komt om die mee te nemen en elders kwijt te raken met alle problemen van dien i.v.m. bijvoorbeeld online banking of gevoelige data.

Zo'n tien jaar geleden heb ik voor die LG tablet +/-300 euro betaald en ik denk dat je nu ondanks de "vooruitgang" meer kwijt zou zijn voor vergelijkbare schermkwaliteit. De meeste 8-9 inch tablets hebben een matig scherm met lagere resolutie. Als je niet via beperkte support en steeds nieuwe Android versies gedwongen zou worden tot upgraden dan zou mijn tablet wat mij betreft nog jaren meekunnen.

Ik denk dus dat - zoals anderen ook al aangeven - gebrek aan innovatie en relatief hoge prijzen een belangrijke factor zijn bij de dalende omzet.
LG Gpad... heb ik ook nog gehad.... prachrig ding, maar mn laadpoort ging stuk helaas.

Koesteren zou ik zeggen ;-)
Fijne tablet was dat de gpad, ik had hem ook tot ik hem aan m'n moeder gaf en zij hem binnen een maand vernietigd had.
Alleen jammer dat zo goed als alle high-end smart-phone,s groot zijn, veel plezier met een klein toestel te vinden met high-end specs.
Daar heb je gelijk in. Maar je weet nooit, mini-pc's zijn in China sinds een paar jaar trendy dus waarom zouden opkomende fabrikanten zoiets ook niet eens voor smartphones proberen?

Een grote smartphone zou voor mij wel acceptabel zijn als er een topkwaliteit camera in zit, inclusief een flinke telelens (10x optisch ofzo). Dan zou die smartphone namelijk voor sommige zaken een goed alternatief zijn voor mijn veel grotere systeemcamera die ik nu vaak meeneem. Actuele smartphones zijn op dat punt voor mij nog net iets te beperkt en een serieuze telelens lijkt ondanks steeds grotere smartphones helaas minder populair te worden bij de fabrikanten.
Op alle gebieden met je eens. Ook ik gebruik mijn Gpad nog met veel plezier.
Draai al jaren Lineage, ik meen gebaseerd op Android 7. Iemand hier tips voor update mogelijkheden?
ik heb geen tips maar mijn indruk is dat nieuwere Android versies (o.a. Android 9) lastige problemen opleveren op LG GPad. Ik draai nog steeds de originele 4.5 versie, maar net als Android 7 of daaromtrent begint dat toch wel een probleem te worden ;(
• tijdens het roeien op een roeimachine om een TV uitzending te volgen, film te zien

[Reactie gewijzigd door D100 op 23 juli 2024 16:26]

Ik huiver van puntje 3.
Ik huiver van puntje 3.
Ik ook, het is niet mijn user case :)
Ik niet, mijn kinderen zitten elkaar soms erg in de haren aan het einde van de dag. School, speelvriendje natijd, als ik aan het koken ben en ze maken veel ruzie en concentratie voor een puzzle of knutselwerkje is door een vermoeide dag niet haalbaar, zet ik ze een uurtje aan een filmpje te kijken, pieter konijn, paw patrol oid. Dit komt zo 3x per week voor. Dat is dus letterlijk 3 uur schermtijd per week. Dus ja, om ze rustig te houden.

Het is maar net hoe je er mee om gaat.
iqcgubon heeft vast zelf geen kinderen :)
Je verhoudt jezelf met datgene wat je gebruikt. Een racefiets heeft een sportieve zit - een stadsfiets een relaxe zit - gravel fiets... ect, ect. Zo is het ook met mobile devices.
Geen idee, ik moet er nog ergens 1 hebben die we wel eens als kookboek gebruikte maar die hebben we dus al zo lang niet gebruikt dat we niet meer weten waar die is :P
Zo heb ik nog twee Asus tablets liggen, uit de tijd dat de kinderen nog te jong waren voor een eigen telefoon. Af-fabriek geleverd met Android 4.2 en nooit enige update of upgrade ontvangen; iets wat toen eerder regel dan uitzondering was. Mijn zoon heeft uit interesse een tijdje terug nog eens gekeken of er iets te reanimeren en te flashen viel, maar helaas.
Een mobieltje is voor mij een totaal onbelangrijk ding dat ik uitsluitend gebruik om te bellen: daarom is een tablet een fijn ding om o.a. foto's op te bekijken en bijvoorbeeld te lezen.
(a)Social Media zijn aan mij niet besteed en zonde van de tijd, daar heb ik dus geen telefoon voor nodig.
Is een laptop niet handiger dan een tablet? Ik begrijp niet waarom er dan tablets worden gekocht.
Is een laptop niet handiger dan een tablet? Ik begrijp niet waarom er dan tablets worden gekocht.
Op de bank zittend niet. Voor datgene wat @Globefrotter noemt ook niet.
Moet je veel type en zit je aan een bureau of tafel dan is een laptop handiger, maar die is ook gelijk groter en zwaarder.
Op een bank zittend of in bed is een laptop meestal handiger. Het scherm blijft zelf recht. Heb je een touchscreen dan is het nog makkelijker.
Klopt ik lig vaak op de bank met een flink kussen onder het hoofd kan kiezen voor muis, toetsenbord of touchscreen. Voordeel is dat ik geen tablet hoef vast te houden. Ik vind een tablet onhandig en zal er nooit 'meer' een kopen.
Dat jij een tablet niet handig vind wil niet zeggen dat anderen het niet handig vinden.
Kijk eens naar de oudere toeristen, die nog wel eens met een tablet rond lopen in plaats van met een mobieltje. In dergelijke gevallen is een tablet handiger dan een laptop. Die heeft immers zo'n onhandig extern toetsenbord en geen kamera aan de achterkant.

Hier in huis hebben we elk een mobieltje en wat los rond slingerende tablets (8 en 10 inch), een chromebook (11 inch), elk een laptop van 14 inch en nog een kindle. Toegegeven, de 8 inch tablet is allen nog in gebruik voor e-radio. De rest wordt redelijk gebruikt. Dit tik ik nu op de 11inch chromebook. De 10 inch tablet wordt vooral voor (casual) spelletjes gebruikt.
Wij gebruiken de tablet alleen op vakantie, vooral bij verre reizen. De rest van de tijd ligt de tablet in principe in de kast stof te happen.
Wat je ook kan doen is een tablet huren voor de vakantie periode. Dan heb je altijd de nieuwste tablet en in de tussentijd ligt die geen stof te happen. Dit vergt wel een planning.
Ik weet niet hoeveel het huren van een tablet kost voor de vakantieperiode, maar je zit natuurlijk ook met het installeren van Apps en persoonlijke data. Dat was toch wat werk voorafgaand het eerste gebruik. Zou vervelend zijn dat constant te moeten doen.

Wij hebben nu een Xiaomi Pad 6 Pro met een Snapdragon 8+ Gen 1. Ik verwacht dat dit wel 3 á 4 jaar mee gaat met browsen en multimedia en daarna zien we wel weer. Voor die € 350 is dat wel prima voor ons.
https://www.grover.com/nl-nl/phones-and-tablets/tablets

voor een maand ben je tussen 30 a 75 euro kwijt, afhankelijk van het type. Ja je moet inderdaad je eigen spullen er eerst opzetten en voor inleveren leeg maken. Anderenkant als je 1X per jaar gaat en dan een tablet huurt. Kan je best lang huren wat je voor je tablet uitgeeft. het is een mogelijkheid.
De krant lezen gaat toch beter op een 10" tablet, daar gebruik ik hem het meest voor.
Tevens wat webbrowsen en af en toe een spelletje.
Het is een Alldocube Iplay 40H van zo'n €160, hij voldoet prima voor mij.
Misschien zijn er mensen (zoals ik) die het prettig vinden dat de telefoon makkelijk in de broekzak past, maar die voor de krant, films etc. liever een groter scherm hebben.
mijn moeder vindt het prettiger dan een smartphone voor op de bank. Snap ik wel. Ik heb het extra geld er zelf alleen niet voor over.
Tablet is toch echt wel veeeeel groter hoor

http://www.displaywars.co...6,1-inch-d%7B2556x1179%7D

Bijna 300% meer oppervlakte. Ipad air vs iphone 15 .
Omdat ik niet met een grote smartphone wil rondlopen dan nodig? Ik heb drie jaar lang met een mobiele ijskast (HTC A7500) rondgezeuld en wil niet meer terug naar die situatie. Het verschil tussen een 6,1" smartphone en een 10,9" tablet is ruim drie keer de beeldoppervlakte. Met een 12,9" tablet is dat al 4,5x zoveel beeldoppervlakte. Zelfs het verschil tussen 10,9" en 12,9" is al goed merkbaar, niet alleen in werkbaarheid als laptop vervanger, maar ook in handzaamheid.
Euh, de telefoons zijn nog steeds maar een halve iPad mini (mooie dingetjes waren dat...) :)

En ook al bestempel ik ze als te groot (voor de broekzak), nog steeds heb ik te dikke vingers om het zonder frustratie te gebruiken :/ Dus doe mij maar de tablet.
(mooie dingetjes waren dat...)
Worden nog steeds gemaakt hoor! Alhoewel ze nu een stuk duurder zijn dan een paar jaar terug. Instapmodel iPad mini is nu duurder dan het instapmodel van de normale iPad.
Nou heb ik geen kleine telefoon, maar ben toch blij met een tablet. De telefoon is toch minder geschikt als draadloze touchscreen voor de pc.
Ik vind het persoonlijk veel aangenamer om dingen op te zoeken, wat te lezen (manga en comics), en andere media te consumeren op een tablet dan op mijn smartphone.
Wij gebruiken tablets met een net iets groter scherm in de wijkbussen, voor Google-maps en o.a. om met te bellen met het hoofdkantoor.
Film kijken bijvoorbeeld vind ik toch heel wat beter te doen op een tablet van formaat ( >10") dan op een telefoon.
Zakelijk: Lichtgewicht onderweg werken. En op werk is het met usbc meteen naar tweede scherm (ultrawide) en normale muis en toetsenbord .
Ik presenteer er graag mee, icm usbc HDMI adapter of wireless.

Privé:
Kinderen even een eigen filmpje geven.
Ik gebruik de mijne dagelijks.
Dat is toch net wat aangenamer om het nieuws te lezen dan een smartphone.
Mijn tablet is tussen de 10 en 11 inch
Nee, zo groot is mijn smartphone niet , ik dacht 6,7 of 6,8 .

[Reactie gewijzigd door BHD294 op 23 juli 2024 16:26]

Wellicht zijn er voor jou geen use cases waar een tablet nuttig is, maar er zijn er zat te bedenken waar dat wel zo is en een telefoon scherm geen oplossing is.

Ik gebruik m'n 2021 iPad Pro 11" icm een Magic Keyboard op kantoor door via Stage Manager een 2e scherm aan te sturen. Op dat scherm draai ik Citrix Workspace full screen en werk ik in de Windows omgeving van mijn opdrachtgever.

Connectie op dat scherm gaat met een USB-C hubje die via ofwel DisplayPort ofwel via HDMI aangesloten kan worden. Aangezien toetsenbord en muis op kantoor aangesloten zijn op een USB dock, sluit ik dat dock aan op de USB aansluiting op mijn USB hub, zodat ik muis en toetsenbord kan gebruiken. De iPad Pro zelf fungeert dan als 2e scherm.

Met deze setup hoef ik geen laptop meer mee te nemen en is dit met een gewicht van 1kg een lichtgewicht vervanger daarvoor, met een uitstekende batterijduur. Ik heb bovendien een Pencil 2, dus tekenen of aantekeningen krabbelen is ook mogelijk.

Thuis gebruik ik de iPad regelmatig als 2e scherm naast m'n laptop via de Duet app (op zowel laptop als iPad). Daarop staat dan bv Outlook of Teams continu op.

Juli 2022 twijfelde ik erg of ik een nieuwe iPad zou kopen nadat m'n Air 2 echt te traag was geworden.
Toch gedaan en nu ik dat toetsenbord heb en de Pencil ben ik er wel erg tevreden over. Geen laptop meer mee onderweg in OV of in het buitenland op reis voor media, Office of Lightroom gebruik (fotografie is deels mijn feelance werk).

Als ik nog lichter wil, verwissel ik het Magic Keyboard voor een simpel hoesje dat ook magnetisch werkt (dus verwisselen is peuleschil) en die de Pencil ook veilig opbergt.

Ik heb dit zakelijk aangeschaft (want: zakelijk gebruik als freelancer) en dan zijn de kosten voor mijzelf goed te verantwoorden. Privé zou ik dit wellicht te prijzig vinden.

[Reactie gewijzigd door jkrol op 23 juli 2024 16:26]

Ik. Mijn iPhone SE2 is groot genoeg. Gebruik mijn iPads meer als 2e monitor, phone gebruik ik al nooit voor streamen of games e.d.
Ik heb een 8" tablet die gebruikt wordt voor lezen van boeken/manga en kijken van youtube en wat webbrowsen. Deze zit in een mapje wat het vasthouden of neerzetten makkelijk maakt. Lezen in bed terwijl je ligt is op die manier heel makkelijk, dat lukt je niet met een laptop, tenminste niet op een prettige manier.

Tov een telefoon, mijn 5" telefoon is net iets te klein en beeldverhouding is niet prettig voor lezen vind ik. Ik gebruik mijn tablet dagelijks meerdere uren.
De tablet heeft stereo speakers, mijn telefoon alleen geluid aan een kant, dat klinkt niet zo lekker, alsof je aan een kant doof bent.
Ik heb geen kleine handen, touch screen typen is echt een ramp op een kleine telefoon.

En zoals velen hier ben ik geen fan van een grote telefoon.

Het is heel vervelend dat er nauwelijks 7-8" tablets meer gemaakt en in NL verkocht worden. Op Aliexpress nog wel wat maar is vaak lage resolutie en oude Android versies.
Wij hebben gewoon 2 pro's12,9...
Nieuwste is een M2 pro
Bouwjaar 2024...
Ideaal voor thuis. Muziek draaien, filmpje kijken, beetje browsen.
Op mijn tablet:
youtube
telenet tv
Tijdschriften lezen.
Wie heeft er een e-reader nodig, als je hetzelfde ook met een tablet kunt?
Mijn tablet staat altijd op stil. Een app als X-Twitter staat daar alleen op.
Door die scheiding te maken, gaan sommige apps me niet meer afleiden, ik bekijk die apps wel als ik zelf tijd voor heb.
Tablets zijn toch ook belachelijk duur geworden de afgelopen jaren, is dan toch ook geen wonder dat er minder verkocht worden. Ik vind zelf een tablet nog steeds fijn om te gebruiken als Domotica afstandsbediening, filmpje op bed etc.. Echter vind ik de prijzen gewoon om te huilen!
Eerder had je een top model voor 200 Euro tegenwoordig ben je zo 500 - 1000 euro kwijt belachelijk,

Daarbij heb ik nog steeds het idee dat tablets moedwillig trager gemaakt worden met de updates.
Kijk b.v. hoe snel internet gaat op een T540 Samsung tablet, dat was toen ter tijd een top model. Internet super snel. Als je hem nu naar fabrieksinstellingen zet en dan alleen gaat internetten is hij gewoon traag.
uitvoering: Apple iPad (2021) Wi-Fi 64GB Zilver

350 euro voor een 2021 ipad .499 voor het laatste model.

De eerste ipad was 499 euro, de 2 450 euro.

Zijn dus enkel goedkoper geworden.

En idd, mijn ipad air is pokketraag geworden zonder enige reden.

[Reactie gewijzigd door k995 op 23 juli 2024 16:26]

Dan bedoel je een iPad van 3 jaar oud die Apple nog in het assortiment als budget voert. De huidige 10e generatie begint bij 589 euro.

[Reactie gewijzigd door Dennisdn op 23 juli 2024 16:26]

Ik spreek van een ipad die nu als nieuw verkocht word door apple en waar je nog 5+ jaar mee verderkomt en die goedkoper is dan gelijk welke uit het verleden.

En nee de laatse versie ipad van 2022 kost 495 euro:
uitvoering: Apple iPad (2022) Wi-Fi 64GB Blauw


Wat gezien de inflatie een stuk goedkoper is dan 10 jaar geleden.
Voor vergelijkingen is het handiger de adviesprijs van Apple zelf aan te houden waar de huidige iPad vanaf 589 euro te krijgen is.
Niet echt,maar ok.

De eerst ipad was 499 euro in 2013 dat is 690 euro nu, dus nog steeds goedkoper.
Als dit jaar de 11de versie uitkomt en die terug 599 kost zal die ook terug goedkoper zijn.
3 jaar is niks hoor, mijn iPad Air 2 van 10 jaar terug doet het nog steeds perfect op iPad OS 15. Alhoewel de batterij niet al te best meer is, is dat ding nog steeds zo snel als toen hij net nieuw was.
Maar dat klopt ook helemaal. de iPad1 was vrij snel achterhaald, maar de iPad 2 hebben wij tot afgelopen jaar nog aan de muur gehad voor Homekit. Daarom denk ik ook dat de markt instort, iedereen heeft er intussen wel een paar liggen en voor normale taken houden ze het héél lang vol. En anders gaan ze wel door naar kids of opa's en oma's.

[Reactie gewijzigd door Dennisdn op 23 juli 2024 16:26]

Helemaal mee eens met dit punt. Ik heb pas geleden rondgekeken voor een fatsoenlijke vervanging voor de 8 jaar oude Tablet die hier ligt, echter zijn de prijzen 2-3x over de kop gegaan en kan ik de prijs niet rechtvaardigen. Ik denk dat een groot deel van de gebruikers dit ervaren en daarom langer doen met hun oude tablet, of gewoon kiezen om niet meer te vv en een convertible laptop oid te nemen waarbij je betere bang-for-buck krijgt.
Datzelfde heb je in principe ook met laptops - tussen een laptop van 2024 of 2018 zit nauwelijks verschil. Toch blijven die blijkbaar wel aardig verkopen. Misschien ook omdat die wat kwetsbaarder zijn?
Ligt eraan wat je eisen zijn.
Je kan onder de 300 euro best leuke tablets kopen.
Maar voor basics, youtube, streaming, surfen en mail zijn ze prima.
edit: onnodige quote

dit vind ik een beetje dubbel.. wel pakweg 750 euro uitgeven voor een snelle telefoon, maar een tablet met dezelfde specs mag niet zoveel kosten? Dus zo belachelijk zijn die prijzen voor een goed functionerende tablet met wat snelheid en geheugen niet, vind ik.

Ik heb laatst een tablet "gratis" bij de telefoon gekregen (Samsung bij KPN). Het ding kost 200 euro in de winkel en heeft dan ook de performance van een device van 200 euro. Helemaal prima, niet teveel van verwachten. Kind is er blij mee.

[Reactie gewijzigd door DeCo op 23 juli 2024 16:26]

Ik heb al 2 of 3 jaar een Samsung S6 lite, gekocht voor 200€.
Dat ding werkt nog prima. Gebruik dat wel enkel voor internet browsen en youtube.

Had daarvoor een ipad pro 2020 (12,9”), maar dat was overkill en te lomp. Heb die goedkoop gekocht via het werk, duur verkocht en dan een S6 lite gekocht.
Meerdere tablets in huis, echter alleen voor vermaak of entertainment.

Kids een tablet, eigen filmpjes kijken of wat simpele spelletjes.

Verschillende tablets aan de muur voor HomeAssistant, deze worden intensief gebruikt. Beste keuze in de afgelopen jaren, ook ivm WAF.

De nood voor jaarlijks een nieuwe heb ik nooit begrepen, een beetje zuinig gebruik houd de producten zeker een jaar of 3 a 4 goed genoeg.
3 a 4? Heb hier nog een ipad air en de enige reden dat die niet meer kan dienen sinds 2 maand is omdat youtube erop niet meer werkt en de safari brownser te traag geworden is.

Die heeft 9 jaar meegegaan.
Jij gaat A: duidelijk uiterst zuinig met je spullen om en B: speelt er geen (AAA) spelletjes op. De gemiddelde persoon laat ze meerdere keren per jaar uit de handen kletteren he :) Ik denk dat 3-4 jaar wel realistisch is als je alle factoren meetelt.

Hier ook hoor, vele jaren plezier van de tablets - maar ik speel er dan ook geen games op. Je moet het wel voor lief nemen dat je de boel uiteindelijk veel vaker aan de oplader hebt liggen.

[Reactie gewijzigd door gimbal op 23 juli 2024 16:26]

Zelfs de kinderen hebben nog nooit een iPad of laptop laten vallen... Misschien eens werken aan je motoriek? Volgens mij is onze Air ook al 8 jaar oud
De krimp is volgens het analistenbureau te wijten aan consumenten die door de economische situatie niet veel geld lijken te besteden aan tablets, terwijl fabrikanten nieuwe producten hebben uitgesteld.
Wat naar mijn idee ook meespeelt is de enorme toename in vraag naar devices die we zagen tijdens corona. Als gevolg van thuiswerken en thuis studeren nam de vraag naar nieuwe laptops en computers enorm toe. En als ik bij mij op de universiteit kijk, worden tablets, en dan met name de iPad Pro, steeds vaker gebruikt in plaats van een laptop. Office draait er in veel gevallen prima op met basisfuncties, en in combinatie met een actieve stylus (zoals de Apple Pencil of Samsung S-Pen) is het maken van notities veel makkelijker dan op een laptop. Hierdoor zijn de papieren kladblokken en schriften ook bijna volledig verdwenen. Maar omdat veel mensen hun hardware die eigenlijk pas in 2023 of 2024 toe was aan een upgrade tijdens corona toch vervangen heeft, zal de vraag afgelopen jaar en dit jaar een stuk lager zijn. Ik vermoed dat deze vanaf volgend jaar weer zal stijgen.
Office draait er in veel gevallen prima op met basisfuncties, en in combinatie met een actieve stylus (zoals de Apple Pencil of Samsung S-Pen) is het maken van notities veel makkelijker dan op een laptop.
Denk dat ik een oude rat ben maar iedere keer als ik stylen gebruik op die schermen, ... het voelt gewoon te traag aan, je ziet de lag vaak (alle, ik merk dat toch op). De stylus op een scherm voelt zo vreeemd aan. Je mist dat ruwe gevoel van actief iets op een papier te hebben schrijven.

Vind het gewoon sneller met de goede oude keyboard, maar ja, denk dat dit gewoon jeugd vs oude zak is, lol. Als je de jongeren ziet typen op hun scherm, uch ... Ik zeg altijd, stuur me berichten op whatsapp en ik antwoord op men pc als er veel getype moet worden. Hahaha.

Maar heb grondige vragen wat die mannen gaan uithalen later bij firma's want een keyboard is enorm belangrijk voor vele office taken.
Maar heb grondige vragen wat die mannen gaan uithalen later bij firma's want een keyboard is enorm belangrijk voor vele office taken.
Daarom heeft Apple het Magic Keyboard ontwikkeld voor de iPad Pro, en Samsung heeft ook een toetsenbord voor hun high-end Tab S serie. Toevallig die van Samsung recent geprobeerd in de winkel terwijl ik gewoon even aan het rondkijken was. Voelde best prettig aan. Mijn voorkeur blijft uitgaan naar een mechanisch toetsenbord, maar deze toetsenborden voor tablets doen echt niet veel onder voor die van laptops. Die van Apple zie ik dan ook veel gebruikt worden op de universiteit.
Dat Apple voor het eerst een jaar lang geen nieuwe iPads heeft geïntroduceerd (sinds de eerste iPad uit 2010) zal ook wel niet geholpen hebben.
Echter de laatste generaties zijn al niet meer interessant voor de gewone gebruikers. Enkel pros zullen blij zijn met een nog snellere cpu.

Echter dit zal toch niemand verbazen, iedereen die ik ken gebruikt een tablet gewoon op. Zo hebben we vorig jaar een nieuwe gekocht omdat de second gen iPad het echt niet meer trok. En als voor school dit niet nodig was geweest hadden we überhaupt geen gekocht.

De markt is vol en er is geen verdere verbetering mogelijk. Volgend jaar zal de sales nog verder dalen.
Hier één tablet voor op de spinfiets, buiten dat wordt ie nooit gebruikt.
Tablet ideaal als navigatiescherm en mobiele internet 4G router voor in camper of auto.
Home assistant control scherm is ook een goede users case. Net zoals telefoons was de software update ondersteuning te kort en zou een 7 jaar software ondersteuning beter zijn voor gebruik en milieu. Hekel aan wegdoen van spullen die nog niet technisch overleden zijn.
Hier vooral een tablet voor zakelijk gebruik. Alle benodigde info (manuals) binnen handbereik waar ik maar wil. Op een telefoon toch lastiger.
Dit is niet zo heel vreemd. De piek is 2013-2014 voor tablets, in 2019 zaten we op nog maar op 144 miljoen per jaar, de verwachting zou zijn dat het in 2020 nog lager zou zijn... Maar toen de pandemie weer, iedereen zat thuis, iedereen had een device nodig voor vermaak, dus meer verkocht. De pandemie is weer voorbij en we zien de verkopen drastisch inzakken, alleen drie jaar vertraagd...

Waarom? Tijdens de tablet 'hype' kochten mensen maar raak en gingen zich daarna pas afvragen wat ze ermee 'moesten' doen... Ook waren de eerste tablets niet zo krachtig als wenselijk, dus vervanging gebeurde wat sneller*. Tegenwoordig zit er in veel tablets gelijkende (of zelfs dezelfde) hardware als in laptops en desktops, waarmee het issue van 'niet zo krachtig als wenselijk' niet langer heel relevant is. Het zou me geheel niets verbazen als veel tablets 10+ jaar mee gaan (mijn oude iPad Air #1 uit 2013 wordt nog steeds gebruikt door iemand anders).

Iedereen die zo een ding wil heeft (in het gros van de gevallen) er dus al een en het zal heel wat jaartjes duren voordat deze wordt vervangen. Er zit natuurlijk nog een lichte groei in door meer mensen op de wereld en mogelijk mensen die tablets gaan gebruiken als vervanging van een laptop omdat in hun situatie nu mogelijk wordt.

Ik denk niet dat smartphones veel invloed hebben op de verkopen van tablets, smartphone bestonden ook al voordat tablets een breed bereik kregen. Veel van de tablet gebruikers hebben een tablet naast hun smartphone gekocht. Alleen die gasten die een tablet kochten en niet wisten waarvoor zullen waarschijnlijk terugvallen op hun smartphone...

*Voorbeeld: Ik heb een originele iPad #1 gekocht zo goed als bij release, niet alles wilde afspelen omdat het device niet krachtig genoeg was. Drie jaar later een iPad Air #1 gekocht omdat deze wel alles afspeelde. Pas 7.5 jaar later een iPad Air 2020 gekocht ter vervanging. Toevallig afgelopen jaar ook een iPad Pro 12,9" zakelijk gekocht als zuinige en verplaatsbare alternatieve werkplek.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.