Fossil stopt met de productie van smartwatches. Het bedrijf gaat na de Gen 6-lijn geen nieuwe slimme horloges meer uitbrengen, en wil zich gaan richten op andere producten, zoals reguliere horloges en juwelen.
:strip_exif()/i/2005546488.jpeg?f=imagenormal)
smartwatch die Fossil heeft uitgebracht
"Het smartwatchlandschap is de afgelopen paar jaar significant veranderd, en daarom hebben we de strategische beslissing genomen om ons terug te trekken uit de smartwatchmarkt", verklaart een woordvoerder van Fossil aan The Verge. Een specifieke reden voor dit besluit wordt niet gegeven. Het bedrijf wil zich nu naar eigen zeggen op zijn 'kernactiviteiten' gaan richten, waar 'grote groeikansen liggen'. Als voorbeelden wordt de productie van traditionele horloges, juwelen en lederwaren genoemd.
Daarmee is de Gen 6-lijn, die voor het eerst in 2021 werd uitgebracht en waar begin 2023 de recentste iteratie van verscheen, de laatste serie smartwatches van het bedrijf. Wel belooft Fossil dat het de komende jaren de bestaande Wear OS-horloges van updates blijft voorzien. De recentste update voor de Gen 6-klokjes werd afgelopen november uitgebracht. Daarmee werd Wear OS-versie 3.5 toegevoegd.