Volgende Euro Truck Simulator 2-uitbreiding speelt zich af in Griekenland

SCS Software heeft de volgende uitbreiding voor Euro Truck Simulator 2 aangekondigd. Die dlc voegt Griekenland toe aan de game. Het is niet bekend wanneer de uitbreiding precies uitkomt voor het simulatiespel.

De Euro Truck Simulator 2: Greece-uitbreiding is door SCS Software aangekondigd in een blogpost. De uitbreiding omvat het vasteland en bepaalde eilanden van Griekenland. De dlc krijgt 'ongeveer' veertien steden, zegt de ontwikkelaar. Spelers kunnen 'pittoreske' dorpjes, 'kronkelige weggetjes' en iconische monumenten uit de Griekse cultuur verwachten in de uitbreiding. De game krijgt daarnaast hotelcomplexen en katoenboerderijen als nieuwe depots.

SCS vertelt niet wanneer de Greece-uitbreiding precies uitkomt. Het bedrijf zegt wel dat het ditmaal sneller de preproductiefase gaat doorlopen. Normaal gesproken duurt de preproductie 'bijna een jaar'. Dit moet ervoor zorgen dat de dlc sneller verschijnt dan eerdere uitbreidingen. De recentste uitbreiding, West Balkans, werd in juni 2022 aangekondigd en kwam in oktober 2023 uit.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

02-11-2023 • 13:57

82

Reacties (82)

Sorteer op:

Weergave:

Voor een 2D game zijn de graphics echt niet meer van deze tijd (bij de volgende update wordt groots verkondigd dat de maan zichtbaar wordt, nou dan weet je het wel). Máár, ik heb hem recent ontdekt in VR en dan is het ineens best prima vertoeven. Ook prima speelbaar met een oude PS4 controller i.c.m. VR, en het draait soepel 90FPS op een high-end PC. Erg leuk met mods.
Voor een 2D game ziet dit er fantastisch uit :+
Het mooie aan dit soort spellen is dat ieder ding dat je immersion vergroot meteen een enorme impact heeft. Ik heb het allergoedkoopste stuur met force feedback (Logitech Momo) voor minder dan 20 euro via V&A gekocht, en het is meteen absurd hoe leuk het dit spel maakt.
Volgende stap is een VR headset en een beter stuur (dat niet zo plakkerig voelt), dan een racestoel met zo'n frame zodat de pedalen niet wegglijden en het stuur goed vast zit, en dan wordt het mechatronica leren zodat ik m'n stoel kan laten meebewegen als m'n vrachtwagen over de kop gaat :o
Mooi is dat ja :)

Ik weet niet of ik zelf zó ver zou gaan, ik denk dat een hogere kwaliteit force feedback stuur met 6 versnellingen, drie pedalen en een VR-headset je al 99% van de weg brengt; daarna ga je echt het simuleren in en dat hoeft van mij ook niet, want daar kun je eindeloos geld in storten om dichter het spel in te kruipen.
Dan geef ik dat geld liever uit aan een rijbewijs CE + code95 zodat ik in het weekend écht vrachtwagen kan rijden en er nog wat mee kan bijverdienen ook :+
Dat van het nut van CE +code95 kan ik beamen want er is zat werk in te vinden maar het is wel een dure grap als je daarmee alleen in de weekenden wilt gaan rijden. O-)
Zelf heb ik enkele jaren geleden hetzelfde gedaan maar rij nu full time voor een transport bedrijf en in vrije tijd doe ik af en toe wat IT klussen.
Het is helaas ook niet zo'n lucratieve branche, ik werk nu als software developer en ik zou gevoelsmatig zó vrachtwagenchauffeur worden, maar ik kan het letterlijk niet betalen..

Dus dan maar digitaal :)
Een tussenstap tussen VR en je scherm is TrackIR
Dat zeker, dat zou al veel schelen. Ik zou ook nog twee extra monitoren naast mijn ultrawide kunnen zetten voor de zijspiegels, dat zou ook al een mooie upgrade zijn, maar het is ook meteen overdag mijn werkplek dus dat doe ik liever niet. Een eye tracker zou wel een leuke toevoeging zijn :)
Mee eens.....Ik heb nog nooit een VR bril op mijn knar gehad maar vlieg/rijd/vaar ( of wat ever sim ook) al jaren met TrackIR en ik ben er volmaakt blij mee.
Een parabolisch projectiescherm zou zelfs TrackIR overbodig maken maar pfffff, de kosten zullen hoog zijn en het moet wel leuk blijven.
Hoe is dit een 2D game?
Als je het duidelijker wil verwoorden zou je kunnen stellen dat de game in 3D is vormgegeven en voor de meeste mensen in 2D wordt weergegeven. De uitleg heeft dus nuance nodig.

Dat betekent dat in de engine de hele virtuele wereld in 3D bestaat en dus ook de game in 3D zich voltrekt. De 3e dimensie diepte is vormgegeven, bestaat en kan interactie mee plaatsvinden. Het is dus werkelijk een 3D game.

Echter in weergave wordt via een geprogrammeerde camera in de graphics engine de 3D wereld platgeslagen en die via de grafische kaart op onze 2D monitor weergegeven. Immers is je beeldscherm plat. Dit platslaan van 3D is wat Yordi bedoelt met 2D game. Maar dat is feitelijk onjuist, het is een 3D game, 2D weergegeven. Ray tracing is een manier om dit platslaan zo nauwkeurig mogelijk te doen en maar is daarin feitelijk een oud concept, waar nvidia heel ver mee is gekomen.

Een game werkelijk in 3D weergeven vergt ontzettend veel rekenkracht en vereist een soort ruimte zoals geschetst in star treks "holodeck" Dit is in werkelijkheid veel te kostbaar en we zijn technisch nog niet zover om dat ook in 3D interactabel te maken. Met 3D interactable bedoel ik dat je in de ruimte iets kan aanraken en dat de "game" daar dan vervolgens ook op reageert.

VR is daarin een tussenvorm. In plaats van het projecteren van de 3D omgeving in de ruimte (holodeck) wordt de ruimte tussen weergave en ogen zo klein mogelijk gemaakt zodat de immersie zo groot mogelijk is. Met immersie bedoel ik dan zo min mogelijk afleiding van omgeving die niet tot de 3D wereld/omgeving behoort). Via sensoren in handschoenen wordt het interfacen met de 3D wereld geregeld, iets wacht achter de pc met muis en toetsenbord of controller plaats vindt.

VR verhoogd wat men noemt de suspension of disbelief en vergroot daarmee de immersie. Suspension of disbelief is het faken van je brein en je brein doen geloven dat wat je ziet echt is. Hoe minder je mee krijgt van de omgeving die niet bij de 3D wereld hoort, hoe groter de immersie.

Hoewel dit spel een enorme hoeveelheid content heeft, vind ik wel de 3D engine enigszins verouderd (engine uitgebracht in 2012?) en hoop ik dat ze mogelijkheden hebben om de graphics engine modulair en dus zonder veel problemen kunnen upgraden naar iets wat de meest recente technische ontwikkelingen (ray tracing) kan gaan ondersteunen.

[Reactie gewijzigd door Goros op 22 juli 2024 13:35]

Super Mario op de SNES is een 2D game.
Want de aarde is plat?
nee, alleen wel in flight simulater als je geen VR bril gebruikt
Een VR-bril zijn ook maar schermen voor je ogen, alleen wat dichter?
De weergave is met een VR bril echter wel 3D, omdat je stereoscopisch beeld voor je snufferd hebt. Met ee monitor (liefkozend "pancake gaming" genoemd) is het beeld gewoon "plat".
nee haha, was meer bedoeld als grap naar aanleiding van de opmerking van Yordi.
Als ik hem moet gaan uitleggen was het waarschijnlijk een hele slechte grap :D
Het is alleen geen 2D game, ook niet in VR termen. Een 3D game heeft X, Y en Z assen, dat heeft deze game ook.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 22 juli 2024 13:35]

Woorden hebben nou eenmaal een betekenis.
Hoeft ook niet, hopelijk heb je er wat van geleerd. Ik denk dat je 3D en stereoscopisch door elkaar haalt. Stereoscopie is wat VR diepte geeft.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 22 juli 2024 13:35]

Zoals ik zei hebben woorden nu eenmaal betekenis. 3D is een bepaalde definitie en die is niet veranderd met de komst van VR. Alle non-VR 3D games zijn niet ineens 2D games geworden met de komst van VR.
;(

[Reactie gewijzigd door mdj84nl op 22 juli 2024 13:35]

Dit is gewoon een '3D game'. De game wordt gerendert in 3 dimensies.
Mindere graphics houd de systeemeisen ook lekker laag. Dit is niet het soort game dat zich richt op de mensen die iedere paar jaar een nieuwe gaming PC kopen.
Nee, al zijn er wel wat mods die dat visuele gedeelte opleuken.
Davilex presenteert ... A2 Racer
En met 30 km/u langs een flitsende flitspaal kruipen. Briljant spel :')
bij mij loopt de game in VR toch niet echt lekker smooth, Soms wat happeringen etc. Wat voor setup gebruik je? ik heb de originele quest 1 nog, en speel dan middels een kabel bevestigd tussen de headset en mijn PC (AMD ryzen 7 5800 / RTX 3070 / 32GB ram)
Ik ken deze games niet, maar vraag mij af, what is the appeal? Zeg maar, mijn zwager is vrachtwagenchauffeur. Is zijn werk. Rijdt heel (west) Europa door. Dit klinkt een beetje als werk maar dan in je vrije tijd. Zal er wel helemaal naast zitten, want populaire game, maar hoe realistisch is het dan? I mean, 4 uur 90 rijden op een snelweg en dan verplicht pauze nemen, lijkt mij niet de meest geweldige gametijd ;)
Het is gewoon lekker rustig om te spelen als je op je tweede scherm Netflix o.i.d. kijkt. Daarnaast zit er wel een 'management' zijde aan: Je kunt garages kopen en upgraden, chauffeurs in dienst nemen en deze ook voorzien van hun eigen vrachtwagen. Het materieel kun je redelijk uitgebreid customizen en daarnaast heb je als chauffeur zelf e.e.a. wat je kunt vrijspelen zodat je waardevollere ladingen mag vervoeren bijvoorbeeld.
Tweede scherm zet je toch ook gewoon in voor ETS of ATS?
Bedoel... kijk dit dan .... Die-hard ETS/ATS gamer :+
??? Hoe lang moet die schakelpook zijn?
Ik zou het niet weten, die gast is in ieder geval een echte die-hard ETS/ATS'er....
Zo zijn er niet heel veel
Dat is zo'n typisch Anerikaans verschijnsel, waar men ook in de werkelijkheid heel stoer met 30-40 jaar oude trucks rijdt (want global warming bestaat niet en als het wel bestaat dan wil iedere zogenaamd rechtgeaarde Amerikaan gebruik maken van zijn "recht" om een asshole te zijn), het liefst met 3 poken (H-patroon, high/low en splitter) en dan de poken zo lang maakt dat ze letterlijk boven het hoofd van de bestuurder uitsteken omdat dat "nog stoerder" lijkt. Vergelijk het met choppers waarbij het stuur zo hoog is dat ze met hun handen boven hun hoofd moeten sturen, want dat is "stoer".

[Reactie gewijzigd door TJ Roelsma op 22 juli 2024 13:35]

Gebeurt dat daadwerkelijk in het echt? Nog nooit gezien
Ja, het lijkt bizar en alsof ze het beeld dat buitenstaanders van Amerikanen hebben parodiëren, maar tik maar eens "three stick shifting" in op YouTube.
Het is een beetje de slow-tv van de games. Maar je hebt ook een managementgedeelte waarmee je je bezig kunt houden. En je blijft uiteindelijk toch bezig met het opwaarderen/verbeteren van je truck/vloot/garages.

Leuk dat je het meldt over je zwager. Op Reddit heb ik vaker mensen gezien die meer dan fulltime truck rijden en bij thuiskomst overgaan op digitaal truck rijden. Het is iets heel persoonlijks, de ene wil flitsende knallende FPS shooters, de andere wil een technische RTS en sommige mensen ontspannen heerlijk met een stukje rijden in een virtuele wereld zonder (teveel :P) consequenties in de echte wereld.
Op Reddit heb ik vaker mensen gezien die meer dan fulltime truck rijden en bij thuiskomst overgaan op digitaal truck rijden.
Een beetje zoals Max Verstappen maar één hobby heeft en dat is simracen. :+ :Y)
Lol, ja eigenlijk doe ik alleen rijden met xp/geld mods om aanpassingen te unlocken om wat externe looks uit te zoeken. Uiteindelijk is gewoon in het eggie rijden leuker. Voor de jeugd is het anders. Zeker als je een fanatieke knutsel ouder hebt die een mooie simpit in elkaar zet.
De tijd loopt sneller mede ook omdat de map een kleinere schaal heeft en pauze word doorgespoeld ;)

Ik vind het wel vrij realistisch. Zeker als je de Promods kaartuitbreiding hebt. Je ziet direct andere bouwstijlen, nummerborden/wegen zijn anders. Maar tegelijk kan je het jezelf ook zo moeilijk maken als je zelf wilt. Je kan bijvoorbeeld de trailer op het terrein gooien, maar je krijgt ook bonuspunten voor als je hem netjes aan het laaddok parkeert bijvoorbeeld. En voor extra realisme kan je radiozenders uit het land waar je bent kiezen ;)
Een andere uitdaging is om de snelheidsbegrenzer uit te zetten en met 140+ geen brokken "proberen" te rijden :Y)
Ik ben gestopt met tellen hoe vaak de truck op de kant heeft gelegen doordat ik te snel over een klaverblad reed.
Herkenbaar. Het is bizar hoe sommige beginners op de forums klagen over "hoe slecht de realiteit weergegeven wordt omdat de virtuele truck zo slecht remt". De remmen zijn juist veel te sterk en als je de werkelijkheid wat wil benaderen moet je de remsterkte verminderen naar een vijfde tot maximaal een kwart.
Bochtensnelheid is een ander ding waarover geklaagd wordt, terwijl je met onrealistisch hoge snelheden door bochten kunt rijden.
Het is ook een kwestie van uitproberen wat de juiste instellingen zijn voor een realistische setting. Gezien mijn rijstijl in het spel staat deze meer richting racen dan realistisch. Net gecontroleerd en bijna alles staat op 60-70 %. Wat ik wel een goede toevoeging vind, is de aandrijfaskoppel. Je merkt echt dat de truck vervormd bij zware lasten. Niet dat dit veel invloed heeft op de rijeigenschappen.
Oké, als dat jouw instelling is dan werkt dat goed voor jou.

Als voormalig vrachtwagenchauffeur wil ik alles graag zo realistisch mogelijk hebben en dus moet de remsterkte terug naar zo'n 20-25%. Een lege truck stopt al niet zo gemakkelijk en met 20-30 ton lading is de remweg echt lang en de standaard instellingen van het spel houden daar wat mij betreft veel te weinig rekening mee. Ook de stabiliteit van de truck en de trailer staan standaard veel te hoog. Wat het allemaal nog wat lastiger maakt is dat je snel geneigd bent om veel te snel te rijden, wat mede veroorzaakt wordt door de gecomprimeerde tijd.
Zoals hier al gezegd werd: het is echt de Omroep Max/slow TV van computergames.. maar dat is soms ook wel eens lekker.
Het heeft mij persoonlijk zelfs de corona crisis doorgeholpen: als ik het gevoel had tegen de muren omhoog te vliegen omdat je in huis opgesloten zit en nergens naartoe kan of mag... gewoon even een uurtje ETS2 spelen en je hebt toch het gevoel dat je er even "uit" bent geweest.

Ik vond het heerlijk om rustig over de voor-mij-bekende Route du Soleil te akkeren of om nieuwe landen zoals Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Polen en eigenlijk heel Oost Europa te verkennen.
Kortom, een prima manier om de hartslag en ademhaling te verlagen in plaats van een snelle online shooter te spelen, waar ik persoonlijk meestal helemaal opgefokt uit kom. Dat laatste is ook leuk op z'n tijd maar voor de sfeer in huis is het soms beter om gewoon lekker te chillen :)
Kortom, een prima manier om de hartslag en ademhaling te verlagen in plaats van een snelle online shooter te spelen, waar ik persoonlijk meestal helemaal opgefokt uit kom. Dat laatste is ook leuk op z'n tijd maar voor de sfeer in huis is het soms beter om gewoon lekker te chillen :)
Dat dus, op dezelfde manier als ik graag Farming Sim speel omdat ik even geen zin heb in storingstelefoontjes of problemen oplossen, maar het juist enorm satisfying is om door een veld heen te crossen en het in te zaaien of juist te maaien.

En in een simulatie-game kun je natuurlijk ongestraft de meest dwaze stunts uithalen.

[Reactie gewijzigd door Stoney3K op 22 juli 2024 13:35]

Mijn aanname is dat de doelgroep bestaat uit mensen die inherent al grote interesse hebben in het 'trucker leven'. Je kan roleplayen dat die luxe wagen echt van jou is en je die tricky lading goed aflevert. Daarnaast heb je nog de fantasie dat je een (hopelijk) succesvol transportbedrijf runt.
Zelfde zie je bij mensen die realistisch vliegen met flight simulators of de 'farming simulator' type games.
Ik heb weinig interesse in het trucker leven, maar vind een paar uur ETS2 spelen echt lekker ontspannen. Het is grotendeels vrij simpel, navigatie volgen en je lading droppen, nieuwe oppikken en weer door. Het is weer iets heel anders dan een race sim of snelle shooter.
same here, ook niet echt interesse in het trucker leven, maar alhoewel het alweer een tijdje geleden is dat ik het heb gespeeld, was het voor mij ook gewoon een relax game. Genoeg stress op het werk en dan wil ik mijn games niet nog meer stressen. Alhoewel, ben nu bezig met En Garde... leuke game, maar ga zoveel dood en het begint me te irriteren. Als ik het gevoel krijg dat ik mijn controller door mijn monitor wil rammen, dan is de ontspanning geen ontspanning meer :) ETS2 is juist zo relaxend, effe een Blues of Country kanaal opzetten (heb ook de ATS) en gewoon op het gemakske wat rijden. Heerlijk relaxerend.
Wordt pas echt interessant met echte vrachtprijzen. Is bijna een leegloper..
Er zijn mensen die langs de A2 staan om vliegtuigen te spotten, in de regen....
I stopped asking, mensen zijn raar.

Gooit straks z'n Black bastard aan om met windkracht 7 2 mooie stukken Wagyu voor te bereiden voor z'n gasten vanavond...

Maar zoals ik al zei, sommige mensen zijn echt raar.
Het is een heel casual spel, met soms wat uitdagende stukjes om je trailer (of een dubbele) goed de krappe bochten of rotondes om te krijgen. Ik kan me er soms op slechte dagen (als in: slecht weer, weinig te doen) uren mee vermaken.
Het is heerlijk ontspannen. Ff een paar uur rijden en je gedachten op 0 zetten. Ik speel het graag, maar heb er de laatste tijd te weinig tijd voor :(.

En in het spel is de kaart op schaal gebracht (1:20 ongeveer), dus in een avond ben ik van Rotterdam (waar m'n hoofdgarage staat), naar Barcelona, naar Athene, naar Berlijn, en dan door naar Olso gereden. Dat lukt je in het echt NET niet, zeg maar :). Dat maakt het ook leuk.
En ik heb zelf bewust niet de zwaarste motor in m'n vrachtwagen gezet. Dan moet je echt de juiste versnelling kiezen, de berg op, anders kom je stil te staan :). Dat maakt het ook leuk :).

Dat is voor mij de reden om dit spel te spelen iig. Maar ik snap ook prima dat mensen dit een saai spel vinden en het links laten liggen.
Ik heb net mijn virtuele truck geparkeerd. Het is voor mij gewoon even ontspannen in een verloren uurtje of iets langer. Als kind wou ik chauffeur worden, omdat ik dan de verkeerslichten beter kon zien. :D
Uiteindelijk ben ik blij dat ik geen chauffeur ben geworden. Zeker van maandag tot vrijdag tijdens de spits erger ik mij aan het deelnemen aan het verkeer in Nederland. Gek genoeg in het weekend hier minder last van en als ik met de motor op pad ben, rij ik met veel plezier.

Je kan altijd de vraag stellen hoe realistisch is een computer game ten opzichte van de werkelijkheid. In het spel kan je ook verkeersboetes krijgen voor onder andere te snel of overschrijden van de rijtijden. Helaas is de boete voor het overschrijden van rijtijden niet gelijk aan de werkelijkheid in Nederland. In het spel kost het ongeveer € 500,- terwijl in Nederland dit als een economisch delict wordt gezien en de boete afhankelijk is van het voordeel dat je hebt gehad door de overschrijding. De werkelijke boetes beginnen vanaf € 10.000,- :'(
Ik heb zelfs meerdere keren een botsing voor mij zien gebeuren in het spel. De eerste keer was ik verbaasd en dacht dat ik het niet goed gezien had. Regen heeft zeker invloed op het rijgedrag, net als rijden met versleten banden.

Kortweg er zijn meerdere kenmerken die met de werkelijkheid overeenkomen. Als toetje kan je een truck naar eigen wens samenstellen waarbij zelfs diverse tierlantijntjes te selecteren zijn. Net als diverse motoren en versnellingsbakken.
Probeer snowrunner eens :).
Jammer dat de devs blijven doorklungelen in de zeer matige game engine. De physics zijn op het niveau van Faming simulator en dat weerhoudt mij om ets2 nog te spelen. Maar goed, het merendeel wil graphische bling ipv diepgaande physics.
er komt vermoedelijk in december een nieuwe grafische engine aan volledig gratis.

dat vind ik juist het positieve heel veel gratis nieuwe content verbeteringen tussen de dlc`s door.

en niet ieder jaar een nieuwe game uit brengen voor maximale winst
Er zijn aardig wat spelers uit "arme" landen die dit spel op een bescheiden PC spelen. ETS2 is ook regelmatig in de aanbieding voor een euro of vijf. Dat siert de makers imho.
vind wel fijn dat ze blijven door gaan hoe game nu is en met mods ziet best wel lekker uit. en als gaat doen wat paar mensen willen dan werkt 100% van mods niet meer dan gaan heel veel mensen stoppen met dezen game.
De game is van 2012, wat wil je? Dit is dezelfde discussie die er ook altijd hangt rond Arma3 (2013)
Dan hoop ik dat de map uitgebreid is, want ze gaan natuurlijk niet minder voor vragen.

Leuk spel, ik speel het zelf (casually) sinds de Going East DLC uitkwam, maar ik moet eerlijk zeggen dat de laatste paar DLCs (zo'n beetje alles na de Baltic Sea) erg copy paste aanvoelt, geen idee of de Balkan DLC wel beter is, ik wacht ermee op een sale juist doordat de paar uitbreidingen ervoor wat minder zijn geweest.

Overigens hoop ik meer erop dat ze de UK en Benelux eens opfrissen, ze zijn al langer bezig met meerdere oudere landen op te frissen, Going East kan dat ook wel eens gebruiken, maar UK en Benelux (die in de base game zitten) smeken er haast erom.

Ben benieuwd hoe dit verder gaat.
Je zou naar ProMods kunnen kijken voor die gebieden. Ze voegen namelijk veel updates toe in gebieden die nog niet zijn gemoderniseerd door SCS.

In de Benelux zijn een hoop wegen gerenoveerd, en een hoop steden toegevoegd. Zo kun je nu bijvoorbeeld naar Eindhoven, Antwerpen, Industrieterrein Moerdijk en meer, naast realistischere wegen. Ook de UK wordt erg opgeknapt, maar daar weet ik iets minder over want daar kom ik minder in de game.
Als laatste zit er al een klein stukje Griekenland in de mod, naast een hoop andere landen. Zo vind ik IJsland uit de mod een prachtig en uitdagend gebied.

Ik speel zelf ook met deze mod (en een paar anderen die de map nog veel meer uitbreiden) en ProMods is een heel erg hoge kwaliteit mod, dus ik zou daar zeker eens naar kijken als je dat nog niet hebt gedaan.
ProMods is een absolute must have :)
ETS2 == ProMods, bij mij :). Als er een nieuwe major versie uitkomt voor ETS2, dan stel ik m'n Steam altijd ff in op de oudere versie, in afwachting van de ProMods release, die dan een paar weken later is.
ProMods maakt het zoveel leuker en beter, imho. Ook gewoon een grotere kaart ermee, wat meer uitdaging geeft.
Ik verheug me erop, de kwaliteit van de afgelopen DLC ligt hoog. Ik ben ook wel benieuwd naar welke delen van het preproductieproces opeens sneller kunnen (en wat dit überhaupt betekent). Iemand die daar iets over weet?
Ik zou graag dit spel op mijn VR willen spelen, maar diversen youtube filmpjes gekeken lukt het nog steeds niet om het spel op VR te spelen.

Verder is het wel leuk om met een stuur, Radio aan en rijden maar.
Je kan beter de instructies hier (van een medewerker van de game studio) volgen dan filmpjes op youtube kijken: https://forum.scssoft.com...635a2d75a45ffebfeaf2bd13c

Ik speel het spel als sinds 2016 in VR. Eerst met de Oculus CV1, nu met de HP Reverb G2. De VR branche is nog steeds 'beta', maar werkt al sinds ik het ken gewoon naar behoren. Je moet alleen wel een aardig krachtige PC hebben voor voldoende fps. VR is blijkbaar een stuk veeleisender dan 'gewoon' renderen op een beeldscherm.

[Reactie gewijzigd door dhrto op 22 juli 2024 13:35]

Het leuke van ETS2 is de enorme fanbase die mods maakt om jouw truck of de omgeving aan te passen aan jouw wensen. Denk aan een oud model truck, de beruchte Mortas Rotas map (dodelijke wegen), realistisch weer of light packs.

Daarnaast is er ook een gratis bus/passegier mod, route rijden door de stad en passagiers vervoeren op tijd.

TruckersMP is ook een gratis mod, waarbij je met honderden anderen op dezelfde kaart rijdt. Heeft een hoog gehalte aan vervelios.

Sinds een paar versies hebben ze ook een eigen convoy update, lekker met een paar vrienden een klus afwerken. Zonder trollen.
Of juist elkaar narren :). Dat kan ook leuk zijn. Maar elkaar pesten word wel serieus leuker met een no-damage mod. Maar met de convoy toevoeging kan je het spel iig spelen met een paar bekenden, op een manier die jij leuk vind! :)
Ik mis nog 1 ding in het Youtube filmpje de tering troep daar op straat in Griekenland want man man wat kennen ze er daar wat van 🤣🤣🤣🤣🤣

[Reactie gewijzigd door marcelnooijen op 22 juli 2024 13:35]

Ik snap dat het Euro Truck Simulator heet maar met welke truck game kan je nou eens in Japan terecht? Of moet ik daarvoor nog steeds teruggrijpen naar Payload op de MSX :P https://www.youtube.com/watch?v=3yiUnlAx9zE (Ik vroeger maar denken dat je rechtsonder een politie auto ziet, besef ik jaren later dat het de kaart van Japan is) Good times...
Er is wel een map mod zo te zien, geen idee of het wat is: https://ets2.jp/en/
Het is voor mij echt een manier om te ontspannen. Stuur op mijn bureau, YouTube op mijn tweede scherm en lekker rijden.

Mensen begrijpen niet altijd waarom ik dit speel, net zoals ik niet begrijp waarom mensen Flight Simulator spelen. Voor mij is dat een ongelooflijk saai spel :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.