Android-telefoons krijgen autozoomfunctie bij scannen QR-codes op grote afstand

Google werkt aan de mogelijkheid om bij het scannen van een barcode, zoals een QR-code, op Android-apparaten, de camera automatisch in te zoomen om zo de code beter van een grotere afstand te kunnen lezen.

Met deze functie moet het mogelijk worden dat, zodra de telefoon een barcode herkent, de camera automatisch wordt ingezoomd om de code te kunnen lezen. Dat blijkt uit een update voor Google's code scanner-api en de ML Kit Barcode Scanning-api-bundel. De api's worden onder meer gebruikt voor de ingebouwde 'QR-code scannen'-optie in Android-telefoons, maar kunnen ook door andere ontwikkelaars in hun apps geïntegreerd worden.

Het is nog niet duidelijk wanneer de functie voor Android-gebruikers beschikbaar komt. Ontwikkelaar Mishaal Rahman verwacht dat Android 13 hier ondersteuning voor kan gaan bieden, aangezien dat besturingssysteem gebruikmaakt van de ML Kit Barcode Scanning-api-library. Een gebruiker meldt dat de functie al beschikbaar is via de Google Mobile Services-bèta, dus mogelijk wordt de autozoomfunctie binnenkort al uitgerold.

Google auto-zoom QR-code

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

06-08-2023 • 13:02

62

Reacties (62)

62
62
40
1
0
8
Wijzig sortering
Dat heeft toch alleen zin als je optische zoom hebt? Anders ga je alleen maar pixels uitvergroten op je scherm en daar heeft je QR-software niks aan.
Dat is ook de reden waarom ze nu pas met deze techniek komen. Telefoons met een extra Telefoons camera komen deze dagen steeds meer voor en waarom deze niet automatische gebruiken voor het scannen QR code. Handmatig werkt het trouwens wel al op mijn Samsung S21.
Qr codes zijn redelijk bestendig tegen slechte omstandigheden voor scannen dus digitaal zoomen zal niet zo’n effect daarop hebben.
De mogelijkheid om fotograferen onmiddellijk te maken door zo’n code in het beeld te zetten is dan weet niet zo aanlokkelijk. Hopelijk wordt er geen automatische actie aan gekoppeld.
Dat ze goed scannen komt toch meer door heel veel redundancy in de code? Als álles een pixelbrei is door teveel inzoomen, weet ik niet of het nog zo goed scant..
De scanner registreert de witruimte (vziw), die pixelbrij geeft dan nog niet zoveel.
Een negatief effect niet zo nee maar een positief effect ook niet. Want diezelfde pixels gaan naar de scanner. Digitale zoom is alleen voor mensen handig.
mwha. digitale zoom zorgt ook voor minder pixels om na te lopen om de QR eruit te vissen. Als je het globale QR snel herkent, hier op kan focssuen/zoomen en dan dus de QR leest kan dit mogelijk sneller zijn dan de QR uit het geheel willen proberen te lezen omdat je prcoessor dus continu aan het foccusen is + QR lezen waar ie het anders uit kan stellen als de QR daadwerkelijk gevonden is, en hier op scherp gesteld/zoomt is.
Ik dacht dat de QR API een lagere resolutie image gebruikt om zo het zoeken van de locatie van de QR in de image te versnellen.
Ze zullen nu vast in die lagere resolutie versie herkennen wat vermoedelijk de QR is en van dat segment een hogere resolutie versie vragen; zo blijft het aantal pixels in beide dimensies hetzelfde, maar ben je dus "ingezoomd".

Het is niet voor niets dat ze het kadertje laten zien hoe "groot" de QR moet zijn; dat is om het zoeken te vereenvoudigen, maar tegelijk ook om te motiveren om het groot genoeg te maken.

Uit de manual van Google zelf:
Don't capture input at the camera's native resolution. On some devices, capturing input at the native resolution produces extremely large (10+ megapixels) images, which results in very poor latency with no benefit to accuracy. Instead, only request the size from the camera that's required for barcode detection, which is usually no more than 2 megapixels.

If scanning speed is important, you can further lower the image capture resolution. However, bear in mind the minimum barcode size requirements outlined above.
Ik denk dat zo'n update onlangs is doorgevoerd in de applicatie van m'n sportschool. Was echt een drama om je aan te melden met die QR-code, gaat nu echt pijlsnel. ''t Wordt ook kwadratisch minder pixels bekijken naarmate je de resolutie verlaagt natuurlijk :) (Of ze hebben een library ontdekt en gebruiken die ipv een eigen gebakje)

Qua het inzoomen op een QR-code op afstand. Zal wellicht het continu scannen van de camera-input zijn op interessante gebieden waar een QR-code lijkt te staan, en dan daar op inzoomen.

In de ML-api zal dan wel iets van een single shot detector gebruikt worden om de codes te vinden :?
Ik ben een edge case die regelmatig op de bank met mijn pc speel, dan doe ik regelmatig een internetaankoop, en moet ik ofwel de QR pagina 500% inzoomen voordat nijn telefoon hem 'ziet' danwel awkward van de bank af komen (met toetsenbord op schoot etc) en naar de tv toe om die code te scannen. (inzoomen lukt niet) Ik word dus erg blij van deze aankondiging.
De meeste QR codes kunnen met potato camera's al goed gescand worden, dus digitale zoom zou geen probleem moeten zijn.
In dat geval is het toch slechts een cosmetische ingreep? Ze kunnen dan ook, zonder op je scherm een digitale zoom te zien, de camera die QR code gewoon laten oppikken. Dus ergens op je TV staat een kleine QR code. Je richt je telefoon op de TV en boem de code wordt gescand. Die code uitvergroot op je telefoonscherm laten zien heeft dan niet zoveel nut.
de applicatie heeft vaak een kader waarin je je QR code moet plaatsen, nu kunnen ze dat op zich ook achterwege laten, maar het is wel een goede check zodat je de juiste code scant.

Een fix zou zijn om zelf te laten inzoomen, maar dat is blijkbaar ook moeilijk. Dan heb ik liever dat het centraal geregeld is vanuit de camera app/api
Zat ik ook mee in mn kop,
Dan stoor ik mij erger aan het gebrek van een "herfocus"-knop, moet ik achterlijk lopen zwaaien omdat ie een fractie te snel begon automatisch scherp te stellen (zegmaar wanneer mn hand nog bezig is het toestel richting de code te bewegen).

Het "moet" allemaal maar automagisch, maar tegelijkertijd kan je dit soort dingen met het plaatsen van 4 tot 5 knoppen perfect manueel laten (met eigenlijk zelfs voordelen).
moet ik achterlijk lopen zwaaien omdat ie
Je kan gewoon op het scherm drukken, waar je wilt dat hij focus legt
Bij bijv. De ABN-app werkt dat niet lekker, daarbuiten gebruik ik zelf eigenlijk geeneens QR.
bij bank apps werkt dat bijvoorbeeld niet altijd.

Het valt me ook op dat bijvoorbeeld een ING app maar half een fractie van een QR hoeft te zien en meteen herkent ie het als betaal QR. Terwijl de volksbank apps soms heel de QR niet willen lezen als ie beeldvullend scherp is. Echt bizar verschil in kwaliteit van readers.

ING is zelfs sneller dan de "dedicated" QR reader apps is mijn ervaring. De devs daar hebben 1 ding in iedergeval zeer goed gedaan :+
Hoe kan het dan dat de ING-app dit al lijkt te doen? Dat is namelijk de enige app die geen moeite lijkt te hebben met het scannen van een QR-code op lande afstand.
Wat versta je eigenlijk onder een lange afstand?
Een betaling via een QR code uitvoeren, valt over het algemeen binnen een straal van een meter. Een betaling vanaf een tv programma zit vaak binnen de 3 meter en dat zal denk ik niet vaak voorkomen.
Een document op je tafel met een QR code bijvoorbeeld waar je niet meer met je neus op je tafel moet hangen met je smartphone pal er op gericht om m te scannen. Nu kan je die code ook gewoon willekeurig in huis met je telefoon scannen zonder dat je er letterlijk moet aan zitten. Ook handig voor een betaal terminal in het ziekenhuis. Kan je al betalen zonder de eerste te zijn door je telefoon van ver te richten en je kan verder. :)
Omdat de resolutie van de camera groot genoeg is om die QR uit te lezen.
De api's worden onder meer gebruikt voor de ingebouwde 'QR-code scannen'-optie in Android-telefoons, maar kunnen ook door andere ontwikkelaars in hun apps geïntegreerd worden.
Welke ingebouwde functie is dit, en waar vind ik hem?
Gewoon je standaard camera app van je telefoon. Als je die op een QR code mikt zal hij die herkennen. Hoef je niks voor te doen/aan te zetten.
Nou ... op mijn Samsung foon moet je toch echt QR code scannen eerst aanzetten in Apparaatbediening.
Op mijn samsung gaat het automatisch. Toevallig een uur geleden nog gebruikt. Gewoon de camera app openen, voor de QR houden, en dan zegt ie: dit is de website, wil je die openen?

En ik heb mijn samsung echt behoorlijk gedebloat, zo ver zelfs dat sommige functies niet meer werken. Dus dan zou het op elke moeten zitten toch? Heb een s21fe.
same here met een M31 wat een van de goedkoopste op de markt was een paar jaar geleden, dus zeker geen flagship
Nou, sommige samsung telefoons hebben geen QR code scanner in de camera.

Dit zou in elke moderne telefoon moeten zitten, maakt niet uit wat voor prijsklasse
daarom juist dat ik mijn ervaring deel met een ouder low-end toestel, die heeft het namelijk ook al. Als je natuurlijk zoveel functionaliteit er uit sloopt dat het niet meer werkt, dan is het niet de schuld van de fabrikant.
De M20 had het nog niet.
mijn nokia 3310 ook niet. De M20 kwam origineel uit met android oreo en maximum te upgraden tot android 10. Hij is al 4.5 jaar geleden uitgekomen, dan kan je dat geen "modern" toestel meer noemen ;)
Ik zeg dat dagelijks tegen mijn partner.
Bijna alle telefoons van de laatste jaren hebben een automatische QR scan.
Hooguit een (oudere) Oppo of een ander minder groot merk die dit nog niet heeft.
Nog een tip als je met een Samsung (Android) op de/een Wifi zit en je medemens nog niet:
Tik op het Wifi-tandwieltje, dan zie je links onder QR code.
Die kan je medemens dan automatisch, straks zelfs van grote afstand, scannen ;)
Idem met mijn zwaar gedebloate S23. De standaard camera-software herkent QR-codes prima. Gelukkig heb ik nu een Asus Zenfone 10. Geen bloat meer en stuk betere accuduur. Alleen heb ik de zoomlens moeten inleveren dus de functie in dit artikel heb ik weinig aan.
Hoe debloat je een zo'n telefoon?
youtube kijken of opzoeken op google
Met ADB op een pc en een USB-kabel. Dan kun je apps verwijderen die op de telefoon zelf niet te verwijderen zijn. Je verwijdert ze niet echt. Ze zijn dan alleen niet meer actief in je gebruikersprofiel. Het resultaat is vrijwel hetzelfde als echt verwijderen.
Veel mobiele telefoons doen tegenwoordig aan pixel binning. Dus een telefoon kan altijd nog vaak 2x lossless inzoomen met de main cam. Kan best zijn dat Google deze functie gaat uitbuiten.
Bij mij stond dat (automatisch) al aan. Maar deed hij er helemaal niks mee. Nu uit en weer aan gezet, en worden QR codes wel automatisch herkent.
Dan heb je die optie ooit uitgezet. Is een standaard ingebouwde functie, die je als je wilt kunt uitschakelen.
De QR code in de apparaat bediening aanzetten moet volgens mij sowieso.
Daar pas kan bijvoorbeeld met de camera automatisch QR code scannen.
Ik heb drie verschillende Samsung telefoons, maar de standaard camerafunctie pakt op alle drie de scancodes zelfstandig op. Het gaat echter niet zo snel en dat is maar goed ook, want ik moet regelmatig een foto maken waarop een scancode te zien is.
Op een OnePlus apparaat moet je toch echt eerst google Lens knopje indrukken om de code te scannen. Standaard camera app
Als dit zonder input van een gebruiker gebeurt dan lijkt het me soms niet gewenst. Wil je een foto maken van je vrienden, zoomt het in omdat het terras QR-codes gebruikt en omdat de tafel achter je een QR-code op tafel heeft staan. 😅
Anoniem: 91634 @Zezura6 augustus 2023 13:42
Wel handig als je graag voor andere mensen het onmogelijk wilt maken om een foto te maken.
Je kunt dit wel oplossen door main camera actief te houden en op de achtergrond met de tele camera de code te scannen waarbij een aantikbare meldingverschijntbij een succesvollescan. Dit werkt alleen wel met telefoons met meerdere camera's waar bij de camera's ook tegelijk kunnen worden gebruikt .
Op mijn Samsung krijg ik nu al de keuze om de url uit de QR code te volgen of gewoon een foto te maken.
Dus ja de QR wordt gezien, maar nee je hoeft er vervolgens niets mee te doen
Waarom niet intern inzoomen zodat je als gebruiker het niet doorhebt? Dus gewoon het originele beeld ziet. Lijkt mij raar dat je beeld automatisch inzoomt

[Reactie gewijzigd door moonlander op 22 juli 2024 14:03]

Omdat bij de meeste toestellen tijdens het zoomen naar een andere camerasensor geschakeld wordt en dat beeld zie je op het display
Handig voor als de QR te ver is.
Ik zie veel graffiti ven mensen die daar last van hebben. Hoop dat dit hun gaat helpen.
Huh wat? Mensen gaan muren bekladden als ze een QR code niet gescand krijgen :?
Ik denk dat dit betrekking heeft op de "QR gaat te ver" muurschilderingen die tijdens de covid periode op de muur gespoten zijn. Woordgrapje. :)
Ah, ok. Ik heb dergelijke muurschilderingen nooit gezien dus ik snapte dit niet.
Haha ik ook niet.
Zullen wel voornamelijk rand groepen van beide kanten zijn die hier van op de hoogte zijn.
Ja hier bijvoorbeeld:
maps
Dit is nu een handige functie. Steeds vaker zie je qr codes op billboards en in etalages. En qua implementatie lijkt het me niet heel moeilijk. De camera herkent nu al qr codes. Je hoeft dan alleen het inzoomen toe te voegen.
Volgens mij wil je dan toch liever iets bevestigen met een tik ofzo want anders word een foto maken van iets waar toevallig een barcode op staat best lastig.
Nu is het wachten op de eerste kwetsbaarheden voor telefoons die automatisch de codes scannen.
Beetje zoals je handheld barcode scanners programmeert. (dit is slechts een voorbeeld, er waren hele mappen vol met dit soort codes bij mijn vorige werk)
Hmm, denk niet dat dit een "wil ik altijd aan hebben" functie is. Als je gewoon ergens een foto van wil maken en toevallig zit daar iets wat de camera als QR denkt te herkennen zoomed die daar op in...

Het is anders als je specifiek een QR wil scannen en dat die dan zijn auto-google-magie gebruikt, dat is best. Maargoed, moet je dat dus wel aan kunnen geven in de app (camera app? lens app?).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.