Valve vraagt handelsmerk aan voor 'CS2', vermoedelijk Counter-Strike 2

Valve heeft een handelsmerk aangevraagd voor de term 'CS2'. De afgelopen weken doen meer signalen de ronde dat Valve werkt aan Counter-Strike 2, of op zijn minst Counter-Strike: Global Offensive in de Source 2-engine, en dit is een van de signalen daarvan vanuit Valve zelf.

Valve heeft handelsmerken aangevraagd bij de US Patent & Trademark Office voor 'CS2' in twee vormen. Een als een gamingsoftware en een als gamingdienst. De aanvragen werden ontdekt door Twittergebruiker @aquaismissing. Iets als een officiële bevestiging of aankondiging vanuit Valve zelf over een nieuw deel in de populaire multiplayershooterserie, is er op dit moment niet.

De afgelopen weken gaan er meerdere berichten rond over Counter-Strike 2. Een gamejournalist kwam met het bericht dat de game er deze maand nog aankomt op basis van meerdere van zijn bronnen. Daarnaast zijn er verwijzingen te vinden naar CS2 in een Nvidia-driver en in de Steam-backend.

Het is niet helemaal duidelijk of dit een volledig nieuwe game zou zijn of dezelfde content in een nieuwe versie van Valves Source-engine. Gezien de bestaande, grote markt voor competities en skins in CS:GO, valt er veel te zeggen voor zo veel mogelijk interoptabiliteit tussen bestaande en nieuwe versies van Counter-Strike.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

20-03-2023 • 08:13

71 Linkedin

Reacties (71)

71
71
28
4
0
31
Wijzig sortering
Heeft dit niets te maken met de aankondiging van Cities Skylines 2? (ook CS2). Wellicht claimen ze alvast de handelsnaam.
Bij de trademark-aanvraag staat Valve met hun adres aangegeven onder trademark parties, mocht dit voor Cities Skylines 2 zijn zou ik er vanuit gaan dat Paradox dat zelf zal doen.
En Paradox heeft dat al gedaan :P
https://uspto.report/TM/97824645

Interessant is dat Valve ook in twee verschillende vormen 'Counter Strike' heeft aangevraagd, net zoals CS2, alle vier op 14-3, grote kans dat het dus inderdaad gewoon voor 'Counter Strike 2' is.

https://uspto.report/TM/97839041
https://uspto.report/TM/97839038

[Reactie gewijzigd door Christoxz op 20 maart 2023 11:07]

Zit wel wat in, Want nu heeft CS niet CS maar CS:GO
Dus eigenlijk zou het CS:GO2 moeten worden, de nieuwe handelsnaam.
Maar wie zegt dat ze een versie "2" gaan uitbrengen van CS:GO? Zou ook gewoon een versie "2" kunnen zijn o.b.v. het succes van CS1.6.
Omdat CS:GO een groter succes is?
Fair point. Ik doel in mijn reactie dan ook meer op de naamgeving. Door de jaren heen is de naam van gewoon "CS" nogal eens gewijzigd.

- Counter-Strike (Ook vaak met versie nummer benoemd zoals bijv. CS 1.3 / CS1.6)
- Counter-Strike: Condition Zero
- Counter-Strike Source
- Counter-Strike: Global Offensive
- Counter-Strike 2?
Ben benieuwd, zelf hoop ik dan eigenlijk gewoon op een samenvoeging van de 2. CS:GO vond ik namelijk wel leuk (is eigenlijk gewoon wat vroeger Tactical Ops was, welke gemaakt was omdat de maker CS te traag en teveel campers in vond zitten (uiteindelijk werd TO3.5 ook compleet verpest door campers omdat iedereen alleen nog maar met een desert eagle en een sniper rond liep)), en CS vond ik niet veel aan.
Ik hou wel van die arcade achtige gameplay zoals CS:GO.
Arcade achtige gameplay zoals CSGO? Ik weet niet of we dezelfde game spelen. Als je via matchmaking een beetje op niveau speelt heeft iedereen gewoon vaste posities en is de term "campen" geen ding, het is namelijk onderdeel van het spel. Bunnyhoppend rondrennen en headshots geven valt wat mij betreft onder "arcade" en dan denk ik dus aan games als COD.
Lang op 1 positie blijven zitten is gewoon campen.. Ik heb een hekel aan dat soort gameplay. Zelf wel lange tijd CS:GO gespeeld en dat speelde ik gewoon zoals ik ook TO speelde, veel rondrennen, schieten etc. Juist lekker veel actie. De standaard CS was wel zoals jij beschrijft.
Dan verwacht ik dat het eerder Counterstrike : Source 2 wordt ivm de Source 2 engine.
Velen bleven CS1.6 als dé competitive counterstrike zien en bleven het ook spelen ondanks dat CSS (Counter Strike Source) uitgekomen was.

CS2 zou zeker niet onlogisch zijn!
CS source was kinderspel voor 1.6 spelers.
Het lijkt er erg op dat het om counter strike 2 gaat, binnen de gemeenschap zijn al langere tijd geruchten en aanwijzingen dat valve hier aan werkt
Zit wat in, maar er is ook op precies hetzelfde dag een nieuwe trademark aangevraagd voor de naam Counter-Strike

Volgens Aquarius lijkt het structuur van de depots hetzelfde als die van CS:GO.

[Reactie gewijzigd door Joao op 20 maart 2023 10:15]

Volgens Richard Lewis gaat de Beta eerst Counterstrike 2 heten, wanneer het afgerond is wordt CS:GO en Counterstrike 2 samengevoegd en wordt het 1 spel onder de naam Counterstrike
Dan moeten zij de naam van Counter-Strike aanpassen naar Counter-Strike 1.6 aangezien Counter-Strike al een aparte versie is. Namelijk, 1.6.
Het zal zonder een - zijn, gewoon Counterstrike. Dan hoeven ze niks aan te passen voor de nog 10k tellende spelers op counterstrike 1.6.
Wilde even zeggen tegen iedereen die 3-5 jaar geleden CS:GO heeft gespeeld; De boxes die je kreeg zijn nu al snel tussen de 3 a 5 euro waard.
Zag ook dat ik voor enkele honderden euro's aan die boxes heb. Vraag me af wat nu wijsheid is. Als CS2 zijn eigen systeem krijgt en die dingen niet mee migreren loop ik het risico dat ze waardeloos worden als de userbase krimpt.
Dat gaat nooit gebeuren, zou namelijk erg dom zijn, ze pakken hierop heel erg veel geld.
Valve heeft bijvoorbeeld heel snel gehandeld toen er een melding was gemaakt dat er op een 3rd party website gehackt was en er 1.5m aan skins was gestolen... Binnen 3 dagen had de 3rd party website zijn skins terug, terwijl er in de voorwaarden van Steam overduidelijk staat dat er niet buiten de steam market gehandeld mag worden, maar doen het toch om de vertrouwen van de handelaars te behouden.
effin terug naar je vraag, er zijn momenteel twee dingen gaande wat de prijzen beïnvloedt van de lootboxen.
1) Boxen worden massaal opgekocht door streamers, die dan in een klap 100~5.000 boxen openmaakt, de wat grotere streamers hebben opgemerkt hoeveel geld er in de steam market omgaat, die zijn langzamerhand hier ook mee bezig, voor hun is het geen probleem om capsules te openen van 15k, en dan gelijk 30 capsules, dit drijft de prijs omhoog van lootboxes omdat de voorraad op gegeven moment erg beperkt is.
2) de geruchten omtrent CS2 drijven de prijzen omhoog van bepaalde skins, omdat er sommige geruchten rondgaan dat de skins mogelijk geanimeerd kunnen zijn, ik denk persoonlijk dat player skins en weapon skins precies hetzelfde eruit zullen zien als in CS:GO, het is namelijk een enorme afzetmarkt, en je wilt niet dat de skins daardoor opeens minder waard gaan zijn.

Ik zou even kijken naar de Price Graph van je box, de geruchten zijn ergens mid februari begonnen; als je vanaf daar ziet dat de prijs omhoog is gegaan dan zou ik ze verkopen, alleen kijk wel even naar de hoeveelheid wat er nog in de steam market zit, als het eentje is waarvan er nog maar weinig op voorraad zijn, dan zou ik daar lekker op zitten, die worden alleen maar meer waard op basis van voorraad.
Is het een box waar nog een enorme voorraad voor is zoals 50k+ dan meteen verkopen
Valve kan hun hele ecosysteem dat ze hebben opgebouwd in CS:GO niet zomaar abandonen. Dat zou erg dom zijn want niemand zal items meer zien als investeertobjecten omdat ze elk moment een hele nieuwe game kunnen uitbrengen. Daarmee schiet valve zichzelf echt in de voet aangezien deze economie miljarden waard is
Ik heb de meeste van mijn kistjes bewaard van 2014 tot 2016. Allemaal gratis verkregen als weekly drops toen, plus een veel kleinere hoeveelheid in de jaren daarna.
Ze zijn inmiddels meer dan 400 euro waard.
Ja dit heb ik dus ook. Plus een enkele skin die voor 70+ euro verkocht kan worden... Wat is nu wijsheid.. verkopen of hodl...
Check pricegraphs, als het al een tijdje in de lift staat pre februari dan hodl, als het iets van de recentere dagen is dan verkopen, de prijs is dan alleen maar zo hoog vanwege CS2

Lootboxes heb je meerdere factoren wat je in de gaten moet houden, als je ze echt nog hebt uit de periode 2014-2016, dan zijn het hoogstwaarschijnlijke rare lootboxes, worden nog wel gedropt maar de odds daarvoor is minder dan 0,001% maar het is mogelijk. Als je van Operation Bravo hebt, die zou ik absoluut hodl zijn erg schaars namelijk...
Nu moet ik toch eens kijken of ik nog zoiets heb, ik heb het toen eventjes gespeeld. Waarschijnlijk heb ik gewoon alles gelijk geopend.
Kan er alleen niks mee toch? Speelde destijds veel CS.
Kan je wel degelijk iets mee. Je kan ze via steam verkopen.
Kan je wel degelijk iets mee. Je kan ze via steam verkopen.
Of een 3rd party website. Zoals dmarket.com, dan krijg je gewoon geld gestort op je rekening/PayPal of everybody's favorite crypto :)
Ze brengen een versie van Office uit Corporate Software 2.
Ik dacht al aan Valve Creatieve Suite
Ik zou het niet eens zo erg vinden als er een nieuwe speler op de markt komt voor office software.
Mijn theorie is dat CS2 de nieuwe naam word voor CS:GO met de source 2 engine upgrade (soort van rebrand?).

Dit om het spel in meerdere regio’s te kunnen brengen, ook zou het woord “terrorist” worden gewijzigd naar iets “vriendelijker” omdat dit voor bepaalde regio’s een no-go is
Da's dan toch ook weer zo een woke aanpassing.. Is in ieder deel van de wereld de definitie van `Terrorist` niet het zelfde? Tenzij er steun is voor deze bevolkingsgroep maar dan lijkt de aanpassen al helemaal ongepast.
Is HL3 al hun handelsmerk?
Je bedoelt HL2E1? ;)
HL2E3 zou ook al aardig zijn om te kunnen spelen
Gezien het voor Gabe niet eens fysiek mogelijk is om dat nummer te zeggen, lijkt me dat nutteloos.

Het dichtste wat hij is gekomen was ‘more then 2 and less then 4?’

https://youtu.be/tT3v5dd0SFU
Komen steeds dichter in de buurt van 1 april.
Zal er ooit een deel 3 komen? :+
Bij de beta depots update van vorige week is er ook een cs2.exe toegevoegd.
Bron:

Mac/Linux: https://twitter.com/aquai...ARB14qkVD1uKnWg1JzHw&s=19

Windows:
https://twitter.com/aquai...7Sk3XL-3hIEHN82HBlcA&s=19

Tevens lijkt alleen een 64bit versie beschikbaar te komen.
Hmm ik vraag me echt af of je die csgo:go skins kan meenemen naar CS2,want ik wil heel graag een skin kopen maar voor ik het flinke bedrag uitgeeft wil ik wel weten of ik die skins kan meenemen en gebruiken in CS2! Heb alle guns/pistol op Stattrak…binnenkort een Knife maar ik wil eerst weten wat er met die skins zal gebeuren …
CS:GO was origineel voor de console.
Ik hoop alleen dat Valve wat gaat doen aan de netcode.
Die van Valorant is niet perfect, maar het schiet wel lekker op 128 tick.
Nu met CS2 en hun tickless tickrate, weet ik niet wat ik mag verwachten.

Ik hoop dat het opnieuw wat nieuw leven gaan inblazen

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee