De Stichting Brein (Bescherming Rechten Entertainment Industrie Nederland) is van plan om met Nederlandse universiteiten samen te werken om de handel in illegale software, muziek en films aan te pakken. Volgens de organisatie vindt er op de universiteiten een aanzienlijke handel plaats van deze met copyright beschermde bitjes. Op dit moment werkt Brein al twee weken samen met de Universiteit Twente (UT) die eerder dit jaar door de directeur van de organisatie, T. Kuik, een van de grootste Europese centra voor verspreiding van illegale software werd genoemd:
"Stichting Brein kijkt of er illegale bestanden op een computernetwerk van een universiteit staan. Dan lichten wij de instantie in, die dan de dader waarschuwt of desnoods hardere maatregelen treft"', vertelt Kuik.
Er zijn al twee gevallen op de UT voorgekomen wat betreft misbruik van het computernetwerk, en de universiteit heeft daar ook al op ingegrepen. Volgens de directeur werkt de maatregel goed, want sinds de invoering ervan is het erg rustig in Enschede. Andere universiteiten staan volgens Brein welwillend tegenover haar voorstel.
Met deze keer dank aan Anoniem: 48390 voor de tip.