Resident Evil Village krijgt uitbreiding met third-person modus

In oktober verschijnt betaalde dlc voor Resident Evil Village die spelers vanuit het perspectief van een derde persoon laat spelen. Ook kunnen spelers die de uitbreiding kopen dan onder andere spelen met Lady Dimitrescu.

De aangekondigde downloadable content voor Resident Evil Village krijgt de naam Winters' Expansion en deze verschijnt 28 oktober. Er komt dan ook een Resident Evil Village Gold Edition met die uitbreiding. Spelers kunnen het spel met de uitbreiding in third-person modus spelen. Eerdere games in de franchise waren al in third-person speelbaar, maar bij Resident Evil 7 en Resident Evil Village werd overgeschakeld naar een perspectief vanuit first-person.

Winters' Expansion brengt tegelijk een nieuwe verhaallijn met Rose Winters. Deze heet Shadows of Rose en speelt zich zestien jaar na de ontwikkelingen van Village af. De uitbreiding bevat verder nieuwe speelbare personages in de Mercenaries-modus, waaronder Lady Dimitrescu, Chris Redfield en Karl Heisenberg.

Capcom kondigde de uitbreiding aan tijdens zijn Capcom Showcase. Resident Evil Village verscheen in mei 2021 voor Google Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One en Xbox Series X.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

14-06-2022 • 07:32

24

Reacties (24)

24
23
22
0
0
0
Wijzig sortering
Anoniem: 1439850 14 juni 2022 10:05
Als Shadows of Rose echt 16 jaar na Village afspeelt, dan hoop ik dat ze Chris Redfield volledig uit de actie laten. Die beste man is dan 64.

Vraag me ook wel af hoe ze de "krachten" van Rose implementeren in de gameplay. Dikke nerf om de spanning te behouden?
Chris is onderdeel van de Mercenaries content, niet van de Shadows of Rose uitbreiding toch?
Anoniem: 1439850 @SD5k14 juni 2022 15:18
Geen flauw idee, maar hij kan in principe in beide voorkomen.
Don't underestimate angry old men, zeker niet als ze in het verleden enorme rotsblokken de lava in konden slaan.

Rose's krachten (voor zover we weten wat die zijn) worden waarschijnlijk gedownplayed tot het moment dat ze nodig zijn op het eind van de DLC.
Mooi! Door de lage fov is het onspeelbaar voor mij momenteel zonder dat ik moet kotsen :( hetzelfde geldt voor half life 2 en far cry 5 op de console(mits ik de fov niet aanpas).

[Reactie gewijzigd door Rzarect0r op 23 juli 2024 11:50]

De lage fov doen ze op de consoles dacht ik juist omdat je verder van het scherm zit. Hierdoor wordt het totaalplaatje duidelijker vanaf afstand. Als dit een hoger fov een zwaarwegende factor is kan je beter er over na denken om over te stappen op de pc. Waar over het algemeen de fov standaard hoger staat ingesteld omdat pc gamers dichter op het scherm zitten.
De lage fov doen ze op de consoles dacht ik juist omdat je verder van het scherm zit. Hierdoor wordt het totaalplaatje duidelijker vanaf afstand. Als dit een hoger fov een zwaarwegende factor is kan je beter er over na denken om over te stappen op de pc. Waar over het algemeen de fov standaard hoger staat ingesteld omdat pc gamers dichter op het scherm zitten.
Dit is al ongeveer 15 jaar een verouderde blik op de wereld. Sinds de introductie van HDMI worden consoles ook wel eens gebruikt op gamingmonitoren, en PC's worden ook wel eens gebruikt als media center/game console onder/naast een TV.

Qua dat is het terecht dat Capcom hierop wordt aangsproken, en goed dat ze dit gaan corrigeren. Het is anno 2022 onhandig om naar de klant te wijzen als het probleem ('je speelt het op het verkeerde platform!'). ;)
Oh ik ben het er zeker mee eens dat het een verouderde blik op de wereld is. Daarnaast hoe moeilijk is het om een fov slider toe te voegen aan je game? Voor competitive gaming is het niet wenselijk maar alle single player games / coop shooters zou het geen probleem moeten zijn.

Wat ik alleen uit het bericht van Rzarect0r haal is dat het door ontwikkelaars nog niet genoeg gedaan wordt. Vandaar mijn opmerking.
Wow, dit had ik nog nooit beseft. Altijd het verhaal dat de FOV bij consoles lager is voor performance (wat ik begreep niet eens zo veel uitmaakt bij sommige games).

Maar eigenlijk best logisch, als je dicht op je scherm zit (zoals bij pc) wil je een bredere kijkhoek op je scherm om het een beeetje kloppend te laten zijn

Thanks voor het inzicht!
Ik denk zeker dat performance ook echt 1 van de hoofd redenen is om de FOV laag te houden op console.
Ik speel al op PC, village had geen FOV slider.
~ edit dubbele post (nog geen koffie)

[Reactie gewijzigd door Rzarect0r op 23 juli 2024 11:50]

Ow en ik dacht dat ik de enige was die deze game niet kan spelen, omdat ik duizelig wordt. Baal er wel van, want de game vind ik rete gaaf, maar kan hem niet spelen.
Ik kan op de console geen first person meer spelen, wordt er inderdaad duizelig van, lijkt alsof je door een closetrol kijkt, en dan nog met een analoge stick kijken maakt het er ook niet beter op. Met 3rd person heb ik minder problemen.
Moet je bioshock infinite es spelen....na 20 minuten moeten afzetten omdat ik bartsten hoofdpijn had en misselijk. (Was op ps) dus geen fov hacks
Valt me sowieso op sinds ik een xbox heb dat veel games een hele vervelende standaard fov hebben. Vaak 90 graden, wat echt nergens op slaat imo. Ben je continu aan het 'sturen'.
Heeft weinig met aanstellen te maken, maar sommige mensen kunnen gewoon niet tegen een lagere fov. Ik word vrijwel gelijk binnen 5 minuten al onwel en na 15 minuten moet ik echt de game afsluiten of kotsen.
Aansteller? Sommige mensen hebben eerder last van bepaalde dingen dan anderen. Nagels over een schoolbord, iets wat korrelig is in de mond, subsonische brom tonen, bepaalde beeld instellingen, zomertijd/wintertijd veranderingen om maar een paar voorbeelden te noemen. Iedereen heeft wel ergens last van waar anderen denken: stel je niet aan.
Ik kan niet wachten op Shadows of Rose! Ik ben een keer of vijf door RE8 heen gegaan en ik ben echt wel aan een nieuw verhaal toe.
Zat te wachten op de next gen updates van 2 en 3. Dat wordt weer knallen :*)
Nu hopen op een remake van Code Veronica en Outbreak.
Toen ik Resident Evil 8 uitgespeld had en ging kijken voor de Uitbreidings pass, stond ik al te kijken dat deze er niet was. Deze uitbreiding kan ik dan ook erg naar uit, en meteen weer een reden om deze geweldige game nog eens op te pakken. Omdat ik nog niet de prijs weet van deze uitbreiding, twijfel ik nog of ik deze uitbreiding los koop voor de PS4, of dat ik de Gold Edition koop voor de Xbox Series X.

Hoe dan ook, Capcom houd me wel bezig :D
De cinematic ziet er vet uit, hoewel ik de gameplay wat te grijzig vind. Kan aan mij liggen. Maar we hebben er zin in!
Thirdperson mode!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.