Digit Life heeft een uitgebreide review online gezet waarin ze de performance van een aantal videokaarten hebben getest onder Discreet's (vroeger Kinetix) 3D Studio MAX. De reeks geteste kaarten bestaat voor een deel uit kaarten die puur bedoeld zijn voor toepassing in professionele omgevingen, maar ze hebben ook een tweetal kaarten getest die speciaal gericht zijn op de games markt. De geteste kaarten zijn de nVidia Quadro 2 Pro, de Quadro 2 MXR, de ATi FireGL 2, de nVidia GeForce 3 en de ATi Radeon 64MB DDR. De laatste twee kaarten zijn dus de kaarten die bedoeld zijn voor spellen. De test omvatte 5 scenes die door de kaarten moesten worden gereproduceerd in 4 modi, namelijk wireframe, facets, smooth+highlights en smooth+highlights met texture correctie. Als besturingssysteem is Windows NT 4 en Windows 2000 gebruikt. De test zijn uitgevoerd met een grote hoeveelheid API's, waaronder uiteraard Direct3D en OpenGL. Maar ook de eigen API's van de diverse kaarten is getest. Dit alles levert een hoop screenshots en testresultaten op, wat vervolgens resulteerde in een niet echt spannende conclusie. De GeForce 3 was in de meeste gevallen de snelste kaart, samen met de FireGL die onder Windows NT 4 de beste prestaties leverde:
Among 5 tested accelerators there are, in fact, only two - FireGL2 and GeForce3, which provide an appropriate performance for the 3D MAX. If the GeForce3 get its own API for the 3D MAX, it will be the fastest accelerator. The FireGL2 provides good quality and speed though there are some errors, but they are not fatal.
The Quadro2 PRO is much more expensive than the above cards, but a corresponding performance gain is lacking.
The Quadro2 MXR is weaker than the Quadro2 PRO and it is mostly intended for other, not so texture-intensive 3D CAD applications.
The RADEON didn't get high results, and the number of errors was large.