Ook oudere Galaxy Watch-modellen krijgen valdetectie met gevoeligheidsopties

Samsung gaat bepaalde functies van de Galaxy Watch4 voor enkele oudere Galaxy Watch-modellen uitbrengen. Zo krijgen de horloges uitgebreidere valdetectie-opties, en wordt het mogelijk om vrienden en familie uit te dagen via de Group Challenge-app.

De software-update waardoor de nieuwe functies beschikbaar komen is meteen te downloaden, schrijft Samsung. De geavanceerde valdetectiefunctie van de Galaxy Watch4 komt hiermee beschikbaar voor de Galaxy Watch Active2 en Galaxy Watch3. Met deze app merken de horloges het als de drager hard valt, en kunnen ze automatisch een SOS-bericht sturen naar vooraf geselecteerde telefooncontacten. Met de uitgebreidere opties is de gevoeligheid van de valdetectie in te stellen, al raadt Samsung de 'High Sensitivity'-optie alleen aan voor mensen die over het algemeen niet 'heftig' bewegen, maar wel een hoge kans hebben om te vallen.

De Group Challenge-app krijgt daarnaast een update, waarmee het mogelijk wordt om familie en vrienden uit te nodigen voor een 'sportieve uitdaging', zowel individueel als in teamverband. Zo kunnen gebruikers een wedstrijd instellen waarin degene die binnen drie dagen de meeste stappen zet, wint. Via een ranglijst is dan te zien hoeveel stappen elke deelnemer al heeft gezet. Ten slotte voegt de update tien wijzerplaten toe aan de oudere Watch-modellen, die eerst alleen op de Watch4 beschikbaar waren.

Galaxy Watch

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

15-11-2021 • 16:18

20

Reacties (20)

20
20
12
2
0
5
Wijzig sortering
haha dat zou niets voor mij zijn. Hoe vaak ik niet dat ding uit mijn handen laat vallen als ik hem om wil doen (heb een heel onhandig bandje).
Denk dat mijn vrouw gek wordt van alle smsjes dat ik weer op mijn bek zou zijn gegaan. :+
Als het op de Galaxy gelijkaardig werkt als bij de Apple Watch ga je niet perongeluk de alert triggeren. De precieze werken weet ik niet, maar door gewoon je watch tegen de grond te pleuren gaat het niet.
Waarschijnlijk detecteert ie alleen een val wanneer je hem om je pols hebt en dus een hartslag. Zo kun je ook instellen of ie ontgrendeld moet blijven zolang hij om je pols blijft zitten.
Hmm, als de reden van je val is dat je hart stopt...

Maar daar zullen ze absoluut wat op verzonnen hebben.
Dan signaleert de watch dus eerst wél een hartslag, vervolgens een harde val en vanaf dat moment geen hartslag meer. Ik neem aan dat zo'n apparaat daar conclusies uit kan trekken...
Niet bijzonder lastig vermoed ik, alleen de accuduur is een probleem. Met de accelerometer en gyroscope in een telefoon heb ik zelf al een model weten te trainen wat 97% accuraat is en dat model kon fietsen, lopen, joggen, trap op, trap af en stil zitten detecteren. Vallen is zo een specifieke beweging dat dat niet heel lastig zal zijn, bijvoorbeeld; je pols draait niet veel als je valt maar wel als je hem laat vallen zonder dat je hem draagt.
Na een schok moet je bij de Apple Watch binnen 30 sec reageren om het uit te zetten, anders gaat hij de alert fase in.
Bij een Apple Watch zit er een vertraging in. Na een valdetectie vibreert de AW en piept hij luid, countdown timer, voordat hij daadwerkelijk iemand opbelt.

Voorbeeldvideo van mountainbiker die iets te vaak tegen de grond kwakt:
https://www.youtube.com/watch?v=Kz4-wGgVEkk
Kijk aan.. toch fijn dat er mensen over nagedacht hebben. Dat is inderdaad een mooie implementatie zo.
Lijkt me dat die valdetectie alleen een alert geeft als je 'm ook daadwerkelijk om hebt.
Zo krijgen de horloges uitgebreidere valdetectie-opties, en wordt het mogelijk om vrienden en familie uit te dagen via de Group Challenge-app.
"Je moeder is net 17 treden naar beneden gevallen, klik hier om haar score te verbeteren"
:9
De oudere modellen krijgen uitgebreidere valdetectie-opties, maar voor de duidelijkheid: Mijn Galaxy Watch3, en wellicht andere oudere modellen ook, hebben nú ook al een valdetectie waarbij een contact gewaarschuwd kan worden als een harde impact op het horloge wordt gedetecteerd. Je hebt 60 seconden de tijd om het SOS bericht te annuleren.
Ik ben allang weer blij als mijn Galaxy Watch normale berichten laat zien.. Whatsapp enzo..
Kleine kans dat ik hier gebruik van ga maken.
Ik heb geen problemen met mijn originele galaxy watch ? Ze hadden laatst een update uitgebracht die dit fixte.
Vooruit, mijn 1.5 jaar oude FIT2 krijgt toch nog een update :)
nu nog wat opfrissingen in de watchfaces en het is helemaal top.
Jammer dat het niet eens naar de eerdere Active komt. Deze kwam maar een half jaar eerder uit dan de Active 2.

Ik ben erg teleurgesteld in het updatebeleid van Samsung. Ik heb ongeveer 3x een update gehad, die ook nog eens allerlei dingen stukmaakten. Bijvoorbeeld Samsung Pay heeft een heel jaar niet goed gewerkt (elke keer na het aan/uit zetten van het horloge moet je de betaal app weer aanvinken in de NFC instellingen want die vergeet hij steeds). Of het nu wel opgelost is weet ik niet eens want ik was er een beetje klaar mee en gedurende dat jaar droeg ik hem steeds minder. Toen na een jaar de volgende update kwam, had ik mijn Samsung Pay allang opgezegd.

Ook andere zaken als stoppen met Samsung Mail voor outlook die gewoon veel slechter werkt op het horloge.. Misschien is het met de samenwerking met Google wel weer beter voor de nieuwste modellen maar mijn vertrouwen is weg, ik ga er geen geld meer in stoppen.

Het was mooie hardware, maar qua updatebeleid nogal waardeloos. Zodra een apparaat niet meer het nieuwste van het nieuwste is, vervalt de aandacht meteen. En met de Active 1 heeft dit maar heel kort geduurd (6 maanden ongeveer, terwijl hun andere horloges meestal 2 jaar lang zo werken). Op zich geen probleem maar wel als het dan zulke slechte updates betekent. Bovendien zijn features die met veel bombarie zijn aangekondigd (zoals bloeddrukmeting) er nooit gekomen en heel stilletjes van de website gehaald (en in plaats daarvan later bij de Active 2 ingevoerd). Dit was dus een feature die oorspronkelijk in de Active 1 had moeten zitten.

Ik heb nu een Amazfit die veel goedkoper en lichter was, 2 weken mee gaat op een acculading en heel privacyvriendelijk werkt met de gadgetbridge app. Alleen apps heeft hij niet.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 16:07]

Zal dat ook beschikbaar zijn voor een Active 2 icm IOS?
Net even gekeken voor je, de nieuwe watchfaces zijn wel al beschikbaar.
Echter als ik op de pagina kijk en in de kleine letters dan staat er dit:

[6] De beschikbaarheid kan per markt verschillen. Beschikbaar op de Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch3 en Galaxy Watch4. Vereist een Samsung Galaxy-smartphone met Android 7 of hoger, en de Samsung Health Monitor-app die alleen beschikbaar is in de Samsung Galaxy app store. Vanwege landbeperkingen bij het verkrijgen van goedkeuring/registratie als medisch apparaat, werkt de Samsung Health Monitor-app alleen op horloges en smartphones die zijn gekocht in de landen waar de service momenteel beschikbaar is.

Kortom wij IOS gebruikers vallen wederom buiten de boot net zoals met de ECG

[Reactie gewijzigd door Evilpluis op 23 juli 2024 16:07]

Bedankt voor het kijken, jammer.
Waardeloze optie!
Ik belde steeds mijn vrouw met een SOS melding bij rockconcerten.
kennelijk klapte ik te hard mee, LOL!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.