Xiaomi MIX 4 heeft 20-megapixelcamera achter scherm en ondersteunt 120W-laden

Xiaomi heeft de MIX 4 aangekondigd voor de Chinese markt. Het nieuwe topmodel krijgt een frontcamera achter het scherm, waardoor er geen inkeping of gat nodig is. Het toestel ondersteunt 120W-snelladen en draadloos laden met 50W.

Volgens Xiaomi heeft de zone van het scherm waar de camera achter zit een pixeldichtheid van 400ppi en daarmee is dat gelijk aan de rest van het scherm. De fabrikant claimt dat de camera onzichtbaar is voor het oog. Aanpassingen aan het ontwerp van de pixels en het gebruik van transparante circuits onder de pixels moeten ervoor zorgen dat de camera achter het scherm desondanks goede foto's kan maken. De frontcamera heeft een 20-megapixelresolutie en kan vier pixels combineren voor betere prestaties bij weinig licht. Dat resulteert in foto's met een 5-megapixelresolutie.

Xiaomi heeft naar eigen zeggen tot nu toe 77 miljoen dollar geïnvesteerd in de technologie voor camera's achter het scherm. De versie in de Xiaomi MIX 4 is de derde generatie. Het scherm zelf bestaat uit een 6,67"-oledpaneel met een resolutie van 2400x1080 pixels en een refreshrate van 120Hz. Het paneel heeft gebogen schermranden.

In de MIX 4 zit een Qualcomm Snapdragon 888+-soc, Lpddr5-geheugen en UFS 3.1-flashopslag. Het Android-toestel heeft aan de achterkant drie camera's. De primaire camera gebruikt een Samsung Bright HMX-sensor van het 1/1,33"-formaat met een 108-megapixelresolutie. Het is op de op één na grootste camerasensor die Samsung maakt. Verder heeft het toestel een periscopische telelens met 5x 'zoom' en een ultragroothoekcamera.

Het Android-toestel heeft een keramische behuizing van 8mm dik en weegt 225 gram. De 4500mAh-accu ondersteunt snelladen met 120W en daarbij is de accu vol na een kwartier bij gebruik van een Boost Mode. Draadloos laden kan met 50W en met de Boost Mode zit de accu dan vol na 28 minuten.

Er komen versies met 8GB en 12GB ram en 128GB tot 512GB flashopslag. Het toestel komt op 16 augustus uit in China en kost minimaal 4,999 yuan. Omgerekend met btw is dat ongeveer 796 euro. Xiaomi heeft nog geen plannen voor een internationale release bekendgemaakt.

Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4Xiaomi MIX 4

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

10-08-2021 • 16:39

55

Reacties (55)

Sorteer op:

Weergave:

120W laden lijkt me niet heel gezond op de lange termijn?
Je wisselt toch om de 3\4 jaar van telefoon dus maakt niet uit.

Vooral bij android.
Laten we nou proberen om het niet normaal te vinden om een telefoon af te danken als de accu versleten is. Een accu is een slijtageonderdeel dat prima vervangen kan (laten) worden voor een paar tientjes. Totale onzin om de rest van het toestel af te schrijven bij een versleten accu.
Leuk verhaal maar een nieuwe batterij voor een Google Pixel laten plaatsen kost je makkelijk 200 euro aangezien het scherm de helft van de keren breekt.
Dat is het hele probleem en daar moet eigenlijk wat aan gaan veranderen om E-waste tegen te gaan.
Eigenlijk zou ik zo graag de Fairphone willen, maar die is zo extreem underpowered. Vooralsnog enige gangbare merk waar je de accu nog kunt vervangen.

[Reactie gewijzigd door Rhinosaur op 24 juli 2024 22:17]

Als de Fairphone betere specs had dan had ik deze allang gekocht. Ergens snap ik het ook niet want juist bij een Fairphone verwacht je toch high end specs zodat je het ook een aantal jaren kan volhouden.
Mijn Nokia 8 vervangen omwille van de batterij. De Nokia service vroeg bijna 130€ en al de service shops rond Antwerpen konden de batterij niet vinden. Dus vorig jaar maar een MI 10 Lite 5G gekocht. De N8 ligt hier voorlopig nog als backup...
probleem hierbij is dat fabrikanten het zo moeilijk mogelijk maken en zo veel ervoor vragen dat het niet waard is om een batterij te gaan vervangen en je beter een nieuw toestel kan kopen.

Als ze nou eenmaal een goed systeem hadden om backplates goed en makkelijk mogelijk te kunnen vervangen was het iets waar je gelijk in hebt, maar dat is dus niet zo.
Gezien de prijzen van tegenwoordig en de snelheid van de telefoons. Kunnen deze net zoals een laptop makkelijk 10 jaar mee gaan.

Geef mij dan maar de langzame lader. Ik laad toch tijdens het slapen op en als de telefoon de hele dag op de accu kan👌 Prima
Ik denk dat deze telefoon wel probeert in te schatten of je snel wil laden of gaat slapen en dus rustig kan laden.
Nee hoor, net de accu van mijn drieenhalf jaar oude Oneplus 6 vervangen, en hij loopt nog prima. Ik kan eigenlijk geen enkele 'must-have' innovatie op smartphonegebied in de afgelopen 5 jaar benoemen, hou het prima vol hiermee.
Mijne is ook nog lekker rap, valt me niets tegen (launch day besteld). Mijn accu is tot mijn grote verbazing ook niet eens erg gaar. Heb er niet recentelijk secuur op gelet, maar dat het me niet negatief is opgevallen betekent dat ik in ieder geval altijd het eind van de dag haal (mits opgeladen begonnen).

Misschien accubattery weer eens gebruiken om een beeld van de status te krijgen, die APK diagnostic app van XDA/APK mirror krijg ik niet aangezwengeld om een of andere reden (opent niet na downloaden). Heb jij laten doen bij een van die vele zaken voor een X aantal tientjes of zelf gedaan?

Hoe dan ook, ik heb nooit langer dan 2 jaar met een foon gedaan tot de iPhone 6, en nu daarna met de OnePlus 6. Upgraden was gewoon niet nodig. En met dat klimaatrapport en toegenomen bewustwording op andere vlakken in het achterhoofd, wil ik het eigenlijk ook niet meer voordat het echt flinke meerwaarde heeft. Eigenlijk pas als het ‘noodzakelijk’ begint te worden, voor zover we daarvan kunnen spreken.
Ik heb het zelf gedaan met een fohn, ifixit kitje, en geduld. Het glas eraf krijgen is namelijk nog wel een klusje, waarbij ik zelf een klein barstje in de glazen achterkant heb gemaakt. Maakt mij niet heel veel uit omdat ik hem toch altijd in een hoesje heb, maar als je het zelf gaat doen is het dus goed om daar voorzichtig mee te zijn.

Maar ik ben er aan begonnen omdat mijn USB connecter niet goed meer werkte. Dat werd steeds erger, dus maar besloten hem te vervangen voordat ik hem helemaal niet meer kon opladen. En als je hem dan toch open maakt kan je net zo goed ook direct de accu vervangen :). Nu weer van net niet de dag door als ik hem veel gebruik naar 30% over 's avonds, dus dat is wel prettig. Maar wel jammer dat het zo relatief lastig is tegewoordig, ik mis het afschuifbare klepje met uitneembare batterij wel.
Bedankt voor de uitleg, ja dat is dan wel de moeite. :)
Je wisselt toch om de 1\2 jaar van telefoon dus maakt niet uit.

Vooral bij Apple & Android.
spreek voor jezelf. niet veel mensen hebben de pecunias om zo vaak "ff" een half maandsalaris neer te gooien voor een nieuwe high end telefoon.
^^ dit dus.

Of nog ‘beter’, een heel maandsalaris of zelf 2. Niet iedereen woont in het rijke westen.
Daar zijn abonnementen voor.
Zelf doe ik wel 3/4 jaar met een telefoon maarja.
“Daar zijn abonnementen voor”?!… volgens mij is dat nog altijd een lening als ik het goed heb.
Dan verdien je onder het minimumloon en zou ik toch even met je baas gaan praten :+

Voor 200 euro heb je tegenwoordig een uitstekende telefoon, juist die van Xiaomi (Redmi). Mijn Redmi Note 9 pro had ik (een jaar geleden) zelfs gratis door mijn abonnement een klein beetje aan te passen (iets minder belminuten en verlengen voor 2 jaar). Los was het toestel geloof ik 180 euro.

[Reactie gewijzigd door ShopHB op 24 juli 2024 22:17]

Klopt wel, 2 jaar hebben van een oudere iPhone (8 of eerder) en dan heb je een stuk minder batterij over. Kan misschien nog een jaartje maar je wilt ook niet elke dag 2x of meer opladen. Kan je amper een treinreis mee doen wil je wat kijken onderweg.
En je mag zelf wel je accu vervangen en bij welke merk mocht dat ook weer niet??
Als ze die batterij verdelen in 4 cellen, dan is het opeens maar 30watt per cell.
Dat is nog steeds veel. Bovendien verlaag je de C-waarde ermee niet (C waarde is hoe snel je de cel laadt ten opzichte van de capaciteit). Stel, die accu heeft een capaciteit van 20Wh, dan is de C-waarde 120/20=6. Splits je de accu in vier cellen van 5Wh, dan is de C-waarde 30/5=6.
Klopt volledig. Ik vraag me dat ook af bij de quick charge technologie van elektrische wagens. 80% terug opgeladen in 30 minuten? Kan toch nooit goed zijn voor de batterijen op lange termijn. Ik vraag me af hoe snel die dingen verslijten en hoeveel range ze na een jaar al kwijt zijn.
Dat valt nog best mee hoor.

Je zou eens in het discussietopic hier op GoT over elektrisch rijden kunnen kijken voor de specifics, maar de ervaring met Tesla's, die toch ook al heel wat jaartjes snelladen ondersteunen, leert volgens mij dat deze ook met veelvuldig gebruik van snelladen na jaren nog meer dan 90% van hun originele capaciteit over hebben.

Nou zijn elektrische auto's wel heel anders dan smartphone en tablets, in die zin dat hun accucapaciteit is verdeeld over heel veel cellen en je de load erop dus ook op slimme manieren kan verdelen. Bovendien is het ook niet voor niets dat ze juist tot 80% heel snel laden, om vervolgens de laatste 20% langzaamaan te doen. Ook dat is een maatregel die bevorderlijk is, juist voor de levensduur van de cellen.
Ben ook benieuwd wat dit met de conditie van de batterij doet, ik neem aan dat dit niet gezond is om hiervan constant gebruik te maken..
Ligt aan de warmte ontwikkeling, chemische samenstelling en interne weerstand.
Zoals de eerste vormen gingen van Quick charge, ja eens.

Maar zoals ik begrepen heb hoe deze vorm werkt, door het oscilleren tijdens het laden van de laad spanning, verlaagd dit de interne weerstand van de accu. Daardoor minder warmte en kan er dus met minder schade sneller geladen worden.

Is misschien taalkundig knullig neer gezet maar de achterliggende techniek is rete interessant
nee, dat is het niet. ook niet op korte termijn. reken erop dat het bedrijf heeft getest dat de telefoon/accu de garantieperiode van 1 jaar haalt als men dit dagelijks doet. en xiaomi houd normaal 70% aan aan resterende capaciteit.
Dat vraagt iedereen als sinds je snel kan laden. Xiaomi heeft daar tuurlijk rekening mee gehouden.

Xiaomi MIX 4 also comes with an intelligent fast charging modulation algorithm that helps regulate charging temperature and speed for different scenarios, as well as increasing battery charge cycles by up to 25%*.

The MTW technology used in the battery greatly increases the charging speed and reduces the charging temperature. Graphene anodes is a third-generation conductive agent, with a conductivity that is 1000 times that of traditional carbon black anodes. It can form a highly efficient conductive network and has a smaller internal resistance of the diaphragm, which greatly improves the fast charging performance of the battery.

[Reactie gewijzigd door lighting_ op 24 juli 2024 22:17]

Wat maakt het uit, hopelijk maken ze accu's die dit effect opvangen. Maar stel in 3-4 jaar tijd nog 70% max capaciteit heeft. Als je het binnen 10-15 min kan opladen bij de MC of in de trein, etc. Je heb letterlijk maar een moment nodig, je kont is nog ampes gekeerd en hij zit al vol. Dat compenseert het wel weer.
Wat een gewicht, 225 gram is geen lichtgewicht.
Inderdaad, ben blij met mijn Mi8 nog steeds maar gewicht niet, vooral vergeleken met mijn oude LG g5. Aan de ander kant met meer gewicht denk ik dat hij minder snel op de grond valt, hij ligt beter/steviger op een oppervlak zeg maar & je stop 'm beter in je broekzak bv. Tot nu toe mijn beste schadevrije toestel in elk geval.
Maar hou zeker ook van licht, keuzes..
mijn telfoon is 350g schoon aan de haak. ik heb er geen last van. voor dagelijks gebruik is het zelfs fijn omdat je hem niet snel vergeet en ook niet bang hoeft te zijn dat je hem doormidden breekt als die in je achterzak zit.
Zijn er al daadwerkelijk nuttige toepassingen voor UWB radio's op Android?

Apple heeft hun tracker ecosysteem maar volgens mij is er voor Android nog weinig dat er gebruik van maakt?

Wel tof dat de under-screen camera's nu echt komen.
Alleen de Galaxy Tag+ trackertjes van Samsung voor zover ik weet.
Mooi man. En dan komt Apple waarschijnlijk weer met zo een achterlijke brievenbus boven in de telefoon. Jammer. Toch maar een jaartje langer mijn OP6T gebruiken.
Is dit nou dezelfde image sensor als wat in de S20 Ultra gebruikt wordt? Hopelijk heeft deze geen focus problemen.
Toffe telefoon, mooie specs. Niet heel interessant dat de camera boven in verwerkt zit, iig sowieso niet met deze resolutie wat mij betreft. 120 watt laden is natuurlijk fantastisch, laden is zeer irritant. Mooi unique selling point.

Xiaomi is goed bezig!
Hebben we bij import van deze telefoon nog problemen qua modem en ondersteunde banden in onze netwerken in NL?
Dat was al niet bij de Mix 2, Mix 2s en Mix 3. Dus ga er maar vanuit dat het werkt.
Voor mijn gevoel waren de voorgangers, de Mi Mix 2 (€420,-) en 3 (€560,-) een stuk aantrekkelijker geprijsd bij release... ;(
Alsof dit specifiek bij Xiaomi is.
Zeker niet, het was ook niet zo bedoeld, maar Xiaomi legt wel extra nadruk op dat dit niet weer een 13 in een dozijn telefoon is zoals haast alle nieuwe telefoons.. er is wat meer aandacht aan geschonken.
vrijwel geen enkele telefoon heeft die optie tegenwoordig zonder een hoesje te nemen die dat specifiek ook oplost.

*flip heeft een cheap ass chinees ding die kennelijk een feature heeft die telefoons van 1000 euro nog niet heeft :+
Moet zeggen dat voor mijn Samsung S20 (geen vrije keuze btw) nog geen enkel hoesje heb gevonden die het echt helemaal oplost. De meeste hoesjes hebben juist een "bump" om het camera eiland te beschermen.

Komen er dan geen telefoons meer uit met het eiland in het midden?
Alleen de Pixel 6 wellicht..
de mijne heeft de bump keurig in het midden zitten....

https://oukitel.com/pages/wp7-specs

ook geen hoesje nodig :+
Topding!
Als ze een versie zonder dat mega omhulsel uitbrengen, koop ik er gelijk 3.
dat mega omhulsel is de telefoon. je kan alleen net als die RED camera losse accesoires erop klikken.

en kijk je niet blind op het "omhulsel", je hebt geen hoesje meer nodig bij dit soort modellen. dat zit al ingebouwd. het glas is ook zo dik dat je geen protector nodig hebt. ;)
Goedkopere poco f2 pro heeft camera eiland in het midden en meegeleverde hoesje zorgt ervoor dat de telefoon vlak op tafel ligt. Naar mijn weten zou die camera bump 9 van de 10x net zo dik zijn als het hoesje waardoor dat geen probleem zou moeten zijn. Tenminste dat is altijd zo geweest met de xiaomi en redmi telefoons die ik in mijn handen heb gehad, dus dat zijn er ook weer niet zoveel
Bij de MI 11 ultra hebben ze dat opgelost door de "camera bump" over de hele breedte te spannen, met een extra schermpje. Maar daar zal wel een ander team aan hebben gewerkt. Ik vind het ook opmerkelijk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.