Bèta van tvOS wijst op mogelijke 120Hz-ondersteuning nieuwe Apple TV

Apple brengt mogelijk een nieuwe Apple TV-settopbox uit met ondersteuning voor een refreshrate van 120Hz. In de bèta van tvOS 14.5 zijn daar aanwijzingen voor aangetroffen. Er gaan al langer geruchten over de komst van een nieuw model met HDMI 2.1.

Er staat meerdere keren '120Hz' en 'supports120Hz' in de broncode van de tvOS 14.5-bèta. De verwijzingen zijn volgens 9to5mac te zien bij PineBoard, dat is de interne naam van het systeem waarmee de Apple TV-interface wordt aangestuurd.

Huidige Apple TV-settopboxen ondersteunen geen 120Hz, Apple zal dus een nieuw model moeten uitbrengen als die feature er komt. Om de hoge refreshrate in combinatie met een 4k-resolutie mogelijk te maken, is een HDMI 2.1-aansluiting vereist.

De hoge refreshrate kan gebruikt worden om de interface en apps soepel te tonen en voor games. Apple gebruikt sinds 2017 schermen met een refreshrate van 120Hz in zijn iPad Pro. Apple gebruikt daar de marketingterm ProMotion voor. Er zijn al iOS-games die daar gebruik van maken, waaronder Fortnite, GRID Autosport en Journey.

Om het spelen van games met ondersteuning voor framerates van 120fps mogelijk te maken, zal de settopbox een krachtige soc moeten bevatten. Er gaan al langer geruchten over de komst van een nieuwe Apple TV. Eind vorig jaar schreef Bloomberg dat er in 2021 een nieuw model komt dat meer gericht is op gaming en een nieuwe afstandsbediening krijgt.

Apple TV 4K 32GB
Apple TV 4K uit 2017

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

06-04-2021 • 09:59

116

Reacties (116)

116
116
56
8
0
55
Wijzig sortering
Fijn dat ze dit kastje serieus blijven nemen. Ben er een enorme fan van (heb het huidige 4K model). Bij ons is dit de basis van tv kijken. Alles gaat via de Apple TV. Dus we gebruiken dan ook maar één simpele afstandsbediening.
Wat gebruik je voor de "gewone" TV?
Wij hebben een abonnement op NLZIET. Is voor ons meer dan genoeg, en je kunt makkelijk terugkijken, pauzeren, etc. Daarnaast zit er een enorme database aan in-demand series achter.

Ook al is de laatste update een achteruitgang qua ervaring, voldoet het nog steeds (en ik heb goede hoop dat het snel weer beter zal worden).
Hier we doen alles via Apple TV. Beste aanschaf ooit. Muziek, film en siri (HomeKit) besturing is echt top.

Ja die laatste update is echt super onhandig. Terwijl echt niets mis was met oude (die was super handig)

[Reactie gewijzigd door xbeam op 22 juli 2024 19:19]

Hier ook alles via de Apple TV icm de NLZiet app - De laatste update ziet er gelikter uit, maar het is inderdaad een achteruitgang op het gebied van functionaliteit, maar ik geloof dat ze er al mee bezig zijn: toen ze de update net hadden uitgebracht werkte begin gemist op live tv niet, dat werkt nu wel weer geloof ik - maar er is nog een hoop te verbeteren inderdaad.
Niets? Steeds minder mensen kijken nog naar lineare TV. Streaming services nemen stilaan over.
Hoe lang zeggen we dat nu al? En hoeveel mensen kijken toch nog steeds liniair. Of met begin gemist. Daarnaast kun je NPOplus, NLziet of Ziggo Go ook zien als "streaming", omdat je series en films kunt kijken los van liniaire tv.
> Daarnaast kun je NPOplus, NLziet of Ziggo Go ook zien als "streaming", omdat je series en films kunt kijken los van liniaire tv.

De Ziggo "Go" app op de ATV is helaas nog steeds niet al te best. Hij geeft beeld, maar daar is dan ook wel het meeste mee gezegd. Zeer duidelijk slechte beeldkwaliteit (zelfs mijn visueel niet al te sterkte buurvrouw ziet dat bij A/B vergelijking waar ik snel wissel tussen ATV en Mediabox), en een gekke eigen mediaplayer (waarschijnlijk), waardoor het gewone geluidsmenu niet werkt.

De Videoland app doet tegenwoordig trouwens ook live streaming van de RTL zenders.
Star trek zei dat al in 1995 ;) : Presumably it was superseded by the Interface, which eventually evolved into the commonly used communication and computer monitor found throughout the Federation, in homes, on starships, and beyond.

Maar ik denk dat de huidige mensen die Lineare tv uitzendingen kijken , toch van de baby boomers zijn en generatie X ... niets mis mee , t is waar je aan gewend bent ,en vanaf de millenials is t al minder.

[Reactie gewijzigd door Metallize op 22 juli 2024 19:19]

Hier hetzelfde, KPN TV opgezegd. AppleTV erin met NLZiet als main TV app.
Verder nog apps als Netflix, Videoland, Disney+ AppleTV+ etc
Ook mooi geïntrigeerd als HomeKit device, zo gaat de tv aan als ik 's ochtends mijn wekker uit druk samen met de verlichting beneden en op de slaapkamer, zo word ook meteen muziek afgespeeld op de badkamer, ontgrendeld de deur vast en staat de iRobot stofzuiger en Braava Jet M6 vast op scherp om te gaan stofzuigen en daarna dweilen als ik verbinding maak met CarPlay.
Wat voor configuratie gebruik je voor de automatisering van het aangaan van je tv/verlichting met als trigger het uitdrukken van de wekker?

Het lukt mij al niet om via de Apple wekker een automation te starten (licht aan als wekker afgaat, muziek aan als wekker afgaat)

Ik heb nu:
- 1 wekker via Apple slaapschema optie in Klok app
- 1 losse wekker op dezelfde tijd, maar dan om muziek af te spelen (een gekocht iTunes album, geen streaming Apple Music of Spotify)
- 1 automation die om dezelfde tijd de slaapkamerverlichting aanzet

Dus als ik m'n wekkertijd wil veranderen moet ik 3 dingen aanpassen, errrrg onhandig.

Dat kan makkelijker hoop ik.
Shortcuts, automatisering, "wanneer mijn wekker voor opstaan wordt uitgezet".
Een persoonlijke automatisering in Shortcuts, doh! Dank je!

Waarschijnlijk ook de trigger voor wekker gevonden:
Opdrachten app -> Persoonlijke automatisering -> Slaap -> Opstaan

Morgenochtend weet ik het zeker 😁
Ik moest destijds ook even zoeken. Apple maakt het niet overzichtelijk....

Als je slaap gebruikt, dat is wat anders. Volgens mij heeft dat met de slaap modes te maken, op je Apple Watch. Die detecteert of je wakker bent, maar ik weet niet hoe accuraat dat is (of op basis waarvan).

Als je wekker kiest heb je meer mogelijkheden. Bijvoorbeeld bij snoozen het licht al een beetje aan doen. Bij de wekker stoppen volledig aan. Je kunt zelfs kiezen voor welke wekker het moet!
Ik denk / hoop eigenlijk wel dat slaap het is, maar morgen weet ik het zeker.

Ik maak bij Klok app -> Wekker altijd al gebruik van die bedtijd / opstaan dail:
https://imgur.com/a/uCYgD99

Daar m'n bedtijd / opstaan veranderen en m'n automatiseringen veranderen mee, en de muziek speelt af + lampen gaan aan zonder dat ik m'n telefoons sochtends aan hoef te raken.

Ik wordt graag gewekt door licht met een muziekje ipv dat ik meteen m'n telefoon moet pakken 😀
Dat kan zeker makkelijker!

Opdrachten > Persoonlijke automatisering > Wekker > en dan de opties:
-wanneer wekker wordt gestopt
-en bij de optie wekkers heb ik willekeurig.

Vervolgens voeg je taken toe die afgeschoten moeten worden, zo activeert hij dan een goedemorgen_Swen scene uit de woning app en laat ik de AppleTV etc aanzetten voor mij.

Bij mijn vrouw Goedemorgen_vrouwnaam want die wil de verlichting roze en is altijd later wakker dus moet de slaapkamer verlichting op 100%
Een persoonlijke automatisering in Opdrachten, doh! Dank je!

Waarschijnlijk ook de trigger voor wekker gevonden:
Opdrachten app -> Persoonlijke automatisering -> Slaap -> Opstaan

Ik maak bij Klok app -> Wekker altijd al gebruik van die bedtijd / opstaan dail, dus zou handig zijn als ik op basis daarvan de automatiseringen kan doen.
https://imgur.com/a/uCYgD99

Morgenochtend weet ik het zeker 😅
Netjes! ik maak ook gebruik van die functie Bedtijd en gebruik wel mijn eerder genoemde trigger bij wekker uitzetten. Maar lekker bezig :)
De automatisering werkt (muziek + lampen aan op moment van ‘opstaan’).

Het wekkergeluid zelf krijg ik er ook bij, geen idee nog hoe ik dat geluid uit zet zonder de hele automatisering te killen.
Hier ook en ik heb Logitech Harmony via Homebridge gekoppeld dus mijn activiteiten van Harmony lopen ook via Homekit. Zelfde als ik een film in Plex opstart wordt mijn Philips Hue verlichting gedimd. Hoeft niet wel leuk :)
Zeker tof!
Hopelijk gaat Homebridge ook HomeKit Secure Video ondersteunen.
(willekeurig merk) deurbel gaat: camerabeeld in beeld bij je film. *kruipt verder onder deken op de bank*
En ondertussen maakt iWife het eten klaar als je weer in de buurt van je huis komt 's avonds? :+ :Y)

~Edit:
Ben zelf net zo genesteld in het Apple ecosysteem, waardoor ik mij er toe kon relateren. Maar helaas kan er hier geen grapje meer van af :P

[Reactie gewijzigd door nalufrank op 22 juli 2024 19:19]

Hier ook de Apple TV met de T-Mobile TV anywhere app. In plaats van een extra settop box gebruiken we dus gewoon de Apple TV. Nieuwbouw woning, dus toen we er in gingen moest ik nog een netwerk kabel trekken naar de TV, dus de settop box van T-mobile kon ik nog even niet gebruiken. Inmiddels ligt de netwerkkabel er, heb ik de settop box ook aangesloten gehad, maar deze gebruikten we dus niet omdat we al gewend waren aan TV kijken via de Apple TV.
ik ben wel benieuwd hoe de beeldkwaliteit is ivm. settop box. Ik kan me zo voorstellen dat de bitrate een stuk lager is dan die van de settop box, of valt het mee?
Nee, geen verschil. Kijk op een 4K oled scherm en ik zie echt geen verschil. En het is niet dat ik me niet stoor aan lage bitrate; Amazon prime is echt verschrikkelijk.
Ik heb afgelopen NLZiet uitgeprobeerd met een Apple TV 4K op een 1080p tv. Ik heb ook TV van T-Mobile die daar ook een app voor hebben. Met de nieuwe update van NLZiet gebruik ik eigenlijk alleen die en ben ook van plan TV van T-Mobile op te zeggen. Ik vind beide apps erg scherp en gevoelsmatig zou ik zeggen dat NLZiet nog scherper is dan T-Mobile app, maar bewijzen kan ik dit niet.

Hoe dit zich verhoudt tot de settop box van T-Mobile durf ik niet meer te zeggen, deze heb ik al een hele tijd teruggestuurd. Ik vind de settop box van T-Mobile erg matig en langzaam. Beeldkwaliteit was prima, maar op Apple TV minstens net zo goed en wellicht beter.
Geen verschil, ik denk dat het dezelfde streams zijn.
Wat gebruik je voor de "gewone" TV?
Als je nog een tv abonnement hebt, bv bij Ziggo, dan gebruik je de app van je aanbieder. Echt "lekker zappen" werkt dan minder dan met DVB-C, maar doelgericht kijken en terugkijken gaat net zo goed of beter. En je hebt geen stroomvretend traag apparaat (Horizon / Mediabox XL eigenaren: herkenbaar???) meer nodig.

Zonder tv abonnement heb je met NPO Start "gratis" (je hebt eigenlijk al betaald via de belasting) toegang tot de publieke zenders. Daarnaast is er NPO Plus, de publieke zenders met meer mogelijkheden, zoals uitgestelde start, plus on demand. Voor de commerciëlen heb je NL Ziet (alles), RTL XL / Videoland of Kijk (voor SBS / Veronica) nodig.

Als je weinig "gewoon" tv kijkt, dan volstaat een app ruimschoots.
Helemaal eens! Ik gebruik het ook voor alles. Het is alleen jammer dat ik af en toe de afstandsbediening van de TV nodig heb om te kunnen spelen op de Switch.

@ATS ik gebruik NLziet. Ik had ook Ziggo maar die app lapt alle logica van de Apple TV aan zijn laars en is daarmee echt een enorme kut app op dat platvorm.

Overigens is de reeks aan apps wat mij betreft wel opgedroogd, net als de Apple Watch zijn veel apps gewoon niet handig op de TV.
De Switch schakelt m'n TV gewoon over naar de juiste HDMI-poort hoor.. (Philips, Android TV, typenummer me even ontschoten)
Bij mij ook. Maar alleen als de TV aan staat. Want anders: Switch aan, dus dan gaat de TV aan, hey denkt de Apple TV: de TV gaat aan, ik moet aan. En de Apple TV neemt de source over.
Philips, Android TV :)
Haha ok, fair enough, ik heb helaas nog géén Apple TV ;)
Ook wij gebruiken thuis vrijwel alleen de Apple TV kastjes, zelfs gewoon TV kijken verloopt via de NLziet app op de Apple TV.
Amen. Echt geweldig. Ik zou wel willen dat de app op de iphone beter wordt en dat ie ook native volume kan gaan regelen.
Als filmliefhebber heb ik ooit de uitspraak gedaan: het mag me 1000€ kosten, maar geef me nu eens een mediaplayer die altijd werkt en alle formaten kan lezen. Met de duurdere nVidiaShieldTV was het elke week wel iets.
Een collega tipte me de Apple tv. Gelukkig geen 1000€; slechts 100 voor de 4K op een online veiling + 50€ voor een Infuse Pro aankoop. Speelt letterlijk alles af en écht nooit problemen mee.
Dit is ooit mijn instap in het Apple eco-systeem geweest.

Waar ik me alleen wel over verbaas: waarom wordt tvOS nooit geïntegreerd in een bepaald televisietoestel zoals dat met GoogleTV/Android wel gebeurt...
Ik weet dat er ooit gesprekken tussen Loewe en Apple daarvoor gebeurd zijn, maar is afgesprongen. Jammer.
Volgens mij is de visie (en naar mijn idee terecht) dat de intelligente delen veel sneller ontwikkelen dan de behoefte/ontwikkeling van schermen. Dan kun je dus beter een dom (en duur) scherm hebben met een goedkoper slim kastje. Dan kun je eens in de drie jaar of zo je intelligente kastje vervangen terwijl je scherm gewoon blijft.
Dit!
Mijn Philips Cinema Display heeft een OS met de nodige bugs, na een jaar of twee melde Philips dat ze het niet meer ondersteunden. Inmiddels is ie een jaar of 12 oud, maar doet het nog prima. Maar één ding weet ik zeker, ik wil een zo dom mogelijke TV als opvolger. De Smartheid kan in de Apple TV of in de Amazon Box (heb beide) en zeker niet in de TV.
Wel ik moet toegeven dat ik ook niet (meer) wild loop van alle smart gedoe.
Ik heb drie jaar geleden mijn oog laten vallen op een OLED tv. Is toen een Loewe geworden die qua smart niks betekent op YouTube na, wat er erg goed op draait.
Het leuke is wel: de Loewe remote wordt plots een complete remote voor, in mijn geval, de Apple TV na die laatste gekozen te hebben.
TVtje heeft de nodige centjes gekost, maar met ingebouwde 5.1 decoder en houten afwerking is dat helemaal mijn ding. Met wat geluk gaat die 10 jaar mee en blijven al zijn functies tien jaar overeind. Die Apple TV kan dan idd snel vervangen worden als hij niet meer voldoet.

Dat is echt een punt wat hier aangehaald wordt.
Infuse is echt top. Exact wat jij zegt, noooit een probleem mee. Echt elk formaat draait als een tiet. Ondertiteling ook helemaal tweakbaar.
Wat ons betreft de enige reden dat wij nog (en hws de volgende versie dus ook) een AppleTV naast een Sony OLED hebben...

Zou stiekem idd wel fijn zijn om Infuse direct op de tv te draaien. Al dan niet in tvOS zoals jij zegt.
Ik stel al een paar jaar de aanschaf van een nieuwe Apple TV uit in afwachting van de volgende update. Duurt langer dan ik dacht. Zou mooi zijn als HDMI 2.1 er eindelijk in komt.
De vraag is waar je precies op wacht. HDMI 2.1 is natuurlijk mooi, maar vooral alleen voor gaming. Je films en series gaan er niet beter of vloeiende van uit zien. Dus als je niet gamed op je AppleTV dan is het maar de vraag of de upgrade veel impact gaat hebben. Er zullen vast nog wel meer extra's komen, dus ben benieuwd!
Wishlist:
- Betere afstandsbediening
- HDMI 2.1 icm 4K120hz of 8k30hz (future proof, niet alleen voor gaming, er zijn genoeg natuurdocumentaires/YouTube filmpjes die wel meer dan 24fps hebben)
- AI upscaling a la Nividia shield pro (kleine kans, maar die feature mis ik echt nu ik hem terug gestuurd heb)
- Nvidia geforce now ondersteuning (a guy can dream, jaja 30% is te veel)
- Betere HomePod ondersteuning
- wifi 6 ondersteuning
- plex media server ondersteuning (kan mijn oude laptop uit de meterkast :P )

En ook heb ik wat weerstand tegen een apparaat kopen wat 3 jaar geleden uit is gekomen, ook omdat de soc nu gewoon wat oud is en ik graag goed naar de toekomst kijk

[Reactie gewijzigd door Captain Jorg op 22 juli 2024 19:19]

Plex media server kan je wel vergeten xD
Apple wilt graag steaming bevorderen en daar past dit niet bij. (Los van het feit dat 95% van de plex gebruikers hun content niet (altijd) uit legale bron haalt)

Ook zal het apparaat dan nooit in stand-by kunnen draaien omdat er altijd een process actief moet zijn. Iets wat in het app landschap überhaupt niet echt goed past (app sluiten is process sluiten op Apple apparaten).
Plex media server kan je wel vergeten xD
Plex Media Server draait op een server of een NAS, niet op een afspeelapparaat. Al zou het wel kunnen... Er is wel een Plex client voor de Apple TV, en bijvoorbeeld Infuse kan ook met Plex Servers overweg.
Apple wilt graag steaming bevorderen en daar past dit niet bij. (Los van het feit dat 95% van de plex gebruikers hun content niet (altijd) uit legale bron haalt)
En toch zijn er apps zolas Plex en Infuse voor de Apple TV. Geheel legaal.
Ook zal het apparaat dan nooit in stand-by kunnen draaien omdat er altijd een process actief moet zijn. Iets wat in het app landschap überhaupt niet echt goed past (app sluiten is process sluiten op Apple apparaten).
Dat is niet waar. Een niet-actieve app kan geen schermprocessen draaien, maar wel achtergrondprocessen. Tijdens het Netflix-kijken gaat Infuse Pro gewoon toevoegingen in de mediabibliotheek (folms en series op m'n NAS) bijwerken.
Ik vind Infuse stukken beter dan Plex , altijd een hoop werk om een serie kloppend te krijgen
Bij Infuse gooi je het erin en het is gewoon gelijk goed
Ja, dat is ook mijn ervaring. Jaren geleden heb ik wel met Plex gewerkt, maar ik ben al tijden geleden overgestapt op Infuse.
Infuse gebruik ik inderdaad ook, Alleen is deze software er goed in om met de beschikbare resources iets op de apple-TV zelf te converteren (iets wat Plex dus niet doet), waardoor je content ten alle tijden wel gewoon afgespeeld kan worden.

Maar dit blijft natuurlijk iets anders dan native ondersteuning.
Zelfde hier. Infuse is een no-brainer! Ongelooflijk coole app die alles beter doet dan Kodi / Plex in mijn ervaring.
Haha ja ik denk ook niet dat dat gaat gebeuren, maar dat vond ik ook zo mooi aan de Nvidia shield pro.

Die ging overigens gewoon aan als iemand plex benaderde. Draaide op de achtergrond dus had je als user geen last van. Lijkt me lastig in tvOS inderdaad
Ik vindt het juist een super afstandsbediening
Dat iets niet goed of fijn is ligt niet altijd aan het apparaat
Zeker, iedereen heeft zijn eigen voorkeur. Toch is er ook veel kritiek op de afstandsbediening en zou het me zeer verbazen als deze niet gaat veranderen.

Ik hoop voor je dat je de oude afstandsbediening ook op een nieuwe Apple TV kan gebruiken :)
Hoezo ?
Koop ik een nieuwe Apple TV dan
Als ik er mee kan blijven doen wat ik nu doe , blijft het lekker allemaal nog jaren staan
Dan hoop ik voor je dat degene die je nu hebt het nog zeker 4 jaar vol houdt, de huidige kwam in 2017 uit dus het zou best nog wel eens 4 jaar kunnen duren voor de volgende iteratie na deze :)
Wishlist (kansloos):
HDMI 2.1 eARC met bitstream TrueHD passthrough.

Lijkt me verder een kansloze zaak, het zal wel weer bij EAC3 blijven.
Interessant dat je een betere afstandsbediening wil. Nu is dat natuurlijk een erg persoonlijk iets, maar ik heb een tijdje geleden eens gezocht op vergelijkingen tussen Apple TV, Android TV en Fire TV omdat ik wilde weten of Apple TV misschien een opvolger van mijn Android TV-box zou kunnen zijn. En het argument wat het vaakst naar voren kwam, zowel in de vergelijkingen zelf als in de reacties van andere gebruikers, was dat de afstandsbediening van Apple TV zo geweldig zou zijn. Ben dus wel benieuwd waarom jouw mening dan zo afwijkt van de rest :)
Het enige wat mij stoort aan de afstandbediening is het forwarden in video´s. Dat gaat bij mij niet vloeiend en daarvoor pak ik vaak mijn iPhone.
Ik vind zelf ook slechte ab. Went heus wel na een tijdje maar het scrollen met het touchpad werkt gewoon niet lekker en gaat je duim van pijn doen. Zie het ook als mensen hier zijn zonder ervaring met die ab. Niet intuïtief.
Het is een hele goede afstandsbediening, totdat je de YouTube of Amazon app opstart. In zowel YouTube als Amazon is scrollen en scrubben een ware drama. Het ligt dus echt aan de app die je gebruikt want de afstandsbediening werkt heerlijk in AppleTV app, Videoland, Netflix, Ted, Vimeo, enz.
De beschikbare bandbreedte die toe neemt met HDMI 2.1 is ook een goede toevoeging. Zo kan er dan misschien officiële support komen voor betere audiosporen.

Zo ondersteund Apple TV momenteel nog geen Dolby Atmos (24-bit Dolby TrueHD 7.2.4)
Let op, ik heb het echt over de specifieke versie van Dolby Atmos.

In theorie zou er genoeg bandbreedte moeten zijn, maar alleen met compressie van kleuren en een maximum van de huidige 24/25 fps.

Daarom zal de officiële support waarschijnlijk niet zijn ingebouwd.

Als er straks HDMI 2.1 gebruikt wordt, kan je met een geschikte televisie straks
4K@60fps 10-bit HDR met 4:4:4 kwaliteit kijken met luxe de audiosporen ingeschakeld.

(120fps is dan weer niet mogelijk met de bovenstaande combinatie)
Wat betreft Dolby Atmos wordt op dit moment alleen MAT 2.0 uitgestuurd wat niet wordt ondersteund via ARC enkel via eARC.

Concreet betekend dit dat mensen met een "oude" TV zonder eARC en een Sonos ARC geen Atmos krijgen als gebruik gemaakt wordt van een Apple TV 4K.

Waar ik dus op hoop is dat ze ook Dolby Atmos DD+ gaan ondersteunen voor de uitvoer van audio.
Met een soundbar is atmos sowieso "doen alsof" dus daar hoef je dan überhaupt niet rouwig om te zijn
Je hebt het hoogstwaarschijnlijk over de simulatie van hoogte speakers.
Echter is Atmos wel meer dan dat. Ik ervaar dat Atmos met de juiste speakers en/of soundbar een hoop kan bereiken om die extra immersie toe te voegen.
Ook als het alleen weerkaatsing is?

Ik was aanwezig bij de LG oled-presentatie op het Tweakers HQ in 2017. Daar ook de soundbar van de W7 gehoord. Een indrukwekkend staaltje geluid, dat zeker. Maar als je dan een echte 5.1 of atmos set-up daar tegenover zet, dan blijft het verschil enorm wat mij betreft
Op zich apart, ik heb een LG OLED C8 met alleen ARC, een Sonos ARC en een Apple TV 4K.

Met deze set-up heb ik via bijvoorbeeld INFUSE Atmos DD+ op de Sonos...
Dat is bijzonder. Ik heb begrepen dat de Apple TV 4K wel DD+ aanneemt van de VOD-diensten maar encodeert naar Dolby MAT.

Als de Apple TV geen TV met Atmos vindt in de handshake dan wordt er geen Atmos uitgestuurd. Mogelijk ondersteund je TV wel Atmos maar heeft ie geen eARC.

Update: volgens de specs van je TV ondersteund ie Atmos. Vandaar dat het werkt bij je.

https://www.lg.com/nl/televisies/lg-OLED55C8PLA

[Reactie gewijzigd door eXisTa op 22 juli 2024 19:19]

De beperking van de audiosporen is toch eerder te wijten aan de out-of-the box decoding mogelijkheden en software keuzes van Apple voor de Apple TV? Je kan wel Dolby THD intern decoden (via vb infuse) en als LPCM doorgeven, maar dan verlies je de MDA metadata (zoals atmos of DTS:X). Atmos metadata wordt op heden enkel via externe (streaming) aanbieder toegelaten in de SDK.

Het blijft speculeren, maar we weten allemaal dat je enkel aan interne MDA files kan geraken via illegale praktijken (of je nu zelf ript of gepirateerde content download), dus een grote incentieve voor Apple om hierop in te gaan is er niet.

HDMI 2.0b heeft nl. voldoende bandbreedte om HD multichannel audio (<49Mbit/s) door te geven.
Wat je toevoegt met HDMI 2.1 is inderdaad de capaciteit om het uitsturen van 4840x2160@120Hz 10bit 4:4:4 (+/-40Gbit/s) of 4840x2160@120Hz 12bit 4:4:4 (+/-48Gbit/s), wanneer de content hiervoor zal bestaan.
Netflix stuurt standaard 24 of 25 FPS materiaal op 60 Hz naar buiten. Ik heb op mijn shield extra een programma moeten installeren wat de framerate omschakelt, maar dat levert twee seconden zwart beeld op wat storend is. HDMI 2.1 met VFR zou een uitkomst zijn.
En Gemini man zou ik graag op 120 FPS kunnen zien.
24fps kan worden omgezet naar 60fps (2 frames verdubbelen, 1 frame enkel), de meeste tv's herkennen dat en maken er weer 24fps van. Van 25fps wordt indien het voorkomen kan worden nooit 60fps gemaakt, maar 50fps, 30 fps wordt wel 60fps.

Sinds een paar jaar schakelt de Apple TV gelukkig om naar de frame rate van het bronmateriaal, en dat kan zonder een blackout van 2 seconden.
Interessante info dat de meeste tv's dat weer fiksen. Misschien wordt dat in mijn game mode uitgezet. Moet ik eens testen, zou heel fijn zijn.

Is de 2s blackout niet een probleem van bron en tv? Mijn tv moet er geloof ik gewoon even over nadenken.
Ja, er vindt een HDMI handshake plaats als er iets verandert, zoals resolutie of frequentie. Misschien wordt dat bij de Apple TV gemaskeerd door het draaiende cirkeltje van streepjes, wat je ziet bij het bufferen, wat ik soms zie bij het starten van een film of serie van mijn NAS. Ik zie geen 2 seconden zwart, maar misschien gaat de HDMI handshake zo snel (enkele tienden van seconden) dat het niet opvalt, het cirkeltje heeft ten slotte ook een zwarte achtergrond.
Wellicht niet beter of vloeiender maar het is wel future proofing voor features als Dynamic HDR. Gegeven dat de laatste Apple TV uit september 2017 komt kan er weer heel wat veranderen voordat de volgende generatie alweer uitgebracht wordt. Dan is die extra bandbreedte (48 Gbps vs 18 Gbps) van HDMI 2.1 die dit soort features mogelijk maakt een mooie buffer.
Dit is niet helemaal correct.

De 120hz modus op een 120hz tv maakt het mogelijk om 24hz content (films) native op 120hz af te spelen door elke frame 5 frames vast te houden. Hierdoor ben je niet meer afhankelijk van framerate matching. Veel apps als youtube spelen nu nog in 60hz af, ook als ze 24hz content weergeven. Dit zorgt voor haperingen (ja, ook op je computer monitor). Als de apps ook 120hz gaan draaien is dit probleem ook verholpen.
De vraag is waar je precies op wacht. HDMI 2.1 is natuurlijk mooi, maar vooral alleen voor gaming. Je films en series gaan er niet beter of vloeiende van uit zien. Dus als je niet gamed op je AppleTV dan is het maar de vraag of de upgrade veel impact gaat hebben.
Terechte vraag. Twee redenen:

1) Vroeg of laat schakel ik over naar TV kijken zonder tv-pakket van Ziggo (of KPN of wie dan ook, met kastje zeg maar) o.a. omdat we toch al nauwelijks live kijken.

Dat we hier glasvezel gaan krijgen over 1 á 1,5 jaar past daar prima bij. Tot die tijd zing ik het wel uit met de apps op m’n TV / laptop aan de tv.
Er zullen vast nog wel meer extra's komen, dus ben benieuwd!
Precies dit. Niemand weet waar Apple mee gaat komen maar ik doe vaak heel lang met m’n apparaten en dan is het jammer als je een bepaalde update mist omdat je nog het oude model hebt.

[Reactie gewijzigd door laptopleon op 22 juli 2024 18:20]

Toen de Apple TV (4e generatie) heb ik deze gekocht in de verwachting dat het naast een goede media speler ook een leuke game console zou worden (soort Nintendo). Nu vele jaren later gebruik ik hem nog bijna dagelijks als media speler, een game console is het nooit geworden en zal het denk ik ook nooit meer worden...
Ik heb precies het zelfde. Werd ook enthousiast toen je playstation controllers kon koppelen, maar ook hier is het niets meer dan mijn media speler.
Toch denk ik dat er wel leuke titels uit gaan komen als er bijvoorbeeld een M1 of A12 in komt te zitten
Ik ga hem wel halen, heb nu een 2019 LG die qua software wel op papier de huidige Apple TV aan kan en hij krijgt ook nog updates, maar dat zal over een jaar wel veranderen.

Ik hoop dat ze er in slagen Apple TV als platform echt stand te laten houden. TV software en hardware is echt verschrikkelijk.
Is natuurlijk heel persoonlijk. Ik vind LG's WebOS een prima smart-platform
Het is met grote afstand het minst slechte TV OS. Zeker met AirPlay nu. Anders had ik al lang een Apple TV gehad.
ik was ook positief verrast en tot nu toe werkt alles nog prettig. Hij heeft op dit moment zelfs een voorsprong op mijn 1st gen Apple TV4. Over een jaar (of twee) kan het zijn dat de updates stoppen of features verdwenen zijn, en dan is het fijn dat ik een Apple TV kan aanschaffen die weer helemaal bij is en dat ook een tijdje blijft.
Ik snap die Hz-hype nog steeds niet? Riekt naar een marketing-dingetje... Vroeger, met de ouderwetse beeldbuis, had je 1 elektronenstraal die het beeld scande. En dat deed die meestal op 50 / 60 Hz. Uit de ooghoeken bekeken zag je het beeld flikkeren. Dus een hogere frequentie was prettiger aan de ogen. Maar de huidige flatscreens hebben geen elektronenstraal. En als de achtergrondverlichting op gelijkspanning werkt, dan heb je geen geflikker. Het gaat dus blijkbaar om het overvloeien van het ene beeld in het andere beeld. Ik heb waarschijnlijk heel slome ogen, want ik zie geen stroom van stilstaande beelden die een hoge verversingsfrequentie nodig maakt....
De sprong van 60 naar 120fps is vooral bij games okee, je merkt het verschil.

Het punt is dat praktisch niemand een 120Hz TV heeft en er op de Apple TV geen games zijn die ervan profiteren
Klopt, maar dit kan natuurlijk veranderen..

Onze vorige tv ging 10 jaar mee (42” plasma). Deze 55” gaat dat niet redden want nu al rare oplichtende randen, maar dan hoef ik niet bij elke tv een nieuwe Apple TV te kopen.
Het was toch 25/30hz en dan werden de rijen om de beurt gedaan op basis van één sinus ‘van de stroom’.

Sinus1 rij 1,3,5,7,9,enz
Sinus2 rij 2,4,6,8,10,enz
Sinus3 rij 1,3…

Mede door het nagloeien van de ‘pixels’ leek het beeld volledig gelijk gevuld voor het oog terwijl het eigenlijk zo was dat de even en oneven rijen een iets andere helderheid hadden gedurende 0,04 (1/25) of 0,0333 (1/30) seconde.

(Veel) later kwamen er wel beeldbuizen die 50/60 of 100/120 beeldjes per seconde deden, dus die deden het hele scherm 1 of 2 keer per sinus. Pas bij die schermen had je dat ‘knippereffect’ niet of nauwelijks.

[Reactie gewijzigd door lenwar op 22 juli 2024 19:19]

Het was toch 25/30hz en dan werden de rijen om de beurt gedaan op basis van één sinus ‘van de stroom’.
Iets met klokken en klepels??? ;-)

Wat jij beschrijft is hoe "interlaced" werkt, dus de huidige 1080i50 uitzendingen van bv Ziggo. Eerst de even rijen, dan de oneven rijen (of als jij bindt dat het niet bij 0 begint maar bij 1, dan precies andersom). Er wordt 50 keer per seconde een half beeld op het scherm geschreven. Dit werkt goed bij CRT's waar de pixels nagloeien. De meeste tv's maken er "progressive scan" van, alle beeldlijnen komen na elkaar in de juiste volgorde. De 50 halve beelden per seconde worden 25 hele beelden per seconde, 1080i50 wordt 1080p25.
Uiteraard is het interlaced, maar dit was in de beeldbuistijd ook noodzakelijk. De oude beeldbuizen bufferden niet, en zonden netjes de electronenstroom uit die door de tuner werd ‘uitgezonden’. (Bij gebrek aan een beter woord)

Het ging ook netjes mee op de sinus omdat die beeldbuis de sinus ‘oprekte’ naar iets van 15 tot 30 kilovolt zo uit m’n hoofd.

Het enige waar ik nu aan begin te twijfelen was of het met PAL en NTSC nou zo was of ze de ene sinus de bovenste helft, de volgende sinus de onderste helft deden, of zoals ik hem eerder beschreef (rijen om-en-om)

Ik weet in elk geval zeker dat het effectief 25fps was in Europa. En dat per sinus maar de helft van de beeldinformatie werd verwerkt (en dus opgestuurd) om bandbreedte te besparen.
24 FPS films hebben of ontzettend langzaam panning, of schokkend panning. Op 60 Hz is al veel meer mogelijk. Ook heb je minder motion blur zodat actiescènes scherp beeld kunnen hebben.
Ik hoop echt dat er eindelijk Spatial Audio support komt. Nu moet je speciaal een Ipad Pro aanschaffen wil je 4K in combinatie met Spatial Audio. Zou anders een gemiste kans zijn. Eerst Airpods Max uitbrengen met Spatial Audio support en vervolgens het gebruik ervan enkel beperken tot Iphones en Ipads.
Wow, ik kende deze feature nog niet eens! Gaaf, simuleren alsof er speakers om je heen staan waarbij het geluid meebeweegt als je je hoofd beweegt.

Voor mensen die geen surround set thuis hebben staan is dat wel een uitkomst. Maar het lijkt me wel lastig te ondersteunen als er geen duidelijke anchor is. Mogelijk is het problematisch als je Apple TV niet dicht bij je tv staat als bijv. de center speaker aligned wordt met de Apple TV. Maar aan de andere kant lees ik dat vooral de gyroscopen gebruikt worden t.o.v. de initiële kijkrichting.

Hoe dan ook spannend om te zien of men dit gaat integreren binnenkort.
Ja dat is wel een heel aparte ervaring inderdaad. De Airpods Pro ondersteunen het ook..Heb 't op m'n iPhone Xr geprobeerd met de enige film(s) die ik heb, de Hobbit trilogie :P (moet die nog steeds een keer helemáál kijken trouwens..)

[Reactie gewijzigd door DigitalExorcist op 22 juli 2024 19:19]

Spatial audio gaat voor de nieuwe Macs zeker wel komen,
maar voor de Apple TV kan het lastig zijn te implementeren, dan gaat het alleen werken als de de Apple TV direct in het midden onder je TV zet, anders is de audio altijd schuin t.o.v. de TV.

En voor TV's is er al een soort Spatial audio, dat noemen ze een surround set :)
Niet 'altijd schuin' als je in tvOS eenvoudig aan kunt geven waar Apple TV staat ten opzichte van de TV.

Apple TV is gewoon de beacon op basis waarvan de AirPods zich dan kunnen oriënteren.
Er wordt dan een correctie uitgevoerd zodat de TV de 'bron' lijkt van de audio ipv Apple TV.
Inderdaad ja. Het lijkt me ook dat ze kunnen calibreren als men aanneemt dat de kijker het hoofd gemiddeld genomen wel naar de tv gericht heeft.
Ik hoop echt dat er eindelijk Spatial Audio support komt.
Wat is bij een film de toegevoegde waarde van Spatial Audio, als je je Apple TV hebt aangesloten op een goede surround set die goed gekalibreerd is?
Dat je ook mooi surround geluid kunt ervaren via je headset als het niet wenselijk is je hele surround set aan te zetten, bijv. als de kinderen op bed liggen of je partner een videocall in dezelfde kamer heeft ofzo?
Aha, dat. Ja, dat is inderdaad handig! Ons huis is gelukkig niet zo gehorig...
Ik heb een 2.1 set en zou dat wel graag willen. Woon in een appartement dus echt hard kan ik het hier niet zetten.
Ja, ik snap sinds een uur waarom je dit zou willen.
Dit zou de opvolger van mijn Shield kunnen worden.
Een nieuwe Apple TV met een M1 of A15x SOC lijkt mij (mits niet uit de markt geprijsd) een killer apparaat. Niet alleen als Streaming services box, maar ook als Gaming Console, Multi Media speler, etc etc
Blij dat de Apple TV belangrijk blijft. Dit is de centrale doos die altijd wordt gebruik. Apple Arcade spellen, Videoland, Netflix, Amazon Prime, Ziggo Go, en ga zo maar door.

Heb niks anders staan dan de Apple TV. Mijn 55” tv komt uit 2011 en werkt nog altijd perfect met knap beeld, dus hoeft niet vervangen nog. De Apple TV zorgt voor de smart functies ipv halfbakken apps op TV’s zelf.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.