Meer informatie over ATi's TRUFORM techniek

Eerder hebben we jullie al bericht over een nieuwe techniek die vanaf de Radeon 2 toegepast gaat worden door ATi. De techniek is bekend onder de noemer TRUFORM en maakt het mogelijk om hoekige objecten af te vlakken. Doordat de techniek hoeken afvlakt krijgen we toch ronde vormen zonder dat het aantal polygonen vanuit de toepassing hoeft toe te nemen. Dit resulteert in een verlaging van het benodigde geheugen en bandbreedte op de videokaart.

ATi's TRUFORM #1

De GPU zet de aangeboden driehoeken om in gebogen vlakken welke op worden gedeeld in meerdere driehoeken zodat het object ronder en natuurlijker oogt. Door interne algoritmen en berekeningen wordt het aantal polygonen dus vermeerderd zonder dat hiervoor extra bandbreedte nodig is.

ATi's TRUFORM #2

De mate van het opdelen kan de programmeur zelf aangeven of over laten aan de GPU zelf. Zo is het mogelijk gemaakt om objecten welke zich op de achtergrond bevinden minder te verbeteren dan de objecten op de voorgrond, wat het dus mogelijk maakt om de performance enigszins te regelen.ATi's TRUFORM #3Het volledige artikel op AMD Zone kun je hier vinden. Tevens kun je hier en hier nog een tweetal artikelen vinden die de techniek bespreken.
Met dank aan ForMatPrO, The_PyroPath en Tear.

Door René van der Veen

Nieuwsposter

29-05-2001 • 20:51

0

Bron: AMD Zone

Reacties

0
0
0
0
0
0
Wijzig sortering

Er zijn nog geen reacties geplaatst

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.