Xiaomi pushte Mexicaanse beveiligingsupdate naar alle Mi A3-gebruikers

Xiaomi heeft de Mexicaanse beveiligingsupdate voor de Mi A3 naar alle Mi A3-gebruikers wereldwijd gepusht. Deze gebruikers zien, na het installeren van de update, referenties aan de Mexicaanse provider Telcel en zeggen dat ze de tweede simkaart niet langer kunnen gebruiken.

Op het officiële Mi Community-forum schrijft moderator JC Paul dat Mi A3-gebruikers de update niet moeten installeren. De V11.0.3.0.QFQMXTC-beveiligingsupdate zou een 'ernstige bug' bevatten waardoor de dualsimfunctionaliteit niet meer werkt. Gebruikers zouden in plaats daarvan nog maar één simkaart kunnen gebruiken.

In het topic schrijven gebruikers dat ze sinds het installeren van de update twee nieuwe apps geïnstalleerd hebben staan die niet verwijderd kunnen worden. Het gaat om de Telcel- en Mi Telcel-apps. Telcel is een Mexicaanse telecomprovider. Daardoor lijkt het alsof Xiaomi de Mexicaanse firmware voor de Mi A3 naar alle gebruikers wereldwijd heeft gepusht.

Volgens een tweet van Mi A3-gebruiker Dakshit Shah is daarnaast een extra splashscreen toegevoegd, waardoor de telefoon bij het starten het Telcel-logo laat zien. De update is volgens Shah 1,4GB groot, opvallend groot voor wat volgens Xiaomi een beveiligingsupdate moet zijn.

Tegen PiunikaWeb zegt Xiaomi bekend te zijn met de Mi A3-problemen. Het bedrijf zegt de problemen te hebben opgelost, zodat gebruikers de juiste update kunnen installeren. Daarnaast werken technici aan een oplossing voor de gebruikers die de Mexicaanse update al hebben geïnstalleerd.

Het is niet voor het eerst dat een Xiaomi-telefoon met problemen kampt na een update. In maart klaagden Mi A2 Lite-gebruikers over bootloops na het installeren van de Android 10-upgrade. Bij de Mi A3 zelf waren er eerder ook problemen rondom de Android 10-upgrade. Na die upgrade merkten gebruikers onder meer op dat hun vingerafdrukscanner niet meer werkt.

Door Hayte Hugo

Redacteur

14-07-2020 • 12:13

42

Submitter: TheVivaldi

Reacties (42)

Sorteer op:

Weergave:

Las het eerder vandaag op XDA, direct even m'n moeder gewaarschuwd dat ze niet moet updaten. Met de Android 10 update was haar telefoon ook al gesoftbrickt en nu dit weer. Xiaomi is een prima OEM, maar de A serie is 1 grote grap aan het worden.
Nou, hier een mi9se gebruiker, is ook één en al doffe ellende hoor. Ook gebrickt toen er een Android 10 update beschikbaar kwam. Gelukkig gefixt, maar die hele MIUI staat stijf van de kleine en grote bugs, zo erg, dat dit m'n laatste Xiaomi zal zijn :|
Interessant om te horen, ik heb zelf een Pocophone en heb aanzienlijk minder problemen dan ik van andere fabrikanten gewent ben. Goed om te weten dat deze 2 lijnen dus beter links gelaten kunnen worden. :s
Hier al een 2 tal maanden zeer tevreden gebruiker van Xiaomi Mi Note 10 lite...komt veel beter over dat m'n vorige Huawei P20 liteuit 2018...
Als ze bij Android nou eens kappen met die providerspecifieke update packages, dan zijn beveiligingsupdates ook ineens niet zo'n kostbaar probleem meer.
Of alle telefoons krijgen het probleem. Dat zou wel kostbaar worden...
Nee, want bij global modellen bij dit soort telefoonbakkers gaan ook gewoon updates in fases, zodat bij issues de schade beperkt blijft.
Misschien beter om je in het vervolg iets meer in te lezen voordat je iets roept wat niet klopt. Android (Google) rolt geen provider specifieke update packages uit. Het is de fabrikant van het betreffende merk welke dat doet.

Sinds Android 10 worden is het mogelijk dat kritieke updates gewoon naar het OS gepushed kunnen worden zonder dat er een volledige provider image update nodig is.

Daar naast draaien Xiaomi smartphones een eigen versie van het Android OS genaamd MIUI en niet de stock versie van Android.
Het toestel wat genoemd wordt, de Mi A3, draait Android One, niet MIUI. Je laatste alinea is pertinent onjuist.
Misschien beter om in het vervolg iets beter de reactie te lezen voordat je iets roept dat niet niet aansluit op waar je op reageert.

Ik noem nergens Google. We hebben het hier in dit artikel over Xiaomi, dus de 'Ze' slaat overduidelijk op fabrikanten.

Je hebt het nog meer fout, want sinds Android 10 is er een klein percentage aan issues in Google specifieke componenten die door Google gepushed kunnen worden met hun play services. Maar Android apparaten zonder Google hebben daar geen profijt van en de mogelijkheden zijn héél beperkt. Zeker als er issues in drivers zitten. Wat niet geheel zeldzaam is.

Xiaomi devices komen óók met Android One. Toevallig het toestel waar het hier in dit artikel om gaat, draait op Android One. Geen MIUI dus.

Je bent lekker bezig.
Probleem ligt vooral bij de providers. Wil je met ze samenwerken (bijv. toestel met abo) dan willen de providers hun eigen meuk apps in de build hebben. En daarmee is de fabrikant afhankelijk van de goedkeuring van de provider voordat de update uitgerold wordt.

[Reactie gewijzigd door Thile op 23 juli 2024 21:44]

Lees je eigen tekst eens terug.
Als ze bij Android nou eens kappen met die providerspecifieke update packages
Je linkt het woordje "ze" toch echt aan Android, wat een product van Google is. Je woordje "ze" slaat in jouw zin dus overduidelijk op de software bouwer en niet de fabrikanten.

[qoute]Je hebt het nog meer fout, want sinds Android 10 is er een klein percentage aan issues in Google specifieke componenten die door Google gepushed kunnen worden met hun play services. Maar Android apparaten zonder Google hebben daar geen profijt van en de mogelijkheden zijn héél beperkt. Zeker als er issues in drivers zitten. Wat niet geheel zeldzaam is.[/quote]
Heeft echt helemaal niets met het artikel op. Het artikel gaat over een door Xiaomi per ongeluk verkeerd update via OTA heeft klaargezet met een stukje vendor locking er in. Heeft niets met firmware problemen of wat dan ook te maken. Het hele punt was dan ook dat Google in zijn updates zulke dingen niet verstuurd, dat doet de fabrikant.

Je bent niet zo lekker bezig dus @fapkonijntje je fabrikant bashen mislukt en niet mislukt ook nog je bashen naar mij toe
Ik ben daarom altijd blij dat ik de Xiaomi.eu ROM gebruik. Deze heeft die problemen niet. (Mijn Xiaomi Mi 10) werkt nog prima...
Al denk ik dat het ook iets te maken kan hebben met de Android One beleid? dat het net wat anders werkt.
De mi A2 lite is ook een Android one toestel, en die met een update waardoor die niet meer opstartte begin dit jaar.
Leuke poging maar dan moeten gebruikers eerst het toestel unlocken een custom recovery flashen en daarna ook nog eens de custom rom.
Welke "normale" gebruiker doet dat?
Tweaker users kan ik nog wel begrijpen maar tante Annie snapt dat echt niet en zal het ook niet willen.

[Reactie gewijzigd door snah001 op 23 juli 2024 21:44]

Nee maar mogelijkheid is er en dat is goed. Als je kan aankaarten dat het veel beter is voor de privacy, update beleid en alles maakt het makkelijker voor Tante Annie om het te laten doen door iemand die ervaring heeft etc.

Daarnaast neem ik de Android One echt met een korreltje zout. Want het beloofde android altijd als eerste op je telefoon is echt bullshit..
Gek genoeg blundert Xiaomi keer op keer met hun Android One toestellen. Misschien moeten ze het gewoon maar niet meer doen.
Als ze stoppen met Android one zijn ze waarschijnlijk veel klanten kwijt. Er zijn mensen die alleen een Android one foon willen hebben.
Door dit soort problemen krijgt Miui vanzelf een slechte naam, doordat de naam op het toestel ook van Xiaomi is.

Android One heeft significant meer problemen met updates en upgrades dan de Miui gebaseerde smartphones. Dan te beseffen dat er slechts 5-7 Android One smartphones in 3 jaar uit de koker van Xiaomi komen, terwijl de Miui gebaseerde smartphones ongeveer 7 in 3 maanden zijn uitgekomen :+ .
Vervelend, maar dit soort foutjes kunnen gebeuren bij regio specifieke updates. Punt is dit zo snel mogelijk op te lossen en rekening mee te houden bij volgende updates.
kijk het is gewoon heel erg slordig... het kan gebeuren okay. Maar ik weet niet waar het misgaat bij Xiaomi de afgelopen tijd.... dit is de zoveelste verkeerde update die ze uitrollen...

Ik heb het laatste jaar wel een stuk of 4 keer een update gekregen voor de MI A2 die gewoon resulteerde in een bootloop...

Het is jammer dat het bij nieuwe telefoons van Xiaomi zo een gedoe is tegenwoordig om ze te unlocken zodat je naar de .EU update kan, maar het is helaas wel noodzakelijk met deze quality control op de reguliere update kanaal.
Het is jammer dat het bij nieuwe telefoons van Xiaomi zo een gedoe is tegenwoordig om ze te unlocken
Dat zei ik laatst ook hier op Tweakers, maar toen werd ik fel tegengesproken omdat het helemaal niet moeilijker zou zijn dan voorheen...
Ik denk dat de mensen die dit tegenspreken geen ervaring hebben met de Xiaomi's mi1 mi2 en alles tot ongeveer de mi4. Die heb ik allemaal gehad en ik heb de poespas rondom het unlocken geleidelijk zien uitbreiden. En op de threads hier op het forum zitten inderdaad 1 of 2 fanaten die meteen op de persoon moeten spelen i.p.v. argumenten.

tegenwoordig kan je ook geen unlock request meer insturen als je niet alles gekoppeld hebt aan een simkaart. En alles moet via het internet van je sim. Deze stappen waren er i.i.g niet voor de Mi4. toen kon je zonder sim, gewoon via wifi e.e.a koppelen aan je Xiaomi ID.
En dan dat gedoe rondom je Xiaomi account... en die verschrikkelijke unlock tool, die je random +7 dagen laat wachten met unlocken.... of andere vage error codes opgeeft....

[Reactie gewijzigd door caspar M op 23 juli 2024 21:44]

Sorry, maar dit soort fouten zijn echt enorm slordig en gebeuren eigenlijk echt nooit. Het is begrijpelijk dat dit een menselijke fout is, maar wel een heel knullige.
Nou... als je eventjes zoekt hier op tweakers kom je zo een hele lijst tegen met fouten van oa Samsung en Apple, en dat zijn beide toch ook geen kleintjes.
Nou... als je eventjes zoekt hier op tweakers kom je zo een hele lijst tegen met fouten van oa Samsung en Apple, en dat zijn beide toch ook geen kleintjes.
Kan je dan ineens misschien ook maar 1 enkel voorbeeld geven van foutje van Apple of Samsung wat ook maar in de buurt komt van deze impact? Is er volgens mij gewoonweg niet.
Even zoeken in het nieuwsarchief hier levert je zo een paar hits op voor Apple en Samsung
Het punt is net, dit is geen "bug". Bugs introduceren, tja, dat gebeurt. Maar een compleet verkeerde update richting een hele hoop toestellen sturen is nog wel net ietsje anders.
Dat zijn foutjes in de update maar een complete update voor een andere telefoonprovider pushen is wel heel slordig.
Foutjes die enkel nog met een hardwareswap te herstellen zijn, zijn minder erg dan een update waarbij de regiocode verkeerd staat? En die waarschijnlijk zonder verlies van data hersteld kan worden met een nieuwe update.
Ik heb nergens op een fout met een hardware swap gedoeld. Maar dat is inderdaad nog een tandje erger. De meeste updates die fout gaan hebben echter alleen met kleine bugs te maken waardoor de uitrol van de update stop wordt gezet.
Ik heb de Mi A3, en heb deze update niet gehad. Wel een andere update een week geleden (security patch level van 5 juni 2020) met build nummmer V11.0.16.0.QFQMIXM. Dus denk niet dat dit wereldwijd een probleem is?
Ik heb ook de update van 5 juni, maar een ander build nummer: V11.0.3.0.QFQEUXM.
Ik zit ook op deze versie

[Reactie gewijzigd door JohnBlutarski op 23 juli 2024 21:44]

Nee, want bij global modellen bij dit soort telefoonbakkers gaan ook gewoon updates in fases, zodat bij issues de schade beperkt blijft.
Waarom denk je dat?
De titel van deze post is "Xiaomi pushte Mexicaanse beveiligingsupdate naar alle Mi A3-gebruikers".
Dat klinkt mij dus dat ze niet gefaseerd pushen...
De helft van de problemen zijn te voorkomen door je toestel op Engels te laten. Verder heb ik nooit problemen gehad met miui maar wel met Android one en custom roms.
Goedemiddag, net de update van Juli geïnstalleerd en hierna bleef mijn telefoon, met twee simkaarten, herstarten. Ik kon wel het startscherm zien maar hierna viel de telefoon weer terug in Android one startscherm. Snel de telefoon herstart en daarna werkte alles weer.
Wel vervelend dat je steeds zenuwachtig bent bij een nieuwe update.
Het is geen rommel. Maar gewoon een menselijke fout helaas. Als die persoon er misschien niet was het er niet geweest. Maar om het Chinese rommel te noemen maar komen pronken met Apple wat je wel doet in feite is ook een NO-GO.
Mss moet je eens op elke verpakking kijken die je koopt,waar alles gemaakt of geassembleerd wordt!

Niet alles veralgemenen aub ;)
Ken je het verschil tussen “Made in China” en “Developed in China” eigenlijk wel....?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.