Typenummer in firmware wijst op nieuw Nintendo Switch-model

Er is in versie 10.0.0 van de firmware voor de Nintendo Switch een typenummer gevonden van nog onaangekondigde Nintendo-hardware. Het lijkt erop dat dit model een tweede scherm aan gaat sturen.

Het typenummer is 'nx-abcd', meldt Mike Heskin, die eerder aanwijzingen voor de Switch Lite vroegtijdig had gevonden in de firmware. Er zijn geen andere modellen met 'd' in de naam; de huidige Switch is 'nx-abca2', de Switch Lite is 'nx-abcc'. Er bestaat ook nog een 'nx-abcb', maar die is tot nu toe niet uitgekomen. Die heet Copper of Calcio, aldus een gebruiker op het Resetera-forum.

Volgens Heskin zijn drie van de vijf nieuwe 'dram-profielen' in de firmware voor dit apparaat en kan hij mogelijk een tweede scherm aansturen. Daarbij zou het kunnen gaan om een Switch met de vorm van een Nintendo DS of iets anders waar een tweede scherm voor nodig is, zoals een vr-bril.

De Switch kwam uit in 2017, vorig jaar kwam daar de Switch Lite bij. Er gaan al langer geruchten over een krachtiger model, maar die is tot nu toe niet aangekondigd of verschenen.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

15-04-2020 • 19:34

45

Reacties (45)

45
42
25
2
0
9
Wijzig sortering
Zou het geen model kunnen zijn die alleen via de tv werkt en dus eigenlijk helemaal geen scherm heeft?
Persoonlijk zit ik niet op een portable te wachten, dus alleen aansluiten op een tv voor de helft van het geld zou voor mij perfect zijn.

Dit zou echt schelen:
- Geen scherm nodig
- Geen accu nodig
- Fatsoenlijke Pro controller eraan

Over het algemeen zijn Nintendo consoles echt het bewaren waard, wat mij betreft veel herspeelwaarde voor later. Echter kan ik me dan wel lichtelijk storen aan het gebruik van accu's sinds de Wii U, ben dan zo bang dat over 10 jaar die accu gewoon helemaal gaar is en het ding onbruikbaar wordt. Zelfde geldt nu voor de Switch.

[Reactie gewijzigd door yorroy op 23 juli 2024 04:47]

Is de volgende logische stap om een switch heavy te maken, zonder eigen scherm met tv-out en zwaardere hardware voor optimale tv experience op stabiele fps bij resolutie x?
:)
Dan heb je;
-Switch lite voor mobile only.
-Switch voor beide werelden.
-Switch heavy voor tv only (plus extra performance)

Ik (en vele andere) heb in 1e instantie alleen interesse in de switch heavy, omdat ik bv bijna alleen samen game op de bank, zowel single of multi(coop)player.
Later heb ik (misschien wel alleen voor de kinderen) ook wel interesse in de switch lite.

Ik blijf hopen :)

Ps. Ik heb zelf nu geen switch. Mede vanwege zijn prijs (incl pro controllers/games en evt 2e docking) en positionering. Voor dat laatste heb ik wel een UC bedacht, namelijk beneden en boven een docking zodat ik makkelijk kan... Switchen ;)
Waar haal je de informatie vandaan dat vele anderen in 1e instantie alleen interesse hebben in de Switch heavy voor tv only (plus extra performance)? Waarom ziet Nintendo deze gat in de markt niet? En waarom geen Xbox/PS4?
Waar haal je de informatie vandaan dat vele anderen in 1e instantie alleen interesse hebben in de Switch heavy voor tv only (plus extra performance)? Waarom ziet Nintendo deze gat in de markt niet? En waarom geen Xbox/PS4?
Omdat dit ook onwaarschijnlijk is.

Nintendo is altijd immens succesvol geweest in de handheld markt.
Persoonlijk heb ik liefst een Nintendo bakbeest met rekenkracht. Iets van +/- 700,- die een Series X en PS5 in de kou laat staan. Maar dat gaat er natuurlijk nooit komen. Streaming is je best optie voor high fidelity Nintendo games (en ik verwacht dat Nintendo dit wel serieus gaat adopteren op enig moment).

Volgens mij kwam uit analyse van Nintendo over gebruik van de Switch, dat dit hoofdzakelijk mobiel is. En het is niet zo dat enkel mensen een Switch hebben gekomen, omdat deze mobiel is. Er zijn ook mensen die de Switch kopen omat dit gewoon HET nieuwe Nintendo apparaat is. Ik ook.

Ongetwijfeld zal Nintendo instaat zijn een dedicated home console te verkopen, omdat ze altijd weer zon killer library hebben. Maar een gat in de markt is dit gewoon niet. Enkel een bloederige vijver met Sony en MS.

Niet goed voor business

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 23 juli 2024 04:47]

Het lijkt me ook geen goed idee om naast de normale Switch en de Switch Lite ook nog een Switch Console te gaan verkopen. Dat maakt het complex en mogelijk zelfs verwarrend. Daarnaast is Nintendo er bij gebaat zich zoveel mogelijk te onderscheiden van de Xbox en Playstation.
Extra performance is leuk, daar is inderdaad vraag naar, maar dit is echter een hele kleine groep. Ik verwacht niet dat Nintendo daar iets mee gaat doen, dat doen Microsoft en Sony al.
Qua prijs kan ik me een gewone Switch Console zonder extra performance wel voorstellen, dat zou goedkoper zijn dan een hybride Switch. Maar de Switch en Switch Lite zullen op een gegeven moment met eventuele revisies ook in prijs zakken.
Tja je hebt de optie dan om de defecte batterijen te vervangen , of gewoon de emulatie-kant op gaan ?
De Switch zelf is heel moeilijk te repareren als hobbyist... dus hoe zal je je super mario odyssey over 20 jaar moeten spelen ?
iFixit is het niet met je eens en geeft de Switch een 'Repairability Score' van 8 uit 10:

https://www.ifixit.com/Teardown/Nintendo+Switch+Teardown/78263#teardownConclusion
Nee, dat is nx-abcb, maar zoals het artikel aangeeft is die nog niet uitgekomen.
Interessant. Vergeef me mijn wantrouwen: heb je een bron?
edit:
Even zelf ‘geducked’
Calcio is interesting. It only popped up in one of the 9.X updates, seemingly indicating it's in active development. It appears to essentially be Copper but on the new Mariko chip found in Hoag and Iowa and, curiously, lacks support for game cards, suggesting a digital-only device. If my speculation that a TV-only device would be positioned as a sort of super-economical option (even cheaper than the lite) is accurate, that would make some sense.
https://wccftech.com/new-...hardware-new-form-factor/
edit:
2: dat was blijkbaar een citaat uit het door L23 en het artikel aangehaalde forum

[Reactie gewijzigd door 84hannes op 23 juli 2024 04:47]

Ik deel die wens volledig. Geen behoefte aan portable, wel aan een degelijke controller.
Precies wat ik ook heb. Daarbij is de accu ook nog eens niet makkelijk verwisselbaar. Maar ik heb thuis nog 6 Gameboys liggen in alle kleuren en dan. Is het tof dat ik daar gewoon een paar batterijen in kan stoppen en het 20 jaar oude Zelda weer kan spelen. Dat is tof. En ook ik maak me zorgen over de switch na een jaar of 10 a 20 also ie straks retro is. Al denk ik wel dat zelfs als de accu gaar is je nog wel docked kan spelen. Maar voor mijn gevoel is het dan wel een veel minder tof ding
Je kan de Wii U gamepad natuurlijk altijd nog aan de adapter hangen over zoveel jaar, maar ik snap je punt.
Ik snap eerlijk gezegd niet hoe dit er uit zou moeten komen te zien.

De huidige games zijn niet ontwikkeld voor 2 schermen. Het is altijd een van de 2 en niet 2 tegelijk.
Inderdaad. Er zouden dan nog spellen voor moeten worden ontwikkeld. Zeer onwaarschijnlijk.
De DS had twee schermen, en er waren games voor, net als voor de Wii-U die een scherm extra in de controller had....
Dat maakt niet dat huidige spellen er niet meer mee werken, dan is het een gewone switch, maar wellicht dat het dan een soort combinatie is/ wordt van de gewone switch en een ds. Zo kan je op TV spelen, maar (deels) ook bedienen met een handheld en een touchscreen.
Ik vond dat zelf voor (bijvoorbeeld, dat zijn de enige die ik speelde) de Zelda games op de DS (Spirit Tracks en Phantom Hourglass) erg goed werken.
Ook komende spellen die er geen gebruik van maken zouden er dan prima op moeten kunnen, ik denk dat zelfs de prestaties dan iets beter zouden moeten zijn, als er maar 1 scherm aangestuurd wordt. (immers vraagt het aansturen van een 2e scherm ook wel wat van de hardware, dus zal de hardware vast iets geüpgraded zijn ten opzichte van de originele switch).

En wat te denken van multiplayer, met 1 device maar ieders op een eigen scherm? (ene op TV andere op de device zelf, dus geen splitscreen). Aansturen van een extra scherm kan 2 dingen betekenen immers, de huidige switch modellen kunnen maar 1 scherm tegelijk aan sturen (De gewone OF tv OF het eigen scherm, de Lite alleen het eigen scherm), de komende dus wellicht 2 tegelijk. Dan hoeven bestaande multiplayergames mogelijk niet aangepast te worden, maar krijg je hetzelfde effect alsof je met meerdere switches bij elkaar zit, maar dan in 1 switch.

[Reactie gewijzigd door jbdeiman op 23 juli 2024 04:47]

Ze bedoelen hier waarschijnlijk mee dat je hem op je tv kan aansluiten, dus dat het iets anders is als een switch lite.
Ze bedoelen hier waarschijnlijk mee dat je hem op je tv kan aansluiten, dus dat het iets anders is als een switch lite.
Dan hebben we het toch over de normale switch? Het verschil tussen de normale en de lite is het ontbreken van de TV functionaliteit.
lol dat kan de normale switch toch al?
Klopt, dus wellicht een Switch refresh.
maar een refresh zou dus niet een totaal ander type nr krijgen.
Dat zou mogelijkheden voor nieuwe games bieden maar helaas niet forwards compatibel zijn.
Inderdaad. Een beetje hetzelfde als de relatief kleine upgrades zoals bij de DS, DSi, 3DS, etc. Ik verwacht dat ze diezelfde werkwijze gaan hanteren voor de Switch-reeks als die ze bij de DS-reeks hebben gebruikt/gebruiken. Misschien zelfs met een Virtual Console voor DS-games.
De nieuwe Switch Lite is binnenkort te kraken met (ik zal de naam niet noemen) wat CFW mogelijk maakt. Lijkt mij eerder een hardware revisie die dit onmogelijk maakt. Blijft een kat en muis spel.
De nieuwe Switch Lite is binnenkort te kraken met (ik zal de naam niet noemen) wat CFW mogelijk maakt. Lijkt mij eerder een hardware revisie die dit onmogelijk maakt. Blijft een kat en muis spel.
Niet alleen de switch maar ook de normale switch met de nieuwe revisie. Geen idee welke jij bedoeld, dit is in ieder geval een fysieke chip wat dus (nog) niet met een update op te lossen is:

https://team-xecuter.com/

Het kat en muis spel is al jaren zo.
Ja die. SX OS is eind deze maand ook geschikt voor de Lite wat voorheen niet mogelijk was. Een hardware revisie is de enige mogelijkheid om dat te stoppen.
Een hardware revisie voor de Lite is zeker mogelijk, maar het gaat hier om een nieuw typenummer. De normale Nintendo Switch en de revisie van deze Switch die vorig jaar uit kwam horen allebei onder nx-abca2 (Icosa en Iowa). De Switch Lite heeft typenummer nx-abcc (Hoag). Zou het om een revisie gaan voor de Lite dan zou zou het typenummer overeenkomen met de Lite, maar dit is niet zo. Nx-abcd lijkt om een totaal ander apparaat te gaan, geen hybrid (nx-abca2), geen console (nx-abcb) en ook geen handheld (nx-abcc).

[Reactie gewijzigd door L23 op 23 juli 2024 04:47]

Er is toch een revisie uitgekomen? nieuws: Nintendo komt met revisie van Switch met andere soc en ander geheugen

Loste dat ook niet een joy-con probleem op?
Ik vraag me echt hoe men soms op de type / serie nummers komen. Ik zou gewoon denk ik iets simpels verzinnen als nintendoswitch1. En heb je verschillende versies dan voeg je dat extra toe, nintendoswitch1-32gb of nintendoswitch1-marioversie. Nieuwe versie die sneller is dan heet die nintendoswitch2. Of ieder geval een serie of type nummer dat je mogelijk snel herkent. Dan weet iedereen gelijk welke versie. Maar dat zal wel te simpel gedacht zijn van mij.

Dit is trouwens niet alleen voor de switch maar voor eigenlijk elke apparaat dat uitgekomen is (intern is anders aangezien er meestal nog geen naam verzonnen is en nog verschillende combinaties geprobeerd worden).

[Reactie gewijzigd door Daoka op 23 juli 2024 04:47]

Switch kwam uit in 2017, niet in 2016 zoals vermeld in het artikel :)
Ik wou al zeggen is dat ding al 4 jaar oud! Maar 3 jaar klinkt al een stukje logischer.
De Switch kwam uit in 2016, vorig jaar kwam daar de Switch Lite bij
Is de Switch niet van 2017?
Ik denk dat dit alleen de Switch Pro gaat worden, snellere hardware, meer ruimte iets beter scherm. Kleine upgrade.
bij de huidige switch kan je een draadje in de switch zelf pluggen voor een koptelefoon, ook als deze aan een TV aangesloten is.
daarnaast kan je een bluetooth zender gebruiken.
deze moet wel via 3.5mm werken, of een USB bluetooth audio zender zijn, algemene bluetooth ontvangers werken niet(algemene ontvangers hebben extra software nodig).
Ik krijg mijn bluetooth headset (in mijn geval airpods) niet gekoppeld aan mijn Switch Light.

Of heeft de Switch light geen draadloze audio-mogelijkheden?
daar moet dus je een losse Bluetooth audio zender voor gebruiken.

de Nintendo switch heeft wel een ontvanger die het in theorie zou moeten kunnen, maar dit zou een slechte ervaring geven.
de ingebouwde ontvanger moet al met 8 controllers tegelijk verbonden kunnen zijn, en daarnaast is het met spellen vrijwel onmogelijk om geluidseffecten gelijk te laten lopen met gebeurtenissen op het scherm tenzij er gebruik gemaakt wordt van een betaalde low-latency codec zoals apt-X.
Nintendo betaalt liever geen licentie kosten aan andere bedrijven, en daarnaast werken low latency codecs alleen wanneer zowel de koptelefoon als de zender de zelfde codec ondersteunen(dus voor beide moet een fabrikant betaald hebben voor een licentie, wat voor beide de prijs verhoogd)
https://nl-be.sennheiser.com/bt-t100
Gebruik ik momenteel als deze gedocked is met de 3,5" jack, optische kabel aangesloten op de desktop ;)
Raad je deze van harte aan.
Heeft je tv geen Bluetooth? Die gebruik ik dan vaak.
Werkt prima hier op mijn Bravia. Staan wel tutorials online.
Zal eerder aan de gebruiker of het type liggen. Werkt hier uitstekend.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.