Delta begint in mei met aanleg van glasvezel in Goes

Delta zal in mei beginnen met de aanleg van glasvezel in de Zeeuwse stad Goes. Het gaat om twee wijken waar met de aanleg wordt begonnen. Dit is onderdeel van een plan van Delta om op grote schaal glasvezel aan te leggen in Zeeland.

Op 11 mei beginnen de eerste graafwerkzaamheden in de wijk Mannee, waarna de wijk Noordhoek aan de beurt is. Volgens Delta wordt hier in totaal 22 kilometer glasvezel aangelegd die tot aan de woningen reikt. De provider zegt dat het traject vanaf de graafwerkzaamheden tien tot veertien weken in beslag zal nemen.

Delta zegt dat nog niet bekend is welke plaatsen na Goes aan de beurt zijn voor glasvezel tot aan de deur, al gaf het bedrijf vorig jaar aan dat naast Goes ook Middelburg en Terneuzen aan de beurt zullen komen. De keuze voor die steden hangt samen met de observatie dat Delta hier de hoeveelheid data over het netwerk het sterkst ziet toenemen.

Delta heeft bedrijventerreinen en nieuwbouwwoningen al van glasvezel voorzien, maar gaat dat nu dus ook doen bij bestaande woningen. Het bedrijf biedt overigens al snelheden tot 1Gbit/s via zijn eigen kabelnetwerk. De uploadsnelheden blijven op de kabel doorgaans achter, maar Delta maakte vorig jaar al bekend dat de uploadsnelheid voor consumenten omhooggaat tot 100Mbit/s.

Inmiddels moet die kosteloze verhoging van de uploadsnelheid op het kabelnetwerk al zijn gerealiseerd; Delta liet ruim een week geleden weten dat de verhoging binnen enkele dagen moest zijn verwezenlijkt. Dat betekent dat klanten met bijvoorbeeld een downloadsnelheid van 400Mbit/s hun uploadsnelheid zien stijgen van 15 naar 100Mbit/s.

Door Joris Jansen

Redacteur

03-04-2020 • 11:53

61

Reacties (61)

61
60
28
1
0
17
Wijzig sortering
Helaas zijn er een groot aantal aansluitingen waarbij de beloofde uploadsnelheid op de kabel nog niet is gerealiseerd doordat de werkzaamheden niet af zijn. Delta communiceert dit verder niet helaas en zelfs de helpdesk is hiervan niet goed op de hoogte. Ik zou van 15 naar 50mbit gaan maar ben blijven steken op 20mbit.
De ambities bij Delta zijn groot maar de realisatie en vooral communicatie laat behoorlijk te wensen over.
Klopt inderdaad, zelf heb ik het 400 mbit abonnement en zou naar 100mbit upload gaan maar aangezien ik nog een Cisco EPC3940 modem heb (dosis 3 ipv 3.1) gaat dat niet.

De monteur die pas langs kwam voor een ander probleem ontkende dat dit nodig was. Ook de helpdesk medewerker wist dat niet.

Later op het service forum van de Delta wist een medewerker te vertellen dat je een ander modem nodig hebt, maar dat ze die momenteel niet uitleveren ivm de Covid 19 pandemie

De internet verbinding is normaal top bij de Delta, maar voorkom dat je met de helpdesk te maken krijgt ;)

[Reactie gewijzigd door remsie op 23 juli 2024 10:09]

Hier valt heel veel over te zeggen. Er zijn namelijk een aantal knelpunten geweest.

Delta heeft een heel team van modemswappers ingeschakeld die het modem en de hoofdaansluiting bij alle klanten met een premium abonnement of hoger komen vervangen. Dit laatste is het belangrijkste omdat het frequentiebereik van de oude hoofdaansluitingen niet toereikend is (je mist ruim 400mhz). Mensen met een premium of hoger abonnement en mensen met interactieve televisie staan hiebij voorop de lijst.

Echter een aantal maanden terug hebben CAIway en Delta (die zijn gefuseerd tot Delta Fiber) hun systemen gelijk getrokken. Dit is niet zonder slag of stoot gegaan. Waar een monteur normaliter bij iedere klant (ook bij een tv storing bv) direct het modem en de AOP aanpast corresponderend naar het modembeleid werd het modem tijdelijk niet vervangen vanwege problemen bij de integratie van de twee systemen. Monteurs konden dit wel maar het zou betekenen dat het uren danwel een dag zou duren voordat de klant weer internet had. Aangezien monteurs een werkende verbinding willen achterlaten is er voor gekozen om dit risico niet te nemen en de modems indien niet urgent nodig niet direct om te ruilen. De klant zou via de reguliere uitrol van de modemswaps automatisch later een "modemswapper" aan de deur krijgen. De instructie was wel dat de hoofdaansluiting (AOP) vervangen zou worden.

Nu liggen de modemswappers er even uit vanwege de tijdelijke Coronisatie. Mensen hebben immers internet en een nieuw modem plaatsen is niet belangrijk genoeg om risicos te lopen voor besmettingen (bij klant en monteur). Monteurs worden momenteel alleen naar urgente storingen gestuurd waar mensen helemaal verstoken zijn van intetnet. (De overheid heeft dit bestempeld als vitaal onderdeel). Hulde voor Delta en de monteurs dat ze dit met risico voor eigen gezondheid doen.

Dan komt de uploadsnelheidsverhoging. Sommige mensen met een oud AOP vallen even buiten de boot, maar dit is overmacht. Heb je een nieuw AOP (herkenbaar aan het feit dat deze geen FM radio uitgang meer heeft op het opsteekfilter) dan zou je kunnen proberen het modem een paar minuten van het stroom af te halen. Voor zover ik weet zijn alle profielen namelijk al aangepast en traint het modem in op de juiste waarden waar mogelijk. Lukt het dan nog niet dan moet je helaas wachten. Bellen naar de klantenservice heeft zolang er geen modemswappers bezig zijn weinig zin. We moeten helaas de Coronisatie even afwachten.

Let op: dit is op persoonlijke titel geschreven en ik spreek absoluut niet namens Delta Fiber.
Zo te zien heb je er verstand van en of zit je dicht bij de bron...

Ik haal op dit moment 'maar' 30 mbit upload op mijn 200 mbit verbinding via mijn Cisco EPC 3212 modem die in bridge staat.

Nu heb ik JAAAAAREN geleden mijn AOP zelf vervangen omdat het een bende was. Ik heb toen gekozen voor een Technetix (Tratec vroegah) TRIS-210EEN https://emea.technetix.com/en/10460173. Deze heeft geen FM aansluiting.

Heeft deze de goede specs voor de nieuwe situatie?
Nu is het niet de bedoeling dat klanten zelf hun AOP gaan vervangen. Het heet niet voor niks een (A)bonnee (O)vername (P)unt. Alles tot dat punt is eigendom/verantwoording van Delta. Heb je een monteur die voor een storing komt met een slecht humeur en die ziet dat je zelf bent bezig geweest dan heb je direct voorrijkosten aan je broek. Pas daar dus mee op. (Nee was geen verwijt, slechts een waarschuwing).

Dat gezegd hebbende: Nee, de TRIS-210EEN is deprecated omdat deze slechts tot 1000mhz gaat en bij Delta ze tot in de 1200mhz gaan. Daarnaast is de demping op de lagere frequenties niet optimaal. Het beste is toch een monteur laten komen en een Technetix DG-300 te laten plaatsen. In jouw geval is een monteur sowieso geen overbodige luxe want een EPC3212 (geen wifi en slechts 1 poort) is natuurlijk niet meer van deze tijd. Laat je een monteur komen en je bent zelf uber tevreden over je eigen recente Wi-Fi router laat dan toch een nieuw modem (Docsis 3.1) plaatsen maar vraag of deze in bridge gezet kan worden.
Ah bedankt voor de info!

Ik heb mijn AOP vervangen toen ik van DSL overstapte naar Coax en de vorige bewoners er gewoon een Praxis doosje op hadden geschroefd. De monteur die toen voor het eerst (moest perse...) langs kwam gaf dikke complimenten, maargoed je hoeft er idd maar een te treffen die er anders over denkt, blijft risico.

Ik zie dat dit AOP wel weer gewoon een IEC connector heeft en geen F connector, iets waar ik toen volledige naar ben overgestapt. Mijn huidige modem werd ook geleverd met een IEC aansluiting, is dat niet meer de standaard?

De modem die ik heb voldoet verder prima, ben geen huis tuin en keuken gebruiker, vandaar dat hij in bridge staat. Heb zelf een server draaien met ESXi en daarin oa. een VM met OPNsense als router en voor me netwerk gebruik ik switches en WiFi AP's van UniFi.
De EPC3940 wordt wel met F connector geleverd. Ik ben eigenlijk sinds 1994 niet anders gewend met mijn kabelmodems :)
Ben overigen wel benieuwd of de EPC3940AD met een Technetix DG-300 meer upload haalt dan 30 Mbit, hij ondersteunt wel Upstream Channel Bonding maar weet niet of de CMTS-zijde daar iets mee doet. @liberque weet dat vast wel.
Ik zie dat ik een typ fout heb gemaakt.. ik bedoel dat mijn huidige modem ook van een F connector is voorzien.
Duidelijk antwoord!, ik had misschien een beetje moeten nuanceren want op zich snap ik ook wel dat door de huidige omstandigheden alles net even anders loopt. En idd heel goed dat de Delta zo met zijn medewerkers om gaat.

Wanneer ze vanuit Delta met zo'n verhaal hadden gekomen, had het heel wat onbegrip kunnen voorkomen.(ipv verschillende verhalen van medewerkers).
Als Delta nou eens zo'n soortgelijk mailtje had rondgestuurd, dat zou stukken meer begrip opleveren dan botweg melden dat iedereen snelheidsverhoging krijgt.
En als mensen dan met klachten gaan bellen of mailen, steeds met een kluitje in het riet worden gestuurd, steeds weer een andere 'smoes'.

De manier van communiceren door Delta is gewoon slecht, daar kun je niet omheen.
Ik hoop dat ze dit snel gaan inzien en gaan aanpassen.
Weet je misschien ook waarom een modem activeren op sps.zeelandnet.nl/dhz niet meer mag en het nu sps.zeelandnet.nl/monteur (account nodig) is geworden? Ik had nog een EPC3212 op voorraad voor als mijn modem of adapter stuk gaat, nu is mijn backup-oplossing nutteloos geworden.
Dit heeft te maken met het samenvoegen van de systemen. Het provisionen van modems gebeurde vroeger via de super protected space (SPS) pagina's. Klanten en monteurs hadden hier allebei eigen ingangen op. Dit is sinds de integratie met Caiway niet meer het geval. Alles gaat nu via een centraal systeem waar klanten helaas geen toegang meer tot hebben. Het voordeel hiervan is echter wel dat we dit nu allemaal op afstand kunnen regelen en meer tools voorhanden hebben waardoor Delta je van afstand beter kan helpen. SPS deed dit ook wel, maar dat was meer een geval: "het werkt of het werkt niet" en als het niet werkte dan moest je weer naar andere tools grijpen wat tijdrovend was. SPS ligt er iig volledig uit - ook de monteursingang.

[Reactie gewijzigd door liberque op 23 juli 2024 10:09]

Ik heb een nieuwe AOP, een jaartje geleden door Delta geplaatst met een EPC3940AD. Al enige keren 5 minuten van de stroom gelaten, geen hogere upstream. Wel staat er op de persoonlijke pagina dat ik 10M up moet hebben. Als het modem het aan moet kunnen, waarom werkt het dan niet? Ik maak me zo kwaad dat dit simpels niet werkende te krijgen is op afstand en Delta dan GVD een persbericht mbt glas de deur uit doet terwijl de huidige belofte voor geen meter werkt. Doe dan een persbericht de deur uit dat de huidige belofte even stil ligt. Dan ben je een vent ipv een mietje.
Vroeger, ten tijde van ZeelandNet was die goed.
Mensen met technische kennis en ervaring en veel bereidheid om mee te denken bij problemen buiten het netwerk.

Jammer.
Zit zelf op glasvezel van KPN, die zijn van de zuidwestkant van Goes aan het aanleggen en Delta dus vanuit het noordoosten. Bij KPN halen ze in ieder geval de aangeven snelheden tot 500 Mbit down en 250 up zonder problemen, is de verbinding zeker 98% van de tijd beschikbaar en bieden ze ook tenminste echte (4k) goede kwaliteit 'interactieve digitale TV' in tegenstelling tot Delta met hun rotzooi. Na 2 jaar is het nog steeds pet met hun interactieve televisiediensten. Ben Delta klant geweest maar ben blij weer bij KPN klant te zijn, dat is ook niet alleen maar koek & ei maar ze lossen het wel op en compenseren voor het ongemak.

[Reactie gewijzigd door Ootje70 op 23 juli 2024 10:09]

Bedoel je met de "zuidwestkant van Goes" toevallig Aria bij het ADRZ?
Daar zijn ze namelijk sinds bouw en inrichting van die wijk in de Reggefiber tijd al bezig met glasvezel. Steeds als de wijk een beetje uitgebreid is, komt KPN er terug om dat kleine nieuwe stukje te verglazen.

Ontopic: Het betreft hier een test, puur om te zien tegen welke obstakels ze gaan lopen en wat de animo van de klanten is. Tevens schijnt dit netwerk AON te zijn, niet (G)PON zoals KPN in Yerseke heeft aangelegd. In de wijk Aria past KPN tot nu toe wel AON toe.
Ja, Aria. Klopt ze verglazen alle nieuwe woningen/blokken bij oplevering (dat ging niet echt lekker omdat het KPN en KPN Netwerken betreft die apart opereren) en dat werkt met PTP. Werkt in ieder geval na de aanloopproblemen als een tierelier en we zijn er erg blij mee. Zeker omdat het niet meer kost dan koper... Zeker nu je ook nog je eigen modem kunt gebruiken is het hier de beste keuze imho. Betaal al jaren elk jaar 6 maanden per jaar 35 euro voor alles (Internet en TV) en 70 euro de andere maanden.
Betaal al jaren elk jaar 6 maanden per jaar 35 euro voor alles (Internet en TV) en 70 euro de andere maanden.
Dus gewoon 630 EUR per jaar, of gemiddeld 52,50 EUR per maand. :P

Zo kan je het beste ook vergelijken. Kijk niet naar de maandkosten, maar naar de jaarkosten of de gemiddelde maandkosten.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 10:09]

Kan je opnames door spoelen bij Kpn? Daar ik alles vtv opneemt om vervolgens de reclame door te spoelen.
Ja ik kan alle geplande opnames doorspoelen, werkt niet bij Terugkijken of Vanaf Begin kijken.
Hier ook prima ervaring met glasvezel van KPN, 500/500 mbit wordt hier in Goes 99% van de tijd gewoon gehaald. En als KPN niet meer bevalt kies ik gewoon een andere aanbieder.
Mij bevalt het prima bij KPN, snap niet dat zoveel mensen er negatief over zijn. Klantenservice en snelheid bij oplossen storingen is ook top.

Bij Delta jaren terug eens een week lang heen en weer gestuurd tussen Delta en Zeelandnet bij problemen, KPN stond binnen twee dagen op de stoep (tijdens kerst)d om een en ander te vervangen in de meterkast.
Delta heeft toch al overal in Zeeland kabelaansluitingen liggen? Daarbij loopt als het goed is al glasvezel tot in de straatkasten.

Kunnen ze die infrastructuur niet hergebruiken en het laatste stukje "tot in de woning" ook verglazen? Of hebben inwoners van Goes straks zowel een kabelaansluiting als een glasvezelaansluiting?
Het lijkt me sterk dat Delta een parallel glasvezelnetwerk gaat aanleggen. Bovendien hebben ze op sommige plekken al glasvezel liggen tot in de woning, die ze binnen omzetten naar coax voor hun kabelmodem, dus zo te zien zijn de netwerken sowieso sterk verweven.
Glas ligt tot aan de wijkcentrales en vanuit daar gaat het om naar coax voor de groep en eindversterkers, Glas wordt volledig opnieuw getrokken naar binnen waardoor klanten straks zowel coax als glas binnen hebben.
Zowat heel zeeland ligt vol glasvezel.Echter nog niet tot in de woning,maar tot aan de wijkkast.
Kabelmodem netwerk is zodoende goed in staat hoge snelheden te ondersteunen.
Nu gaat men langzaam over om glas tot in de woning aan te brengen.
Voor veel consumenten zal er qua internet ervaring niet veel veranderen.

Maar goed ,commercieel leuk aan de man brengen,nu ook glasvezel in huis.Gemiddelde consument weet niet eens dat er glas tot 100 meter van hun woning reeds gewoon aanwezig is en ze daar dagerlijks overheen surfen.
Sterker nog, in 2011 is mijn huis opgeleverd, en daar heb ik al glas tot in de meterkast, vanaf daar word het met een mediaconverter ( Hirschmann HOG204) omgezet naar coax voor de kabelmodem.
Precies dat, hier een huis uit 2015 in Goes, waar naast de glasvezel van Delta gelukkig ook KPN/Reggefiber in de meterkast ligt 8-)
En dat is pas echt slecht, want met RFOG (RF over glas) heb je maar 1 upstreamkanaal.
Heb weinig technische kennis over glasvezel techniek, maar zover ik kan lezen ondersteunt de Hirschmann HOG204 Docsis 3.1, dus je zou verwachten ook de snelheden die daarbij horen. Of zie ik iets over het hoofd.
Heb weinig technische kennis over glasvezel techniek, maar zover ik kan lezen ondersteunt de Hirschmann HOG204 Docsis 3.1, dus je zou verwachten ook de snelheden die daarbij horen. Of zie ik iets over het hoofd.
"Ondersteunen" wil niet zeggen dat het optimaal werkt. Het is gewoon bezopen dat je RFOG gebruikt op glas.
En Sluiskil? Heeft dat fiber tot de wijkkast? Volgens mij niet hoor, niet van KPN en niet van Zeelandnet/Delta.
De snelheidsverhoging voor het uploaden is ook niet gratis. We zijn eind vorig jaar meer gaan betalen omdat we meer snelheid zouden krijgen.

Een week nadat bleek dat Delta niet aan de beloftes kon voldoen (vanwege oude modems of niet afgeronde werkzaamheden), gooien ze het er nu op dat alles stil ligt vanwege de coronacrisis.
Niemand weet dus ook wanneer de werkzaamheden zullen worden hervat of wanneer mensen met een oud modem een nieuwer model mogen verwachten.

Maar nu verkondigen ze dus wel weer doodleuk dat er in mei werkzaamheden worden gestart? Dat kan dus wel?
Het is een triest bedrijf aan het worden, slechte communicatie, aan het lijntje houden en beloftes niet na (kunnen) komen.
het is duidelijk, dat monteurs op dit moment geen modems en / of AOP's aanpassen.
maar als de AOP reeds is aangepast en het modem vervangen, dan lijkt het me niet zo gek om er dan in ieder geval voor te zorgen dat de wijkkasten aangepast zijn.
Net te horen gekregen dat niet E-fiber maar KPN de glasvezel gaat leggen in Zeist. Ik baal hier echt enorm van omdat de prijzen bij E-fiber een stuk aantrekkelijker waren, en ik keuze had uit verschillende providers:

https://www.e-fiber.nl/e-...n-glasvezel-aan-in-zeist/
Ha! Helemaal met je eens! Een zeer matige manier van handelen ook door de gemeente Zeist en KPN.

E-Fiber was sinds eind vorig jaar bezig met een campagne, inclusief een info-punt met folders van de diverse aanbieders. Ziggo had een paar maanden later "toevallig" een actie in de buurt en stond er ineens met een flinke camper bijna naast hun product te promoten. En dan nu dus dit. KPN wandelt gewoon naar de gemeenteraad, dringt er op aan dat zij de straten open mogen maken en glasvezel aan mogen leggen. Daar kan je als kleine aanbieder natuurlijk nooit tegen op.

En jammer is het ook, want het aanbod wordt er niet beter op, de prijzen ook niet. KPN en Ziggo verdelen de markt, weinig innovatie en qua prijs liggen ze enorm dicht bij elkaar. KPN hoeft z'n netwerk ook niet open te stellen voor anderen, dus daar zitten we: stuck between a rock and a hard place...
Het is een grof schandaal, baal zo dat er geen glas komt in Zeist. KPN legt niet overal aan en is te duur. Dan blijf ik wel bij Ziggo tot ik verhuisd ben, betaal ik ook teveel maar KPN heb ik nog meer moeite mee.
En de ACM of de regering laten het ook maar gebeuren. Totaal geen visie. Net als al die energiemaatschappijen die we uit handen hebben gegeven. Helemaal krankjorum zijn we hier in Nederland.

Er loopt een protestactie, maar dat zal wel niet veel uit halen ben ik bang.

KPN heeft zijn netwerk trouwens wel open staan voor derden. Maar die constructie maken ze zo dat niemand dat financiel kan bolwerken. Het is dus echt een schande dat KPN de macht blijft houden en men er niks aan doet. Op papier klinkt het allemaal leuk maar het is een wassen neus. En uiteindelijk betalen wij ongeveer het dubbele!! en is het ook nog eens een slechter pakket.

[Reactie gewijzigd door MrMarcie op 23 juli 2024 10:09]

Anoniem: 767041 3 april 2020 12:03
Het duurt overigens wel best lang totdat een grote provider start met echt serieus aanleggen.. KPN staat stil, ziggo staat stil geen idee precies over tmobile maar dat staat volgens mij ook stil..?
Ik kan alleen voor Breda spreken, maar KPN gaat in de wijk boeimeer weer glasvezel aansluiten. Ze liften mee op het riool onderhoud. Zal natuurlijk even duren voordat het zo ver, maar er gebeurd iig weer iets. Bron
Klopt inderdaad, heb familie in een van die drie straten en de bomen werden onlangs al gekapt. Zijn wel meer wijken waar ook borden staan dat ze de boel gaan aanleggen, maar de hele stad staat/stond vol met borden dat Breda op glasvezel gaat. Uiterlijk 2024..
Nee KPN staat niet stil, ze werken vooral nu met de kabels aanleggen tot de huizen.
Je ziet hier nu overal oranje spietjes uit de grond steken.

Zelfs afspraken in huis gaan door maar door alle voorzorgsmaatregelen gaan die wel langzamer.
Ze staan hier dus niet stil.... alle nieuwe woningen in mijn wijk worden (alleen nog maar) op glasvezel aangesloten, heb geen koperdraad meer in mijn meterkast.
Dat komt doordat niets doen met het huidige oligopolie een prima verdienmodel is. In grote delen van het land hebben mensen zeer beperkte keus. Waarom zou je dan serieus investeren?
Dat is het hele probleem. Ze zouden dit op regeringsnivo eens moeten gaan aanpakken. Gewoon overal glasvezel waar iedereen op kan. En ik eigen hand houden. We hebben in Nederland al genoeg nutsbedrijven verkwanselt.
KPN is bij ons (Bergen op Zoom en omgeving ) volop bezig hoor
Gisteren een brief gekregen (Spijkenisse)
Gefeliciteerd u krijgt binnenkort Glasvezel van Kpn.
Zo blij mee alleen om over te stappen moet tv van Ziggo ook de deur uit.
Iemand ervaring met tv van Kpn.
Met name beeld kwaliteit en opnemen.
Eindelijk van Ziggo af dadelijk.
Ik wordt een beetje ziek van al die berichten van Delta. Ze beloven de wereld maar als klant zie je er niks van want er is altijd wel iets anders aan de hand waardoor het beloofde bij jou nog niet werkt. Mooie verhalen maar overwegend nepnieuws.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.