Valve geeft SteamVR nieuwe dashboardweergave

Valve heeft met een nieuwe bèta voor SteamVR zijn platform voor virtual reality een flinke metamorfose gegeven. Het gaat om een vroege blik op een nieuw dashboard, waarvan de functionaliteit nog beperkt is.

Het nieuwe dashboard is onderdeel van SteamVR Beta v1.10.9 en voor enkele functies van het gewijzigde platform is het noodzakelijk dat gebruikers de bèta van de Steam-client draaien. Met de verandering van weergave stapt Valve af van de vier jaar oude op Steam Big Picture Mode gebaseerde interface.

De nieuwe interface is erg basaal en toont standaard enkele recent gespeelde titels en een lijst games in de bibliotheek van de gebruiker. Ook is er een nieuwe weergave voor de winkel, met voorlopig enkel de categorieën Top Singleplayer, Top Multiplayer en Top Free. Ook zijn de instellingen vereenvoudigd en is er bij desktopweergave de mogelijkheid het beeld van verschillende monitoren te tonen.

Via de Browse All-knop keren gebruikers terug naar de oude Big Picture-modus. Valve belooft in de komende weken meer verbeteringen en nieuwe functies door de voeren bij de testversie van SteamVR.

SteamVR Beta  1.10.9
Bron: Imgur

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

06-02-2020 • 14:01

19

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

Afgaande op het plaatje lijkt het sterk op de Oculus Home die ik op mijn Quest gebruik met een "menu"balk onderin en overzicht erboven.
Maar het lijkt ook erg op de huidige (niet-beta) steamvr dashboard, alleen met een andere styling. ;)
Klopt inderdaad. Heb het net even geprobeerd, maar het is allemaal wel veel beter leesbaar. De desktopmode is echt veel beter te gebruiken.
Ziet er simpel uit, in de positieve zin. Dit lijkt mij makkelijker te bedienen dan de oude versie. Vanavond maar even proberen dan. Fijn om te zien dat ze hier actief mee bezig zijn :)

Merkte dat ik bij de big picture mode soms een tijdje moest mikken voordat ik echt goed zat met de 'cursor' (jeej tril handen). Door de grotere knoppen en simpelere design lijkt dit voor mijzelf heel gunstig.

[Reactie gewijzigd door NyceNL op 27 juli 2024 23:50]

Ik gebruik altijd de room als ik Steam-VR opstart (met de Valve Index).
Dan heb je een lijst op de muur waarop je dingen kunt kiezen. Die knoppen zijn aardig groot (poster formaat) dus dat zou ook een oplossing kunnen zijn.

Best leuk, ook omdat je de kamer kunt indelen zoals je zelf wil, een digitale mancave zeg maar :P
Die heb ik inderdaad ook (Rift S). Maar dit is toch een stap extra, die kamer laden, waarna je alsnog het spel weer moet laden. Daarom vind ik dit persoonlijke een goed alternatief om gelijk in het spel te springen zonder al teveel moeite in het mikken moeten steken.
Fair enough, dit ziet er op zich ook goed uit. Zal het zeker eens proberen (als de niet-beta versie uit komt).
Update deze VR versie ook elke keer wanneer je het opstart?
Vaak met een beta wel het geval ja.
Ik blijf het vreemd vinden dat de interfaces zo beperkt blijven. Men blijft hangen aan 2D in 3D terwijl het niet al te moeilijk is om de UI's wat diepte te geven. Hier lijken ze je het gevoel te willen geven in VR op een computer te werken. Het canvas is de wereld, maar ze beperken zich tot een klein scherm in die wereld.

Heb vroeger een tijdje geexperimenteerd met A-Frame (webVR) en kon hier als beginner op zeer korte tijd interactieve UI's mee maken. M'n pc was toen wat te verouderd om er echt nog mee verder te doen. Tijd om het nog eens te proberen :)

Iemand een idee van iets kleinschalig wat tof zou kunnen zijn in VR?
Maar voor selectie van games etc wil je gewoon iets wat meer op een tablet of muur lijkt in VR, dat werkt gewoon erg prettig.

Weet niet wat je bedoelt met 'kleinschaligs wat tof zou kunnen zijn in VR'.
Valve biedt ook een omgeving die wel volledig 3D is. Dan verschijnen de games op een fysieke muur. Het gaat hier dan ook om de dashboard. Een 'pop-up' menu wat je on-demand kan oproepen. Zeg maar een universeel start menu.

Oculus gaat een stapje verder. Daar kun je een tafel vullen met al je games en in een virtuele console stoppen. Je plaatst de game die je wilt spelen fysiek - als een cartridge - in de console waarna het spel zich opstart.

Dat is leuk, maar uiteindelijk verliest dat ook zijn magie en start je spellen alsnog op via het menu. Dat is immers iets fijner en sneller.
Ik denk meer aan de server lobby's van Minecraft. Da's op zich wel al een werkje om op te stellen, maar zo ver hoeft het niet te gaan.
(voorbeeld)

In VR heb ik het meer over data weergeven. Denk aan iets als 'aantal spelers online', daar hoef je geen counter te maken, je kan een zwevende cluster van bolletjes weergeven. (enkel ter indicatie, hoeft niet realtime te zijn)

- Data kan in 3D-grafieken weergegeven worden
- Een lijst kan je weergeven als een reeks low-poly transparante cylinders met daarin platte tekst. (dit kwam heel mooi uit in m'n experiment indertijd)
- Navigatie zou lukken met een soort van wegwijzer als interface, weg van de content (niet in een linker/rechterbovenhoek van een platte pagina)

Dat is voor mij net wat VR zo verleidelijk maakt. Weg van die platte UI's, op naar intuïtieve ervaringen.

[Reactie gewijzigd door FlaffTweakr op 27 juli 2024 23:50]

Zolang ze het scrollen door de gamelijst maar beter maken, want dat is altijd een kriem, die raast er snel doorheen als je ook meer redelijk rustig wilt scrollen, en terugscrollen gaat dan ook vaak fout.. tja, als je maar een kleine library hebt van een paar games maakt het niet uit, maar met een library met alleen al een paar honderd VR-games dan is het best lastig als die te snel scrolt. Ook vind ik het nog steeds klote dat je niet fatsoenlijk kunt zien wat de game is, je moet dan eerst weer naar de store-page (die vaak problemen heeft met content laden) om te kunnen zien wat de game is.. erg vervelend.
Ik gebruik gewoon de desktopmenuversie in m'n Valve Index head. Vind ik persoonlijk fijn(er).
Zeker fijn voor die 8 miljoen mensen die een headset hebben (PSVR even niet meegenomen)!
Zeker fijn! Gun een ander ook eens wat, en verbaas jezelf over wat voor een goed gevoel dat kan geven ;)

Verder is het natuurlijk niet gek dat ze Steam VR blijven doorontwikkelen, ze hebben er immers met de Valve Index een eigen belang bij.
Zeker fijn! Maar jij ook veel plezier met je 2D scherm _O-

:w

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.